Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spoznavala sem zapravljivega moškega

Spoznavala sem zapravljivega moškega

Cemprej stran od njega, da ti ne bo vsega zapravil, ti bos morala pa njegove dolgove placevat.

Ga ni denarja, da se zalepim na deca zdaj, ko imam čas, denar, odrasle otroke. Moj zakon je bil dober, tudi midva sva prišlarala kar nekaj, ampak tega ne mislim zapravljati za ločence z neurejenim življenjem in brez financ, niti ne bom brezglavo zapravljala za neka potovanja in stvari, ki jih ne potrebujem. Zato moške, ki osvajajo, takoj postavim na realna tla. Nočem se vezati na noben način. Čas je, da uživam v samskosti, v stanovanju po mojem okusu, v miru in tišini, v obiskih otrok. Potrebujem čas, da v miru žalujem, kolikor dolgo potrebujem, da uredim spomine in da zastavim življenje za naprej. Rada imam prijatelje, obiske, izlete, morje, se pa v to ne vklapa nov moški. Kuham, ko kuham, dovolj sem se nakuhala v življenju. Ko pospravim, pazim da je dolgo čisto. Če imam v službi delo, brez težav ostanem dlje. Kopalnica in spalnica sta čisto po žensko urejeni, tega ne želim spreminjati.
Imela sem lep zakon, imam krasne otroke, zdaj je čas zame.


Dejansko sta IDEALEN PAR.

Kjer se lahko škrta ženska nauči malce Bon-Vivanstva na eni ter moški malce finančnega načrtovanja.

In ker idealnih parov ni, to pomeni, da se to tudi ne bo zgodilo. Nič ne bosta drug drugega naučila, si podarila širši pogled na življenje. Vsak bo ostal na svojem okopu.
In ker so finance prav tako vrsta sodobne religije (finančne ustanove gradijo veliko vijše zgradbe, kot so jih cerkve kdajkoli!) bo tudi razpad zveze na osnovi religije. Vere v denar in kako z njim.

Oba skrajna pola pa seveda ponovno kažeta v antično Grško preročišče Delfi, kjer je lepo nad vrati pisalo: “Poznaj se.” ter bolj pomembno malce kasneje: “VSEGA ZMERNO.”
Vsaj dva in pol tisoč let poznano.. pa ljudje še vedno padamo na iste fore.

De omnibus disputandum..

Dokler zapravlja svoj denar, je cist ok.
Ampak na dolgi rok, kot si sama napisala, ni kompatibilen s tvojim nacinom zivljenja.

bom grdo povedala, teraj ga u božjo mater! naj uživa, v materjalu, če mu je to poanta v življenju. Nekateri vključno s tabo pa očitno vemo da je veselje in prava sreča v malih stvareh. čim dlje od takih, pri teh letih ga naučila neboš! tako da bolje da gresta vsak svojo pot.

Ko to berem, se vprašujem, kaj sploh imata skupnega? Različno ustvarjata, različen pogled na premoženje, različen pogled verjetno tudi na vzgojo, različen pogled za oblačenje, različen pogled na uživanje,… Ja kaj pa pol imata stičnega? Tv nanizanke in posteljne aktivnosti? No, zato ga ne rabiš doma in ga futrat, si ga najameš za tisith par ur, pol pa pejd nazaj v tisti mali flet na kredit in rdeče številke. Ni vredno, tudi zato ne, ker na ta način ne boš nikoli mogla povsem pokopati moža. Stalno, ko ti kaj ne bo pasalo, boš pomislila, kako fajn je bilo z možem. V tem razmerju sploh ne vidim možnosti kompromisa, razen če bo ta izključno na tvoji strani.

Lp


Kaj si privoščim? Ogromno dni na morju za začetek. Gostiln ne maram preveč. Vsakič pomislim koliko ljudem ali živalim bi lahko s tem denarjem ljudje pomagali. Nisem zapravljiva, rada pa investiram v hišo, imam nadstandardne materiale. Avto je za 40.000 eur, lahko bi kupila z gotovino avto za 100.000 eur, ampak mi je brezveze. Starejši ko si, bolj vidiš da je najbolj neumno kupovati drage avte.
Gledam skoraj naše sosede, oba medijsko znana, hiša na hipoteki, obroki ogromni, kredit na 30 let, oni pa dvakrat letno na dopust v tujino, poleti jadranje, pozimi smučanje, vmes še skok na Tajsko…
[/quote]

Pa sta tvoja “medijska soseda” nekje isti letnik, kot ti, ali recimo cca. 10 let mlajša od tebe in se vrašaj, kje si bila ti finančno, pa glede kreditov, ko si bila v “njunih letih”? 🙂

Verjetno ne – pišeš, da si vdova, z otrokoma študentoma – torej je med teboj in vajinima medijkima sosedoma verjetno nekaj let razlike.. Pošteno ?

Ja, škrta si. In ni ti pomoči. Pa še to: dobro, da imaš sinova, saj ne boš nič odnesla s sabo na drugi svet.

Ja, škrta si. In ni ti pomoči. Pa še to: dobro, da imaš sinova, saj ne boš nič odnesla s sabo na drugi svet.
[/quote]

Ja, najboljše, da si nakoplje zapravljivega moškega na grbo, da bo zapravljal njen denar. In ta zapravljivec jo ima neskončno rad, a ne?

Nekaj ti bom povedala, takšnega zapravljivca še zapravljivka noče.


