Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stara sem 26, mama pa hoče, da ji pošiljam smse vsak dan

Stara sem 26, mama pa hoče, da ji pošiljam smse vsak dan

Kot sem že povedala v naslovu. 26 sem stara, imam službo, ki je dobro plačana, imam fanta, s katerim imava stanovanje. Problem je, da s fantom živiva v tujini – preselila sva se pred nekaj tedni in mama in oče (predvsem mama) vsak dan zahtevata, da jima pošljem sms, ko grem spat. Seveda je to precej pozno in po ene tednu je mama rekla, naj ji raje vsak dan ob osmih zvečer po slovenskem času pošljem sporočilo, v katerem naj napišem, kaj sem delala čez dan. Saj razumem, da gre za materinsko ljubezen, ampak kako dolgo to traja? Nekako sem tudi skozi tisto najstniško trmo pred leti razumela, da sem mlada in jo skrbi, če potujem s prijatelji. Ampak danes se pa vedno bolj bližam tridesetim, ona pa me še vedno vsakič, ko grem na kakšen dopust, vpraša za točen naslov, kje bova s fantom prebivala. Včasih me zaskrbi, da se bo kar prikazala na vratih, ampak menda to vpraša “za vsak slučaj, če se kaj zgodi”. A so vse mame take? A to kdaj mine? Fantu se zdi simpatično, da smo tako “povezani”, ma meni se zdi, da smo malo preveč. Lep večer in hvala za vse komentarje!

 

Tudi jaz živim v tujini in mi na kraj pameti ne pride, da bi dovolila kontrolo.

Preprosto ji povej, da ne boš pošiljala in dejansko ji ne pošiljat. Pika.

Ne vem v kakem odnosu sta, ampak mogoče je ok, da ji najprej pošlješ vsajka dva dni, če ji sedaj res vsak dan pošiljaš, potem vsake tri dni, vsake štiri dni…

Ne si dovoliti, da te takole kontrolira, ker to res ni normalno.

Ja pa, a se tam v tujini s fantom vsak dan solita, da hoče točen naslov? Saj če nekje v tujini živiš, si pol na enem naslovu nekaj cajta? In je pač logično, da poveš, da živiš dlje časa tam pa tam. Če sta popotnika po tujini, pa poveš, ta teden namerava tja pa tja. Če bi se v Slo preselila na drug konec Slo za dlje časa, bi ji povedala verjetno, da živiš na Novakovi v mestu tem pa tem. In če ste tako povezani, bi jo v Slo kdaj povabila na Novakovo, v tujini pa na žblj xy street.

Da pa zahteva, da pošlješ za lahko noč vsak dan sms in celo reportiraš, kaj si počela, pa to ni zdravo. Po eni strani bereš, kako bi ene samostojne otroke, ki jih imajo, jih pa obravnavo kot smreke stare 16.

Eno je zahtevati, drugo je izraziti željo. Povej ji, da nisi več smrklja in da se ji boš javljam, ampak ne tako kot ona komandira/zahteva. Pošlji ji pozdravčkeviz xy, pa zraven sliko, če že. Hkrati vprašaj, kako je kaj ona.

Materinska ljubezen že, ampak kontrola, posesivnost, pa ce bi bila stara že 35, 40, pa to ni ravno te vrste. Ker v nasprotnem razumejo, da je človek samostojen in da ostaja v stiku, ampak ne po scenariju, ki si ga zapisala.

Tole je dihanje za ovratnik.

Sem mama in moja hči ne živi več doma. Je tvojih let.

Živi v kraju kjer ima službo.

Na kraj pameti mi ne pade, da bi ji rekla, da mi mora pisat ali celo pisat kaj počne.

Bi mi dejala, da sem prismuknjena.

 

Koliko se imate radi ni odvisno od sporočil.

Zato s tem prenehaj oziroma mami postavi jasne meje, če ne, te bo mama nadzorovala vse življenje.

Odgovorit na klic ali msg ni isto, kot delat kar želijo drugi. Torej mami povej da boš pisala in klicala ko se ti bo zahotelo.

