Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stare telenovele

Stare telenovele

Uh tudi jaz se spomnim prelepe istoimenske naslovne pesmi -Cosas Del Amor,ki jo je pel Enrique Iglesias. Tudi zelo lepa pesem kot nadaljevanka.

Cosas Del Amor je malo podobna mehiški telenoveli Med ljubeznijo in sovraštvom, samo,da sta glavna lika Chelo in Valeria enakih let.
Chelo je iz delavske družine in dela v tovarni od Valerijinega očeta. Valeria je sprav tipična razvajena hčerka bogataša . Sprva se z Chelom ne preneseta,kasneje, ko Valerijin oče zboli, se
Valerija spremeni in tudi zaljubi v Chelota. Chelo ji sprva ne verjame, da se je spremenila ,ali kmalu se tudi on zaljubi v njo. V Chelota se zaljubi tudi Valerijina sestra- Tina ,za katero pa Valeria sprva ne ve,da sta sestri. Tina začne spletkariti proti Valeriji in tudi Chelota sprva potegne v to. Dokler Chelo ne izve s pomočjo Valerije,da je Tina zlobna. Kasneje se izve,da sta Valeria in Tina sestri, ker so jo kot dojenčka ugrabili.

Valeria tudi zanosi s Chelom. Po prepiru nekaj časa sem in tja zaradi spletk proti Cheloti in Valeriji,le na koncu najdeta pot skupaj.

Osebno sem pa pogledala skoraj vse verzije Esmeralde, razen originalne venezuelske iz leta 1971.
Gledala sem venezuelsko Topacio iz leta 1985, pa Esmeraldo z Leticio Calderon iz leta 1997,pa
brazilsko iz leta 2004 in ta zadnjo mehiško verzijo z naslovom Sin tu mirada.
Vse sem več ali manj gledala zaradi Graciele in Adriana,ali v verziji iz leta 1985 Yolande in Evelia, pa iz leta 2017 Paulino in Vanessa. Sta me pritegnila . Na srečo se je v novi mehiški verziji iz leta 2017 ljubezenska zgodba med Vanesso in Paulino končala brez smrti in sta prišla skupaj.

Spomnim se tudi mehiške telenovele iz leta 2006- Heridas De Amor ali Ljubezenske rane.
Tam sta me bolj privlačila tudi osrednja lika Renata in Juan. Renato igra Íngrid Martz . Juana pa igra Ernesto D’Alessio. Renata je mlajša sestra glavnega ženskega lika Mirande ,ki jo igra Jacqueline Bracamontes . Renata je sprva ena razvajena bogatašica ,ki se po razočarani ljubezni in divjemu življenju spremeni ,ko se zaljubi v Juana, ki pa je iz revnega okolja. Na poti do njune sreče je veliko ovir ,saj se Renata spet zaplete v prejšne navade z bivšim in popivanjem . Tako se z Juanom spre in odideta spet vsak svojo pot. Renata pride k sebi in skuša osvojiti Juana nazaj,ker se zave,kako ga ljubi.
Je pa res ,da se mi je lik Renate malo zameril, ko se je ga ta napila in pijana skočila med rjuhe z bivšim med zakonom z Juanom. Ta je to izvedel in sta se ločila. Je pa bil ta Renatin bivši tudi bivši zaročenec od njene sestre Mirande.
Glavna lika v Heridas De Amor sta bila torej Miranda in Alejandro,ki ga je igral Guy Ecker.

Večkrat me v telenovelah bolj privlačijo stranski liki kot glavni,ker imajo bolj zanimive zgodbe.


Ja Angel je ime Carmelinemu sinu. To je bila skrivnost, ki se je razkrila.
Alba je bila morilka v prvih verzijh. Ali bolje rečeno glavna morilka, v novejših verzijah pa stranska.


Enako jaz sem tudi bolj mahnjen ravno na zlobneže in morilce v telenovelah, ki zagrešijo vse te napete umore. Mislim, da to velja za večino gledalcev, da nas pritegnejo te napete zgodbe ravno zaradi negativcev, katerim negativci iz ameriških serij in filmov ne sežejo niti do kolen.

V “Entre el amor y el odio” je naprimer zlobnica zbolela z gobavostjo in začela razpadati. Poleg tega je glavnega zlobneža(ki mi je bil res simpatičen) živega zažgala a je preživel in zgledal kot zombi. Nato sta kot dve pošasti hodila naokoli in delala teror. Poleg tega je bil velik oboževalec Napoleona Bonaparteja in se oblačil v njega.

Orginalen zlobnež, tu je prizor kjer ubije teto od Fride:
https://youtu.be/oPsk38hPgzc

Tukaj zažge obraz dedka od Ane Kristine, glej od druge minute naprej:
https://youtu.be/1SeiuYz7Ct0

Takole blazen je bil dober del časa:
https://youtu.be/QRBnSfsIzwg

Glavni zlobnici:
https://youtu.be/QZtnUESYhiY

Pa začetna špica:
https://youtu.be/-2D2tvixJxo

Veš zakaj je tako barvita? Morda ti bo zanimiv podatek, da so telenovele, ki jih umenjaš ti in te ki sem ti jih umenil jaz od istega producenta Salvadorja Mejie. Torej po vrstnem redu; Esmeralda, La Usupadora, Abrazame muy Fuerte, Mariana de la Noche, La Madrastra. Vmes je bila pa posneta še Entre el amor y odio.

In kako ti deluje njen zlobnež?

Drgače pa ja Judeževa žena, to so vsi gledali takrat, ne glede na spol. Opasna je bila, ene 25 mrtvih če se ne motim. Bila pa je le ena izmed serije telenovel o zamaskiranih serijskih morilcih z srhljivo masko. In glede na njen uspeh se res sprašujem kake svetovalce imajo na POP tv da niso predvajali še ostalih.

Lepo da ti je bila Esmeralda briljantna in všeč z svojo barvitostjo. Veliko ljudi jo ni razumelo, kot se že umenil v tej temi mi je bila Esmeralda (in Angela) izjema ki mi je bila všeč, ki ni imela zlobnežev, ki ubijejo najmanj dva človeka ali pa so ponavadi večinoma serijski morilci. Me je prepričala z drugimi kvalitetami medtem ko Cuando seas mia mi je pa tako kot tebi dolgočasna in ji manjka kvalitet, ki jih je imela Esmeralda, niti njeni liki večinoma niso tako izraziti kot v Esmeraldi. Poleg tega je zavlečena. Tudi njena nova verzija Destilando amor, ki so jo vrteli na pop tv-ju je bila čisti dolgčas.

Glede začetnih in končnih špic se tudi strinjam. Že če gledaš film in naredi vtis nate, je potem del celote da še slišiš pesem v zaključnih špicah in še prebereš kašn podatek. Pri telenovelah sta špici del obreda. In pol naprimer nakoncu nekoga ubijejo in rabiš še tisto zaključno špico, tako pa niti sape ne zmoreš zajet in izdihnit ko ti že nabijejo u faco neko zoprno reklamo. Nadležno.

Pa oprost za pozen odgovor. Si raje vzamem čas in konkretno odgovorim, ne samo v dveh stavkih.
[/quote]

Se vidi, da je treba veliko starih nadaljevank ponoviti. Še nikoli nisem videla te telenovele, zdi se mi res zakon. Uf, njihova zloba ne pozna meja, napeto in razburljivo. Evo sem se spomnila na kolumbijsko nadaljevanko La Tormenta iz 2005, če se jo kdo spomni, se mi zdi, da je glavna junakinja tudi zbolela z gobavostjo in nosila masko in srhljivo dolgo črno obleko. Ta telenovela tudi ni bila slaba.

Ja sploh ne govori, ameriški zlobneži res ne sežejo do kolen južnoameriškim negativcem. Že velikokrat sem tudi zamižila oči, ker je bilo res strašno. Pri ameriških serijah ali filmih pa me ni nikoli prepričalo.

Ja Esmeralda mi je bila všeč, sem pa tudi slišala veliko mnenja ljudi, ko so spet pogledali telenovelo, češ, da je preveč pocukrana in neumna, kao, da niso še slišal za DNK. Ja mejduš no, Mehika, Južna Amerika nasploh je bila za tisti čas precej konservativna. Nisi drznil pomisliti na DNK.

A! Nisem vedela, da je bil isti producent. Ja njegove telenovele so res odlične. Škoda je, ker na slovenskih torrentih ni nikjer naloženih južnoameriških telenovel, samo večinoma ameriške serije in tuje. Najbrž zato ker so uploaderji ponavadi moški in njim se zdijo brezvezne in neumne limonade. LOL.

Ja Judežinja je bila najboljša in vedno bo. Koliko napetosti, skrivnosti o tem kdo se skriva za srhljivo masko. Evo sem ponovno pred kratkim do konca pogledala Judežinjo na DVD. Kak sm jokala ej. Od vseh mi je bilo vedno najbolj žal Ismaela in tudi Altagracie 🙁 Obadva si nista zaslužila takšnega konca, ampak pač potem ne bi bilo edinstvenega, briljantnega in napetega konca. Ismael je trpel poniževanja in grobih besed. Altagracia pa ker so jo vsi zapustili, celo mama, ki se je Altagracia žrtvovala za njo. Zato razumem, zakaj ju je pripeljalo do tega, kar se je zgodilo.

Sem pogledala novo verzijo judežinje ki ima 165 delov, se vidi, da ji ne seže do kolen originalni verziji, ampak bi jo pa vseeno gledala.

Se vidi, da je treba veliko starih nadaljevank ponoviti. Še nikoli nisem videla te telenovele, zdi se mi res zakon. Uf, njihova zloba ne pozna meja, napeto in razburljivo. Evo sem se spomnila na kolumbijsko nadaljevanko La Tormenta iz 2005, če se jo kdo spomni, se mi zdi, da je glavna junakinja tudi zbolela z gobavostjo in nosila masko in srhljivo dolgo črno obleko. Ta telenovela tudi ni bila slaba.

Ja sploh ne govori, ameriški zlobneži res ne sežejo do kolen južnoameriškim negativcem. Že velikokrat sem tudi zamižila oči, ker je bilo res strašno. Pri ameriških serijah ali filmih pa me ni nikoli prepričalo.

Ja Esmeralda mi je bila všeč, sem pa tudi slišala veliko mnenja ljudi, ko so spet pogledali telenovelo, češ, da je preveč pocukrana in neumna, kao, da niso še slišal za DNK. Ja mejduš no, Mehika, Južna Amerika nasploh je bila za tisti čas precej konservativna. Nisi drznil pomisliti na DNK.

A! Nisem vedela, da je bil isti producent. Ja njegove telenovele so res odlične. Škoda je, ker na slovenskih torrentih ni nikjer naloženih južnoameriških telenovel, samo večinoma ameriške serije in tuje. Najbrž zato ker so uploaderji ponavadi moški in njim se zdijo brezvezne in neumne limonade. LOL.

Ja Judežinja je bila najboljša in vedno bo. Koliko napetosti, skrivnosti o tem kdo se skriva za srhljivo masko. Evo sem ponovno pred kratkim do konca pogledala Judežinjo na DVD. Kak sm jokala ej. Od vseh mi je bilo vedno najbolj žal Ismaela in tudi Altagracie 🙁 Obadva si nista zaslužila takšnega konca, ampak pač potem ne bi bilo edinstvenega, briljantnega in napetega konca. Ismael je trpel poniževanja in grobih besed. Altagracia pa ker so jo vsi zapustili, celo mama, ki se je Altagracia žrtvovala za njo. Zato razumem, zakaj ju je pripeljalo do tega, kar se je zgodilo.

