Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “Spoštujem vsa živa bitja. Vsa. Ne jem mesa.”

“Spoštujem vsa živa bitja. Vsa. Ne jem mesa.”

Bo prišel čas, ko bodo ljudje gledali na uživanje živalskega kot na kanibalizem.


Ni prav običajno. Volkovi ne jejo drug drugega, levi tudi ne. Mački? Ne. Nekje se tudi jejo med seboj, v civiliziranem svetu pač ne. Kakšni Andi so bili izjema, ker je šlo za preživetje. Pa če smo že pri živalih me zanima kako bi ljibljenčke navadile na zelenjavo in oreščke?

[/quote]

Pa se res. Svojo trditev da kljub temu da jem meso, hkrati pa trdim da živali spoštujem, argumentiram s tem, da se mesa ne prenajedam oz mi ni prioritera.

Človeškega mesa pa sploh ne jem, niti ga ne oblizujem, mi nekak nikol ni pasal prav preveč ane;-))) Frigidnost pa to, aveš…[/quote
Zakaj mi pravijo, da sem kanibal?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Nekateri že zdaj tako gledajo nekateri pa ne bojo nikoli.

Dobro nam gre, zato se lahko sprenevedamo, kaj bomo jedli in kaj ne.

Lažeš ti, pa nisi kaj prida pa kaže že samo to, da si napisala to temo. Trapa![/quote]

Hihihih, ena mona bo pa danes mulo kuhala;-)))

Zmanjkalo suhega sena? Jah, pa jej silažo!

Čas je že zdavnaj prišel, ko bi ljudje lahko že spregledali, da je najedanje en drugemu v bistvu kanibalizem najhujše vrste, duhovni kanibalizem. Posebej babe ste prave profesionalke v tem!

ČESTITAM! Naredila si mimohod pointu teme… ;-)))))

No, pa dober dan vsem skupaj!

???? Mislim, a tebi je moral kdo dokazati, da bananovci (rastline) ne seksajo med seboj?[/quote]

Aha, ne razumeš. Banane pridelujejo živali (ljudje) v nečloveških razmerah, polnih kemikalij, zato, da vegiji pojedo to banano, medtem, ko jim za so-človeka, ki je v bistvu socializirana žival ni mar. Torej, kako imajo potem radi živali? Človeka? ;))
To je samo primer. Eden izmed njih.

Pa še odgovor glede kanibalizma med živalimi. Mački pojedo zarod svojega konkurenta!

Zmanjkalo suhega sena? Jah, pa jej silažo![/quote]
Od kdaj pa prasci jedo seno?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

???? Mislim, a tebi je moral kdo dokazati, da bananovci (rastline) ne seksajo med seboj?[/quote]

Aha, ne razumeš. Banane pridelujejo živali (ljudje) v nečloveških razmerah, polnih kemikalij, zato, da vegiji pojedo to banano, medtem, ko jim za so-človeka, ki je v bistvu socializirana žival ni mar. Torej, kako imajo potem radi živali? Človeka? ;))
To je samo primer. Eden izmed njih.

Pa še odgovor glede kanibalizma med živalimi. Mački pojedo zarod svojega konkurenta![/quote]

https://www.youtube.com/watch?v=iFNhOU-hFFU

Zmanjkalo suhega sena? Jah, pa jej silažo![/quote]
Od kdaj pa prasci jedo seno?[/quote]

Ja ne vem, sej zato te pa sprašujejo ka ni bal? A skrivaš da si vegi prasec?


Od kdaj pa prasci jedo seno?[/quote]

Ja ne vem, sej zato te pa sprašujejo ka ni bal? A skrivaš da si vegi prasec?[/quote]
Bil sem na poslovnem kosilu in sem si naročil kotlet. Res, da sem gospode brez odgovornosti na delovnem mestu prej na sestanku skurcal, morda sem zato dobil opazko kanibal.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ti ki pises, da spostujes zivali in jih vseeno jes, seveda lazes. Ne spotujes zivali, sicer jih ne bi jedla. Spostujes ih samo zive. NJihova mrtva trupla pa pac pozres kot neki pozeruh iz pradavnine!

