Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spolno nadlegovanje- potrebujem nasvet, prosim

Spolno nadlegovanje- potrebujem nasvet, prosim


[/quote]

Prišel mi je na misel, ker vem da je obseden s seksom. Nisem imela takšne izkušnje z njim kot ti. Vem pa da so bili na SŽ seznjanjeni z njegovim neprimernim obnašanjem med službo. Sem mislila da je že ob službo.
Jaz bi ga, če bi bila na tvojem mestu prijavila delodajalcu…samo povej jim na katerem vlaku se je to dogajalo (relacija in čas).
Če je ta…je precej motena oseba…razcepljena osebnost…po eni strani prijazen, ustrežljiv…po drugi pa pravi psiho.
Če ne upaš povedati staršem, OBVEZNO to povej fantu!!!

đizus pa ti si ves ta čas sedela z njim?????

pa kaj je s tabo, da dovoliš, da te ljudje nadlegujejo???

lahko narediš prijavo, lahko je ne, ampak dejstvo pa je, da bi morala na sebi delat, da bi take gnusobe v štartu zatrla… ne pa da jim dopuščaš, da te zlorabljajo.
[/quote]

Očitno se ti ni še nič podobnega zgodila. V takih trenutkih marsikatera ženska, sploh tako mlada, kot je avtorica, enostavno zamrzne oziroma je preveč dobro vzgojena in skuša biti do konca vljudna.
Tudi jaz nisem bila vedno odločna in samozavestna, šele ko si mi je nekajkrat zgodilo podobno, sem postala dovolj samozavestna in danes ni šans, da bi šlo kaj podobnega kar mimo, če bi se zgodilo meni ali kateri drugi na busu in podobno.
Ker se ji je to zgodilo prvič, seveda ni pričakovala, da ni dobro ostati sama v vagonu. Verjetno se je doslej uspešno in brez incidentov vozila tudi sama. In ko je prisedel, si verjetno ni predstavljala, da si ga bo kar zdrkal pred njo. Zdaj je za to izkušnjo pametnejša in bo naslednjič poiskala vagon z ljudmi. Ampak a naj se presede vedno, ko bo nasproti sedel moški?

Prišel mi je na misel, ker vem da je obseden s seksom. Nisem imela takšne izkušnje z njim kot ti. Vem pa da so bili na SŽ seznjanjeni z njegovim neprimernim obnašanjem med službo. Sem mislila da je že ob službo.
Jaz bi ga, če bi bila na tvojem mestu prijavila delodajalcu…samo povej jim na katerem vlaku se je to dogajalo (relacija in čas).
Če je ta…je precej motena oseba…razcepljena osebnost…po eni strani prijazen, ustrežljiv…po drugi pa pravi psiho.
Če ne upaš povedati staršem, OBVEZNO to povej fantu!!!
[/quote]

Grozno – se sprašujem, kam SŽ napotujejo na zdravstvene preglede svoje zaposlene in bodoče zaposlene , kateri dohter takim “skozi prste pogleda” pri pregledih za zaposltev pri delodajalcu? Tak nikakor ne bi smel delati v službi, kjer ima proste roke, da počne to, kar počne! Groza. TVse komplet v razsulu očitno.

Prišel mi je na misel, ker vem da je obseden s seksom. Nisem imela takšne izkušnje z njim kot ti. Vem pa da so bili na SŽ seznjanjeni z njegovim neprimernim obnašanjem med službo. Sem mislila da je že ob službo.
Jaz bi ga, če bi bila na tvojem mestu prijavila delodajalcu…samo povej jim na katerem vlaku se je to dogajalo (relacija in čas).
Če je ta…je precej motena oseba…razcepljena osebnost…po eni strani prijazen, ustrežljiv…po drugi pa pravi psiho.
Če ne upaš povedati staršem, OBVEZNO to povej fantu!!!
[/quote]

Grozno – se sprašujem, kam SŽ napotujejo na zdravstvene preglede svoje zaposlene in bodoče zaposlene , kateri dohter takim “skozi prste pogleda” pri pregledih za zaposltev pri delodajalcu? Tak nikakor ne bi smel delati v službi, kjer ima proste roke, da počne to, kar počne! Groza. TVse komplet v razsulu očitno. Pa ne mi pisat, da ni normalnega kadra, ki bi delal vlakih kot sprevodniki, no…. Psihoteste uvest pa pregled zdravniške kartoteke zaradi takih uvest pri pregledih pred zaposlitvijo, obvezno zaradi takih!

Grozno – se sprašujem, kam SŽ napotujejo na zdravstvene preglede svoje zaposlene in bodoče zaposlene , kateri dohter takim “skozi prste pogleda” pri pregledih za zaposltev pri delodajalcu? Tak nikakor ne bi smel delati v službi, kjer ima proste roke, da počne to, kar počne! Groza. TVse komplet v razsulu očitno.
[/quote]

Lahko ima status težje zaposljivega ali invalida in potem good luck, če ga hočeš odpustiti.

Lahko ima status težje zaposljivega ali invalida in potem good luck, če ga hočeš odpustiti.
[/quote]

Če bo prijavljen na policijo zaradi takega dejanja, ga bodo brez problema lahko odpustili !

