Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spuščen sosedov pes

spuščen sosedov pes

Kaj pa si torej imela v mislih?

A to bi bilo zate idealno? Seveda ne moreš plačati kazni samo zato, ker te ne nekdo BAJE videl sprehajati psa brez povodca.[/quote]

Jao, no, katero besedo naj uporabim, da ne bo kdo skočil v luft – ne gre tako gladko, al kaj. Kar je edino prav, saj potem bi ljudje prijavljali iz čiste zlobe. Reči sem hotela franceski, da tudi če bi bil res dovolj klic na 113 – še vedno je treba izslediti lastnika tega psa in dokazati, da se je sploh sprehajal sam. Ker ja, točno to, kar praviš: na BAJE ne gre nič in bolje, da ne gre. Veš pa verjetno tudi sama, 255, da so s tem prijavljanjem velike težave tudi v primeru, ko ni nobenega BAJE, ko imaš dokaze, da je tuj pes napadel tvojega ali celo tebe. Zato sem uporabila besedo “idealno” – idealno bi bilo, da bi v takem primeru lastnik skasiral kazen, pa je ne vedno, ane. To je pa potem realnost, zaradi katere je treba težit. Razen seveda, če misliš, da je prav, da psi spuščeni letajo?[/quote]

Ne, ne mislim, da je prav, da so psi spuščeni. Ne bi pa bilo prav, da bi vsaki prijavi avtomatsko sledila kazen, brez dokazovanja krivde. Je pa res, da je to v nekaterih primerih tudi težko dokazovati. Ampak zaradi tega me ni treba napadati.[/quote]

Saj noben ne napada, v celi temi je točno to rečeno, da ni prav, da so psi spuščeni, da pa dokazovanje krivde ni vedno lahko in se je treba pač truditi – ker prav tu mnogo ljudi vrže puško v koruzo in si misli ma kaj se čem kregat. Mislim, vsaj jaz sem tako mislila reči, če se je narobe razumelo, kot da podpiram avtomatsko podeljevanje kazni na podlagi prijave, se opravičujem – ne, ne podpiram tega. Ampak saj to pa tudi ne bi šlo, že pravno ne, se mi zdi.

Je pa nekaj zanimivo, na strani 4 – redarji v Tivoliju so začeli talat kazni za spuščene pse:

Kar seveda ni isto kot avtomatska kazen na podlagi prijave, ker redar vidi tako lastnika kot odvezanega psa tam, na licu mesta (pa še na otroškem igrišču). Se mi zdi prav. No, samo v vednost, morda bi tudi franceski koristila ta informacija.

Glede prvega odstavka. Žal je v praksi (pa ne govorim za primere odvezanih psov, ampak na splošno) velikokrat tako, da policaji dajo predlog sodniku za prekrške, ta pa nekomu določi kazen brez zaslišanja, še več, ne da bi ta oseba sploh vedela, da se proti njej vodi postopek. To se je na primer zgodilo meni. Ni v povezavi s psi, je pa šlo za domnevni prekršek.

Glede prvega odstavka. Žal je v praksi (pa ne govorim za primere odvezanih psov, ampak na splošno) velikokrat tako, da policaji dajo predlog sodniku za prekrške, ta pa nekomu določi kazen brez zaslišanja, še več, ne da bi ta oseba sploh vedela, da se proti njej vodi postopek. To se je na primer zgodilo meni. Ni v povezavi s psi, je pa šlo za domnevni prekršek.[/quote]

Hmmmm … to pa prvič slišim. Načeloma naj bi se krivda dokazovala, ane? Ali kako? Si ziher, da ni prišlo do kršenja pravil v postopku ali kakor že se temu reče? Pritožbe nisi vložila? Ker tole se čudno sliši … Vsaj obvestiti te morajo, da so dali predlog sodniku za prekrške, ali ne?