 

Jaz sem pa hči (a tudi mama mojim fantom) in je takole: dokler ni bilo mobitelov in interneta, smo bili dogovorjeni, da pokličem starše samo če je kaj narobe. Sedaj se pa že cca 10 let slišimo praktično vsak dan, (tudi starša sta že fajn v letih), saj ne za dolgo, 10 minut klepeta in to je to. Pač, starši bi radi malo sigurnosti, in odkar so prenosni telefoni se mi to ne zdi noben pretiran napor. Daš slušalke, delaš kaj drugega in hkrati malo poklepetaš.

Po drugi strani npr. se je moj sin praktično že odselil (videli še nismo že pol leta), pa se skoraj nič ne slišimo niti po telefonu, včasih jaz pokličem, a ne več kot 1x na dva tedna, ker nočem težit. Seveda bi raje videla, da bi kaj poklical, samo toliko, da ga slišim.

Hočem reči, da večinoma potrebujemo samo par besed, kratek klepet. Včasih zaradi tega da je kaj govoriti pač tudi kaj preveč sprašujemo. Mislim, da ne gre za nobeno kontrolo, to je le vzdrževanje stika (podobno kot socialni stiki/mreženje). In še to, manj kot imaš stikov, manj imaš tem za pogovor, dokler ne utihneš oz. še ne pokličeš več, ker nimaš kaj govoriti.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 14.07.2021 ob 21:45

Jaz sem pa hči (a tudi mama mojim fantom) in je takole: dokler ni bilo mobitelov in interneta, smo bili dogovorjeni, da pokličem starše samo če je kaj narobe. Sedaj se pa že cca 10 let slišimo praktično vsak dan, (tudi starša sta že fajn v letih), saj ne za dolgo, 10 minut klepeta in to je to. Pač, starši bi radi malo sigurnosti, in odkar so prenosni telefoni se mi to ne zdi noben pretiran napor. Daš slušalke, delaš kaj drugega in hkrati malo poklepetaš.

Po drugi strani npr. se je moj sin praktično že odselil (videli še nismo že pol leta), pa se skoraj nič ne slišimo niti po telefonu, včasih jaz pokličem, a ne več kot 1x na dva tedna, ker nočem težit. Seveda bi raje videla, da bi kaj poklical, samo toliko, da ga slišim.

Hočem reči, da večinoma potrebujemo samo par besed, kratek klepet. Včasih zaradi tega da je kaj govoriti pač tudi kaj preveč sprašujemo. Mislim, da ne gre za nobeno kontrolo, to je le vzdrževanje stika (podobno kot socialni stiki/mreženje). In še to, manj kot imaš stikov, manj imaš tem za pogovor, dokler ne utihneš oz. še ne pokličeš več, ker nimaš kaj govoriti.

Pri nas enako s starši – zdaj je to že skrb za njihovo dobrobit, počutje in zdravje. Včasih pa je bilo samo sporočilo navezanosti in minuta prijaznega klepeta, ki je obojim polepšala dan.

Sicer pa se starševska skrb nikoli ne poleže in zamre – tudi če je otrok star 28, 48 ali pa 68…

Še dobro da so vsi bližnji otroci še doma. Žalostno bi bilo praktično izgubiti stike z ljubim človekom.

A vidva Jonc in Rok nista prebrala kaj piše avtorca.

Ne piše o skrbi za ostarele starše.

Piše o tem, da mati 26 letni hčeri daje navodila in ukaze, da ji vsak dan točno ob določeni uri raportira kaj je počela.

In vidva to enacita z ljubeznijo do ostarelih staršev.

Prismuknjeno.

res zanimivo, večini ljudi so otroci praktično odveč dokler morajo skrbeti za njih, zato imajo enega, kvečjemu dva s čim manjšo razliko, ki jih poturijo komur pač mimo pride. Ko pa otroci odrastejo, takrat se pa začne velika starševska ljubezen, ki jim stalno diha za ovratnik in ne pusti živeti.

