Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starejša hči me vedno bolj spravlja ob živce.

Starejša hči me vedno bolj spravlja ob živce.

A mlajša pa lahko ima vse kar si izmisli?


Bravo, po vseh naših postih še nisi poštekala. Očitno gre za marsikaj več kot samo denar za hčeri, kar se zelo bere iz tvojih postov. Starejšo si odpikala in zdaj naj se sama znajde, ker je polnoletna in ima fanta in si menda želi znamke (pri čemer najbrž mlajša ne zaostaja prav dosti, če ne prekaša starejšo, ker so najstniki dosti bolj občutljivi na znamke!).

Pozabljaš, da je še vedno tvoj otrok in da je na faksu! Pozabljaš, da delaš razlike že od rojstva mlajše, torej 15 let, in normalno, da je starejši počasi to prišlo čez glavo!

Če ne more starejša dobiti vsega, kar si namisli v trenutku, tako ne more tudi mlajša. Kot je že ena rekla, če rabita čevlje in če si zanje pripravljena odšteti 50 EUR, pač toliko daš obema. Če so kakšne razlike, npr. ena zaradi težav s stopali potrebuje posebne čevlje, pač njej kupiš takšne za 200 EUR, drugi pa nekaj drugega.

Na koncu se že nekje pogliha, a tvoj problem je, da ti hočeš delati razlike in jih celo zagovarjaš! V vseh postih, kjer si se oglasila, hočeš opravičiti in upravičiti svojo naklonjenost mlajši hčerki, hočeš potrditev, da je prav, da mlajši stišiš vse, starejša pa naj se znajde. Kot da bi komaj čakala, da se je znebiš in jo spraviš s svojih (finančnih) pleč, da se lahko v celoti posvetiš mlajši. Zdaj te pa malo moti, ker tega ne moreš delati neopaženo. Moti te tudi to, ker je starejša toliko pridna, da dela in da sama poskrbi za svoj luksuz. Namesto, da bi jo pohvalila, jo samo še bolj tlačiš in tlačiš. S svojimi dejanji in besedami ji daješ vedeti, da ni nič vredna, da ste jo odpikali, da naj sama poskrbi zase. OK, tisti kruh ji boste že dali, da ne bo lačna, ampak tu se pa tudi zaključi, zato ker mlajša razvajenka potrebuje tebe in tvoj denar in temu se boš ti zdaj posvetila.

Eno je, če bi se odgovori tukaj razlikovali in če bi ti drugi pritrjevali. Tako pa imaš dve strani odgovorov, kjer ti pravimo, da delaš očitne razlike, kjer ti pravimo, da popravi to takoj, kjer ti pravimo, da tvoje razmišljanje ni normalno in tudi ne pravilno, ti pa še vedno hočeš po svoje. Potem pa daj, samo res se ne čudi, kakšni bodo vaši odnosi čez leta.


Omojbog. A vložke si privošči iz svojega zaslužka, ji jih pokloni fant ali ji pomagaš ti?

In ne, v resnici ne gre za pomaganje nobeni hčeri, v resnici si dolžna skrbeti zanju.
ps-Kaj praviš, se te bo katera “usmilila”, ko boš starejša?

Popolnoma prav ravnaš.Starejši si tudi vse nudila, ko je bila toliko stara kot je zdaj mlajša.
In res! Počasi se mora naučiti tudi samostojnega življenja.
To sodi k tem letom.
Tudi mlajši ne boš več toliko kupovala, ko bo v tej starosti, kot je zdaj starejša.
Meni se zdi, da lepo pelješ njuno odraščanje.

Jaz pa sem mlajša hči. Mama je umrla, preden sem doštudirala. Sestro je živela do službe. Pravzaprav nisem nikoli tako razmišljal, ampak sestra je dobila velikoo več. Čuvala ji je otroke (je 7 let starejša), ji kupila poročno obleko, preden je šla od hiše ji je nabavila komplet zg in sp garderobo, gospodinjski tekstil… potem je pa zbolela in v kratkem umrla. Tiste 4 mesece sem jo negovala jaz. Sestra je imela dojenčka 50 km stran.
Dedovali sva pol pol. Ko sem se poročila sem bila gola in bosa. Vložke mi je kupoval dragi. Fer?