Hvala lepa za nasvet, mi je malo lažje zdaj.. mi lahko še svetuješ kako naj obvestim SŽ? Ne bi rada izpostavljala sebe preveč, pač ne želim da ta dotični izve da sem ga jaz prijavila.. drugače zdaj razmišljam, da bi bilo morda res najbolje da se jih obvesti, ker lahko drugič kakšna še mlajša od mene naleti na njega

Prišel mi je na misel, ker vem da je obseden s seksom. Nisem imela takšne izkušnje z njim kot ti. Vem pa da so bili na SŽ seznjanjeni z njegovim neprimernim obnašanjem med službo. Sem mislila da je že ob službo.
Jaz bi ga, če bi bila na tvojem mestu prijavila delodajalcu…samo povej jim na katerem vlaku se je to dogajalo (relacija in čas).
Če je ta…je precej motena oseba…razcepljena osebnost…po eni strani prijazen, ustrežljiv…po drugi pa pravi psiho.
Če ne upaš povedati staršem, OBVEZNO to povej fantu!!!
[/quote]

V poduk za v prihodnje. S takimi ljudmi se ne pogovarja. Takoj, ko vidiš, kam gre tema pogovora, se pogovarjanje z ostrim tonom in besedami zaključi. Če imaš možnost greš stran. V torbici imej s sabo solzivec, sprej ali alfa nož in začni groziti. Imaš telefon, torej ga poslikaj in ga s sliko prijavi.
Obvezno pošlji prijavo-lahko anonimno na sedež železnice in policije. Natančno opiši kraj, uro, dogodek in osebo. Po uradni dolžnosti morajo ukrepati.
Prijava je tudi tebi v dobro, da če ga slučajno srečaš kdaj v prihodnje, da si ne bo več upal nadlegovati.

Kadar se pojavi post z vsebino “oseba A”, “oseba B”, ali samo “oseba”, imam občutek, da za tem postom stoji vedno ista oseba.
Imam prav?

Imaš na internetu naslov od železnic, pa piši takoj, kar direktorju. Opiši vse, da bodo pravilno ukrepali.
direktor
SŽ-Potniški promet, d. o. o.
Kolodvorska 11, 1000 Ljubljana.

Jaz prvic pisem post na tem forumu, plus tega sem izvedla od prijazne uporabnice tega foruma, da je ta ze znan na SŽ glede takih zadev, (ta uporabnica je tudi prej komentirala, preberi si če ne verjameš) ker profil tega kontrolorja ustreza njenemu opisu..

Glede na stil pisanja se res bere kot provokacija tiste na dolgo pisoče ženščine s problemi z apartmaji, taščo na morju ipd. Poleg tega izdajajo tudi oklepaji, saj jih malo ljudi uporablja. Če je tema provokacija, potem avtorica samo pazi, da se ti vse to ne vrne enkrat v dosti hujši obliki.

Če tema ni provokacija, potem pa takoj prijaviti, najprej povej doma, nato pa naj prijavijo. Če poveš datum in relacijo vožnje, bodo že vedeli, kdo to je. Pa ne samo delodajalcu, tudi policiji, da bo imel malo problemov.

Seveda pa je ena izmed možnosti, da ga tvoji fantje poiščejo in razbijejo kot cucka… Ampak tudi to je kaznivo dejanje.

Najprej prijavit policiji, pred dpreijavo delodajalcu. Ker delodajalci radi to kar “zatuškajo”…..

Če že ni prič in dokazov pri prijavi, bo dobrodošlo, če se ti še katera javi, da se lahko podpre. Če je tip dobro zapisan in packarij ne poznajo, bo delodajalec na njegovi strani in beseda proti besedi. In v primeru, ker je beseda proti besedi in bi bila morebitno potegnjena zavora, bi verjetno kratko potegnila avtorica, po možnosti s kakšno globo.
Strinjam se s tisto, ki je rekla, da v takem ostro distanciraš kakršnokoli nadaljno komunikacijo in naznaniš, da boš v nasprotnem ukrepala. In greš magar v drug kupe.
Je pa tudi res, da ob kakšnih šokih človek zmrzne. Ali odreagira kako drugače kot v primeru, ko si razumsko objektiven. Sedajle imam lahko par možnih scenarijev, kaj bi takrat naredila, ko si v dejanski situaciju, bi bil pa možen čist xy scenarij.
Če bo anonimna prijava, ga lahko delodajalec izpraša, dajo na opazovanje, policija sicer zasliši. Ampak pri slednjem bo potrebno verjetno kaj več sodelovanja, kot zgolj t.i. anonimka.
Zberi kaj več podatkov o osebi, ker po teh podatkih, ki so v tem postu glede njega, je vse kot igla v senu.

Evo danes, skoraj 2 leti pozneje očitno ta GAMAD od zaposlenega na SLO Železnicah še vedno nadleguje! Dovolj je bilo! Ravno danes objavili članek na 24ur

https://www.24ur.com/novice/svet/izpovedi-deklet-ki-naj-bi-bile-na-vlakih-zrtve-spolnega-nasilja-in-nadlegovanja.html

Prosim sharajte ta post iz med over in 24ur po facebooku, da se ozavešča javnost o tem človeku, očitno ni samo eden.

Dala bi mu. Kot ženska nimaš pravic rečt moškemu ne. Če si te moški zaželi, moraš rečt: ‘Kako naj vam ustrežem, gospod voznik’.

New Report

Close