Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spravili so se na sina-kako reagirat?

spravili so se na sina-kako reagirat?

Na mojega sina so se spravljali trije sošolci. Takoj, ko mi je to prvič povedal, sem naslednji dan šla v šolo, poklicala iz razreda vse tri nasilneže, razredničarko in mojega sina. Ker sem bila besna kot vrag, so vsi mirno stali z razredničarko vred. Prvo sem vsakega posebej vprašala, če mu je moj sin kaj naredil, jasno so vsi zanikali, potem pa vse nadrla, da se je slišalo po vsej šoli. Za sočni konec debate sem ostro postopala tudi z razredničarko, ji vpričo otrok požugala, da se naslednjč drugače zaključijo naši razgovori in, da bo ona odgovorna. Takoj je bil mir. Na mojega sina se je še enkrat en fant ” spravil” iz višjega razreda, sem šla na šolo, ga poiskala in mu prisolila klofuto z besedami; da boš vedel, kako je, če se nate spravi večji in močnejši in glej, da si mi tiho, ker te bom drugič pretepla.
Moj sin je bil vedno bolj droben, miren in odličnjak v šoli. Zato je bil tarča.
Od takrat je bil mir.
Mame moramo vedno pomagati otrokom, sploh, če jih napadajo. Nikoli, res nikoli ne smemo dovoliti, da se bi zaradi nasilnežev zaprli vase in postali žalostni otroci.

Probleme ki jih rešujete starši v šoli bi morali reševat sposobni učitelji in ne nesposobni učitelji ki jih je po vseh osnovnih šolah preveč sistem je pa itak na psu

Glej nauči sina naj se brani pa četudi z pestmi. Nauči sina, da ni treba biti pi*ka in naj se postavi zase. Mu bo koristilo verjemi!

Pa si opazil, da odgovaš s petletno zakasnitvijo, ko je ta fant že v devetem razredu ali celo v prvem letniku srednje šole? :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jim povej,da ce ga ne bodo TAKOJ zascitili pred nasiljem ko bo v njihovi oskrbi se bos obrnila na Varuha otrokovih pravic. Pol bodo pa vidl kaksne bodo sankcije za njihovo neukrepanje in neopravljanje njihove temeljne dolznosti: zascititi otrka pred nasiljem!

Tudi jaz sem tako rešila problem, sicer sem bulija srečala slučajno, nisem ga namensko iskala, vse ostalo je bilo pa identično in zelo avtomatsko, spontano, nisem sploh načrtovala. Ampak zadeva se je čez noč uredila.

jaz sem rešila tako, da sem šla osebno do staršev mulca, ki je bil taglavni grobijan in jim povedala kar jim gre. Na srečo sta bila starša normalna in sta se strogo in pametno pogovorila s svojim mulcem. Od tistega trenutka dalje se je ta fant spremenil iz sovražnika v zaščitnika mojega sina.
Mogoče sem imela srečo, da sem naletela na normalna in odgovorna starša, ki sta vpričo mene ostro držala pridigo svojemu mulcu v smislu, da zdaj, ko je še osnovnošolec tiranizira vrstnike, ko bo odrasel bo pa kriminalec in zahtevala, da se mojemu sinu opraviči in nikoli več ne ponovi grdega maltretiranja in ustrahovanja. Prer tem je mulec mojega sina kar pol leta ustrahoval, vendar mi sin ni upal povedati, ker mu je oni grozil, da bo še bolj tepen, če ga bo meni zatožil.

Če podoživljaš, pomeni, da i ti tudi to doživljala al kako?

Ne vem, težko je reči kaj narediti, tako na oko, ne poznamo cele slike. Kot prvo mi ni jasno, zakaj so se spravili na tvojega fanta? kar tako zlepa se jih 4 odloči in čez noč ne marajo tvojega sina? Potem nadaljuješ, da ga noben ne mara? Si sigurna v to?

Kaj pa on na to pravi?

Zakaj vsi takoj želite ukrepat, se maščevat, dajat v cajtnge, hodit k odvetnikom, zastraševat te mulce? Je to res edina rešitev?