Jaz sem isto stara in trenutno še živim s starši (z partnerjem gradiva hišo) in kljub temu da sta v službi zjutraj in prideta popoldne domov jih še vedno pokličem vsako jutro (ne zato ker bi morala ampak ker ju hočem) če jih ne, me onedva pokličeta ( doma imam dojenčico in ni včasih možno da ju pokličem) in s tem kar tvoja mami želi zame ni čisto nič nenavadnega. Jaz imam vedno v glavi, da se starata počasi (oba čez 60 let) in vem da ko ju nebo mi bo točno to manjkalo. Tako da se čisto strinjam s tvojo mami. Ne razumem tega, vsak da se lahko slišimo s prijatelji po 10x na dan, a s starši niti enkrat, kje je logika. In to ni nobena posesivnost kakor eni govorite. Samo spomnite se da jih enkrat več ne bo!

Praktična resitev: nauči ju – oba starša (če še ne znata) uporabe Viberja ali Whats uppa. Naredi skupino družine. Potem pač enkrat dnevno, ni važno kdaj, pošlji kakšno sliko. Karkoli. Rožo, ki si jo opazila na cesti. Obleko v izložbi. Večerjo. Enako prosi tudi njiju. Tako boste ostali v rednem kontaktu, ne bo ti pa potrebno poročati kaj počneš.

Predlagam, da naredite druzinski chat in se tam malo pomenite, pa kaksno fotko kdaj pa je… ce ne zna uporabljati jo nauci… ziher zvecer malo po netu pobrskas, pa se takrat mami eno sporocilo pa je…

Ce bo pretiravala s chatanjem pa izklopis notifikacije in se javis ko imas cas in voljo…

V zdejsnih casih je pa res lahko ostat povezan…

Verjemi, da se bos ti enako pocutila ko bos imela otroke.

Srecno!

Eno je poklicati zelo ostarele starse vsak dan, da slisis kako so, kako zdravje, ce je vse ok, so jedli, morda jim je bil to edini pogovor v dnevu. Drugo je imeti nadzor nad otroki, ki so se osamosvojili in imajo svoje zivljenje ali se celo vtikati in pametovati.

Enkrat na teden je popolnoma dovolj.

Vse, kar je vec, je nadzor.  Kaj sele tocni naslovi na dopustu in kaj smo jedli danes. Ni govora.

Reci ne in je.

Odgovor na objavo uporabnika
izseljenka, 14.07.2021 ob 20:23

Kot sem že povedala v naslovu. 26 sem stara, imam službo, ki je dobro plačana, imam fanta, s katerim imava stanovanje. Problem je, da s fantom živiva v tujini – preselila sva se pred nekaj tedni in mama in oče (predvsem mama) vsak dan zahtevata, da jima pošljem sms, ko grem spat. Seveda je to precej pozno in po ene tednu je mama rekla, naj ji raje vsak dan ob osmih zvečer po slovenskem času pošljem sporočilo, v katerem naj napišem, kaj sem delala čez dan. Saj razumem, da gre za materinsko ljubezen, ampak kako dolgo to traja? Nekako sem tudi skozi tisto najstniško trmo pred leti razumela, da sem mlada in jo skrbi, če potujem s prijatelji. Ampak danes se pa vedno bolj bližam tridesetim, ona pa me še vedno vsakič, ko grem na kakšen dopust, vpraša za točen naslov, kje bova s fantom prebivala. Včasih me zaskrbi, da se bo kar prikazala na vratih, ampak menda to vpraša “za vsak slučaj, če se kaj zgodi”. A so vse mame take? A to kdaj mine? Fantu se zdi simpatično, da smo tako “povezani”, ma meni se zdi, da smo malo preveč. Lep večer in hvala za vse komentarje!

 

In kje je tu problem? To, da je težko poslati sms, ker si že odrasla? Ne bi že enkrat odrasla?

Se je enako dogajalo pri meni. Ko sem šla študirat je želela, da jo vsak dan pokličem, da ji povem ocene…. Jst pač nisem taka, da kličem druge in se pogovarjam, raje se zmenim za kavo in si v živo povemo. Tako da tud mami nisem klicala redno.

Zdej ko imava majhnega otroka, je po porodu tudi želela, da ji vsak dan pošljem report pa kakšno slikco. In s tako majhnim nimam časa vsak dan pošiljat pa klicat in se ne vem kako dolgo pogovarjati. Zato sem tako kot so že predlagale/predlagali predhodniki na WhatsAppu ustvarila chat za mami in atija, pa tja notr kaj napisem ko imam čas, pošljem slike in posnetke. Pa sta zadovoljna. Nekako. Še vedno če se 3 dni ne javim, že kliče kako smo pa kaj počnemo. Pa se vidimo sigurno 1-2x na teden. 🤷🏻‍♀️

Vem, da sta že stara in bi najraje videla, da smo vsak dan tam in da se kličemo, ampak to nisem jaz. Tako da, ko imam voljo gremo tja oziroma jih pokličem. Vmes pa dobivata slikice tamalega in posnetke. Pa smo vsi zadovoljni.

