Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spreobrnjena Rosvita

Spreobrnjena Rosvita

Najpomembnejše vedno daš na prvo mesto.

A je že ponedeljek?


Pisno dogovorjena vprašanja obvlada poveljnik Ivan Janša. Zmotil/a si se v priimku!


Pisno dogovorjena vprašanja obvlada poveljnik Ivan Janša. Zmotil/a si se v priimku!
[/quote]

In njegova vojska. Je prav smešno poslušati njegove pristaše kako drdrajo na pamet naučene odgovore. Na različna vprašanja odrecitirajo en in isti odgovor.


Jaz se na tvojem mestu ne bi hvalil s spominom.

Samostojna Slovenija bi bila najbolj črnogleda varianta … Vendar moramo narediti vse, da Jugoslavija bo,” Milan Kučan, 26. 10. 1988.

”Slovenske identitete, naj si še tako domišljamo, da je, v Evropi in svetu ni, vsaj ne kot del nečesa avtonomnega in do kraja razpoznavnega. Je predvsem identiteta Jugoslavije ali celo Balkana,” Milan Kučan v Ljubljani, 8. 2. 1989.

”Jasno je, da mi iz Jugoslavije nočemo in ne želimo, in da nas kljub takim amandmajem iz nje nihče nima pravice poditi,” Milan Kučan v Beogradu, 28. 9. 1989.

”Za nikakršen odhod in odcepitev iz Jugoslavije ne gre. Z dopolnili smo ustvarili pomembne pogoje za prihodnost, za socializem po meri ljudi,” Milan Kučan, 2. 10. 1989.

”Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti,” Milan Kučan v Beogradu, december 1989.

”O odcepitvi Slovenije od Jugoslavije je težko celo misliti, ker to ni nikoli bila moja najintimnejša opcija. Z njo se ne morem sprijazniti,” Milan Kučan, 31. 1. 1990.

”Zame je merodajno predvsem vprašanje, ali Slovencem res ni mogoče živeti v Jugoslaviji,” Milan Kučan, februar 1990.

”O odcepitveni poti nisem nikoli govoril, o njej pa so govorili mnogi politični ljudje v Sloveniji,” Milan Kučan, 20. 4. 1990.

”Očitajo mi, da sem bil proti odcepitvi. Še zdaj sem,” Milan Kučan, 23. 12. 2015.
[/b]
[/quote]
Manipuliranje in vlečenje izjav iz konteksta bi ti še šlo, če ostali normalni ljudje ne bi poznali celotne resnice.
A veš, Kučan je bil proti odcepitvi z rožljanjem orožja. Že stokrat povedano. Kar vprašaj tvojega idola, zakaj so sestrelili pilota Merlaka, ki je letel iz JLA v slovenski štab. Če bi diplomacija delala, ne bi bilo na nobeni strani žrtev.
Pa saj imaš par postov nazaj pisni dokaz, kako se tvoj junak zahvaljuje Kučanu za zasluge. Sledi tvojemu vzorniku, kaj zdej mešaš drek in govoriš v nasprotju z njegovim mnenjem. Po prstih jih boš dobil. Še vsak jih he fasal, kdor ni ponavljal njegove mantre.

V bistvu so nas ta rdeči kot jih nekateri poimenujejo dvakrat osvobodili. Najprej izpod nacifašizma in domačih kolaborantov in nato čez 50 let še odslovili srbske nacionaliste. Jugoslavijo so slovenski komunisti demontirali od znotraj, v Beogradu. Danes nekateri slavijo figure (marionete), ki so bile postavljene kot strelovod za srbske nacionaliste, da je lahko KPS dokaj neboleče izpeljala osamosvojitev. Tajni načrt osamosvojitve se je pričel 20.novembra 1968 z ustanovitvijo Teritorialne obrambe Slovenije.

https://www.youtube.com/watch?v=vDA2NSsVod8

New Report

Close