Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stari šparajo tudi za svoj pogreb , ne samo za stara leta, ko otroci ne bodo hoteli plačevati doma

stari šparajo tudi za svoj pogreb , ne samo za stara leta, ko otroci ne bodo hoteli plačevati doma

A bejž no? A to see oglaša babyboom generacija, ki še kar sanja, da smo v Jugi? Kjer ste delali, kolikor ste pač delali in kjer je vsak, ki ni bil totalno budalo, lahko dobil službo, sezidal bajto in živel od kredita, ki ga je odplačal za male pare, otroci pa imeli štipendije za karkoli?
Sori, si stara, sebična in nezmožna videti realnega stanja. Tista tvoja bajta ni vredna nič, zato se res ne tepe za to, da ti bo v rit lezel. Pa otroke si imela tudi zato, da ti bodo večno hvaležni? Samo česa še ni jasno, a ne? Jao, takoj skenslat to enosmerno solidarnosti, ki pomeni samo šlepanje na plečih otrok, ki niso imeli, nimajo in ne bodo imeli nič od države, od vas, starcev pa samo životarjenje in glavobole. Prišparaj si za svoj pogreb, samo daj mir otrokom, ki pa res niso krivi, da imajo takega starša. Niso si oni želeli, da se rodijo, ampak ti, zato pospravi s tistim očitanjem o silni skrbi za otroke. Jih pa ne bi imeli! Otroci zato niso dolžni prenašati vseh vaših kapric!
[/quote]

Starši se šlepajo na plečih otrok? Kje to? V državi, kjer jaz živim (Slovenija, da bo jasno), je ravno obratno. Otroke je treba preživljati do 26 leta, pa če študirajo ali ne, važno, da imajo pildek, kjer piše, da imajo status. Potem še tam nekje vsaj do 30 živijo doma pri starših, brez službe, potem mogoče nekateri srečneži najdejo kaj za minimalca, privlečejo pod streho staršem še svojega/svojo partnerja/partnerico, največkrat brez službe, ter s “pomočjo” staršev (beri starši sfinancirali) uredili mansardo, naštepali nekaj otrok, ki jih seveda zastonj čuvajo babice in dedki, ki tudi precej finančno podpirajo mlado družinico. Takih primerov je neprimerno več kot tistih, kjer otroci živijo na svojem (proč od staršev, sami kupili ali najeli) služijo svoj kruh in to tako dobro, da lahko za seboj s tem denarjem šlepajo še starše. Torej, kje že ti živiš? V deželi Nije?

Moj sodelavec ima primer, ko mama noče prodati svoje hiše. Pa je v domu že 12 let in ni šans, da bi še kdaj šla domov. Je prisiljen kar lepo sam doplačevati, s tem, da brata v Nemčiji noben ne terja, ker se CSD ne bo ukvarjal s tistimi, ki živijo v tujini. Nekako tako tvoja teorija ostaja samo teorija. Če starš noče, ga ne moreš prisiliti v prodajo. Hiša pa medtem propada in izgublja vrednost. Na koncu bodo še same sitnosti z njo. Zelo črno belo gledate nekateri.
Pa, mimogrede, ne moreš se odpovedati dediščini, ker je še sploh ni! Če bi se to dalo, bi se je marsikdo takoj odpovedal. Pa ne gre!
[/quote]

Tako ali tako morebitna odpoved dediščini ne igra vloge. Tudi če bi mama recimo vse že prepisala na enega od otrok brez klavzule, da je ta potem dolžan skrbeti zanjo, bi CSD za doplačilo terjal vse otroke pač glede na njihove finančne zmožnosti.
In kot sem napisala, v resnici je še huje. Starši niso upravičeni do socialne pomoči, če imajo otroke, ki jih lahko vzdržujejo. Imaš “srečo” in zanikrne starše, pa jih lahko vzdržuješ od prve zaposlitve dalje.

Napisala je, da imata starša nepremičnine itd. Glede na to, da tudi šparata, je jasno, da jima bo kar nekaj ostalo ob smrti. In to bo dobila ona in njeni sorojenci, se strinjaš? Razen če jima steže po življenju in jo onadva razdedinita po zakonu, kar pa se po vsej verjetnosti ne bo zgodilo. Do tu še gre?