Ni primerjave med rastlinami in zivalmi, to vam mora bit jasno. Vegetarianci ne podpiramo mucenja in vzreje zivali na farmah, kot je nekje zgoraj tema o kmeckem turizmu, kjer kmetje kazejo mucene zivali, zaklenjene, privezane v ozkem prostoru, kjer se ne morejo niti obrniti in od njih dobijo mleko in meso.

Rastline nimajo zivcnega sistema, zato ne morejo cutiti prave telesne bolecine. Zato mi vegiji ne povzrocamo bolecine! Za pogoje, v katerih delajo ljudje za predelavo rastlin, pa nismo mi odgovorni, ker imajo razum in se lahko sami odlocajo in niso suznji.

Zivali pa so suznji ! Zato ne jem zivali, ker se ne strinjam, da se jih zapre in tepe kot suznje, se jih prisilno mnozi, na koncu pa še pozre!


ko pa pridemo, da vzgajanja solate in drugih rastlinc, ki jih ti brez slabe vesti zaužiješ- pa pri tem veselo pobijaš polže, mramorje, voluharje, krte in ves škodljivi mrčes, ki ogroža rast teh rastlin,da so primerne za tvoje uživnje- ti ali drugi , ki to pridelujejo, ti pa od njih kupuješ zeenjavo – to počno… torej očitno ti ni mar za tiste živali – in tvoja logika ne vzdrži…
pa še – ker imajo vegiji tako radi živali, imajo zagotovo v veliki večini doma ljubljenčka, ki pa mu z veseljem postrežejo z mesnimi vsebinami- od kot so pa te padle – na vrtu zrastle???
torej res spoštuješ vse živali dosledno??’ se zdi,d a ne- zato bi bilo vsaj lepo se ne pretvarjati in druge nekaj obsojati in jim nabijati neko krivno – ker ljudje smo del žive narave – in v tej živi naravi soše pred našim razvojem nastale neke prehranjevalne verige, ki so se penašale skozi razvoj civilizacije.. na različnih koncih sveta različno… to je meni neka logična razlaga in brez sprenevedanj in nekih nabijanj krivde komurkoli…
ok bodi ti vegetarijanc- sam ne sprenevedaj se,da zaradi tega kar ti zaužiješ in poješ,d a lahko preživiš in živiš, ne govori,da zaradi tega ne umre nobena žival… ker to ni res in je čisto sprenevedanje


ko pa pridemo, da vzgajanja solate in drugih rastlinc, ki jih ti brez slabe vesti zaužiješ- pa pri tem veselo pobijaš polže, mramorje, voluharje, krte in ves škodljivi mrčes, ki ogroža rast teh rastlin,da so primerne za tvoje uživnje- ti ali drugi , ki to pridelujejo, ti pa od njih kupuješ zeenjavo – to počno… torej očitno ti ni mar za tiste živali – in tvoja logika ne vzdrži…
pa še – ker imajo vegiji tako radi živali, imajo zagotovo v veliki večini doma ljubljenčka, ki pa mu z veseljem postrežejo z mesnimi vsebinami- od kot so pa te padle – na vrtu zrastle???
torej res spoštuješ vse živali dosledno??’ se zdi,d a ne- zato bi bilo vsaj lepo se ne pretvarjati in druge nekaj obsojati in jim nabijati neko krivno – ker ljudje smo del žive narave – in v tej živi naravi soše pred našim razvojem nastale neke prehranjevalne verige, ki so se penašale skozi razvoj civilizacije.. na različnih koncih sveta različno… to je meni neka logična razlaga in brez sprenevedanj in nekih nabijanj krivde komurkoli…
ok bodi ti vegetarijanc- sam ne sprenevedaj se,da zaradi tega kar ti zaužiješ in poješ,d a lahko preživiš in živiš, ne govori,da zaradi tega ne umre nobena žival… ker to ni res in je čisto sprenevedanje[/quote]

