Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sram me je

sram me je

Drzni si zboleti v Ameriki. Ti lahko zavarovalnica odklonila plačilo zdravljenja (pred časom oddaja o zdravstvenih zavarovanjih v Ameriki). Četudi je to rak. Preden kaj dosežeš, si že pod rušo.

Boš ti še lep čas sanjala privat zdravstvo in šolstvo če ga boš morala plačevati. Še tisti z dobrimi bruto plačami, bi tenko piskali, kaj šele z bruto minimalno plačo.[/quote]
Ne seri.
Kaj pa je pri nas drugač v zdravstvu kot v Ameriki?
Če hočeš, da v našem zdravstvu kaj urediš še pravi čas, moraš vse plačat.
Najprej ti od plače trgajo za zdravstvo, ko pa zdravstvene usluge rabiš, jih moraš pa plačat. Tako izgleda “zastonj” zdravstvo v sloveniji.[/quote]

Kdaj pa si nazadnje dobil račun za zavarovanje ali oskrbo v bolnici v več deset tisoč evrih? Ker to je razlika proti Ameriki, tam finančno propadajo cele družine, če nekdo resno zboli.


Ne ti kozu, ne bo držalo
Država je k meni prišla s svojimi zakoni in je te zakone država meni VSILILA.
To je isto, kot bi k tebi nekdo prišel domov in rekel; zdaj bo tako kot bom jaz rekel, če ti pa ne paše, pa pejdi iz svoje hiše ven kamor hočeš.
Torej država je s svojimi zakoni vsiljivec pri meni, nisem jaz vsiljivec pri njej. Jaz in moji predniki v tej državi živimo od nekdaj, država taka kot je zdaj, pa je k meni prišla. Torej naj gre ta država kamor hoče, zarad mene k hudiču. Mene država nima pravice podit nikamor, ker za enkrat je država tista, ki od mene živi, ne živim jaz na račun države. Če pa ti živiš na račun države, pa ni čudno da jo hvališ. Začni živet od svojega lastnega dela, ne pa da živiš od države, pa boš videl/a če ti bo ta država še všeč.
Dokler si ti priklopljen/a na državno vime, ni čudno, da ti je taka država všeč[/quote]

Kaj pa ti živiš od svojega dela, sirotek? Ko si se rodil, ti je država nudila porodnišnico, potem šole, zdravstvene ustanove, ceste, vodovod, električno in vso ostalo infrastrukturo. Vse si imel na voljo. Zakaj nisi vsega tega poslal k vragu in šel živet v kako votlino? Ampak si vse to koristil. Najbrž na silo, a ne? Država te je prav posiljevala s temi dobrinami, ki jih ti sovražiš. Bi ti živel od svojega dela, če bi bila Slovenija puščava brez vsega? Tako se obnašaš, kot da si ti vse sam zgradil, zdaj te pa nekdo izkorišča.[/quote]
Anmpak ti si pa res taprav kozu.
Kdo pa je naredu porodnišnico? A država?
Ti kozu veš, porodnišnico smo naredili mi, šolo prav tako, cesto tud, vodovod tud in elektriko tud vso plačam s štango, kablom in števcem vred. Men to ni državca dala.
A si ti cigan, da teb to vse država da?


Ne seri.
Kaj pa je pri nas drugač v zdravstvu kot v Ameriki?
Če hočeš, da v našem zdravstvu kaj urediš še pravi čas, moraš vse plačat.
Najprej ti od plače trgajo za zdravstvo, ko pa zdravstvene usluge rabiš, jih moraš pa plačat. Tako izgleda “zastonj” zdravstvo v sloveniji.[/quote]

Kdaj pa si nazadnje dobil račun za zavarovanje ali oskrbo v bolnici v več deset tisoč evrih? Ker to je razlika proti Ameriki, tam finančno propadajo cele družine, če nekdo resno zboli.[/quote]
Če v sloveniji kdo resno zboli, je treba zbirat zamaške, da lahko plačaš zdravniško oskrbo.

Kdaj pa si nazadnje dobil račun za zavarovanje ali oskrbo v bolnici v več deset tisoč evrih? Ker to je razlika proti Ameriki, tam finančno propadajo cele družine, če nekdo resno zboli.[/quote]
Če v sloveniji kdo resno zboli, je treba zbirat zamaške, da lahko plačaš zdravniško oskrbo.[/quote]

Jaz še zdaleč ne trdim, da je pri nas vse super.
Ni pa vse tako bedno kot skušate prikazati. O zdravstvu v Ameriki vidim da nimate pojma, da je v Avstriji potrebno doplačati za vsak recept tudi ne veste, da si Makedoniji v bolnici si prineseš zraven še posteljnino in pižamo ….