S psi tole res nima mnogo zveze, se mi zdi, da je pri njih večkrat problem dokazati krivdo, ko je nekdo res kriv. Saj zato pa ljudje tudi sprašujejo, kaj naj naredijo … Ker se bojijo, da bodo na koncu še sami izpadli črne ovce, težaki ali ne vem kaj groznega, če kakega nevestneža prijavijo. Mislim, da tu tiči velik del težav in upam, da se bo to kaj spremenilo. Z redarji, ki bi talali kazni na licu mesta, bi bilo že mnogo bolje, vsaj zdi se mi tako. Če se to seveda ne bi sprevrglo v kakšno zlorabljanje …

“Saj zato pa ljudje tudi sprašujejo, kaj naj naredijo … Ker se bojijo, da bodo na koncu še sami izpadli črne ovce, težaki ali ne vem kaj groznega, če kakega nevestneža prijavijo. Mislim, da tu tiči velik del težav in upam, da se bo to kaj spremenilo. Z redarji, ki bi talali kazni na licu mesta, bi bilo že mnogo bolje, vsaj zdi se mi tako. Če se to seveda ne bi sprevrglo v kakšno zlorabljanje …”

Bravo pikimiki, saj dojemaš kaj želim povedat. Pse na povodce, se z živalmi ukvarjat, ne ogoržati drugih, pospravljati kakce za njimi, pa ne bo nihče nikogar prijavljal. V štirih letih soseda nismo ogrožali, bili nesramni… mi pa tudi ni vseeno, če se otrok boji, ker pes kar zarenči nanj ali name, pa poštarja ne spusti do mojega vhoda…mi smo bili ves čas obzirni in se umikali,izogibali psu.

Zdaj pa je res preseglo vse meje.
V našem naselju je veliko upokojencev, večinoma so sosedje že 30 let, pa so vsi med seboj skregani. Pred leti ni imel nihče psa, zdaj pa imajo vsi neke kužke, v katerih iščejo ljubezen. Sami pa so tako nečimrni, se derejo na te živali, tudi pade kdaj, ko pa bi rekel, naj so obzirni do drugih bi te pa kar ubili. Imamo občutek, da živimo v pasjem zavetišču, en sam lajež je ponoči, psi se klatijo, opravljajo potrebo kjerkoli,…lastniki, lastniki in še enkrat lastniki so tisti ta grdi, ne živali.
Glede prijav pa,..sem prepričana da jih je zdaj premalo. Ne verjamem, da bodo ljudje prijavljali kar tako, ker jim je dolgčas. Ali pa, saj res, v Sloveniji žlehtnoba (važno da se nagaja) ne pozna meja.
Pa še to, sem rekla policistu, naj ne napišejo kazni takoj, naj ga najprej obzirno opozorijo. Klinc 800 eur tudi ni malo za upokojenca. Če pa ne bo bolje, bomo pa ukrepali. Pa le nismo vsi tako žleht.:)
lp

Pritožbe nisem vložila, ker je bilo to v letu, za katerega je vlada sklenila odpustiti prekrške. Tako da nisem dobila ne obvestila o prekršku ne obvestila o kazni, ampak le obvestilo o tem, da se mi kazen odpusti. Tako da se mi z zadevo ni dalo ukvarjati.

ja seveda dojemam :))) to, kar si napisala v prvem stavku, je odgovorno lastništvo, ne pa nabava žvali kar vsepovprek kot robo, ki jo lahko odvržeš 🙂 saj zato se pa oglasim in sprašujem o podrobnostih vsakič, ko slutim, da bi nakup lahko bil nepremišljen. itak, da ti ni vseeno, če se otrok boji, pa tudi ni vseeno, če se odrasli bojimo ali pa druge živali.

Glede kazni pa, no če ljudi poznaš in ste vsak dan v stiku, ok, ampak jaz ne bi bila tako prizanesljiva, ker je že prvič težko dobiti storilca na delu, kaj šele potem drugič 🙂 pa itak, če plača v 8 dneh, ima 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta :-))))) ampak je vseen lepo slišat, da niste žleht kar tako.

New Report

Close