Moj oče je umrl že pred 15 leti, bil je znova poročen, dediščini sem se odpovedala, pogreb sem v celoti plačala jaz, pač posebne okoliščine. Mama je umrla pred kratkim, bila je v domu 8 let, ves ta čas sem doplačevala njen dom iz svojega. In ja, plačala sem pogreb, ne boš verjela.:) Če bi bila v stiski z denarjem, kar nisem bila, bi med tem ko je bila mati v domu prodala njeno stanovanje in iz tistega plačevala za dom. Še kakšno vprašanje? Kot vidiš, me je zabavno brati že zdaj, ne rabiš čakat.:)

Govoriš o tem, kako bi me bilo zabavno brati, če bi starš ostal pri 55 brez službe. No, pa dajmo malo zabave: Mama je bila v invalidski penziji, upokojila se je pri 53. Penzija zanič in ja, pomagala sem ji po svojih močeh. Država zahteva samo to: da se pomaga po svojih močeh. In ja, če imajo starši otroke, ki so jih sposobni vzdrževati, zakaj jih ne bi? Saj država zahteva tudi od starša, da vzdržuje svojega otroka. Zakaj ne bi delovalo v obe smeri? Ampak vam je normalna samo ena smer, ane? Skrb za ostarele starše je pa znanstvena fantastika. Izgovorov malo morje….Še kakšno vprašanje?
[/quote]

Ne vem, če ti je znan cenzus, ampak ni pomoč po svojih močeh, ampak je pomoč do scanja krvi, če ne gre drugače.
In itak, kako prikladno kanede, da si ravno TI starše vzdrževala od njihovega 53. leta. Net vse prenese.

nova
Uredništvo priporoča

A tebi pa nese daleč? Do kod točno? Izredno si obremenjena, ker naj bi na stara leta tvojih staršev zanje skrbela? Pa saj se lahko vedno odrečeš dediščini in naj si najdejo nekoga, ki bo v zameno za njihovo nepremičnino zanje skrbel do smrti. V čem je problem, če lastnih staršev ne prenašaš? Saj tvoji tastari niso ta obremenjena generacija in so si zagotovo veliko prigrabili za časa življenja, ne?

Nekateri dobro vemo, kako je v resnici, saj smo skrb za svoje starše dali že skozi. Če pa je tako težko, pa jih daj v dom, prodaj njihovo nepremičnino in naj si od tega doplačujejo dom. Ali pa kot že napisano naj to počne nekdo tretji. Zagotovo bo veliko interesentov. Eni ste res adijo pamet, ponavadi ravno taki, ki vam je vse težko, vse je obremenjenost, vse je šikaniranje, tastari so vam pomagali do lastnih nepremičnin, ko pa morate nekaj povrniti je pa takoj kriza, pa kje je država, za vaše tastare bi morala država skrbet, vam dati vse zastonj tudi za mularijo, da ne bi bili tako grozno obremenjeni. Mrš…
[/quote]

Kot prvo, nimajo vsi ljudje tako drage nepremičnine, da bi zadostovala za pokrivanje doma. Ena stara, neobnavljana, nevzdrževana majhna hiša bogu za plombo se na trgu ne proda niti za 20 jurjev. To ni niti za dve leti doma.
Kot drugo, starega človeka prepričat, naj jo proda in v miru preživi zadnja leta … ni šans.
Kot tretje, dejansko je sedanja srednja generacija, ljudje stari okoli 50 let, najbolj obremenjena v zgodovini. Skrbeti mora in za svoje otroke, če študirajo, in za svoje starše, pa ne samo finančno, ampak predvsem fizično, torej jih mora negovat, ker je premalo prostora v domu. Tega našim staršem ni bilo treba dajati skozi, razen izjemoma nekaterim, zato tudi nimajo nobenega pravega občutka, kakšno breme je to. Plus, še tako rekoč do nedavnega so občine doplačevale domsko oskrbo.
Dom za dva stara obnemogla starša lahko stane tri jurje na mesec, nekaj takega tudi 24-urna nega na domu. Takole je lahko tudi deset in več let. To je 36.000 evrov na leto.