Kaj si privoščim? Ogromno dni na morju za začetek. Gostiln ne maram preveč. Vsakič pomislim koliko ljudem ali živalim bi lahko s tem denarjem ljudje pomagali. Nisem zapravljiva, rada pa investiram v hišo, imam nadstandardne materiale. Avto je za 40.000 eur, lahko bi kupila z gotovino avto za 100.000 eur, ampak mi je brezveze. Starejši ko si, bolj vidiš da je najbolj neumno kupovati drage avte.
Gledam skoraj naše sosede, oba medijsko znana, hiša na hipoteki, obroki ogromni, kredit na 30 let, oni pa dvakrat letno na dopust v tujino, poleti jadranje, pozimi smučanje, vmes še skok na Tajsko…
[/quote]

Nima veze s temo, a čudi me, da toliko veš o sosedih. Sami ti gotovo ne govorijo o svojih financah, a jim tiščiš nos v lonce? In kaj sploh briga, kako živijo drugi.
V zvezi s temo pa se mi zdi, da si škrtica, ki se rada hvali s svojim premoženjem. Najbrž si tega tipa ujela ravno na tvoje hvalisanje. Kakršna si sama, takšni moški se lepijo nate.

Pravis, da rada jes zdravo. Lepo, pohvalno. Zunaj jemo zagotovo slabso hrano, kot pa ce je kuhano doma. Ampak gre tudi za vidik praznovanja, si privosciti, spremeniti rutino vsakdanjega…itd.
Kaj pa obleke? Primark in podobne trgovine zagotovo nimajo dobrih materialnov, zdravih barv za barvanje, itd….. je razlika, ce kupis boljse in zdrave kose oblacil.
Menim, da vsaka oseba pride v nase zivljenje zato, da se nekaj naucimo od njih. Kaj se bos naucila od tega moskega? Morda pa le kaj!
Dobila si ze vprasanje od nekoga…. Kaj pa naredis za svojo duso? Ali zivis se vedno po normah, kaj je prav? Si dovolj zivljenjsko sproscena? Jemljes zivljenje “preresno” ali bos naredila se kaksno “neumno” ali “sposceno”?
Menim, da imas sreco, da si spoznala cisto drugacnega tipa cloveka. Je dobra iztocnica za razmisljanje… le kaj mi zivljenje sporoca. Odgovor poisci v sebi.
Vidim te malce naprej… ko se lahko tudi tebi vrednote spremenijo…. še se bos imela zabavno… pa veliko ucenja (zivljenjskega) ti zelim.

Glavno, da zdaj vsi vemo, da si lahko kupiš avto za 100.000 na gotovino. Bravo. No, jaz si ga ne morem, niti si ga ne želim. Živim pa (kljub kreditu za hišo, ki jo sicer obožujem), lepo življenje in si tu in tam privoščim kaj za dušo. Meni se tako škrtarjenje, kot ga opisuješ, glede na finančno stanje, ki bi ga naj imela, zdi bolano. Ne rečem, da moraš vse zapravit, ampak Primark, Mana???? Pri takem denarju??? V bistvu res podpiraš najslabšo možno industrijo človek božji. Jaz nimam nekaj ekstra, ampak niti ne pomislim, da bi sebe in svoje otroke zastrupljala s takimi materiali. Raje imam kolicinsko manj in tisto solidno.
Kar se pa tvojega izbranca tiče pa bom rekla tako. Če res nima, potem je nespamrten, če pa zmore tak življenjski slog, mu ga pa privoščim. Življenje je samo eno in zelo kratko…

Ja ocitno kot si sama ugotovila imata razlicen pogled na stvari. Bolj se bosta druzila bolj vaju bo to mucilo. Verjetno si on kaj podobnega o tebi misli. Se bos morala odlociti, ali ne hi bilo boljse se druziti z nekom ki ima podobne zelje.lp

Vsak ima svoje veselje in prioritete ….

Izmišljena zgodbica ali pa imamo primer zapravljivca in škrtice, ki zase pravi da je skromna…za 100.000 avto lahko kupi v gotovini, kupuje v Primark in Mana pri hvaljenju s tem denarjem, mene bi bilo sram to pisat…zakaj avto za 40.000 saj je tudi za 25.000 dober.

Kakšno službo pa imate, ki pravite, da imate toliko denarja?

Jah dokler ne zapravla tvojga denarja ti je lah vseen, ce te dobr spedena vsaj v postl. Ce pa ne pa sam beži od tacga človeka, kaj ti bodo njegovi krediti ce mas ti tko lepo življenje? Pa ce si res tko super kot pravis in mas vse poslihtano bos 1,2,3 nasla primernega moškega zase. Js s tako moško afno sigurno ne bi mogla živet. Najbols da tr se za roko pros pa posprav, da bo fajn dedoval 😂 nene hvala lepa.

Par nepremičnin da imaš??? Ja, v tvoji bolni buči!

Ni šans, da bi ženska, ki ima nekaj nepremičnin, bila tako škrta in da bi sebe cenila tako malo, da bi kupovala v Primarku kot zadnji brezposelni Cigo ali socialni problem in da bi ji bilo škoda denarja ZASE na kakšni fensi večerji sem ter tja.
Tako da menim, da je tole trapasta provokacija. Če ni in je tvoje pisanje resnica, obišči psihiatra. Ker je pretirana in neupravičena škrtost tudi psihična motnja, a veš.


ja to so ti novi, ki so si nabrali denar s prevarami. Ti so obsedeni z znamkami in cunjami ki se jim na daleč vidi, da stanejo.
Star kapital je oblečen skromno in enostavno. Samo tega tu ni. Je treba čez zahodne meje.

Spoštovana Avtorica..
Lepo te prosim znebi se zapufanega zapravljivca pa če je še tako sladek….
zavoljo svojih otrok….

Meni se zdi, da si ti bolj škrtica, on pa želi uživati v življenju. Če bosta hotela biti skupaj, morata oba narediti en korak, en naprej, drugi nazaj.

S tabo ni nic narobe,cudovita zenska si,po tem kar si napisala.

New Report

Close