Odgovor na objavo uporabnika
Korky, 17.07.2021 ob 11:54

Se je enako dogajalo pri meni. Ko sem šla študirat je želela, da jo vsak dan pokličem, da ji povem ocene…. Jst pač nisem taka, da kličem druge in se pogovarjam, raje se zmenim za kavo in si v živo povemo. Tako da tud mami nisem klicala redno.

Zdej ko imava majhnega otroka, je po porodu tudi želela, da ji vsak dan pošljem report pa kakšno slikco. In s tako majhnim nimam časa vsak dan pošiljat pa klicat in se ne vem kako dolgo pogovarjati. Zato sem tako kot so že predlagale/predlagali predhodniki na WhatsAppu ustvarila chat za mami in atija, pa tja notr kaj napisem ko imam čas, pošljem slike in posnetke. Pa sta zadovoljna. Nekako. Še vedno če se 3 dni ne javim, že kliče kako smo pa kaj počnemo. Pa se vidimo sigurno 1-2x na teden. 🤷🏻‍♀️

Vem, da sta že stara in bi najraje videla, da smo vsak dan tam in da se kličemo, ampak to nisem jaz. Tako da, ko imam voljo gremo tja oziroma jih pokličem. Vmes pa dobivata slikice tamalega in posnetke. Pa smo vsi zadovoljni.

Časa za viset na internetu je v izobilju, minute za poklicat starše pa ni!

Nekoč boš ravno to pogrešala …

Odgovor na objavo uporabnika
kaka beda, 17.07.2021 ob 12:07

Časa za viset na internetu je v izobilju, minute za poklicat starše pa ni!

Ne palamudi.

Eno je poklicat starše iz veselja, drugo pa klicat starše na njihovo komando in nadzor.

Mami zahteva, da ji vsak dan ko grem spat pošljem msg(pri 26 letih) je zapisala avtorca.

Absurd!

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Krasna nedelja, 18.07.2021 ob 09:32

Ne palamudi.

Eno je poklicat starše iz veselja, drugo pa klicat starše na njihovo komando in nadzor.

Mami zahteva, da ji vsak dan ko grem spat pošljem msg(pri 26 letih) je zapisala avtorca.

Absurd!

 

 

 

A ne bi tudi ti že enkrat odrasla?

Odgovor na objavo uporabnika
sam fprašam, 18.07.2021 ob 10:18

A ne bi tudi ti že enkrat odrasla?

Nekatere kot ti, izjeme seveda, ste vedno pripopane na materine prsi. Pusti mater dihat in se osamosvoji.

 

Enkrat ji napiši lepo sočno poročilo celega dneva kak te je tvoj obdeloval pa nabijal v vse luknjice ti pa potem njega. Pa v podrobnosti pojdi. Vejami da od te dalje nebo hotela vedet nič več.

Pozdravljeni,

Meni se podobno dogaja težave z starši, zato bi se jim uprla tvojem primeru. Upam, da ti uspe meni še ni.

Lp, xxx

 

 

 

Prerežite popkovino vi,in ji povejte ,da ste sedaj odrasla ženska in ,da je lepo, da jo zanima kako in kaj ampak . Ste samostojna ženska.

In mislim da mama bo razumela.

No, saj imaš tudi ti besedo pri tem, kaj boš poslala. Vsak dan ji pošlji sms da si živa in da jo imaš rada, in to je to.

Materinska ljubezen in skrbi se ne končajo. Je že prav da si samostojna zato potegni črto, ampak imej v mislih, da se bo nekega lepega dne zgodilo, da je ne bo več. In je ne bo skrbelo zate.

Ko boš imela svoje otroke boš ugotpvila zakaj je tako, prej ne moreš.

Ekrat ji lepo napisi, da si seksala z fantom, na kratko.

New Report

Close