Kot prvo, nimajo vsi ljudje tako drage nepremičnine, da bi zadostovala za pokrivanje doma. Ena stara, neobnavljana, nevzdrževana majhna hiša bogu za plombo se na trgu ne proda niti za 20 jurjev. To ni niti za dve leti doma.
Kot drugo, starega človeka prepričat, naj jo proda in v miru preživi zadnja leta … ni šans.
Kot tretje, dejansko je sedanja srednja generacija, ljudje stari okoli 50 let, najbolj obremenjena v zgodovini. Skrbeti mora in za svoje otroke, če študirajo, in za svoje starše, pa ne samo finančno, ampak predvsem fizično, torej jih mora negovat, ker je premalo prostora v domu. Tega našim staršem ni bilo treba dajati skozi, razen izjemoma nekaterim, zato tudi nimajo nobenega pravega občutka, kakšno breme je to. Plus, še tako rekoč do nedavnega so občine doplačevale domsko oskrbo.
Dom za dva stara obnemogla starša lahko stane tri jurje na mesec, nekaj takega tudi 24-urna nega na domu. Takole je lahko tudi deset in več let. To je 36.000 evrov na leto.
[/quote]

Zelo dobro bi bilo, da bi starši poskrbeli že prej za svojo starost. Ne bi bilo slabo preveriti tudi cen domov in oskrbe na domu,mislim, da gre za previsoke cene glede na standard povprečnega prebivalstva. Ali sta dom in oskrba na domu samo za tiste, ki to lahko plačajo, ostali pa naj crknejo pod mostom?

Mož doplačuje za očeta. Okoli 650 €/mesec! Ima brata v tujini, ki domov ne prihaja in govori, da on ne bo prevzel domačije. Mi tudi ne, ker imamo svojo hišo. So pa z očetovo hišo še vedno stroški. Prodati je noče. Poleg tega je v krajih, kjer bi zanjo dobil malo.
Imamo študenta, 2 dijaka. Upravičeni je najmlajši do otroškega dodatka. Štipendije nima nihče.
Si predstavljate, kaj pomeni 650€ na mesec? Plus dodatno zdravila in vse…kar znese minimalno še 50€. Že tako z možem nimava časa, službe, prevozi na treninge dveh otrok. Poleg pa vožnja, spremstvo na vse preglede očeta?
Sploh si ne predstavljate. Pa še kličejo v ponedeljek, da ima v sredo pregled v Ljubljani.
Nujno potrebujemo drug avto, pa ne gre, ni šans! Za 2 računalnika, ki smo jih potrebovali med korono, smo vzeli kredit. Pa še to komaj, komaj.

Zelo dobro bi bilo, da bi starši poskrbeli že prej za svojo starost. Ne bi bilo slabo preveriti tudi cen domov in oskrbe na domu,mislim, da gre za previsoke cene glede na standard povprečnega prebivalstva. Ali sta dom in oskrba na domu samo za tiste, ki to lahko plačajo, ostali pa naj crknejo pod mostom?
[/quote]

če bi stari poskrbeli za starost, potem to lahko pomeni, da bi namesto zastonj čuvanja vnukov in njihovo hranjenje, recimo to počeli za denar. Zgornji štuk bi namesto zastonj stanovanja za ta mlade oddajali za denar. V 30 letih bi se kar nekaj nabralo in gotovo bi imeli dovolj zase, pa še komot bi prodali nepremičnino, ker ne bi bila do vrha nabasana.
Mislim, da so najbolj v šoku tisti nad 50 + let, ki so se do včeraj šlepali na starše in niso navajeni opravljati osnovnih gospodinjskih in skrbstvenih del. Potem pa se zgodi, da 80+ mama naenkrat ne more več vsak dan skuhati kosila in rabi pomoč, je pa kriza.
Par dni nazaj tudi so se vsi hvalili, da imajo po več stanovanj in bodo praktično vsi svojim otrokom kupili vsaj 50 kv stanovanja za začetek.