Jaz mislim da je prava rešitev ta kot že pravi ena pred mano, da naučite otroka samospoštovanja, da začnete stvar reševati pri njemu, da ugotovite ZAKAJ se mu to dogaja, ker če zamenjate šolo, kaznujete ostale fante, nardite štalo na šoli in v okolici, osnovnega problema ne boste rešili, težave ima vaš otrok v komunikaciji z drugimi….[/quote]
Čez noč ne bo šlo… Je treba prej na drug način rešit, z drugimi. Potem pa to ja, s prevzgojo sina.

Nikoli niti ne moreš vedet, če si ni mal sam kriv, eni znajo tud tako jamrat in obračat besede, da joj. Vsekakor nasilje ni rešitev, nič pa ni bilo očitno narobe s tem, da smo se včasih pa čist vse sami zmenili, brez vmešavanja. Ker z vmešavanjem staršev in drugih niti ne pridbiš spoštovanja, ko se pa znaš samo postavit zase enkrat, te bodo pa pri mir pustili.

Moj primer je pa bil tak. En se je skos vtikal vame in me zajebaval brez fizičnega nasilja. Psihično pa je bilo hudo. Povedal sem mami in je prišla v garderobo ga prijela za kravatelc in.mu zagrozila da naj še enkrat me samo grdo pogleda če upa. Ves je bil presran in vi sošolci so dali prav. Spomnim se ko je prišla so že kazali nanj on je bil. Pol sem šel trenirat karate in kasneje ena dva prebutal enmu celo zlomil nos da je imel krivega. Z nikomur potem nisem imel več težav. Ugotovil sem da se je potrebno postaviti zase pa tudi s silo če treba.

da se je nasilnež prešolal. Oz so ga morali prešolati. Vsi so ga bili siti. Vso so vedeli kako je nadležen, nasilen, kako moti vse, kako si privošči več kot drugi….noben sošolec ga ni več maral in vsi so se oddahnili, ko je šel.
Zakaj tako dolgo in zakaj je otrok, ki povzroča probleme pravzaprav kljub tako dolgotrajni obravnavi še vedno ostal moteč? Ker menda so ga spremljali, se ukvarjali z njim, pd…. še vedno ostal neprilagojen – ampak v drugem okolju. Ne vem. Verjetno je “stroka ” vseeno odpovedala. To pomeni, da srž problema ni bil rešen, samo preložen.
Kaj narediti, če si žrtev, oz. starš žrtve. Dve fronti: otroka opremiti s samozavestjo in fizično sposobnostjo samoobrambe. Obstajajo zelo enostavni in lahke metode, kako tudi močnejšega od sebe onesposobiš. Miroljubnost pozabite. Mora pokazati zobe in znati tudi udariti nazaj.
Druga fronta je šola kot institucija, ki je dolžna zagotoviti varno okolje. Pisna zahteva po ukrepanju in prijava nasilja vsem – razredničarki, svetovalni sllužbi, ravnateljici z ostro zahtevo po ukrepanju.
Ne pustite se zavrnit s pometanjem pod preprogo, pa tistim da morajo otroci sami urediti. No go.

Avtorica, pri nas je bilo enako. Ko je bi. sin v majhni podružnični šoli, se je en fant spravil nanj, proti njemu pa nahujskal vse ostale, bil je lider. To je bil majhen razred, 4-5 fantov in 5 deklet.
Sin je bil izločenec. Ampak zadeva se je sama uredila, ko je šel v 5. razred v matično večjo šolo, kjer je dobil druge sošolce (prosili smo, naj ga dajo v razred, kjer ne bo skupaj z tem sošolcem), takoj dobil prijatelje in nima nobenih težav. Res nobenih. Ker v večji šoli, v večjem razredu lahko izbirajo in se pogrupirajo med seboj. Kaj boš pa v majhnem razredu ?
Jaz bi na vašem mestu prosila, naj ga premestijo v drug razred ali drugo šolo. Ker drugače bo vedno izločenec, dokler bo s tem fantom v razredu skupaj.

In kaj naj bi učitelj naredil? Kmalu ga bodo mulci lahko pretepli, pa ne bo nič.