Sem pogledala novo verzijo judežinje ki ima 165 delov, se vidi, da ji ne seže do kolen originalni verziji, ampak bi jo pa vseeno gledala.
[/quote]

Jaz ameriških nadaljevank ali limonad kot so Santa Barbara, ali Dinastija, ali Dallas nikoli nisem marala.
Mehiške ,venezuelske in argentinske sem pa rada spremljala 10 let .
Tudi meni je bila najboljša nadaljevanka do sedaj -venezuelska Judežinja.
Po tej nadaljevanki me pa resnično nobena mehiška in venezuelska telenovela ni več privlačila in sem izgubila zanimanje za njih.

Brazilske še pa rada pogledam.

Esmeraldo sem tudi jaz rada gledala, ampak sem bila tudi v širšem krogu tistih,ki sem se norca delala ,ker zdravnik kot Jose Armando in bogata Esmeraldina starša ni ali nista slišala za test očetovstva in besedo ločitev. V Esmeraldi so se že po 1 mesečni zvezi zaročili, ali poročili. Leta 1997 so že poznali DNK test in ne mi praviti ,da so Mehičani bili še staromodni ker tudi sami so se mehiški gledalci iz tega norca delali.

Najraje pa imam avstralske novozelandske nadaljevanke . So tudi zelo dobre.

Uh,jaz se pa spomnim 2 argentinskih telenovel, ki sem rada gledala:
Muñeca brava ali po naše Divjo angel z Natalio Oreiro
ter Milady

Obedve omenjeni telenoveli so predvajali na Pop tv-ju.
V Divjem angelu sta mi bila zanimiva bolj kot glavna lika, Milina sestra-Vicktorija ,ki se je zaljubila v svoejga šoferja Rockya.
V Milady pa sta mi bolj zanimiva bila kot glavna lika tudi sestra od glavnega ženskega lika .
Ta sestra od Milady je bila prva hudobna, potem,ko je pristala v zaporu se je sredi zgodbe spremenila, ko se je zaljubila v župnika. Malo podobna zgodba kot avstralska Pesem ptic trnovk, le ,da sta bila omenjena lika enako stara ,ter ,da je Viktorijina ljubezen potem na koncu ni bil več župnik, je raje njo izbral in imela sta srečen konec, nihče ni umrl.

Pregled NAJBOLJŠIH BRAZILSKIH TELENOVEL zadnjih let.

Ker vidim, da vas kar nekaj izkazuje ljubezen do brazilskih telenovel sem za vas in za tiste, ki jih še ne poznate zbral videe od tistih brazilskih telenovel zadnjih let, ki se mi zdijo najzanimivejše.

No poglejte kakšne spektakularne telenovele bi lahko vrteli pri nas medtem, ko nas raje posiljujejo s turško bedo:

– Video prikazuje glavno zlobnico iz Velho chico/Stara reka.
Spektakularna visokoproračunska produkcija, ki seveda premaga, ne le vse telenovele posnete v tem letu, ampak tudi serije in to ne le v latinski ameriki ampak v svetovnem merilu.
Všeč mi je tudi, da telenovele iz vseh latinsko ameriških držav ne delujejo konstantno enostransko kot je značilen način kako je posneto pop corn sranje od ameriških serij in filmov. Medtem ko telenovele so zmedene, nekonsistetntne in kršijo pravila in so kot v primeru spodnje telenovele zmožne občasno dosegati umetniško vrednost.
Torej glavna zlobnica:

https://youtu.be/oFAgZoHd6no

– Naslednja: Liberdade, Liberdade
Zgodovinska, v ospredju je bolj akcija, manj spektakularna kot Velho Chico, a vseeno spektakularna. (za Velho chico so bili na internetu, spektakularni trailerji, a produkcijska hiša Globo obsesivno ščiti avtorske pravice in vse briše dol) Trailer za Liberdade, Liberdade:

https://youtu.be/tEB2rxcgwJA

– Zanimiv umor, psihopatka in dobra atmosfera v “A dona do pedaco ali Dulce ambicion”:

https://youtu.be/X_YlZVg_BNQ

V tej telenoveli glavna junakinja živi z babico, ki je okrutna morilka. Neka druga starka jih sovraži in je pripravljena iti prek trupel, da se maščuje njuni družini. Nato se preseli v mesto kot najemnica k dvema starima gospema, ki postaneta njeni prijateljici in lepo skrbita zanjo, a ena izmed njiju je v resnici brezčutna psihopatka, ki se skriva za prijazno podobo. Nato se v zgodbo vmeša še mlajša serijska morilka v videu zgoraj.

Od glavne junakinje zlobna babica Dulce, ki jo v Dulce ambicion igra po mnenju mnogih ena najboljših igralk vseh časov. V ozadju slišite strele in ogenj, ki ga je podtaknila ta požigalka:

https://youtu.be/qia86D9kCws

– Serijska morilka in bivša prostitutka, ki je glavna zlobnica v “O otro lado do paraiso” vse pobija na isti način, z škarjami in nato zakoplje njihova trupla:

https://youtu.be/oJtfNNl0IZc

Še malo bolj krvav napad z škarjami:

https://youtu.be/qanNjnKFZUg

– Potem je tu še O setimo guardiao, ki je fantazijska/grozljivka. A ni na internetu, kašnih pametnih posnetkov, ali pa so zbrisani.

– Amor de mae/Materina ljubezen je o materah, ki so jim vzeli otoke ali pa jih niso mogle imeti in so jih posvojile. Mati ki je z ljubeznijo vzgojila posvojenega sina v tej nadeljevanki stoji kot dobrosrčna in zvesta prijateljica ob strani ženski, ki so ji vzeli otroka in ji ga pomaga poiskati. Nato izve, da je njen sin ta otrok, ki so ga vzeli prav njeni prijateljici in začne pobijati vse po vrsti, da skrivnost nebi prišla na dan. Zato ker kot pravi, materina ljubezen ne pozna meja:

https://youtu.be/szauB6WdUOc

Trailer za telenovelo; Lurdes išče sina, ki so ji ga vzeli:

https://youtu.be/WNwOXgSFAo U

A vidite ta realizem? Kaže navadne ljudi. Zdaj mi pa povejte ali bi gdaj v ameriški seriji zbrali tako žensko za glavno junakinjo? Ni šans, tam je ženska vredna samo kot objekt. Seksualni objekt, ki mora nastavljati režiserjem na pisarniških kavčih, da potem oni njen videz prodajajo naprej. In potem te vrste ženske hočejo biti vzornice gibanja enakopravnosti žensk. Jaz pa mislim, da ideal ženske osvoboditve nesme biti prostitutka, ki ji uspe prodajati sebe brez zvodnika. Ampak razumimo moške in ženske(včasih celo izobražene in kao moderne, hehe sramota!), ki kritizerajo telenovele a obenem gledajo ameriško produkcijo, ki je še večji absurd od telenovel. To so pač preprosti ludje, katerim so najlažje razumljivi vzorci tradicionalnega patrirhalnega okolja, pa če to priznajo ali ne. Pa neglede na to kako zlagano emancipatorne poskušjo biti ameriške serije, ki jih gledajo. Mimogrede v mehiki so cele igralske družine, ki ščitijo svoje mlade na igralski poti, poleg tega zahtevajo od vsakega igralca, igralke da se trdo dokaže preden dobi omembe vredno vlogo, če ne pa postane sumljiv/a kako je prišel/a do vloge.

Meni je bila super naslovna pesem Madraste,ki jo je pela zelo znana italijanska pevka- Laura Pausini. Sem si pesem nenehno vrtela takrat in še danes jo rada poslušam.

Osebno sem pa jaz nora na brazilske telenovele, posebej zgodovinske.

Če se spomnim sužnje Isaure, Mala gospodična, Naša zemlja – Nuestra Terra, Hiša sedmih žensk . Same top zgodovinske brazilske nadaljevanke.

Potem še nezgodovinske kot so Klon, La Vida De Gente in še mnogo takih.

Malo sem pokukala kakšne brazilske sedaj predvajajo na Hrt, pa sem zdržala samo sedaj z
brazilsko serijo Bom Sucesso do 100 dela. Mi je preveč pocukrana. Tako kot prejšna brazilska moderna telenovela ,ki se je vrtela na hrt 1 – Karibska roža.

Te omenjeni mi nista ravno všeč.

Drugače pa mi je bila zelo všeč tudi venezuelska telenovela- Mis tres armanas ; Moje 3 sestre. Pa perujsko -čilska nadaljevanka Cosas del Amor-Ljubezenske zadeve iz leta 1997.
[/quote]
Uf, ti imaš pa smolo. Prepozno si pokukala na hrt. Ker Bom succeso je čista brezveznost. Karibska roža je bila vizualno lepa telenovela, verzija pobega grofa Monte Crista v deželi kjer je vladala mafija in pobegli nacisti iz nemčije (pobeg, ki je trajal dober del telenovele je bil odličen) a kljub temu ta telenovela ni prepričala, bila je prazna in občasno nadležna. Vmes med tema dvema pa so vrteli še eno brezvezno, katere se niti naslova ne spomnim. Očitno hrt nima denarja, da odkupuje telenovele, ki jih v Braziliji snemajo za popoldanski termin.

Pred tem pa si zamudila “A lei do amor/Zakon ljubezni” z eno najboljših zlobnic, kar jih je bilo videti v telenovelah in na svetovnih televizijskih produkcijah. Seveda glede na odlične zlobneže v telenovelah lahko vemo, da to pomeni, da je ena najboljših televizijskih zlobnic v svetovnem merilu:

https://youtu.be/j5kdEOn3d68

Mimogrede, v Amor de mae igra stransko zlobnico.

Pred Karibsko rožo pa so vrteli še “Imperio”, občasno odlična dih jemajoča telenovela, nato spet naravnost debilna, potem spet kdaj razočara, naslednjič pa spet fascinira. Potrudili so se da bi delovala ikonična. Ima dve super zlobnici.
Ena izmed njih Cora splete veličastno spletko, v katero vmeša veliko ljudi. V tem prizoru ubije zaročenca od nečakinje(glavni ženski lik) katerega ima rada a pri njej se vse v sekundi spremeni. Gre za 15 minutni prizor, ko se tip muči na tleh z zlomljeno hrbtenico, ona pa se izživlja nad njim. A video, ki sem ga prilepil je samo kratek povzetek prizora, ker produkcijska hiša Globo vse stalno briše iz YouTuba.

https://youtu.be/-UkQVQohIWY

IN ZDAJ MI RAZLOŽITE ZAKAJ NAS MORAJO POSILJEVATI Z TURŠKIM SRANJEM, MEDTEM KO SNEMAJO TAKE SPEKTAKULARNE TELENOVELE???

Pa saj te telenovele dobivajo tudi v ameriki glavne nagrade, tiste emmye ali zlate globuse(ali kaj je že to sranje od nagrad za njihova skropucala) in včasih osvojijo glavno nagrado za najbolšo svetovno serijo leta. Mislim da jo je “Velho chico” osvojila. Bi lahko na POP tv-ju vsaj to upoštevali, če so že takšna zaamerikanizirana televizija. Ampak vrjetno niti slišali niso za te telenovele? Ali sploh imajo na POP-u svetovalce, ki jih obveščajo o aktualnih pomembnih produkcijah? Lahko bi vsaj namesto kake njihove glupe ameriške serije, dal kašno od teh telenovel.
Morda pa so na previsokem nivoju za njihove gledalce, ki gledajo turške in ameriške serije?

