Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek športna vzgoja …

športna vzgoja …

Pa vi ste čisto nore( nekatere)!Jaz nisem nikoli lepo risala, pa tudi nisem mogla reči, da ne bom risala. Pa tudi pojemo ne vsi lepo, a bomo zato ukinili glasbo?!
Lene otroke imaste, pa pika.

Moji otroci v šoli (4.razred) obožujejo telovadbo (mislim, da večina) in največja kazen bi jim bila (tega se ne poslužujem), če ne bi imeli telovadbe. Me pa je skoraj kap, ko sem začela delati in ugotovila, da skoraj noben niti 10× ne preskoči kolebnice. Sem se kar zamislila. Predvsem na odnos do športa v družini.

LP

Jerca znam brati, znam,… Vsi, ki smo tu znamo, vsak pa ima o tem svoje mnenje in menda ga je dovoljeno deliti z drugimi. Ni pa nujno, da se strinjamo in enako razumemo, mar ne. Pa lepo se imej.
Za tem kar sem napisala pač stojim.

mislim…si prebrala, kaj sem ti napisala? zgleda da ne.
Opozorila sem te na to, da če je nekdo proti načinu, kako se izvaja šolska telovadba, to še ne pomeni, da je PROTI GIBANJU. spet nisi pravilno razumela pa mislim, da se izražam dovolj jasno.

nikjer nisem rekla, da ne smemo imeti različnih mnenj – res ti priporočam, da jasneje bereš poste in ne govoriš potem kar nekaj v tri dni.

Na živce mi gre pa tvoj post zato, ker sem sama ena izmed takih: ne prenesem šolske telovadbe in se mi zdi prisilna ZELO rada pa se gibam. In mi gre na jetra, ko eni površneži ki ne vidija dva prsta dlje od svojega nosa, kar ocenijo da mi smo pa tisti, ki se ne gibljemo! Če ne maraš agresivnih telovadnic, to še ne pomeni, da si couch potato in da si proti gibanju!

Sicer se mi pa ne da vec.

Lep dan tudi tebi.

“Aja, pa še eno vprašanje – čisto off topic – kako to, da je pri ŠV tako velika skupina otrok (omenjate celo 25 deklic)? Kolikor imam možnost slišati moža in videti razreda svojih otrok, jih je toliko v celem razredu. ŠV imajo menda dečki in deklice ločeno. Pri nas to pomeni približno 13 deklic pri učiteljici ŠV in 12 fantov pri učitelju ŠV.
Učitelj-ica vendar ne more zagotoviti varnosti (da o kvaliteti dela ne govorim) pri tako velikem številu otrok. “

Pri nas sta imela dva razreda skupaj telovadbo. Razdelili so nas na punce in fante, tako, da mi je čisto jasno, da bi jih lahko bilo pri telovadbi 25. Nas je bilo celo več kot 30, ker je bilo punc več kot fantov. Varnost? Ja, vidiš o tem pa takrat najbrž niso toliko razmišljali. Kvaliteta dela. V glavnem smo igrale odbojko. Morda tudi zato, ker nam je bila od vsega najbolj všeč. 🙂 Gimnastiko smo v glavnem sovražili, še najbolj bradljo. Pa eni so imeli težave s preskakovanjem koze.
Pa še to, ni potrebno, da se ti smeji 25 otrok, dovolj je že eden, da ti pade samozavest in dobiš odpor do nečesa.

Mimogrede, jaz sem imela telovadbo zelo rada. Če bi bilo po moje, bi jo imeli vsak dan v tednu. Po drugi strani mi je pa zdaj čisto mimo, da bi šla npr. na fitnes ali aerobiko. Imam pa sošolko, ki telovadbe ni marala, se je pa kasneje v življenju resno začela ukvarjati z aerobiko. Hočem reči, da stanje pri telovadbi še ni alarmantno, če starši skrbijo, da se otrok vsaj doma giblje in se ukvarja z aktivnostmi, ki so mu všeč.

Uf, sem se zaplezala, pa sem samo hotela povedati, da je čisto možno, da je pri telovadbi 25 otrok naenkrat. 🙂

LP
z.

Da zaključiva debato, ker ti gre moj post na živce (mimogrede meni tvoj sploh ne gre, čeprav bi se morda lahko spustila na tvoj nivo komuniciranja), bom napisala samo še tole;športna vzgoja ni samo predmet v šoli, je veliko več. Razumeš zdaj, kaj sem želela povedat?

New Report

Close