če bi stari poskrbeli za starost, potem to lahko pomeni, da bi namesto zastonj čuvanja vnukov in njihovo hranjenje, recimo to počeli za denar. Zgornji štuk bi namesto zastonj stanovanja za ta mlade oddajali za denar. V 30 letih bi se kar nekaj nabralo in gotovo bi imeli dovolj zase, pa še komot bi prodali nepremičnino, ker ne bi bila do vrha nabasana.
Mislim, da so najbolj v šoku tisti nad 50 + let, ki so se do včeraj šlepali na starše in niso navajeni opravljati osnovnih gospodinjskih in skrbstvenih del. Potem pa se zgodi, da 80+ mama naenkrat ne more več vsak dan skuhati kosila in rabi pomoč, je pa kriza.
Par dni nazaj tudi so se vsi hvalili, da imajo po več stanovanj in bodo praktično vsi svojim otrokom kupili vsaj 50 kv stanovanja za začetek.
[/quote]
Bi bili presrečni, če bi res tako razmišljali, Pa žal ne. Ogromna bajta, pa prazna. Prodat? Ni šans. Tudi šlepanje zgleda bolj tako, da tastari nočejo nič izpustiti iz rok. Bo po moje, ali pa tega ne bo in pika. Potem pa večina otrok odneha, nekateri pa se raje odselijo. Potem pa je spet vse narobe.

Vam čisto verjamem, da je res težko. Žal pa se taki, kot je avtorica, tega sploh ne zavedajo. Res je srednja generacija najbolj obremenjena. Nobena prej ni bila toliko, zato tega ne sploh niso zmožni dojeti.

Resnična zgodba za vse tiste, ki nimate stika z realnostjo in se vam zdi, da se vse reši z eno nepremičnino ali odpovedjo dedovanju.

Tip star 50 let, nekaj let je bil celo zaposlen oziroma je bil espe, potem je zaprl in delal občasno na črno. Zavarovan ni bil. Nato ga je stisnilo srce, zelo hudo, da je komaj preživel. Ker ni bil zavarovan, je bil seveda samoplačnik in so se mu vsedli na neke parcele, vse skupaj nič vredno, skratka, moral je v osebni stečaj, da se je rešil tega dolga.
Delati ne bi smel, ker bo njegovo zdravje očitno ostalo precej šibko, nima pogojev za invalidsko, pa tudi, če bi jih imel, bi glede na delovno dobo dobil mogoče sto, dvesto evrov. Zaprosil je za socialno pomoč in pazi zdaj. Ima otroka, fant je star cca 25 let, ravno je končno dobil eno pametno službo, da ni čisti minimalc, in se mu je gor vsedel fotr oziroma CSD – fotr ni upravičen do polne socialne pomoči, ker ga je dolžan vzdrževati otrok. Pustijo ti manj kot minimalca, nekaj več od socialne pomoči. Ta fant nima osnovnih šans, da bo naslednjih 30 let v žep dobil kaj dosti več kot 600 evrov, razen če ne zadene jackpota in bo dobil službo za najmanj jurja in pol na mesec.
Še več, tudi če bi njegova partnerka po nekem ključu zaslužila vsaj povprečno, bodo vzeli še njej za njegovega očeta.
In še huje, glede na očetovo zdr. in soc. stanje se zna zgodit, da bo lahko šel v dom že pri 60 … in bo seveda treba doplačevat. Potem mu pa tudi plača dva jurja ne bo koristila.
Dobrodošli v Sloveniji.
No, tip je pustil službo, prijavil svoje gospodinjstvo in je na socialni pomoči, zato da tudi oče lahko dobiva polno soc. pomoč. Torej, država ima zdaj strošek več kot jurja, namesto da bi pustila mladega človeka pri miru in mu omogočila dostojno življenje, kar bi jo stalo samo 500 evrov.
Še enkrat, dobrodošli v Sloveniji.


Ja, verjamem. Se tolažim, da smo mi vsaj hišo zgradili. Zdaj pa bi morali otroku kupiti zdravstveni tehnični pripomoček za 2500 €, pa nimamo od kod vzeti! Ker gre za dom!
Pa ni bil možev oče ravno zgled očetov!