Sem šel zdaj namerno gledat najboljšo turško serijo vseh časov Sulejmana veličastnega, ker sem hotel videti kako je tehnično posneto najboljše kar turki zmorejo, da jih primerjam z latinoameriškimi telenovelami. In sem zato na YouTubu poiskal zgodovinske bitke, akcijo iz Sulejmana veličastnega, da vidim kako so tehnično narejeni. In se bom kar razpoču! Pa gdo to gleda? Debili???
(narejeno kot v ameriški seriji ali pa tretjerazredni računalniški igrici)

V vsaki ženski je skrita vrhunska igralka. Ko ste v prostoru sami ste absolutno svobodni in lahko igrate razne scene. Prostor okrog vas je animacija in tudi vi v prostoru ste animacija. V resnici ste vrhunska animacija, vrhunska prostorska animacija. Animirane risanke poznate. Vi ste nekaj neskončno mnogo več.

Kokoši tudi jaz se sprašujem, zakaj toliko predvajajo na Pop tv ju ,ali drugih naših razen Rtv na srečo, toliko turških telenovel, če pa so brazilske 100 krat boljše.?!
Ali so brazilske telenovele res tako drage, da jih ne morejo predvajati ??
Čudno ,da jih naši južni sosedje na hrt 1 lahko.
Pri nas so imeli ,če se prav spomnim do sedaj nekje 5 brazilskih telenovel.
Prva brazilska telenovela -sužnja Isaura,ki me je navdušila ,sem tako gledala pred mnogimi leti na rtv Slovenija.
Na Pop tv so imeli od brazilskih Klona- O Clone,ki je bila res super vrhunska nadaljevanka,
pa Color de Pecado in Laços de Família ,ki so tudi bile zanimive.
Leta in leta že čakam na kakšne zgodovinske bbrazilske nadaljevanke, ki so vrhunske.
Jih naši ne prikažejo, zato pa potem gledam na hrt 1,ki so v letih vrteli še veliko telenovel iz Brazilije.

Naši televizijski programi so vrteli še tudi originalne portugalske serije in so tudi bile v redu.
Pred letom dni so vrteli zelo solidno portugalsko telenovelo- Moja največja ljubezen, ampak naši so odkupili samo polovico nadaljevanke in konca pri nas sploh nismo videli.

Uh navdušili sta me 2 zgodovinski brazilski seriji in to sta po naše: -Mala gospodična in
Hiša sedmih žensk.

Mala gospodična je bila podobna malo po vsebini sužnji Isauri ,ker je se je šlo za obdobje suženjstva.
Hiša sedmih žensk je imela le 50 delov, ampak je bila vrhunska. Šlo se je za zgodbo 4 sester njihove mame in sestrične ter 2 tet , zato tudi naslov v času portugalske kolonizacije .
Brazilije. Konec je bil žalosten,ker je ena izmed sester umrla,ko je izvedela ,da je njen ljubi proti koncu umrl in se je razbolela. Od glavnega ženskega lika Manuele je pa ljubezen odšla z drugo in tisti, ki bi jo hotel imeti,ga ni hotela Manuela imeti in je obupal,ter si poiskal novo ljubezen. Manuela je ostala sama do zrele starosti in se nikoli ni več zaljubil

Originalna naslova teh 2 telenovel sta: Sinhá moça in la Casa De Siete Mujeres

Pri tem se spomnim da Sinhá moça ( Mala gospodična ) je glavni lik v letu 1986 igrala ista igralka ,ki je igrala sužnjo Isauro. Naredili so novo različico Sinhe moçe leta 2006 in je bila prav tako zelo gledana. V prihodnosti spet načrtujejo Brazilci novo verzijo Male gospodične.

Gospodarica- La patrona , to je tista telenovela z Edith Gonzales?

Meni je bila zanimiva nadaljevanka – Emperatriz,kjer je bila glavni ženski lik,po katerem se imenuje telenovela negativen od začetka do konca.

Uh, pa serija Mariana de la Noche ,iz leta 2003 z Cesarjem Evoro in Jorge Salinasom mi je bila imenitna.
[/quote]
Ob podelitvah nagrad za telenovele imaš kategorijo za glavno protagonistko torej dobro glavno žensko vlogo in kategorijo za glavno antagonistko torej vilano, zlobnico. Včasih pa telenovela ne vsebuje glavne protagonistke in imaš v glavni osprednji vlogi zlobno antigonistko. Igralka Gabriela Spanic ni bila v glavni ženski vlogi negativka samo v Emperatriz, prav tako smo jo videli v glavni ženski vlogi kot krvoločno in pokvarjeno maščevalko Almo v Las dos caras de Alma, Dva obraza Alme.


Ob podelitvah nagrad za telenovele imaš kategorijo za glavno protagonistko torej dobro glavno žensko vlogo in kategorijo za glavno antagonistko torej vilano, zlobnico. Včasih pa telenovela ne vsebuje glavne protagonistke in imaš v glavni osprednji vlogi zlobno antigonistko. Igralka Gabriela Spanic ni bila v glavni ženski vlogi negativka samo v Emperatriz, prav tako smo jo videli v glavni ženski vlogi kot krvoločno in pokvarjeno maščevalko Almo v Las dos caras de Alma, Dva obraza Alme.
[/quote]

Naslov ni pravilen ampak: La otra cara del alma. A je bila predvajana v Sloveniji?

Btw, a se kdo spomni brazilske telenovele Senhora do destino? Vrteli so jo na POP TV pred kakimi petnajstimi leti. To telenovelo sm zelo rada spremljala. Tudi zaradi luštnih bratov glavne igralke:P

Jaz ameriških nadaljevank ali limonad kot so Santa Barbara, ali Dinastija, ali Dallas nikoli nisem marala.
Mehiške ,venezuelske in argentinske sem pa rada spremljala 10 let .
Tudi meni je bila najboljša nadaljevanka do sedaj -venezuelska Judežinja.
Po tej nadaljevanki me pa resnično nobena mehiška in venezuelska telenovela ni več privlačila in sem izgubila zanimanje za njih.

Brazilske še pa rada pogledam.

Esmeraldo sem tudi jaz rada gledala, ampak sem bila tudi v širšem krogu tistih,ki sem se norca delala ,ker zdravnik kot Jose Armando in bogata Esmeraldina starša ni ali nista slišala za test očetovstva in besedo ločitev. V Esmeraldi so se že po 1 mesečni zvezi zaročili, ali poročili. Leta 1997 so že poznali DNK test in ne mi praviti ,da so Mehičani bili še staromodni ker tudi sami so se mehiški gledalci iz tega norca delali.

Najraje pa imam avstralske novozelandske nadaljevanke . So tudi zelo dobre.
[/quote]
Ma kakšne Dalas in Dinastije. 🙂
Mislim, da nas ne dohajaš o čem govorimo ali pa nisi dovolj pozorno prebrala. Jaz in ona sva govorila o ameriških serijah in filmih nasplošno in jih primerjala z telenovelami. Pač ker nam ameriške grozljivke in trilerji ne ponujajo več dobrih zlobnežev in zgodb smo jih prisiljeni iskati v telenovelah.

Naprimer že deset let gledam zombije “The walking dead”, ki je najbolj priljubljena serija v ameriki in me ne prepriča toliko kot telenovele. Torej še z tistim največ kar so sposobni američani narest ne zmorejo presežti telenovel. Tako da še vedno bolj uživam v starejših zombi grozljivkah.

Glede Esmeralde pa vam več kot tokrat ne moremo pojasniti, če pač na tej točki še vedno ne zmorete razumeti potem ne boste nikoli. So pač vaši pogledi omejeni izključno na okolje in socialni krog v katerem živite in realnosti sveta izven vašega okolja niste niti sposobni razumeti in dojeti. Tako da v vašem okolju ste se norčevali iz te telenovele kvečjem iz nevednosti. Preglej še enkrat temo od začetka in preberi moje komentarje kjer sem razlagal Esmeraldo.

XROBE
Dobro si napisal 🙂

Naslov ni pravilen ampak: La otra cara del alma. A je bila predvajana v Sloveniji?

Btw, a se kdo spomni brazilske telenovele Senhora do destino? Vrteli so jo na POP TV pred kakimi petnajstimi leti. To telenovelo sm zelo rada spremljala. Tudi zaradi luštnih bratov glavne igralke:P
[/quote]
Ja La otra Cara del Alma je naslov, kjer je Gabriela Spanic glavni lik. Las dos caras de Ana(in ne Alma) je pa telenovela z sličnim naslovom. In sicer ena najbolj bedastih telenovel kar jih je bilo.
In ni se vrtela v Sloveniji, niti je nisem opazil na hrvaških, srbskih, bosanskih ali drugih kabelskih televizijah.

Ja La Tormenta je bila napol dobra, napol slaba telenovela. Proti koncu so jo sploh zasrali, ker so jo naknadno pisali in podeljševali, ker je bila uspešna. Imela je par legendarnih scen in glavni moški lik je bil en najbolj orginalnih kar jih je bilo v telenovelah.
Ja glede dnk testa je itak tako, da če bi ga moški zahteval od Mehiške ženske bi s tem prizadel njen ponos in ga bi nekam poslala. Tam bi bila taka reakcija veliko pogostejša kot naprimer v modernejšem svetu.

Ja vrjetno imaš prav in večinoma moški, ki so jim limonade butaste, na torrente gor nalagajo serije. Pač moraš razumet da so pač oni preveč butasti in rabijo, da ima serija jasno določen žarn, torej da ali je akcijska, ali vohunska ali kriminalna, medtem ko pri telenovelah je pa vse to pomešano pa se ne znajdejo. Isto kot pri teh butastih moških je pri američanih, da če stvari niso jasno določene odpovejo. Pač preprosti ludje ne rabijo presenečenj, ampak stvari na katere so navajeni. Zato moški in ženske, ki pljuvajo telenovele obenem pa gledajo ameriške serije rabijo točno to določeno komercialno formulo (na katero so navajeni) kako morajo stvari potekati, zato je v ameriških filmih in serijah vse isto in predvidljivo. Medtem pa ko so v telenovelah stvari predvidljive, te pa vsaj presenetijo z izvedbo in domiselnostjo.

Ampak veš, v preteklosti pa so ameriške in italjanske grozljivke in trilerji imeli zanimive zlobneže. Danes jih pa nimajo več. Sicer pa se mi zdi da so imele ene telenovele dosti moških gledalcev, npr. Judežinjo se spomnim, da je veliko moških gledalo, ko se je ugibalo gdo sta zamaskirana morilca. Sicer pa za nižjo gledanost telenovel je bil po moje kriv tudi POP tv, ker jih je reklamiral kot romantične serije in ne kot trilerje.

Drgač pa itak se spomnim Senhora do destino. Telenovela z eno najboljših zlobnic kar jih najdeš v brazilskih telenovelah, tako kot “A lei do Amor” od katere sem objavil video ima prav tako eno najbolših brazilskih zlobnic. Kar naenkrat se v zadnjih komentarjih umenjajo telenovele z najboljšimi zlobnicami, npr. Milady in Heridas de amor. Učitno je res kar sem rekel, da je Esmeralda izjema, ker večinoma je tako, da imajo največjo dramatično težo in dobro izdelane like ravno najbolj nasilne telenove. Glede na to, da obe ki sta jih umenili umenjata neke stranske like in ne zlobnic. Čeprav meni osebno Renata v Heridas de amor ni bila zanimiva. Moram kak video od teh dveh telenovel objavit.