Kako radi zagovarjate obračunavanje s pestmi. Da vas ne bo obiskala policija, ker bodo njegovi starši prijavili.

Kako radi zagovarjate obračunavanje s pestmi. Da vas ne bo obiskala policija, ker bodo njegovi starši prijavili.[/quote]

Včasih ne gre drugače in je treba zadeve urediti na način, ki ga razume nasilnež. Mi je kolega razlagal kako njegovega sina nadleguje sovrstnik v vrtcu in prihaja domov napsihiran, njegovo vedenje je bilo drugačno itd. Pomagal ni niti pogovor z vzgojiteljico, s starši nasilneža, potem je rekel če se ne bo nehalo bo zahteval pogovor z ravnateljico. Enkrat je bila situacija, da je njegov sin pripravil avtomobilčke, da jih bo nesel v vrtec in ga je vprašal kam to neseš? No potem je izvedel, da je nasilnež rekel njegovemu sinu, da ga bo ubil če mu ne bo prinesel avtomobilčkov v vrtec…enkrat ga je nasilnež stiskal za vrat, izvedel je pa tako ko je videl sledi na vratu itd.

Nisem brala vsega.
Odgovorim le na izvirni post.
Za to, da se uredi odnose med učenci, je zadolžena razredničarka, takoj potem pa ravnatelj-ica, ter svetovalna- socialna delavka/ delavec.
Pika.
Kot starš imate pravico zahtevati, da šola ukrepa , to je dolžna po zakonu, ker ima vsak otrok pravico do miru v šoli.
Če po pogovoru z vodstvom šole ni rezultatov, lahko zadevo prijavite na inšpektorat za šolstvo. Uvede se preiskava, tudi policija se vmeša. Če starši nasilnih otrok prej niso sodelovali, so potem prisiljeni prevzeti odgovornost.
Sami na lastno pest ne ukrepajte proti nasilnim otrokom v smislu kakšnega tepeža ali podobno. Ker boste v trenutku izgubili možnost, da jih premagate na njihovem terenu.
LP

Kako radi zagovarjate obračunavanje s pestmi. Da vas ne bo obiskala policija, ker bodo njegovi starši prijavili.[/quote]

Zakaj pesti? Dovolj je, da se malemu prepotentenu buliju zagrozi, ne rabiš nobenih pesti in fizičnega nasilja, ker mali buli je v bistvu eno strahopetno bitjece, ki ravno z nasiljem nad drugimi prikriva svojo strahopetnost.

Sem bil na skoro na istem v četrtem razredu.Že v 2 razredu sem obiskoval tečaj Karate-je,nisem nobenemu govoril,ker se nisem želel izpostavljat.Ampak zaradi tekmovanja sem v tretjem razredu,j razredničarka opazila da ko je konec,bežim iz šole,kot da bi skoga bal.Poklicala mamo in ji je mama rekla,da na treninge ker čez 1 mesec imamo tekmovanja.Pa me je razredničarka pohvalila v šoli.In že takrat sem postal zelo priljubljen kot je vau ti si močen,t se nobenega ne bojiš,… saj veš kaki smo bili takrat pred 30 leti.In seveda so se našli tudi ljubosumni sovražniki.V četrtem razredu sem dobil 4 sovražnike,pikali zajebavali še celo grdo so se obnašali,lagali,.. sem se tudi jaz zelo polomil,a se nisem več zmenil za njih.Nato ko jih v šoli sploh nisem “opazil”,pa so me nekajkrat počakali na poti iz šole.Niso so me spsutili,strgali so mi torbo,jakno in takrat so dobili svoje,jap sem jih premlatil.Pa če nebi mimoidoči se vpletel,verjamem da bi 2 v bolnici pristala.Nato so me pustili pri miru.Sošolci so opazili,pa ko so me vprašali sem jim povedal o njih vse slabo pred njimi,da so pač najslabši,pa da so samo glasni v jeziku a tepejo se kot punčke.Vem da sem takrat bil zelo ponosen nase,še v obraz sem jim zmetal vse nazaj,kar so oni meni.Te opice so našli drugega učenca za zajebavat,ampak sem branil vse sošolce v razredu in ti štirje so nato ostali sami.Noben v razredu jih ni maral.Ta glavni pa ni mogel pozabit in je že od 4 razreda gojil maščevanje.3 leta se je učil iz knjig borilne veščine in en petek ves ponoson pristopi do mene pred celim razredum in mi reče:Danes ob 2 na šolskem travniku jaz in ti,da ti zobe polomim.Sem ga vprašal zakaj?Pa da se nočem tepst,pa kaj sem mu naredil in ni popustil,izzazival je.Njegov ponos se je dvignil.Jaz sem izpadel kot kukavica in se nisem menil.Ampak njegova želja je gorela in gorela po maščevanju.Začel se je namerno zaletavat vame,odtujeval mi je zvezke,knjige,svinčnike,…ker je mislil,da je najmočnejši v razredu.In mi celo zagrozil,da se me ne boji,da sem kukavica,pa da naj samo še enkrat njega obtožim,pa me bo pred vsemi razbil.Pa sem se mu zasmejal,da bo prej sebe poškodoval preden roko iztegne.Pa je rekel,no pa danes dokaži.In tako se je zgodilo,po šoli na igrišču,je ponovno dosegel svoj poraz pred celim razredom.7 in 8 razred je bil kot punčka.Nobenemu ni več nagajal.Nekdanji sošolci iz OŠ,ki so mu bili sošolci v srednji šoli in moji prijatelji so mi večkrat rekli,da je večkrat dobil po nosu,ker je igral frajerja.