Ja, verjamem. Se tolažim, da smo mi vsaj hišo zgradili. Zdaj pa bi morali otroku kupiti zdravstveni tehnični pripomoček za 2500 €, pa nimamo od kod vzeti! Ker gre za dom!
Pa ni bil možev oče ravno zgled očetov!
[/quote]

cmerava zgodbica bi šla čez, če ne bi pretiravala. Otroci so dolžni skrbeti za starše po 65 letu, ne pa kar pri 50 tih.
se pa strinjam, da je zakon sto let za leseno žlico. Ne spremeni pa se, ker večini tako zelo ustreza. Tista manjšina, ki nima staršev, ki bi jim porinili par stanovanj v rit, pa nastrada.
V Sloveniji se zelo težko izkoplješ iz resnične revščine.

cmerava zgodbica bi šla čez, če ne bi pretiravala. Otroci so dolžni skrbeti za starše po 65 letu, ne pa kar pri 50 tih.
se pa strinjam, da je zakon sto let za leseno žlico. Ne spremeni pa se, ker večini tako zelo ustreza. Tista manjšina, ki nima staršev, ki bi jim porinili par stanovanj v rit, pa nastrada.
V Sloveniji se zelo težko izkoplješ iz resnične revščine.
[/quote]

Saj ni pod 65 let!

Saj ni pod 65 let!
[/quote]

napisala si, da je star 50 let in mora sin zanj skrbeti.
Nedodelana zgodbica.

Ja, pa se lahko odpoveš dediščini vnaprej.

Odpoved neuvedenemu dedovanju

137. člen

(1) Odpoved dedovanju, ki še ni uvedeno, nima pravnega učinka, razen če se dedovanju odpove potomec ali zakonec zapustnika.

(2) Potomec ali zakonec, ki sme samostojno razpolagati s svojimi pravicami, se v sporazumu s prednikom ali zakoncem odpove dediščini, ki bi mu šla po smrti njegovega prednika ali zakonca.

(3) Če se je dediščini odpovedal potomec, velja taka odpoved tudi za potomce tistega, ki se je odpovedal, če ni s sporazumom o odpovedi ali poznejšim sporazumom določeno kaj drugega.
[/quote]
lahko se še desetkrat odpoveš dediščini, pa te to ne odveže obveznosti plačevanja za starše v domu. ker to ti gipira iz razloga, da so te starši VZREDILI, ne pa ker bi kaj podedoval po njih

napisala si, da je star 50 let in mora sin zanj skrbeti.
Nedodelana zgodbica.
[/quote]

185. člen

(obveznost preživljanja staršev)

(1) Polnoletni otrok mora po svojih zmožnostih preživljati starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti, vendar najdlje toliko časa, kot so starši dejansko preživljali njega.

(2) Polnoletnemu otroku ni treba preživljati tistega od staršev, ki iz neupravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega.

nikjer ne piše, da mora biti starš starejši od 65 let….

napisala si, da je star 50 let in mora sin zanj skrbeti.
Nedodelana zgodbica.
[/quote]

Groza. Zaradi takšnih imamo sistem, ki je nepravičen do otrok! Zataknite si to solidarnost nekam, če ste sami gnoji, ki ste naredili otroke samo zato, da bodo vaši sužnji. Gravž! Sesut ta gnil sistem od penziona naprej!

185. člen

(obveznost preživljanja staršev)

(1) Polnoletni otrok mora po svojih zmožnostih preživljati starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti, vendar najdlje toliko časa, kot so starši dejansko preživljali njega.

(2) Polnoletnemu otroku ni treba preživljati tistega od staršev, ki iz neupravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega.

nikjer ne piše, da mora biti starš starejši od 65 let….
[/quote]

No, tole pa je olajšanje, samo 19 let bo skrbel za očeta, ne 30 ali 40 … čeprav me zanima, ali to velja tudi za doplačevanje doma.
Se pravi, ko bo star 44 let, si bo mogoče lahko že omislil otroka, pa da ne bodo ravno na socialnem dnu.