Je pa tako da kot sva rekla da so bile najboljše mehiške telenovele 1995-2005, je tudi res da so takrat dobri zlobneži najštevilčnejši. Danes pa večkrat vidiš dobro narejene zlobneže v Brazilskih telenovelah. Sploh v telenovelah ki se vrtijo v glavnih terminih. Vse katerih videe sem objavil v sporočilu na prejšni strani so bile posnete za glavni večerni termin ob 21h. Liberdade, Liberdade pa za ob 23h ponoči.
In kako tebi delujejo? Vidi se da so drage produkcije, ker Brazilija je velika in velka finančna sredstva vložijo v njih. Če bi kako od njih vrteli na POP tv se nobena njihova ameriška serija nebi mogla primerjat z njimi. Od rtv pa to itak ne mormo pričakovati da bi kero predvajali, ker so še bolj komercialni in ceneni kar se telenovel tiče kot POP tv (Modna hiša Velvet 💩😖, Strasti itd.). Morda pa bi bile prekrute za njihovo butasto nedrzno (bog ne dej da bi bilo kj nasilja ali golote) politično korektno gospodinjsko televizijo, tako da na rtv gledam samo še stare filme v kinoteki v petek zvečer, ko večina njihovih glupih gledalcev spi (in morda kašno oddajo).
In zlobnice v teh brazilskih k sem videe objavu kakšne se ti zdijo?

Ja seveda la otra cara del alma. Se mi je kar zdelo, da nekaj ne ide skupaj 😉 sem gledala obe novele in združila naslova.zmeda!

Kokoši, pa nehaj z Esmeraldo , mehiškimi staromodnimi pogledi v 90 in tvojim razočaranji ,ker vidiš ti Esmeraldo kot pametno telenovelo, ker nikoli ni bila in nikoli ne bo. Gledana je Esmeralda bila,ker je bila precej čustveno nabita, posebej za najstnice in najstnike.

Ameriške limonade so pa tako sranje!!!!

Veliko omenjate brazilske telenovele, sploh zgodovinske. A nikomur pa ni poznana “Xica da Silva”, ki je bila precej znana?

Tale prizor cerkvene hinavščine dveh zlobnic mi je legendarn.
V njej tista italjanska porno igralka, ki je šla v politiko Čičolina, ki igra princeso Ludovico hoče ugajati glavni zlobnici Violante (Drica Moares), ki je sicer navdušena nad njo, a jo kača kmalu začne sumiti.

https://youtu.be/MbsdG0TYMT0

Bila je zaljubljena v duhovnika in v glavni moški lik. V enem prizoru se je lizala z inkvizitorjem, ko je na natezalnici mučil(morda prav duhovnika v katerega je bila zaljubljena) kar jo je seksualno vzburjalo. Drugače v resnici večina žensk ne ubija ljudi, ker jih to seksualno vzburja, to bolj velja za moške serijske morilce. Da ne govorim o starki iz te telenovele, ki je jedla otroke, a ta lik je bil navdihnjen po resnični ženski.
Sicer pa ne samo, da so bile zlobnice okrutne, že taglavna junakinja, ki je bila dobra je naprimer svojim posiljevalcem iztaknila oči in jih na svečani večerji vmešala v juho, da so potem ludje, ko so ugotovili kaj jejo bruhali. Ali pa ko je ljubici od svojega moškega ven izrezala zobe in mu jih na pladnju prinesla in rekla; so ti bili všeč njeni beli zobje, na tu jih imaš.

A je gdo gledal “Presenca de Anita”? Bila je na eni od kabelskih postaj, ki imajo slovenske podnapise, vendar sem jo večinoma zamudil. V njej je tudi glavni ženski lik zloben.

https://youtu.be/WaNnYH3G-Mc

https://youtu.be/-W_yjy6gels

Vera Holtz iz A lei do amor(ena najboljših zlobnic, drugače je na videu ki sem ga na prejšni strani objavil) in stranska zlobnica v Amor de mae notr igra (ta starejša z kratkimi lasmi).

A cor do pecado mi res ni bila všeč, prevečkrat je delovala neinteligentno. In nakoncu se kao zlobnica vrže s pečine, a se samo vrže nekje po travi in mi naj bi predvidelali da je bila uzadaj pečina. Meni se je samo zdelo, da tako pod nivojom kot je bila celotna telenovela, se je tudi pod nivojem končala. “O clone” mi je po pravici povedano tudi delovala včasih neinteligentno, a je imela občasno vsaj lepe barvite prizore, drugače pa je bila včasih sfuzlana polna brezveznih prizorov vmes ker so jo tako zavlekli. A še zdaleč ne tako sfuzlana kot sranje od Las caminas de India.
Lacos da familia, koker sem jo neredno spremljal me ni toliko pritegnila, vem pa da je imela določene prizore dobro napisane. Ker jaz imam raje telenovele z močnimi zlobneži. Esmeralda in Angela sta bili edini telenoveli brez močnih zlobnežev, ki sta me pritegnili saj sta imele dovolj močno izražene druge kvalitete.
Od brazilskih ki so jih vrteli na POP tv mi je najboljša “Senhora do destino”.

A tisti portugalsko se je umenilo, ki so jo na POP tv vrteli, ki je imela neke vmesnike ko so ludje na ulici selfije delal? Tist je bilo pa čist butasto in nadležno. Režu sem se kok pod nivojom so Portugalci (vsaj po tej produkciji sem sklepal) od latinoameričanov. Vrjetno jo je POP tv skenslal ker je nihče ni spremljal. Se pa sprašujem kakšne in kako razgledane svetovalce na tem področju ima POP tv, da jim take neumesnosti predlagajo?

Glede zgodovinskih pa;
Esclava Isaura(skrajšana verzija) se je vrtela pred leti na eni od kabelskih postaj a nisem imel časa, da bi jo gledal.
Sinha moca/Mala gospodična, ki jo skos umenjate mi je pa neznana. Kakšna je? Ima drzno zgodbo, like?
Terra nostra, ki je tudi že umenjena ene dvakrat v tej temi, pa ne bom rekel, da je slaba a meni je bila malo dolgočasna.

Vsaj meni osebno je bila od zgodovinskih brazilskih še najbolj všeč Forca de um desejo, ki je še ni nihče umenil. Po Terri nostri so jo vrteli 20 let nazaj na hrt.
Tuki glavno zlobnico Idelino izženejo iz plantaže medtem, ko jo sužnji zaničujejo in vpijejo čarovnica:

https://youtu.be/fOeJLKWqDAg

Upam pa da bojo dali na kašno tv postajo, ki je nam dosegljiva novi telenoveli “Velho Chico” in “Liberdade, Liberdade”, ker sta gotovo boljši od vseh teh starih.

(kar se pa mehiških tiče pa naj dajo stare, ki jih še nismo videli, saj so boljše od novih)


Pa kako boš komentirala in ocenjevala Esmeraldo, če ne samo da debati nisi sposobna slediti, ampak še na tisto kar odgovarjaš, že vmes ko pišeš odgovor pozabiš na kaj odgovarjaš. No naj ti še drugič pojasnim:

Ne govorimo o ameriških limonadah!!! 😄
Ampak o ameriških filmih in serijah nasplošno, da so telenovele boljše od njih! Naprimer umenil sem zombije, najboljgledana v domovini ameriška serija The walking dead je na mnogih nivojih slabša od telenovel. Masko boljšo naredijo v telenovelah. Lahko bi telenovele z ameriškimi akcijskimi filmi primerjali, kako jih telenovele sesujejo in imajo boljše kaskaderje. Itd.itd. Zato pa tisti, ki nismo debili, ko iščemo komercialno zabavo je že vsaj 25 let ne iščemo več v ameriki.

Njihove ameriške limonade pa so le na nivoju, na kakršnem je njihova televizija, film in zabavna industrija nasplošno. Torej vedno bolj glupem nizkem nivoju.

Glede kritik Esmeralde, pa jih jemljem samo kot ene avšarije, ljudi, ki ne znajo resno preceniti stvari in jih postaviti v pravi kontekst. O dejanjih likov iz telenovele se pogovarjajo, kot bi se na kofetkih dobili/e z svojimi prijatelji/cami in čvekali/e o ljudeh, ki jih poznajo; ej a si vidu kaj je un naredu, pa sej to še ni svet vidu, bla bla bla, ne morm vrjet da še obstajajo taki ludje hahaha, danes ne ge več to tko bla bla bla… Ne znajo se kompleksneje poglobiti in razčljenjevati stvari da bi naprimer ocenili Esmeraldo na večih nivojih na katerih je bila zanimiva. Tako da to so samo neke avšarije.

Ne morem se argumentirano na tak način pogovarjati o dramskem besedilu oz.njegovi priredbi za televizijo.

He,he, sedaj se je Vagabund spremenil v Kokoš. Vsepovsod bi prepoznala to nizko kritiziranje žensk, če kaj ni po njegovo -kokoš alias Vagabund.

Če torej dam še videe, ki sem jih zgrešil na prejšni strani, ko sem se spraševal, kaj je POP tv-ju, da ne odkupi produkcij, ki daleč prekašajo ne samo njihove turške neumnosti, ampak nasploh vso sranje od ameriških serij, ki jih vrtijo:

Velho Chico trailer za angleško govoreči trg, z podnapisi:

https://youtu.be/8j1Kcge5rIg

Trailer mi sploh ni všeč, zaradi tazga trailerja nebi nikoli hotel videti te telenovele. Vidi se, da je narejen za angleški trg in je zato klišejski, v njem so zmontirani prizori z poenostavljenim besedilom, da angleško govoreči gledalci lažje razumejo za kaj se gre. Gotovo telenovela ni tak kliše. Sicer pa je to tipika pri trailerjih za angleški trg, saj so njihovi gledalci bolj sentimentalni in imajo to gospodinjsko mentaliteto, ki jo očitajo gledalcem, oz.gledalkam telenovel, saj z tem svojo plehkost pripišejo njim. In ko vidiš tak trailer naprimer za latinskoameriški film si rečeš, ah ta film mora biti pa sranje, potem ko ga pogledaš pa vidiš da je odličen.

In upam, da na POPu ne ocenjujejo gledanosti in priljubljenosti telenovel preden jih odkupijo preveč mimgrede in površno. Ker jasno, da je včasih 1000 razlogov, da gledanost ni visoka, oziroma da telenovela ni priljubljena(npr.na googlu je samo 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gledalcev glasovalo da jim je vseč Velho Chico). Če je pa režiser reklamiral telenovelo tako, da je govoril, da so pedri odvratni, in da so vsi njegovi sinovi in vnuki pravi moški. In da so ženske, ki se preveč ličijo in urejajo tudi odvratne itd.itd. Pol so pa ženske jezne, pa geji jezni, pa ogromen del javnosti v Braziliji, ki jih podpira tudi. Pa še vsi ostali, ki jih je užalil. In potem pozivajo naj se telenovele ne gleda. Potem pa se vsa njegova družina mu upre, se distencira in so jezni na njega, ker so vsi v televizijskih vodah in so soustvarjali to telenovelo in jo pisali. Pol pa geji režiserji pozivajo ljudi naj ne blokirajo telenovele, da ne bo cela (režiserska, igralska, producentska, scenaristična) družina bankrotirala zaradi tega. Mene sicer to ne moti toliko, veliko bolj me motijo telenovele tipa “Karibska roža” ki iz gejov naredijo le karikature za posmeh. To je večji problem.
Sicer pa bi mogli imeti na POP tv druge postopke za ocenjevanje z katero telenovelo bodo privabili gledalce kot pa da se zanašajo na to koliko je bila priljubljena in gledana v izvornih državah. Saj je celo najbolj gledana telenovela kar so jih predvajali pri nas Siempre te amare v Mehiki bila porazen neuspeh.

Še orginalni brazilski Velho Chico trailer:

https://youtu.be/ZmhPIdFLT8o

Na you tubu so bili še tisočkrat boljši amaterski trailerji, a so jih zbrisali, kot sem že umenil.

