Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sprememba pogodbe iz NDČ v DČ

sprememba pogodbe iz NDČ v DČ

Lahko se prekine.Delodajalec ti prekine pogodbo za NDČ na tem delovnem mestu in te prezaposli da DČ na drugo delovno mesto,nato pa ti pogodbe ne podaljša.

Take možnosti obstajajo že desetletje.[/quote]

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944
91.člen

Torej ustrezna zaposlitev je taka, ki določa pogodbo za nedoločen čas, če je bila prejšnja tudi za nedoločen čas, drugače mu pripada odpravnina …[/quote]

Ne slepi se!

Tisti ki podpiše si je sam “kriv”,da je podpisal.Taako da je mogoče.Te zakone pa si nekam vtakni,ker sem bil priča dvema primeroma na tak način.

So še drugi zakoni,ki izpodbijajo zakone,da moraš dobit novo pogodbo,ker pogodba in plačilo ne ustreza delovnemu mestu.Naprimer učitelj angleščine,ki je zaposlen kot učitelj ga ne morejo dat za učitelja telovadbe zaradi inšpekcije in plačila kazni,ker je drugo področje dela.Torej mu morajo spremenit pogodbo.

Če se pa želiš spustit na zelo nesramen nivo in način,kot po bolnicah to počnejo,pa si delodajalec o tebi izmisli nemogoče laži,delavci v strahu za službe grejo vse slabo o tebi podpisat,delodajalec te nato premesti,kjer si za DČ in te odpusti,ker si tudi tam bil nemogoč in v primeru tožbe si nasploh popušil.

Torej vsako ponudbo podpiešeš in po domače sam sebe “nategneš” in greš iz NDČ v DČ.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO5944
91.člen

Torej ustrezna zaposlitev je taka, ki določa pogodbo za nedoločen čas, če je bila prejšnja tudi za nedoločen čas, drugače mu pripada odpravnina …[/quote]

Ne slepi se!

Tisti ki podpiše si je sam “kriv”,da je podpisal.Taako da je mogoče.Te zakone pa si nekam vtakni,ker sem bil priča dvema primeroma na tak način.

So še drugi zakoni,ki izpodbijajo zakone,da moraš dobit novo pogodbo,ker pogodba in plačilo ne ustreza delovnemu mestu.Naprimer učitelj angleščine,ki je zaposlen kot učitelj ga ne morejo dat za učitelja telovadbe zaradi inšpekcije in plačila kazni,ker je drugo področje dela.Torej mu morajo spremenit pogodbo.

Če se pa želiš spustit na zelo nesramen nivo in način,kot po bolnicah to počnejo,pa si delodajalec o tebi izmisli nemogoče laži,delavci v strahu za službe grejo vse slabo o tebi podpisat,delodajalec te nato premesti,kjer si za DČ in te odpusti,ker si tudi tam bil nemogoč in v primeru tožbe si nasploh popušil.

Torej vsako ponudbo podpiešeš in po domače sam sebe “nategneš” in greš iz NDČ v DČ.[/quote]

Glej, sem doživela, da mi je direktor (in hkrati lastnik podjetja) lepo rekel, da bo pač izplačal samo pol regresa. Da ne bo izplačal jubilejne … sama sem se tam kar precej izpostavljala.
Je dobil na mizo izpisane zakone, sva imela precej burno debato (a vseeno vljudno) in rezultat? Smo še vedno v dobrih odnosih, čeprav sem par let kasneje šla od tam (ker sem našla boljšo službo), dobili pa smo tudi vsi nakazano vse 🙂

In ko že omenjaš zgoraj učitelja angleščine, ki ga premestijo za učitelja telovadbe – dobi primerljivo, ustrezno pogodbo, z enako plačo in enakim trajanjem.