Če je res kar praviš, ne vem če pametno reagiraš na njene besede. Se mi zdi, da je pri teh letih dovolj zrela, da ti pove kar si misli. In če ti je direkt rekla, potem si hudo pretiraval. Sploh pa nisem prepričan, da gre starejši res tako dobro kot govoriš. Deluje mi, kot da ima stisko ti pa tega ne slišiš. V svojem bistvu imaš prav, ampak vseeno je ne moreš pustiti brez denarja. Že če ji za malico daš, bo to cenila. Fant pa tut ne bo večen.


Žal mi je za tvojo situacijo, ampak je skrajno neprimerljiva z avtoričino. Avtorica dela očitne razlike, od starejše kar naenkrat pričakuje, da se osamosvoji, čeprav še študira, mlajšo pa zasuva s pozornostmi in denarjem. Sama priznava, da dela razlike. Sem je prišla po potrditev, pa je 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odgovorov kontra, ki ji želijo odpreti oči in ji povedati, da je zdaj zadnji čas, da še nekaj naredi, preden do konca zafura svojo hči in družino.

Pri tebi je prišlo do tragedije in ne moreš gledati, kaj vse je starejša dobila, česar ti nisi, ker mame več ni bilo. Spet se ne govori o očetu. Če si se ti še šolala, bi morala prejemati še penzijo po njej, kajne? Dedovanje je pa po zakonu takšno, kot je. Lahko bi edino mama prej sklenila kakšno pogodbo dednega prava s tabo, če si že skrbela zanjo, ampak pač ni. Pri tebi je bilo vse normalno, mama ni delala razlik, njena smrt je pač povzročila takšno stanje. Avtorica pa zavestno dela razlike in jih želi upravičiti.

Življenje pa nikoli ni “fer”, je življenje s svojimi plusi in minusi, ki nam da tisto, kar potrebujemo in kar prenesemo. Tako dobre kot slabe stvari, žal.

Tako je, lepo pelje k popolnemu sovraštvu med sestrama! Idiotska mati, žal.

V naši familiji je bilo popolnoma isto če ne še huje.
Sam kot starejši sin v srednji šoli sem malical kruh in jabolko, vsakih nekaj let sem dobil kakšno cunjo in to je vse do moje prve plače.Bil sem skromen in nezahteven.
Brat štiri leta mlajši je bil deležen vse pozornosti ,ker je bil prespektiven športnik,dobil je popolnoma vse kar si je izmislil pa tudi če je bila to največja kozlarija.
Po vrhu tega sem mu moral dati še motorno kolo ,ki sem ga dobil za uspešno zaključitev srednje šole.Kasneje ga prodal in si kupil avto.Starša sta mu dajala non stop denar, delati mu ni bilo potrebno.
Po tridesetih letih je danes popolna razvalina življenja ne samostojen ,nima niti leto dni delovne dobe ,barabin,brez denarja ,staršem je zapravil ves denar ,živi od socialne podpore,večkrat ločen,cel kup otrok,ni da ni.
Sam sem popolno nasprotje njega v življenju sem uspešen marsikaj si lahko privoščim.
V mojem primeru vem, da so za te stvari popolnoma krivi starši ,ker ga niso navadili zaslužiti denarja in samostojnosti .

Ne delaj razlik med otroci. Tudi študentka ima veliko dela s študijem in študij naj bo prioriteta. Kar daš enemu daj drugemu ne glede na leta. Samo tako je fer. Razni izgovori ona je starejša ne pijejo vode ker vsi imamo potrebe bili mlajsi starejsi nima veze

In? Je mami uspelo z igranjem žrtve dovolj trkati na tvojo vest, da te je vzgojila tako, da boš imel slabo vest, če ne boš popolnoma požrtvovalno skrbel zanju, ko bosta onemogla?
Ker brat pač ne bo, ker brat pač ne zna.

New Report

Close