No a ste opazili, kako v temu trailerju pokažejo glavno zlobnico, iz trailerja za angleški trg pa jo preprosto črtajo ven?

Seveda zato ker je stara ženska v njihovi ameriški kulturi, ne pritegne gledalcev saj je pri njih ženska zgolj objekt. Pa naj bo to v pornografiji, hollywoodu ali glasbi. Objekt za klanje in posiljevanje je iz žensk ustvarila njihova kultura, kot kaže njihova kriminalistična statistika. Značaj pač pri njih pripada moškim.
In potem se te ameriške igralke (MeToo) borijo za pravice žensk, potem ko so cele svoje kariere služile z tem, da so reklamirale ženske kot objekte. Da ti gre na bruhanje.

Potem pa namerno omenjam zraven zgornje telenovele, še mehiško telenovelo “La Gata” z Maite Perroni. Jo je gdo gledal? Meni je bila ena najbolj zanimivih telenovel kar sem jih videl v zadnjem času na tv-ju.

https://youtu.be/xArMIb_STuM

Všeč mi je že zato ker je cinema neorealista italiano moja najljubša filmska smer.
In o tem sem govoril na prejšni strani ob videu Velha Chica, da telenovele niso enoznačajske formule, kot ameriška plastika od serij ampak stalno kršijo pravila, nasprotja so vedno močnejša kot v ameriških serijah in skačejo med žanri, kvaliteta vedno valovi, enkrat je ista telenovela slaba, drugič odlična in vedno te presentijo, celo z umetniško vrednostjo, česar američani niso sposobni. To je njihov čar, zato pa jih nekateri preprosti ludje z črno belim pogledom na stvari ne zmorejo gledati, saj so v njih stvari preveč nejasne, nekonsistentne. Naprimer La gata je imela izjemne snemalce zaradi česar so včasih posnetki bili kot iz italjanskih neorealističnih filmov. Vendar na žalost še nisem videl videa na internetu, ki bi zaobjel najboljše posnetke. Malo boljši videi od teh dveh, ki jih objavljam pa so že zbrisani.

Spomnim se ko sem se pogovarjal z izobraženimi, uspešnimi ljudmi, z položajem, ki se tudi giblejo v takih krogih. Torej tipi, ki itak ne gledajo telenovel in ženskami, ki je pod njihovim nivojem, da bi gledale to kar menda gospodinje in mamce. In se posmehujejo temu. Pa potem pričakuješ, da bojo splošno razgledani saj se morajo, znati pogovarjati v krogih katerih se giblejo. O italjanskemu neorealističnemu filmu pojma nimajo, še več še o našem črnem valu nič dosti ne vejo. O drugih umetnostih tudi ne. Vidiš, da so čisti kulturni debili pa odpreš socjološke teme, in vidiš pred sabo samo še debilne oči, ki strmijo vate. Ali pa se znajo o tem pogovarjati na zelo preprostem nivoju. Še psihosocialnega razvoja svojih otrok ne razumejo, da bi jih znali vzgajati. Ja seveda te retardiranci gledajo popularne ameriške serije, medtem ko telenovele kritizirajo.

Sicer pa LaGato so snamali na največjem smetišču v Mehiki med statisti, ki res tam živijo. Všeč mi je kar nekaj likov, saj so ustvarili orginalne like, ki živijo v najrevnejšem okolju, v že tako revni državi. Všeč mi je tudi bistroumno napisan scenarij za bogate zlobneže in humorna ironičnost skozi katero so izraženi njihovi liki (ni to kot pri Razočaranih gospodinjah, tisto je sranje. Tisto ni ironija, ampak patetičnost, prisiljenost, da bi liki izpadli orginalni. Debilno najedanje)
Druga glavna zlobnica, bogata galeristka gre včasih živet na smetišče in govori o bogu, ampak se pritožuje da jo ludje tam ne marajo. Z ognjem bi rada uničila mačko, ki jo vidi v glavni junakinji. Očitno je bila v prejšnem živlenju inkvizitorka. Nakoncu jo zaprejo na zaprti odelek psihiatrične bolnice.

https://youtu.be/TIQMJLWxlvo

Čisti šund. Bizarna in čudna in se včasih vprašaš kaj je to kar gledaš. Všeč so mi telenovele od producentke, ki je žena od Salvdarja Mejije, tako LaGata kot Corazon indomable. Ker so šund z značajem in stilom.

Evo to je trailer za “Amor de mae”, ki na prejšni strani ne dela:

https://youtu.be/WNwOXgSFAoU

O tej igralki sem pisal v sporočilu, ki ga spodaj citiram, da takšne ženske, nikoli ne bi dali za glavni lik v ameriški seriji. Prej bi dali starejšo, kašno ostarelo divo, kot pa tako.


Uf, ti imaš pa smolo. Prepozno si pokukala na hrt. Ker Bom succeso je čista brezveznost. Karibska roža je bila vizualno lepa telenovela, verzija pobega grofa Monte Crista v deželi kjer je vladala mafija in pobegli nacisti iz nemčije (pobeg, ki je trajal dober del telenovele je bil odličen) a kljub temu ta telenovela ni prepričala, bila je prazna in občasno nadležna. Vmes med tema dvema pa so vrteli še eno brezvezno, katere se niti naslova ne spomnim. Očitno hrt nima denarja, da odkupuje telenovele, ki jih v Braziliji snemajo za popoldanski termin.

Pred tem pa si zamudila “A lei do amor/Zakon ljubezni” z eno najboljših zlobnic, kar jih je bilo videti v telenovelah in na svetovnih televizijskih produkcijah. Seveda glede na odlične zlobneže v telenovelah lahko vemo, da to pomeni, da je ena najboljših televizijskih zlobnic v svetovnem merilu:

https://youtu.be/j5kdEOn3d68

Mimogrede, v Amor de mae igra stransko zlobnico.

Pred Karibsko rožo pa so vrteli še “Imperio”, občasno odlična dih jemajoča telenovela, nato spet naravnost debilna, potem spet kdaj razočara, naslednjič pa spet fascinira. Potrudili so se da bi delovala ikonična. Ima dve super zlobnici.
Ena izmed njih Cora splete veličastno spletko, v katero vmeša veliko ljudi. V tem prizoru ubije zaročenca od nečakinje(glavni ženski lik) katerega ima rada a pri njej se vse v sekundi spremeni. Gre za 15 minutni prizor, ko se tip muči na tleh z zlomljeno hrbtenico, ona pa se izživlja nad njim. A video, ki sem ga prilepil je samo kratek povzetek prizora, ker produkcijska hiša Globo vse stalno briše iz YouTuba.

https://youtu.be/-UkQVQohIWY

IN ZDAJ MI RAZLOŽITE ZAKAJ NAS MORAJO POSILJEVATI Z TURŠKIM SRANJEM, MEDTEM KO SNEMAJO TAKE SPEKTAKULARNE TELENOVELE???

Pa saj te telenovele dobivajo tudi v ameriki glavne nagrade, tiste emmye ali zlate globuse(ali kaj je že to sranje od nagrad za njihova skropucala) in včasih osvojijo glavno nagrado za najbolšo svetovno serijo leta. Mislim da jo je “Velho chico” osvojila. Bi lahko na POP tv-ju vsaj to upoštevali, če so že takšna zaamerikanizirana televizija. Ampak vrjetno niti slišali niso za te telenovele? Ali sploh imajo na POP-u svetovalce, ki jih obveščajo o aktualnih pomembnih produkcijah? Lahko bi vsaj namesto kake njihove glupe ameriške serije, dal kašno od teh telenovel.
Morda pa so na previsokem nivoju za njihove gledalce, ki gledajo turške in ameriške serije?

Sem šel zdaj namerno gledat najboljšo turško serijo vseh časov Sulejmana veličastnega, ker sem hotel videti kako je tehnično posneto najboljše kar turki zmorejo, da jih primerjam z latinoameriškimi telenovelami. In sem zato na YouTubu poiskal zgodovinske bitke, akcijo iz Sulejmana veličastnega, da vidim kako so tehnično narejeni. In se bom kar razpoču! Pa gdo to gleda? Debili???
(narejeno kot v ameriški seriji ali pa tretjerazredni računalniški igrici)
[/quote]

Tuki pa še en video sex scene iz Imperio, telenovelo katere video sem objavil na prejšni strani (zgoraj v citatu). Torej Cora glavna zlobnica in ista igralka (Drica Moares) ki je glavna zlobnica v Xica da silva v videu zgoraj z princeso Ludovico. Je tukaj v postelji z svojim pomočnikom Jairom. Isti igralec, ki je morilec, pomočnik od glavne zlobnice Encarnacou v Velho chico.

https://youtu.be/gv8LFFyPlDI

Brezvezna tesla od turkov niso nikoli tako zanimiva. Patetična plastika od američanov pa ni nikoli tako naravna.


🤔
Imaš še kakšne indice za to trditev, razen domnevne nestrpnosti do žensk, ko sem branil kraljico slovenskih src Esmeraldo?


Esmeralda je bila ena najboljših telenovel. Neumno je delovala le, če se jo je spremljalo površno. Pri tebi se pa zatakne pri temu, ker ne upoštevaš kulturnih razlik, Mehika je namreč star svet. Ločitev nezaslišana, testa očetovstva se tudi ni naredilo zaradi zadržkov, ki so bili pojasnjeni. Kdo pa je bil zdravnik, ki ni znal pomagati? Mende ne misliš Lucia, on namreč namerno ni pomagal, da je držal nadzor.

Esmeralda mi je bila edina nenasilna telenovela, ki mi je bila všeč. Pa mogoče Angela, ki se je predvajala malo po esmeraldi, če se gdo spomni? (en umor pred začetkom zgodbe, ki se samo umenja, in za katerega krivijo napačno osebo(še posebaj jo krivi prava morilka) in trije ludje umrejo po nesreči zaradi prerivanja) a kljub temu, da je bila nenasilna je temeljila na napetosti, suspenzu. Esmeralda pa ni niti na napetosti temeljila.

Pač dejstvo je da so večinoma bolj nasilne telenovele imele tudi boljšo dramo in like, ki so bili bolje psihološko profilirani. Esmeralda je bila pri temu izjema. Nenasilna in zelo počasna telenovela, a tudi zelo čustveno intiligentna. V njej ni bilo lika (razen parih najbolj stranskih likov in Dionisia ko so zamenjali igralca), ki ne bi bil do podtankosti izdelan in odlično odigran. Mislim da so bile režiserke, vrjetno še posebaj Beatriz Sheridan zelo talentirane, saj je bila telenovela zelo lepo posneta, z močno atmosfero in posluhom za detajle.
[/quote]

A si ti preprican, da si moski? Nikoli ne bi moga bit z moskim, ki gleda telenovele. Niti ene v življenju nisem pogledala.

A si ti preprican, da si moski? Nikoli ne bi moga bit z moskim, ki gleda telenovele. Niti ene v življenju nisem pogledala.
[/quote]
Evo vidite zgoraj imate tipičen primer zaamerikanizirane punce, na katero ima vpliv kvečjemu ameriška kultura. Kar še toliko bolj vpliva na njen tradicionaln pogled na moško vlogo in na žensko vlogo, ki sta različni.

