Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Športne masovke uničujejo kvaliteto življenja Ljubljančanov

Športne masovke uničujejo kvaliteto življenja Ljubljančanov


Celo noč je bruhal in je čakal da otroka pelje na urgenco ob 9tih ko so zaprli ceste. A nima povezave s svetom da bi vedel da so tekrat ceste zaprte?
Ne vem sicer kako imate za Lj marathon ampak vem da ko je Franja imamo po Vrhniki že skoraj en mesec prej table od kdaj do kdaj je cesta zaprta. Zapote so običajo cca 1 uro. Za marathon pa je na določenih odsekih je do daljša zapora večina pa nekje pol ure.
[/quote]

A ti otroka pelješ k dohtarju ko že prvič bruha?

Sicer pa bi se lahko ustavila že prvi svoji ugotovitvi: Ne veš, kako je urejeno v LJ. In si še vedno drzneš komentirat.

Ti pa zdaj povem, da za Franjo začnejo postavljat zapore že v petek popoldan in sem eno leto, ko sem imela otroka v vrtcu na Prulah zadnji hip “ušla”, preden so zaprli cesto. In ne, niso postavljene table po celem mestu, da se bliža kakšen od teh božjastnih maratonov, večinoma se moraš kar pošteno potruditi in sam najti obvestila o tem. Če recimo ne spremljaš, lahko z lahkoto “nagaziš” na polno.

Letos to na srečo ni več moj problem, ker smo se preselili na obrobje in se bomo ta vikend pač izognili mestu.

Če je to tvoja idealno preživeta nedelja, potem se mi globoko smiliš. Predvsem pa nehaj srat po glavi vsem tistim, ki jim to pač ni.
[/quote]
Saj se je dogajalo še kaj drugega, ampak ni vse za javnost.
Vidiš, meni pa se kratkovidni d.ebili kot si ti prav nič ne smilijo. Eni pač znamo iz vsake situacije potegniti najboljše, eni pa znate samo kontra. Uživaj v tvojem bednem majhnem svetu.


Saj se je dogajalo še kaj drugega, ampak ni vse za javnost.
Vidiš, meni pa se kratkovidni d.ebili kot si ti prav nič ne smilijo. Eni pač znamo iz vsake situacije potegniti najboljše, eni pa znate samo kontra. Uživaj v tvojem bednem majhnem svetu.
[/quote]

Moj majhen beden svet obsega že skoraj vse kontinente, kotičke, za katere ti niti ne veš, da obstajajo. Predvsem je pa svoboden. Da grem kamor in kadar hočem. Česar v času masovne histerije v LJ pač ne morem.

Moj majhen beden svet obsega že skoraj vse kontinente, kotičke, za katere ti niti ne veš, da obstajajo. Predvsem je pa svoboden. Da grem kamor in kadar hočem. Česar v času masovne histerije v LJ pač ne morem.
[/quote]
A si psihiatrične ustanove namenoma spustila?

Ni samo en dan, ampak sta dva: sobota in nedelja. No, pa že danes popoldne je bil ožji center zaprt, torej trije dnevi!


A si psihiatrične ustanove namenoma spustila?
[/quote]

Seveda. Te ne mislim obiskovat.

Jaz tudi ne odobravam Lj maratona v sedanji obliki. Naj bi ga speljali na PST ali pa za4 ure zaprejo obvoznico in naj tečejo tam. Bo pač drugot bolj gost promet, ampak vsaj obvladljivo, ne pa da se ne da premikat po Ljubljani.
Sebično je za lastno veselje/dobiček druge ovirat pri njihovi svobodni izrabi prostega časa. In takel maraton ovira druge.


In s čim je ovirana tvoja svobodna izbira prostega časa?


He he, lepo da priznaš, da te najbolj boli, da nimaš dostopa z avtom do šoping centra.


In s čim je ovirana tvoja svobodna izbira prostega časa?
[/quote]
Ne morem na obisk k staršem, ko mi ustreza. Ne morem pomagati svoji mami iti groba uredit, ker se ne da do Bežigrada, ne morem v kakšno galerijo ali muzej v mesto, pa bo ravno prava priložnost za nekaj takega… Da si nekatere skupine prisvojijo skupno dobro pač ni fer do drugih.

Tecejo itak same budale, v unih pajkicah. Po drugi strani pa folk brez avta ne prepesaci vec kot 500 km. Po eni strani se smejem tem “zdravim bedakom” in prvoscim zapore, za une druge!!!

500 m


Ne morem na obisk k staršem, ko mi ustreza. Ne morem pomagati svoji mami iti groba uredit, ker se ne da do Bežigrada, ne morem v kakšno galerijo ali muzej v mesto, pa bo ravno prava priložnost za nekaj takega… Da si nekatere skupine prisvojijo skupno dobro pač ni fer do drugih.
[/quote]
Obisk groba ali galerije ali muzeja ni skupno dobro. To so osebni interesi. Ste pa nasprotniki maratona (in vsakršnega napredka) res prozorni s takimi patetičnimi izjavami.

Komaj cakam, da oblecem pajkice in nove supergice. Tekaci smo zakon!