http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v-ljubljani/okolje-prostor-bivanje/zrak/

ljubljana je eno izmed bolj onesnaženih mest preberi zakaj

http://www.ljubljana.si/si/zivljenje-v-ljubljani/okolje-prostor-bivanje/zrak/

ljubljana je eno izmed bolj onesnaženih mest preberi zakaj[/quote]

Piše drugače, da je po merilih sicer manjše mesto, a da ima enake težave z onesnaženim zrakom, kot pa večja mesta…

Ljubljana spada po evropskih merilih med manjša mesta, ne glede na to pa se sooča z onesnaženjem, s kakršnim se borijo vsa večja evropska mesta.

mene ni sram da sem slovenec. tudi ponosen nisem. ampak, če vas je sram – zakaj pa ne naredite nekaj, kar bi izboljšalo? največji problem v sloveniji so taki depresivneži kot avtorica, ki mislijo samo na to kako bi užival pa vse imel, da bi pa naredil kar je treba, redno plačevali davke, spoštovali predpise itd. to pa ne. vsi se samo izmikajo, potem pa tožijo da jim država ne briše riti. v sloveniji je življenje ZELO dobro. dve tretjini sveta živi mnogo slabše kot mi, trpijo revščino (ampak dejansko REVŠČINO, ne pa tukaj kjer vidiš luksuzno pohištvo na kupu za kosovni odvoz), vojne, kriminal.. pri nas tega ni, in tega ljudje ne znajo ceniti. večina slovenčkov misli da je normalno življenje tako kot ga gledajo v filmih, kjer je vse popolno in je lajf ena sama sreča in smeh, na facebookih vsi pokažejo samo to kako so uživali na potovanjih, v športu, kaj vse novega so kupili, medtem ko 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega življenja, med katerimi so tudi vsakdanji problemi, krize, ne vidimo. ljudje enostavno pričakujemo preveč od življenja. včasih je bil človek srečen, da ima fičota, stanovanje, službo v neki fabrki, gre na morje vsako poletje, da je zdravstveno zavarovan in dobi penzijo. danes pa vsi hrepenijo po milijonih, vilah, dragih avtih, po luksuzu, potovanjih po svetu. nekaterim uspe, veliki večini pa ne. propadle so pa tudi dobrine, ki so bile včasih samoumevne.

Poštene slovence je lahko upravičeno sram, da so slovenci, ker poštenje v sloveniji ni nobena vrednota.
Barabe in lopovi so pa lahko ponosni, da so slovenci, saj edino oni dobro živijo v sloveniji..


PODPIS!

Se lepo vidi v tem postu. Ob branju le teh, mi postaja slabo..:( Razen zmerjanja,zaljenja,posiljanja nekam, vulgarnosti, cinizma ,sodbe, ter osebnih zakjluckov (kar bi seveda vsi morali ob tem ploskati,in sprejeti,kot golo dejjstvo, da je vse to tako,in nc drgac,kaj,in kako se dogaja v tujini, sej to vendar mi bolje vemo,ki smo v Sloveniji( popacene ocene),ni za prebrati!
Ali se vi LJUDJE BOZJI znate vsaj ENKRAT normalno obnasati na javnih forumih,in ali se SPLOH znate primeno pogovarjati med seboj,razen da eden drugega v glavo..:(???!!!
Razen 2 ali 3 komentarjev,ki so normalni,vse ostalo je PODEN!! IN ze zato naj vas bo sram!!
Kako ste v bistvu bedni res!!

Mislim, da se ti ni treba sramovati nečesa, česar nisi prostovoljno izbrala. Ljudje ne moremo izbirati rase in narodnosti, toda kljub temu koga prime, da bi zbadal na račun tega.

Sem ena izmed tistih, ki se s tabo zelo strinja. Velik problem dobiti službo brez poniževanja. Hodiš od zavoda na upravno enoto in na CSD in prosiš. Prosič za tisto socialno podporo, ker te nihče noče zaposliti. Kljub temu, da imaš dva zdravi roki, dva zdravi nogi in dokaj čisto glavo. Delodajalci se dobesedno norčujejo iz mene, ko prosim za delo. Že vnaprej vedo, da me ne bodo sprejeli. Da pač morajo opraviti nekaj razgovorov, da jim Zavod nudi določeno olajšavo za sprejem delavca, ki ga pa že imajo določenega. In dostojanstvo, kje si zdaj ? Saj te družba kar okarakterizira in izloči iz svoje srede v katero spadajo tisti, ki so več ali manj dobili službo zaradi poznanstev.

Ja, nekaterim res ne gre slabo. Samo 300.000 tisoč pa mizerija na minimalcu…..

New Report

Close