V njihovem patriarhalnem svetu ženske počnejo ženske stvari, moški pa moške stvari, torej pravi moški pač ne gledajo telenovel, ampak akcijske filme in fuzbal, pa kaj zašraufat znajo. In to je vrjetno kriterij po kateremu taka osnovna ženskica zbere moškega. Vloge so deljene, njihov tradicionaln pogled na svet je črnobel, vse je jasno razumljivo. Zato ponavadi take preproste zelo osnovne ljudi(tudi izobražene preproste ljudi) najbolj pritegnejo ameriški filmi, serije, glasba, ki so vseprisotno dominantni v naši družbi. Zakaj? Zato ker tam je prav tako kot v njihovem tradicionalnem svetu(moški je tak, ženska je taka) vse enostavno razumljivo, pač akcijski film je akcijski film, kriminalna serija je kriminalna serija, romantični film je romantični film, ženska je objekt, moški subjekt.

No “1 punca” pa naj še tebi revčki razložim, da te ne bom obremenjeval z zgoraj napisanimi tebi težko razumljivimi stvarmi. 🙂
Lej nekateri smo včasih radi gledali grozljivke, trilerje in akcijske filme. Potem pa so te filmi ratali tako slabi, da smo se zatekli k telenovelam. Telenovele pa menda so po besedah preprostih ljudi osladne romantične serije, ki jih gledajo gospodinje, upokojenke in najstnice. Medtem ko moški radi gledajo AKCIJSKEEE serije kot je Beg iz zapora, kjer žrtve ko jih ustrelijo niti ne krvavijo, ker so se amerške mamice pritožile, da nesme biti tako nasilno zato, da ne bojo fantički od 10tega leta pa do 55 leta gledali prekrutih stvari. No in meni in gospodinjam, babicam, ki gledamo telenovele pa se zdi to zelo srčkano, luštkano in ljubko, da fantički neodrasli in odrasli gledajo take stvari. Ja srčkano in dobro je to za te fantičke. A ti si tudi gledala to serijo?
No ampak jaz, gospodinje in upokojenke pa imamo radi, kaj tršega. Imamo radi to da so zlobneži parkrat bolj strašni, da so avtomobilski pregoni parkrat boljše posneti, eksplozije hujše, pretepi bolj brutalno zaigrani in da je nasploh akcija bolša in to dobimo v telenovelah. In še pri “bad guy vs.good guy” , kar je osnova ameriškega filma in televizije jih telenovele prekšajo. Če sem samo gledal sezname najboljših ameriških televizijskih in filmskih zlobnežev lahko rečem, da se ne dajo primerjati z temi iz telenovel. Kaj a nisi prebrala v sporočilu, ki si ga citirala, da sta mi bile do sedaj všeč samo dve nenasilni telenoveli? Razumeš punčka?
Si boš najdla pač fanta, ki bo vse kar bo razumel brcanje žoge in akcijski filmi, v katerih se matra betežen Steven Segal v akcijskih scenah, ki so tisočkrat slabš zmontirane in narejene, kot akcijske scene v telenovelah. Pri takem fantu ti bo vse jasno in ne boš zmedena.

Razumeš zdaj zakaj nekateri moški in ženske gledamo telenovele???
(spet drugi, med njimi so uglaunem ženske, pa jih gledajo zaradi romance, ki jo tudi vsebujejo telenovele)
Poglej si videe, ki sem jih objavil eno stran nazaj in preberi kaj sem napisal, pa ti bo jasno. Pa ne skrbi če nisi vajena, nisem objavil zelo nasilnih videov, pri teh moraš tako ali tako na you tubu potrditi, da si 18+.

No pa sem ji razložu. Saj veste kot sem razlagal, pri teh osnovnih ljudeh je tako, da rabijo, da so stvari jasne črno bele, pa naj bo to ali v njihovih medsebojnih odnosih ali v tem kaj berejo ali gledajo po tv. Telenovele pa niso enoznačna formula, kot ameriške kozlarije, ampak so mešanice mnogih stvari. In osnovni enostavni ljudje se pri temu zmedejo. Pač med njimi se je razširil stereotip, da so to romantične cmerave melodrame in zdaj se telenovele tako vidi. Vse ostalo je pa prezahtevno za te ljudi.


Pa kako boš komentirala in ocenjevala Esmeraldo, če ne samo da debati nisi sposobna slediti, ampak še na tisto kar odgovarjaš, že vmes ko pišeš odgovor pozabiš na kaj odgovarjaš. No naj ti še drugič pojasnim:

Ne govorimo o ameriških limonadah!!! 😄
Ampak o ameriških filmih in serijah nasplošno, da so telenovele boljše od njih! Naprimer umenil sem zombije, najboljgledana v domovini ameriška serija The walking dead je na mnogih nivojih slabša od telenovel. Masko boljšo naredijo v telenovelah. Lahko bi telenovele z ameriškimi akcijskimi filmi primerjali, kako jih telenovele sesujejo in imajo boljše kaskaderje. Itd.itd. Zato pa tisti, ki nismo debili, ko iščemo komercialno zabavo je že vsaj 25 let ne iščemo več v ameriki.

Njihove ameriške limonade pa so le na nivoju, na kakršnem je njihova televizija, film in zabavna industrija nasplošno. Torej vedno bolj glupem nizkem nivoju.

Glede kritik Esmeralde, pa jih jemljem samo kot ene avšarije, ljudi, ki ne znajo resno preceniti stvari in jih postaviti v pravi kontekst. O dejanjih likov iz telenovele se pogovarjajo, kot bi se na kofetkih dobili/e z svojimi prijatelji/cami in čvekali/e o ljudeh, ki jih poznajo; ej a si vidu kaj je un naredu, pa sej to še ni svet vidu, bla bla bla, ne morm vrjet da še obstajajo taki ludje hahaha, danes ne ge več to tko bla bla bla… Ne znajo se kompleksneje poglobiti in razčljenjevati stvari da bi naprimer ocenili Esmeraldo na večih nivojih na katerih je bila zanimiva. Tako da to so samo neke avšarije.

Ne morem se argumentirano na tak način pogovarjati o dramskem besedilu oz.njegovi priredbi za televizijo.
[/quote]

Da cor do pecado sem gledala ampak samo zaradi zlobnice Barbare, ta je bila zakon igralka. Ostali igralci pa so bili prav bedasti.

Omg ja Lacos de Familia, sm cis pozabila nanjo, to sm tut gledala ja.

Senhora do destino pa mi je edina ostala v spominu kot najboljša brazilska telenovela.

Ta zlobnica Idelina pa ga prou zmaga! Do konca je odigrala ponosno in nepremagljivo. Kera kraljica. Drgač js ne maram gledat črncev v telenovelah, filmih, kjerkoli. Delujejo mi butasti, neprepričljivi. Ne vem zakaj ampak pač tko je. Manj jih omenjajo v telenovelah, bolje je.

Upam, da planet da nazaj O Clone in Forca de um desejo. Te novejše brazilske telenovele ki si jih linkal zgledajo čis super ampak js sm bolj pristaš starejših telenovel. Tudi tistih ki so obšle Slovenijo bi bilo super, da jih predvajajo. Je veliko dobrih.

Ja jaz tudi ne vem kakšne svetovalce to imajo na pop tv. Katastrofa. Vem le, da mehiških ne odkupujejo ker so predrage. Ne vem, če so brazilske dražje od mehiških ampak prou užas, ko bi lahko dali vsaj nove brazilske ki jim turške ne sežejo niti do gležnjev. Js sam pet minut pogledam turško serijo pa dobim kurjo polt. Fuj. Zadnjič vidm eno sceno k je ena turkinja noseča pa ji trebuh oz. blazina pod trebuhom premika dol pa gor. Resno? Take scene pop tv dopušča?! Za bruhat.

Ej čis si dobr reku tej 1 punci, hahahha. Lajkam.

Dobr je povedu tej punci eni čoravi. Js tudi ne maram takih omejenih ljudi. Nima ni uma da bi vse prebrala, sam neki blekne ne da bi uspela razumeti temo.

Senora de destino pa je tudi meni ostala v spominu kot naj brazilska novela.

Serijska morilka brutalno z golimi rokami umorila 49 ljudi, ki jih je ali potolkla ali zadavila. Obsojena na 759 let zapora.

https://images.app.goo.gl/zp6USfxsGwSwAxw38

Bila navdih za lik Demetria iz telenovele La Madrastra. Čeprav je med snemanjem telenovele bila znana samo kot fantom, ki je v rdečem kostimu pustošil po Mexico Cityu. Zato je transpolen Demetrio nosil rdeči kostim.

https://images.app.goo.gl/oLspfzV6egDv8RPU9

Ujeli so jo januarja 2006 ko se je telenovela že končala. Nato so vstopili v rdečo hišo, kjer je ta čarovnica v rdeči omari hranila predmete, ki se uporablajo za magijo in trofeje žrtev.

https://youtu.be/nQQIw5PiL_U

Sicer ni mehiška serijska morilka z največ žrtvami, so jih druge ženske pobile več. Je pa pobila več ljudi kot jih je katerikoli mehiški moški serijski morilec.

Vidite od kje vse te zlobne tete v telenovelah. Ne ustvarja mehiška televizija po naklučju najboljših zlobnic.
Medtem ko v ameriški kulturi je tako, da je moški zanimiv, ženska privlačna in to se odraža tudi v njihovi kulturi, posiljene in umorjene prostitutke ležijo vsepovsod po jarkih. Nažalost pa ima ta kultura tudi pri nas vpliv na preproste ženskice (izobražene ali ne) in na moški pogled na njih.

Da cor do pecado sem gledala ampak samo zaradi zlobnice Barbare, ta je bila zakon igralka. Ostali igralci pa so bili prav bedasti.

Omg ja Lacos de Familia, sm cis pozabila nanjo, to sm tut gledala ja.

Senhora do destino pa mi je edina ostala v spominu kot najboljša brazilska telenovela.

Ta zlobnica Idelina pa ga prou zmaga! Do konca je odigrala ponosno in nepremagljivo. Kera kraljica. Drgač js ne maram gledat črncev v telenovelah, filmih, kjerkoli. Delujejo mi butasti, neprepričljivi. Ne vem zakaj ampak pač tko je. Manj jih omenjajo v telenovelah, bolje je.

Upam, da planet da nazaj O Clone in Forca de um desejo. Te novejše brazilske telenovele ki si jih linkal zgledajo čis super ampak js sm bolj pristaš starejših telenovel. Tudi tistih ki so obšle Slovenijo bi bilo super, da jih predvajajo. Je veliko dobrih.

Ja jaz tudi ne vem kakšne svetovalce to imajo na pop tv. Katastrofa. Vem le, da mehiških ne odkupujejo ker so predrage. Ne vem, če so brazilske dražje od mehiških ampak prou užas, ko bi lahko dali vsaj nove brazilske ki jim turške ne sežejo niti do gležnjev. Js sam pet minut pogledam turško serijo pa dobim kurjo polt. Fuj. Zadnjič vidm eno sceno k je ena turkinja noseča pa ji trebuh oz. blazina pod trebuhom premika dol pa gor. Resno? Take scene pop tv dopušča?! Za bruhat.

Ej čis si dobr reku tej 1 punci, hahahha. Lajkam.
[/quote]
Glede tega turškega de,bilizma pa tud jaz res ne vem kako smo lahko tako nizko prišli. Mogoče pa so na POP tv-ju svoje gledalke toliko pode,bilili z ameriškimi serijami, da so prešle na turške serije?