A je pretep rešitev?Ne ni.A bi jat takrat reagiral drugače?Ne.Bi isto naredil.Ker kot vidite ta frajer se sam sebe uničeval,sramotil in uničil.

Pri tvojem otroku pa je problem ljubosumje od sovražnikov,ker je priljubljen.Ta otrok iz premožne družine trpi,zelo trpi in misli,da se z denarjem da vse kupit.Verjemi,to so ga starši naučili.In ja taki bolani otroci iz ljubosumja želijo konkurenco uničit.Kako pomagaš sinu?Nauči ga naj se ne vpleta v bitko,naj si poišče druge prijatelje in če ga zajebavajo,naj se ne zmeni za njih in ko ga začnejo zajebavat,naj jim samo reče če ti tako praviš, ali pa ja vredu in naj se umakne.Verjamem da tvoj sin ima željo po maščevanju,pretepu,ampak to ga ne bo rešilo,z borbo se nič ne reši,še več problemov si lahko nakoplje.

A je še kaka druga osnovna šola blizu?Če je,pusti otroka do počitnic v tej šoli,nato pa ispišeš z razlogom,da se selite v tujino in vpišeš v drugo šolo.Res pa je tudi da bodo počasi počitnice tu in se lahko vse ohladi ali pa tudi ne.Praviš da je imel dobre prijatelje,ki so sedaj proti njemu?Prijateljska vez vedno obstane.Naj pokliče prijatelja kako je in se gresta igrat ali karkoli,če ga prijatelj parkrat zavrne,pa naj si poišče druge prijatelje.

Kaj ti še preostane?

Glede na to,kaj tvoj otrok doživlja,mu je to lahko ena šola.Zelo dober čas in vzrok,da otrok dela na osebni rasti,da se spopade z situacijo, na samozavesti.Sedaj a ga vpišeš na kake tečaje,ki temeljijo na samozavesti,osebni rasti ali pa kak tečaj rolanja,košarka,kak poletni kamp,… kjer bo soznal nove prijatelje in pozabil na vso situacijo,še najbolje pa je če ga vpišeš na tečaj samoobrambe kot je Tae Kwon Do ali K1 ali Tai Či,… tam bo otrok skozi dihanje,sproščanje umiril sam sebe,spoznal prijatelje,pa še samozavest se mu dvignila.

Sproščanje,samozavest,borilne veščine pa so služba in kruh prihodnosti.Tvoj sin lahko po sredni šoli takoj odpre SP,strank bo takoj dobil,saj ima10 let znanj,priznanj,…

Odločitev je tvoja.

New Report

Close