Ta prav vegi … jé samo tisto (sadje, zelenjavo, stročnice, žita), kar sam pridela.
Pri tem ne pobija nobenih polžev, mramorjev in voluharjev.
S hrano ne pretirava, ker jé zato, da preživi …. in ne živi zato da jé, kot večina ljudi …
Hišnih ljubljenčkov nima, ker ne podpira suženjstva.


ko pa pridemo, da vzgajanja solate in drugih rastlinc, ki jih ti brez slabe vesti zaužiješ- pa pri tem veselo pobijaš polže, mramorje, voluharje, krte in ves škodljivi mrčes, ki ogroža rast teh rastlin,da so primerne za tvoje uživnje- ti ali drugi , ki to pridelujejo, ti pa od njih kupuješ zeenjavo – to počno… torej očitno ti ni mar za tiste živali – in tvoja logika ne vzdrži…
pa še – ker imajo vegiji tako radi živali, imajo zagotovo v veliki večini doma ljubljenčka, ki pa mu z veseljem postrežejo z mesnimi vsebinami- od kot so pa te padle – na vrtu zrastle???
torej res spoštuješ vse živali dosledno??’ se zdi,d a ne- zato bi bilo vsaj lepo se ne pretvarjati in druge nekaj obsojati in jim nabijati neko krivno – ker ljudje smo del žive narave – in v tej živi naravi soše pred našim razvojem nastale neke prehranjevalne verige, ki so se penašale skozi razvoj civilizacije.. na različnih koncih sveta različno… to je meni neka logična razlaga in brez sprenevedanj in nekih nabijanj krivde komurkoli…
ok bodi ti vegetarijanc- sam ne sprenevedaj se,da zaradi tega kar ti zaužiješ in poješ,d a lahko preživiš in živiš, ne govori,da zaradi tega ne umre nobena žival… ker to ni res in je čisto sprenevedanje[/quote]

Ta prav vegi … jé samo tisto (sadje, zelenjavo, stročnice, žita), kar sam pridela.
Pri tem ne pobija nobenih polžev, mramorjev in voluharjev.
S hrano ne pretirava, ker jé zato, da preživi …. in ne živi zato da jé, kot večina ljudi …
Hišnih ljubljenčkov nima, ker ne podpira suženjstva.[/quote]
ehehe- pravljica za lahko noč… potem umre od lahkote…
še če dodam tud to -da tile, ki se tak sprenevedajo vsi tukaj gor potem sploh v šarcuno ne stopijo nikol… vse sam pridela
aja pa za oblečt tud nč nima oz. hodi okoli razstrgan ker molja tud neb za živo glavo ubil… pač ljubitelj živali, bog ne daj kaj nastvat naravnega v omaro, kiar pobija molje- živalce uboge…
pršice v postelji namenoma hrani in neguje,d a bodo le živele revice tud to so žvalce, čeprav majhne zelo…
sprenevedanje uiber res…

Kakšna bedarija in prozoren izgovor. Po tvoji filozofiji bi lahko jedli tudi ljudi, oziroma nekateri celo jih. Pa je to prav? Mnogi jedo pse in mačke, tu jih častimo, ker vidimo, da so bitja s srcem, razumom in čustvi. vsak vegetarijanec spoštuje nenasilje do te mere, da ga zniža na minimum. Premnoga vegetarijanska hrana, kot so oreščki, jabolka, ne ubije živo bitje. Ali pa ješ zelenjavo, kjer je zavest nižja in povzročiš manj trpljenja. Ubiti kravo ali prašiča, zakaj ne poskusiš, vsak naj sam nabira in ubija, kar bo jedel, pa bo marsikomu kapnilo, da je vegetarijanska hrana naravna za ljudi, ker je malokdo sposoben ubiti sam neko žival.
[/quote]
Se strinjam, jej kar ti paše. Pusti drugim, da jedo kar jim dopade. očitno bi ti rada iz vseh naredila sebe. Si zelo nasilna. Do živih bitji, v tem primeru ljudi. O višji in nižji zavesti rastlin in živali, bi pa lahko debatirali. Kar misli si, da imajo rastline nižjo zavest. To je samo izgovor, da lažje v sokovniku scefraš špinačni list, ali lepo pomarančo. Sram naj te bo!

New Report

Close