Hm, vidim da je to spet ena siva cona. Teoreticno torej, ce mi zamenjajo iz ndč v dč bi morala dobiti neko odpravnino, ampak verjetno ne isto, kot ce mi sploh ne bi ponudili nove pogodbe? Lahko je recimo 100eur, saj nikjer ne pise koliko? Poleg tega mi je tudi pri prenehanju dč treba izplacati neko odpravnino? Kaj ce te odpravnine niso izplacane, jaz se ne bom bunila, delodajalec tudi ne, je lahko to kje problem, ce se noben ne pritozi?

Ne slepi se!

Tisti ki podpiše si je sam “kriv”,da je podpisal.Taako da je mogoče.Te zakone pa si nekam vtakni,ker sem bil priča dvema primeroma na tak način.

So še drugi zakoni,ki izpodbijajo zakone,da moraš dobit novo pogodbo,ker pogodba in plačilo ne ustreza delovnemu mestu.Naprimer učitelj angleščine,ki je zaposlen kot učitelj ga ne morejo dat za učitelja telovadbe zaradi inšpekcije in plačila kazni,ker je drugo področje dela.Torej mu morajo spremenit pogodbo.

Če se pa želiš spustit na zelo nesramen nivo in način,kot po bolnicah to počnejo,pa si delodajalec o tebi izmisli nemogoče laži,delavci v strahu za službe grejo vse slabo o tebi podpisat,delodajalec te nato premesti,kjer si za DČ in te odpusti,ker si tudi tam bil nemogoč in v primeru tožbe si nasploh popušil.

Torej vsako ponudbo podpiešeš in po domače sam sebe “nategneš” in greš iz NDČ v DČ.[/quote]

Glej, sem doživela, da mi je direktor (in hkrati lastnik podjetja) lepo rekel, da bo pač izplačal samo pol regresa. Da ne bo izplačal jubilejne … sama sem se tam kar precej izpostavljala.
Je dobil na mizo izpisane zakone, sva imela precej burno debato (a vseeno vljudno) in rezultat? Smo še vedno v dobrih odnosih, čeprav sem par let kasneje šla od tam (ker sem našla boljšo službo), dobili pa smo tudi vsi nakazano vse 🙂

In ko že omenjaš zgoraj učitelja angleščine, ki ga premestijo za učitelja telovadbe – dobi primerljivo, ustrezno pogodbo, z enako plačo in enakim trajanjem.[/quote]

Se pravi po tvoje lahko zdravnik dela kot boničar za zdravniško plačo?Ne.Lahko dobi kot bolničar in s tem novo pogodbo zaradi spremembe mesta in dela.

Debata je o tem,da je zelo lahek način spremebe iz NDČ v DČ.Kriv je tisti,ki podpiše oziroma kot v temlu postu ni kriv noben,saj avtorica hoče tako pogodbo,da odide.

Glej, sem doživela, da mi je direktor (in hkrati lastnik podjetja) lepo rekel, da bo pač izplačal samo pol regresa. Da ne bo izplačal jubilejne … sama sem se tam kar precej izpostavljala.
Je dobil na mizo izpisane zakone, sva imela precej burno debato (a vseeno vljudno) in rezultat? Smo še vedno v dobrih odnosih, čeprav sem par let kasneje šla od tam (ker sem našla boljšo službo), dobili pa smo tudi vsi nakazano vse 🙂

In ko že omenjaš zgoraj učitelja angleščine, ki ga premestijo za učitelja telovadbe – dobi primerljivo, ustrezno pogodbo, z enako plačo in enakim trajanjem.[/quote]

Se pravi po tvoje lahko zdravnik dela kot boničar za zdravniško plačo?Ne.Lahko dobi kot bolničar in s tem novo pogodbo zaradi spremembe mesta in dela.

Debata je o tem,da je zelo lahek način spremebe iz NDČ v DČ.Kriv je tisti,ki podpiše oziroma kot v temlu postu ni kriv noben,saj avtorica hoče tako pogodbo,da odide.[/quote]

Ok, tule zaključujem debato, ker primerjati zdravnika in bolničarja in menjavanje pogodb tu je nesmiselno komentirati…

Zelo pogosto je tako – če ni tožnika, ni sodnika ….

a niste eni malo preveč požrtni?
Se ti splača za tri mesece nadomestila vso to kolobocijo peljat?
Morda pa boš čez leta potrebovala to nadomestilo, pa ga ne bo, ker ga sedaj izkoriščaš.