Meni tudi ni všeč, ko so črnci neprepričljivi, ampak nažalost je tako, da manjšinam dajejo nehvaležne obrobne vloge, kot velikrat vidiš v ameriki. Naprimer ful so mi ogabne ženske v ameriških serijah, ko jih probajo tako močne in emanciperane prikazati in izpadejo plastično in zlagano. Sploh odvratni pa so mi geji in lezbike, lgbt v ameriških serijah delujejo tako absurdno in nadležno. Medtem ko pa so mi naprimer geji in lezbike zlo všeč v evropskih pa v latinoameriških filmih in v Kanadskih filmih. Tudi kot zlobneži so mi všeč, medtem ko v ameriki pa ne smejo bit zlobni, kao ker morejo biti propagandni material kok so oni super pol pa ravno zarad tega nagravžni izpadejo. Js mam pa tako kot ti rad zlobneže. Če pa je že v ameriki gej zloben, pa je tako zloben, da to povežejo z njegovo spolno usmerjenostjo in mu dajo te klišejske stereotipne značilnosti, ki jih družba gejom pripisuje. Tako da ful ogabna šovinistična država še posebj zdaj ko hočejo to vse popraviti in bi bili radi nosilci štafete enakopravnosti in vključevanja v svetu medtem ko so vedno bili beda. Za bruhat. In Hollywood že 25 let ni posnel dobrega filma.
Sicer pa v telenovelah si že nekajkrat imel črnko v glavni vlogi, naprimer v “Xica da Silva” katere video sem objavil zgoraj. A moja najljubša vloga, ki jo je odigrala temnopolta igralka v telenovelah pa je bila Marina Batista, ki jo je v Judežinji odigrala Gladys Ibarra. Ki je bila praktično glavni lik, oziroma eden od njih. Prvo maš dva glavna para Altagracijo in Marcosa pa Glorio in Salomona, zatem pa je že ona zapisana za njimi. Res je bila meni ljuba zlobnica, ki jim je dobro grenila živlenja.
Je igrala tudi v Santa diabla, in je dobro odigrala svoj lik, ki je bil dobro narejen samo osebnost od tega lika mi ni bila všeč, ker ne maram takšnih ljudi. Bila je učni primer liberalke, ženske ki je vse dosegla sama v svojem živlenju in je stala ob strani, punci ki se je rodila deformirana brez enega uča in jo je zato njena mama zavrgla ker jo je imela za spako. Nato jo je posilil pedofil in so jo zaprli ker ga je ubila. Ko so jo spustili je pobijala ljudi naprej kar je zlo razburilo to ki jo je igrala Gladys Ibarra in je bila jezna, da so ji kao dali možnost ona pa jo je zavrgla. Kao da ona ni mela možnosti ker se je mogla za vse sama v živlenju potruditi. In ji je samo zato ker je pobijala ljudi obrnila hrbet. To mi ni bilo všeč.
Drgač pa super igralka, Marina Batista je bila fantastična.

Sicer pa za ceniti je če je, danes negdo pristaš dobrih starih televizijskih, filmskih stvaritev. Saj danes ludje živijo samo za aktualno, kar je par let staro je za njih že zastarelo. A seveda ni nujno da je kar je novo tudi boljše narejeno, velikokrat je ravno obratno. Poglej pa če boš imela možnost “A lei do Amor” glede na to da ti je Senhora do destino najboljša brazilska telenovela. Saj ima A lei do Amor tako kot Senhora do destino eno najboljših zlobnic. Nisem še videl v brazilskih telenovelah boljših zlobnic od teh dveh. Na prejšni strani sem objavil njen video, una sivolasa v videu čisto spodaj sporočila.

Upam da ti je zanimiva informacija, ki sem jo objavil zgoraj glede na to, da ti je La Madrastra ena najlubših telenovel? Sicer meni ni ena mojih najljubših telenovel, mi je bolj Judežinja blizu. Sem se pa zabaval ko sem jo gledal.

Kaj pa za “Forever” si že slišala k sem na prejšni strani objavil začetno špico? Drugače je to orginalna mehiška Televisina telenovela ni soap opera, samo posneta je za ameriški trg ker tam soap oper ne znajo delat, pa je Televisa poskusila uspeti z telenovelami posnetimi v ameriki. In so leta 1996 posneli dve, Forever in Shadow. Obe so po Esmeraldi vrteli na POP tv, a kogarkoli vprašam noben se jih ne spomne. Prvo sva z babico gledala, drugo je pa gledala samo babica in sem jo zamudil. Moja babica je bila res navdušenka skrivnostnih umorov, in je imala celo omaro polno detektivskih knjig in grozljivk. Bila je taka slovenska Miss Marple, detektivka iz knjig Agathe Cristie. Sam pol so pa v resnici njeno kolegico umorili, potem pa je še izvedela, da je bila mama od moža od njene prijateljice morilka in je nekoga iz čiste zlobe ubila. Tako da dolgčas ji res ni bilo. 😄

Tako da če že hočem da kero ponovijo je to Shadow ker me pritegne da je grozljivka po žarnu. Pa še izpod rok enega najboljših piscov mehiških tekenovel Carlosa Olmosa je.

Drugače glede Forever mi je pa bila mal bolj napeta njena vsebina od La Madrastre. Pa super mi je bilo, ker je kazalo morilkin obraz (Carmela), ampak je ni nihče mogel prepoznati niti vedeti njenenega spola, ker je bila v taki tranvestitski opremi tako močno naličena, ko je ubijala. In jaz sem upal, da bo Carmela morilka. Mi je bilo pa malo neetično, ko so glede na resnično dogajanje, ki se je vzporedno istočasno dogajalo, ko je tista tetka sejala teror po Mexicu cityu, to dali v telenovelo. Je bilo pa tako, da so nameravali, da bo Alba morilka kot je bila v prvih verzijah, samo je prejšne verzije videlo preveč ljudi in so se spomnili kdo je skrivnostni morilec, tako da so mogli zamenjati morilca. In ker so prihajale novice, da negdo v rdečem kostimu pobija naokoli in da je to vrjetno transvestit, glede na to, da se je šlo za visoko žensko in so predvidevali, da je moški. In tako so dobili idejo, da to vpeljejo v telenovelo. Ampak potem jasno niso našli transvestita, ampak le neko babico, staro veščo. Ampak dejansko staro veščo, ker je bila čarovnica.

Sicer pa je Televisa z svojimi režiserji telenovel, in igralci telenovel upodobla ta resničn primer serijskih umorov v tej seriji:

https://youtu.be/3fUcft5b_fk

Sam mi ni bila všeč razen prvih sedem delov, ker je bila kič.
A si jo gledala?

Hvala za podrobno vsebino, sliši se zelo zanimivo in napeto.
Jaz sem imela v mislih telenovelo iz leta 2005 (https://www.imdb.com/title/tt0430839/), v kateri sta glavni vlogi igrala Victoria Ruffo (Maria) in Cesar Evora (Esteban). V Sloveniji je bila predvajana različica, v kateri je morilec Demetrio, ima pa tudi ta še “alternativni konec”, v katerem pa je morilka Fabiola. Na YT so celo posnetki, npr. https://www.youtube.com/watch?v=jounc2tTVN8.

Ta mi je bila res čista bomba, špica od telenovele! Edina telenovela, pri kateri sem včasih celo mižala, ker mi je bilo grozno – črni plašč, rokavice, tisti koraki, ko si vedel, da bo nekoga napadel ipd. Mene je daleč najbolj navdušila, pa sem jih v najstniških letih gledala kar nekaj, ampak obvezno so morale biti mehiške ali venezuelske, ker mi turški jezik res ni všeč, niti način njihovega igranja/vsebina, zato turških nikoli nisem gledala. Jezik mi namreč vedno mora biti vsaj malo všeč, da lahko gledam serijo/nadaljevanko/film.
[/quote]
Vem, vem kero verzijo misliš, sej vas jo je več omenilo. Jaz sem samo spomnil na tastarejšo, ki so jo prav tako predvajali pri nas.

To z Fabiolo, kar so posneli, ko so se odločali kdo bo morilec mi pa sploh ni všeč. Se mi zdi še slabša izbira kot Demetrio.

Sicer pa lahko vidiš kako naknadno so se odločili, da bo Demetrio morilec, ko pogledaš kako se je na začetku skrivnostni morilec gibal. Naprimer takrat ko napade eno osebo pol pa še hoče povoziti unga tipa, ki ga je Capetilo igral in strelja iz avta nanj. Vidi se da se gre za staro betežno žensko, ki so se ji roke tresle (takrat so še hoteli da je Alba morilka, morda so tudi o Carmeli razmišljali).

Mi je bila pa Alba zabavna, ta umor ko ubije služkinjo mi je smešen (so ji dal eno šumečo tableto v usta, da se je penila) 😅
https://youtu.be/KkFhfGs7KqU

No da vidim ali bo zdaj prilepilo sliko naše serijske morilke;

Vaš link

Nikoli še nisem slike lepil na forum, tako da moram sprobati, če bo zdaj šlo. Ker zgoraj je samo linke objavilo. [img] pa ne deluje.


Glede tega turškega de,bilizma pa tud jaz res ne vem kako smo lahko tako nizko prišli. Mogoče pa so na POP tv-ju svoje gledalke toliko pode,bilili z ameriškimi serijami, da so prešle na turške serije?

Meni tudi ni všeč, ko so črnci neprepričljivi, ampak nažalost je tako, da manjšinam dajejo nehvaležne obrobne vloge, kot velikrat vidiš v ameriki. Naprimer ful so mi ogabne ženske v ameriških serijah, ko jih probajo tako močne in emanciperane prikazati in izpadejo plastično in zlagano. Sploh odvratni pa so mi geji in lezbike, lgbt v ameriških serijah delujejo tako absurdno in nadležno. Medtem ko pa so mi naprimer geji in lezbike zlo všeč v evropskih pa v latinoameriških filmih in v Kanadskih filmih. Tudi kot zlobneži so mi všeč, medtem ko v ameriki pa ne smejo bit zlobni, kao ker morejo biti propagandni material kok so oni super pol pa ravno zarad tega nagravžni izpadejo. Js mam pa tako kot ti rad zlobneže. Če pa je že v ameriki gej zloben, pa je tako zloben, da to povežejo z njegovo spolno usmerjenostjo in mu dajo te klišejske stereotipne značilnosti, ki jih družba gejom pripisuje. Tako da ful ogabna šovinistična država še posebj zdaj ko hočejo to vse popraviti in bi bili radi nosilci štafete enakopravnosti in vključevanja v svetu medtem ko so vedno bili beda. Za bruhat. In Hollywood že 25 let ni posnel dobrega filma.
Sicer pa v telenovelah si že nekajkrat imel črnko v glavni vlogi, naprimer v “Xica da Silva” katere video sem objavil zgoraj. A moja najljubša vloga, ki jo je odigrala temnopolta igralka v telenovelah pa je bila Marina Batista, ki jo je v Judežinji odigrala Gladys Ibarra. Ki je bila praktično glavni lik, oziroma eden od njih. Prvo maš dva glavna para Altagracijo in Marcosa pa Glorio in Salomona, zatem pa je že ona zapisana za njimi. Res je bila meni ljuba zlobnica, ki jim je dobro grenila živlenja.
Je igrala tudi v Santa diabla, in je dobro odigrala svoj lik, ki je bil dobro narejen samo osebnost od tega lika mi ni bila všeč, ker ne maram takšnih ljudi. Bila je učni primer liberalke, ženske ki je vse dosegla sama v svojem živlenju in je stala ob strani, punci ki se je rodila deformirana brez enega uča in jo je zato njena mama zavrgla ker jo je imela za spako. Nato jo je posilil pedofil in so jo zaprli ker ga je ubila. Ko so jo spustili je pobijala ljudi naprej kar je zlo razburilo to ki jo je igrala Gladys Ibarra in je bila jezna, da so ji kao dali možnost ona pa jo je zavrgla. Kao da ona ni mela možnosti ker se je mogla za vse sama v živlenju potruditi. In ji je samo zato ker je pobijala ljudi obrnila hrbet. To mi ni bilo všeč.
Drgač pa super igralka, Marina Batista je bila fantastična.