Obisk groba ali galerije ali muzeja ni skupno dobro. To so osebni interesi. Ste pa nasprotniki maratona (in vsakršnega napredka) res prozorni s takimi patetičnimi izjavami.
[/quote]

Skupno dobro je javna cesta, namenjena in zgrajena za motorni promet, na izbrani dan (ali dva) pa je zaradi interesov manjšine pravica do skupnega dobrega večini odvzeta ali omejena. O tem govorim. Odvzeta mi je možnost svobodnega premikanja po javnih površinah. Kam pa hočem iti, se pa itak nikogar ne tiče, lahko grem tudi na turnejo primerjanja cen in videzov ikeban po ljubljanskih nizkocenovnih trgovinah, če me tako prime. Kot smo prebrali v tej temi, je pa celo dostop do nujne zdravniške pomoči omejen.

Skupno dobro je javna cesta, namenjena in zgrajena za motorni promet, na izbrani dan (ali dva) pa je zaradi interesov manjšine pravica do skupnega dobrega večini odvzeta ali omejena. O tem govorim. Odvzeta mi je možnost svobodnega premikanja po javnih površinah. Kam pa hočem iti, se pa itak nikogar ne tiče, lahko grem tudi na turnejo primerjanja cen in videzov ikeban po ljubljanskih nizkocenovnih trgovinah, če me tako prime. Kot smo prebrali v tej temi, je pa celo dostop do nujne zdravniške pomoči omejen.
[/quote]
Kaj naj rečem, uboga revca si. Zelo zelo uboga. Da te tako maltretirajo je res škandal.

Enako je z maratonom Franja! Za časa Juge je bilo najhuje, saj so za promet zaprli celotno traso. In jaz na to nedeljo včasih službo! Od doma sem zadevo moral izsiliti in 1km voziti naproti kolesarjem. Po enem kilometru sem lahko zginil na stranske ceste in se pripeljal v Ljubljano. NEHAJTE NAROD MORITI Z NEPOTREBNIMI MASOVNIMI ŠPORTNIMI TEKMOVANJI. POJDITE NA LUNO, ČE JE ŠPORTNIH POVRŠIN PREMALO IN NE ZAJEBAVAJTE LJUDI.

[/quote]
Kaj naj rečem, uboga revca si. Zelo zelo uboga. Da te tako maltretirajo je res škandal.
[/quote]
Saj ne gre zame. Gre za princip. Manjšina nadleguje/omejuje večino s svojim hobijem. To naj se ne bi dogajalo. Svoboda vsakogar je omejena s svobodo drugih članov družbe. In v primeru maratona, tekači drugim omejujejo njihove pravice.

Enako je z maratonom Franja! Za časa Juge je bilo najhuje, saj so za promet zaprli celotno traso. In jaz na to nedeljo včasih službo! Od doma sem zadevo moral izsiliti in 1km voziti naproti kolesarjem. Po enem kilometru sem lahko zginil na stranske ceste in se pripeljal v Ljubljano. NEHAJTE NAROD MORITI Z NEPOTREBNIMI MASOVNIMI ŠPORTNIMI TEKMOVANJI. POJDITE NA LUNO, ČE JE ŠPORTNIH POVRŠIN PREMALO IN NE ZAJEBAVAJTE LJUDI.
[/quote]
Je bila jeba v jugi anede? Kaj pa v vojski, so se ti fajn smejali na kita viziti?


Ne morem na obisk k staršem, ko mi ustreza. Ne morem pomagati svoji mami iti groba uredit, ker se ne da do Bežigrada, ne morem v kakšno galerijo ali muzej v mesto, pa bo ravno prava priložnost za nekaj takega… Da si nekatere skupine prisvojijo skupno dobro pač ni fer do drugih.
[/quote]

Ja! Bližina praznika Vseh svetih!!! To so dnevi, ko je po vsej državi zelo veliko prometa, ker ljudje hodijo urejevat grobove. To so dnevi, v katerih tudi tisti, ki naredijo samo nekaj tisoč kilometrov na leto, sedejo za volan. Pretežno so to starejši ljudje.
Tik pred praznikom Vseh svetih organizirati neko množično tekmovanje, je norčevanje iz ljudi. V teh dnevih je v državi največ prometa. Vse hiti križem kražem, po vsej državi. Celo cestarji uredijo cestna gradbišča, da je promet čim bolj nemoten. Ali pa se trudijo, da z manjšimi deli dokončajo do tega praznika. Zakaj ta tek ne bi bil septembra meseca???

Ja! Bližina praznika Vseh svetih!!! To so dnevi, ko je po vsej državi zelo veliko prometa, ker ljudje hodijo urejevat grobove. To so dnevi, v katerih tudi tisti, ki naredijo samo nekaj tisoč kilometrov na leto, sedejo za volan. Pretežno so to starejši ljudje.
Tik pred praznikom Vseh svetih organizirati neko množično tekmovanje, je norčevanje iz ljudi. V teh dnevih je v državi največ prometa. Vse hiti križem kražem, po vsej državi. Celo cestarji uredijo cestna gradbišča, da je promet čim bolj nemoten. Ali pa se trudijo, da z manjšimi deli dokončajo do tega praznika. Zakaj ta tek ne bi bil septembra meseca???

[/quote]
Zakaj pa ne bi praznika vseh svetih premaknili na september, da bi lahko cestarji v miru dokončali svoja dela? Ste za referendum?


Obisk groba ali galerije ali muzeja ni skupno dobro. To so osebni interesi. Ste pa nasprotniki maratona (in vsakršnega napredka) res prozorni s takimi patetičnimi izjavami.
[/quote]

Hahaha, laufanje in celo maraton sta pa res višek napredka, ja. :-))))) Je tebi malo kisika zmanjkalo? :-))))

New Report

Close