Res sem pozrtna, ker bi po 5 letih placevanja vseh prispevkov (placa ni majhna, nadomestilo bi bilo maksimalno, vseeno pa sem ga s prispevki veckrat preplacala) rada vsaj nekaj imela od tega? Saj ce je prevec komplicirano se delodajalec itak ne bo strinjal, zato iscem variante.
Ne vem pa kaj mislis z zadnjim stavkom. Ce dam odpoved do nadomestila nisem upravicena ne zdaj ne kasneje.

če se ne boš nikoli več zaposlila potem res ne. Če se pa boš in kdaj izgubil delo, pa se šteje vsa delovna doba brez uveljavljanja nadomestila.
Po svoje je to nadomestilo res bizarno, saj se ljudem najbolj “splača” na vsakih 9 mesecev, tri mesece nadomestila koristiti, sicer narašča doba upravičenosti zelo počasi.


Res sem pozrtna, ker bi po 5 letih placevanja vseh prispevkov (placa ni majhna, nadomestilo bi bilo maksimalno, vseeno pa sem ga s prispevki veckrat preplacala) rada vsaj nekaj imela od tega? Saj ce je prevec komplicirano se delodajalec itak ne bo strinjal, zato iscem variante.
Ne vem pa kaj mislis z zadnjim stavkom. Ce dam odpoved do nadomestila nisem upravicena ne zdaj ne kasneje.[/quote]

Teh pet let zdaj se ti všteva v oddelano obdobje, ko naslednjič zaprosiš za nadomestilo, če ga seveda še nisi izkoristila.

Pa mimogrede, prispevke za zaposlovanje plačuješ v višini 0,14{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od bruto plače, kar pomeni pri dvakratniku povprečne plače (2×1.650€) nanese vsak mesec manj kot 5€.

A polovični delovni čas pa ne pride v poštev, glede na to, da boš po porodniški?

Lahko se prekine.Delodajalec ti prekine pogodbo za NDČ na tem delovnem mestu in te prezaposli da DČ na drugo delovno mesto,nato pa ti pogodbe ne podaljša.

Take možnosti obstajajo že desetletje.[/quote]

kako pa to narediš, če delavec noče podpisati nove pogodbe za DČ?

5x prispevki so samo za zavarovanje pred izgubo zaposlitve. V praksi to pomeni največ nekaj 10 eur. Ko si omenila se prispevke, človek najprej pomisli, da na prispevke za pokojnino in pa prispevke za zdravstvo. Tej dvoji so ogromni,… prej omenjeni pa ne.

Drugače pa, če se delovec in delodajalec nekaj sporazumno dogovorita kar ni v nasprotju s zakonom, ne vidim razloga, da to ne-bi veljajo. Ne vidim razloga, da bi država ljudem prepovedovala zaposlitev za določen čas,..

ZUTD-A
39. člen
(prispevek delodajalca za zavarovanje za primer brezposelnosti)
(1) Delodajalec, ki sklene z delavcempogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas, je oproščen plačila prispevka delodajalca za zavarovanje za primer brezposelnosti za dve leti.
(2) Delodajalec, ki sklene z delavcem pogodbo o zaposlitvi za določen čas, plačuje prispevek delodajalca za zavarovanje za primer brezposelnosti v višini petkratnika zneska, določenega v zakonu, ki ureja prispevke za socialno varnost, za ves čas trajanja zaposlitve za določen čas.

Seveda to ni mogoče. Zato pa imamo pogodbe:) V tem primeru bi morali delavca najprej odpustiti in mu nato ponuditi pogodbo za določen čas.


Hvala za info, tega nisem vedela. Se bom s tem tolazila, ce se mi ne uspe zmeniti. Drugace pa bi vseeno raje vrabca v roki kot goloba na strehi. Hvala vsem za pojasnila, mi je malo bolj jasno vse skupaj.

New Report

Close