Sicer pa za ceniti je če je, danes negdo pristaš dobrih starih televizijskih, filmskih stvaritev. Saj danes ludje živijo samo za aktualno, kar je par let staro je za njih že zastarelo. A seveda ni nujno da je kar je novo tudi boljše narejeno, velikokrat je ravno obratno. Poglej pa če boš imela možnost “A lei do Amor” glede na to da ti je Senhora do destino najboljša brazilska telenovela. Saj ima A lei do Amor tako kot Senhora do destino eno najboljših zlobnic. Nisem še videl v brazilskih telenovelah boljših zlobnic od teh dveh. Na prejšni strani sem objavil njen video, una sivolasa v videu čisto spodaj sporočila.

Upam da ti je zanimiva informacija, ki sem jo objavil zgoraj glede na to, da ti je La Madrastra ena najlubših telenovel? Sicer meni ni ena mojih najljubših telenovel, mi je bolj Judežinja blizu. Sem se pa zabaval ko sem jo gledal.

Kaj pa za “Forever” si že slišala k sem na prejšni strani objavil začetno špico? Drugače je to orginalna mehiška Televisina telenovela ni soap opera, samo posneta je za ameriški trg ker tam soap oper ne znajo delat, pa je Televisa poskusila uspeti z telenovelami posnetimi v ameriki. In so leta 1996 posneli dve, Forever in Shadow. Obe so po Esmeraldi vrteli na POP tv, a kogarkoli vprašam noben se jih ne spomne. Prvo sva z babico gledala, drugo je pa gledala samo babica in sem jo zamudil. Moja babica je bila res navdušenka skrivnostnih umorov, in je imala celo omaro polno detektivskih knjig in grozljivk. Bila je taka slovenska Miss Marple, detektivka iz knjig Agathe Cristie. Sam pol so pa v resnici njeno kolegico umorili, potem pa je še izvedela, da je bila mama od moža od njene prijateljice morilka in je nekoga iz čiste zlobe ubila. Tako da dolgčas ji res ni bilo. 😄

Tako da če že hočem da kero ponovijo je to Shadow ker me pritegne da je grozljivka po žarnu. Pa še izpod rok enega najboljših piscov mehiških tekenovel Carlosa Olmosa je.

Drugače glede Forever mi je pa bila mal bolj napeta njena vsebina od La Madrastre. Pa super mi je bilo, ker je kazalo morilkin obraz (Carmela), ampak je ni nihče mogel prepoznati niti vedeti njenenega spola, ker je bila v taki tranvestitski opremi tako močno naličena, ko je ubijala. In jaz sem upal, da bo Carmela morilka. Mi je bilo pa malo neetično, ko so glede na resnično dogajanje, ki se je vzporedno istočasno dogajalo, ko je tista tetka sejala teror po Mexicu cityu, to dali v telenovelo. Je bilo pa tako, da so nameravali, da bo Alba morilka kot je bila v prvih verzijah, samo je prejšne verzije videlo preveč ljudi in so se spomnili kdo je skrivnostni morilec, tako da so mogli zamenjati morilca. In ker so prihajale novice, da negdo v rdečem kostimu pobija naokoli in da je to vrjetno transvestit, glede na to, da se je šlo za visoko žensko in so predvidevali, da je moški. In tako so dobili idejo, da to vpeljejo v telenovelo. Ampak potem jasno niso našli transvestita, ampak le neko babico, staro veščo. Ampak dejansko staro veščo, ker je bila čarovnica.

Sicer pa je Televisa z svojimi režiserji telenovel, in igralci telenovel upodobla ta resničn primer serijskih umorov v tej seriji:

https://youtu.be/3fUcft5b_fk

Sam mi ni bila všeč razen prvih sedem delov, ker je bila kič.
A si jo gledala?


Vem, vem kero verzijo misliš, sej vas jo je več omenilo. Jaz sem samo spomnil na tastarejšo, ki so jo prav tako predvajali pri nas.

To z Fabiolo, kar so posneli, ko so se odločali kdo bo morilec mi pa sploh ni všeč. Se mi zdi še slabša izbira kot Demetrio.

Sicer pa lahko vidiš kako naknadno so se odločili, da bo Demetrio morilec, ko pogledaš kako se je na začetku skrivnostni morilec gibal. Naprimer takrat ko napade eno osebo pol pa še hoče povoziti unga tipa, ki ga je Capetilo igral in strelja iz avta nanj. Vidi se da se gre za staro betežno žensko, ki so se ji roke tresle (takrat so še hoteli da je Alba morilka, morda so tudi o Carmeli razmišljali).

Mi je bila pa Alba zabavna, ta umor ko ubije služkinjo mi je smešen (so ji dal eno šumečo tableto v usta, da se je penila) 😅
https://youtu.be/KkFhfGs7KqU
[/quote]

Vou zanimivo, skos prav deluje hladna, brez obžalovanja. Ne bi želela par minut biti sama z njo:D Ne pravijo zastonj: telenovelas are hell:P
Judežinja mi je pa boljša od la madrastre, ja.

Aveš men pa je lik Demetria boljši. Tip v ženski preobleki in mori, tega ne vidiš vsak dan. Za obe starejši verziji la madrastre nisem nikoli slišala in tudi ko sem jih povprašala se jih ne spomnijo. Vsi se spomnijo samo verzije 2005.

Omg ja, geji mi delujejo prav butasti v ameriških filmih. Kr neki res. Rajši gledam brazilske gejevske filme. Latino geji so prav privlačni, da sm kar z odprtimi usti gledala.

Mujeres asesinas sm zelo rada gledala ja, ampak se ne spomnim kje sm jih gledala..Na takratni Romantici? Ne vem. Mimogrede ker sm omenila Romantico, se kdo spomni, k je bila ena bolj kot ne mehiška serija, ne spomnim se točnega španskega naslova ampak slovenski naslov je bil: Takšno je življenje. Vsak del je imel svojo zgodbo. Čis super serija je bila. Se je kdo spomni?

A lei da amor bi gledala, ampak ne znam portugalskega jezika 🙁

Ja Marina Batista je svojo vlogo odigrala vrhunsko. Mi je pa škoda in ne vem zakaj je izpadla že po 50 ali 60 delih? Ostale 5 so naprej do konca odigrale. No Laura je bila vmes kao mrtva in po več delih se vrne nazaj. Se je tist čas skrivala v kleteh:)

Hahahaha, se spomnim tiste scene s služkinjo ja:D Meni je bolj kot ta, scena s smrtjo Fabiole vtisnila v spomin. Kako je na kolenih moledovala za življenje, Demetrio pa jo je hladnokrvno pospravil. Uf. Se mi je zasmilila.

Vou zanimivo, skos prav deluje hladna, brez obžalovanja. Ne bi želela par minut biti sama z njo:D Ne pravijo zastonj: telenovelas are hell:P
Judežinja mi je pa boljša od la madrastre, ja.

Aveš men pa je lik Demetria boljši. Tip v ženski preobleki in mori, tega ne vidiš vsak dan. Za obe starejši verziji la madrastre nisem nikoli slišala in tudi ko sem jih povprašala se jih ne spomnijo. Vsi se spomnijo samo verzije 2005.

Omg ja, geji mi delujejo prav butasti v ameriških filmih. Kr neki res. Rajši gledam brazilske gejevske filme. Latino geji so prav privlačni, da sm kar z odprtimi usti gledala.

Mujeres asesinas sm zelo rada gledala ja, ampak se ne spomnim kje sm jih gledala..Na takratni Romantici? Ne vem. Mimogrede ker sm omenila Romantico, se kdo spomni, k je bila ena bolj kot ne mehiška serija, ne spomnim se točnega španskega naslova ampak slovenski naslov je bil: Takšno je življenje. Vsak del je imel svojo zgodbo. Čis super serija je bila. Se je kdo spomni?

A lei da amor bi gledala, ampak ne znam portugalskega jezika 🙁

Ja Marina Batista je svojo vlogo odigrala vrhunsko. Mi je pa škoda in ne vem zakaj je izpadla že po 50 ali 60 delih? Ostale 5 so naprej do konca odigrale. No Laura je bila vmes kao mrtva in po več delih se vrne nazaj. Se je tist čas skrivala v kleteh:)

Hahahaha, se spomnim tiste scene s služkinjo ja:D Meni je bolj kot ta, scena s smrtjo Fabiole vtisnila v spomin. Kako je na kolenih moledovala za življenje, Demetrio pa jo je hladnokrvno pospravil. Uf. Se mi je zasmilila.
[/quote]
Em, ne ne to o čemer pišem zgoraj ni bila telenovela, to je bla resnična serijska morilka! Kar 49 žrtev je pospravila.

In to z golimi rokami in ne z strupi ali hladnim orožjem kot druge serijske morilke ubijajo. Noben moški ni v Mehiki pobil toliko ljudi, sam nekatere ženske so jih pa še več. Zato mi je bilo malo neetično, da so ustvarili vzporedno “resničnost” v La Madrastri, medtem ko je ta babica zares v rdečem kostimu(istem kot Demetrijev) in za katero so zaradi njene višine predvidevali, da je moški sejala smrt po ulicah Mexica citya. Pa še slike trupel so objavili na internetu, kar mi je pa res sporno.

Evo tuki mam en super zmontirani glasbeni video od Altagracije.
To je prava baba! V ameriki je zdaj vse v luči spolne enakopravnosti, pa se ne da tej glavni igralki telenovele najti ene same glavne junakinje ameriške serije, ki bi bila tako močna in odločna kot ona. Ker kvečjemu bi lahko v ameriških serijah našli moški lik, ki bi imel odločnost in karakter enaka njenemu. Zato pa mi je rekla ena punca z katero sem se pogovarjal (zdi se mi da je celo študirala feministične študije ali teorijo spola, če se ne motim), da je v telenovelah našla veliko boljše primere žensk, ki jih je imela za vzor kot pa v ameriških serijah.

https://youtu.be/hUlGu2zkVNQ

In celo telenovelo ji je cepec Marcos težil pa mu je ni uspel ukrotiti, končalo se je lahko kvečjemu z njeno smrtjo, ko sta se prerivala za pištolo. 😁

Evo tuki se spre z svojo polsestro, kar preraste v fizični obračun. Mater ji je Marina tok pritisk dvignila, da jo je je skoraj pobralo. Marina je bila super.

https://youtu.be/96lfCL30A1o

Žal sem najdu ta prizor samo v Madžarščino sinhroniziran. Drgač je pa ta igralka mnde zarad rasizma odšla iz telenovele. Ni ji bilo všeč kako je obravnavana tema rasizma glede Altagracijine mame Berenice. Sam tega ne štekam, ker Berenice se itak ni izkazala kot pozitivn lik, ampak kot klerikalna morilka, ki je uničevala živlenje svoji hčerki. Pa mnde je imela z enim producentom(se mi zdi) probleme.

Drgač pa Altagracijina maska je bila super:
In kako je z tridesetimi kovanci z katerimi je Juda izdal Kristusa vsakemu napovedala smrt in ga ubila preden si je uspel organizirati pobeg.

https://youtu.be/ALi62X4BmI8

Je pa ista igralka ki igra Altagracijo, še v eni telenoveli igrala zlobnico. Tam se je prav tako šlo za zamaskirano morilko za katero se je na koncu ugotovilo, da je to glavna junakinja. Bil je super prizor ko “Altagracija” izmučena zakinka v svoji pisarni, potem pa omamljena odpre oči pa se že zamaskirana glavna junakinja iz enga mračnega kota zapodi vanjo z sekiro. Tist je blo stresno, sam ni videa na internetu.

New Report

Close