Da povem še mojo zgodbo. Z možem sva oba pri 34 in 32 letih, ko sva sama imela tri otročke pod 7 let, bila na tem ali živi moževa mati z nami ali pa gre v dom, ker zase ni hotela več skrbeti in je želela umreti. No , jaz tujca v svoji hiši nisem želela, ( hišo sva sama kupila in plačujeva kredit, da ne bo pomote) ker te ženske praktično nisem poznala dobro, pa otroci tudi ne, ker ni nekaj komunikativna niti se ni zanimala preveč za nas, je kot en otrok. In na CSDju ni nihče upošteval, da imam tri majhne otroke ki najprej rabijo najino pomoč in da plačujeva vrtec, ne, in zdaj že par let plačujeva za to gospo dom. In seveda nam je težje finančno, čez mesec gre komaj, o kakih priboljški in počitnicah zaenkrat samo sanjava. Meni se to ne zdi fer do mojih otrok. Tudi pokojnine nima cele, ker je šla predčasno v pokoj. AMPAK imam raje tako, in mir. Ker bi drugače bili zelo obremenjeni s skrbjo za njo ker je že prej rada delala probleme, ni hotela skrbeti zase v nobeni obliki, niti k zdravniku je nisva mogla spravit, ker je želela na nek način izsilit odkar se je mož odselil, da gre k njemu živet. Zato vem, da so to kar problemi. In nisem prej nikoli razmišljala, da bo kdaj treba za koga plačevati dom in dati od svojega za nekoga ki mi je praktično tujec. Ampak imam pa mir, ki mi pomeni veliko, ker za njo skrbijo.

zate je ta ženska tujka, za tvojega moža je pa mama in tvojim otrokom babica.
Zanjo je dom dolžan plačevati mož, ker ga je pač spravila h kruhu. Če imaš ti zaradi tega manj njegove plače, je to tvoj problem. Sedaj imaš v glavi, da ti ona odžira počitnice. Morda ti bo lažje pri srcu, da si začneš predstavljati, da ti počitnice odžirajo lastni otroci, saj konec koncev tudi koštajo a ne?

zate je ta ženska tujka, za tvojega moža je pa mama in tvojim otrokom babica.
Zanjo je dom dolžan plačevati mož, ker ga je pač spravila h kruhu. Če imaš ti zaradi tega manj njegove plače, je to tvoj problem. Sedaj imaš v glavi, da ti ona odžira počitnice. Morda ti bo lažje pri srcu, da si začneš predstavljati, da ti počitnice odžirajo lastni otroci, saj konec koncev tudi koštajo a ne?
[/quote]

Otroke smo sami naredili, zato smo jih dolžni preživljati dločeno obdobje. Sami pa se niso ne oni ne mi hoteli roditi. Zato jer bistvena razlika če pomagaš do kruha otroku oziroma če preživljaš lastnega starša. Tudi mi (vsaj tisti tanormalni) se bomo potrudili, da bomo na stara leta še vedno lahko sami sebe preživljali in da ne bomo breme otrokom, ker pa za to res niso krivi. Že sedaj je veliko normalnih staršev, najdejo se pa taki luzerji, ki najprej otroke pretepajo in maltretirajo, potem pa še živijo na njihov račun, država pa skupaj s tabo in tebi podobnim to svinjarijo podpira! Res je, da tako stanje, kot je danes, še nikoli prej ni bilo. Srednja generacija mora preživljati svoje otroke, potem pa jim naprtijo še starše, če ti niso sposobni ali pa če nočejo več delati.

moj mož je v prejšnji vezi moral plačevat za dom očeta svoje punce. ker sta živela skupaj, je bil on dolžen plačevat, kljub temu, da je bila ona brezposelna.
njen brat pa je imel družino in kao prenizke dohodke.

Otroke smo sami naredili, zato smo jih dolžni preživljati dločeno obdobje. Sami pa se niso ne oni ne mi hoteli roditi. Zato jer bistvena razlika če pomagaš do kruha otroku oziroma če preživljaš lastnega starša. Tudi mi (vsaj tisti tanormalni) se bomo potrudili, da bomo na stara leta še vedno lahko sami sebe preživljali in da ne bomo breme otrokom, ker pa za to res niso krivi. Že sedaj je veliko normalnih staršev, najdejo se pa taki luzerji, ki najprej otroke pretepajo in maltretirajo, potem pa še živijo na njihov račun, država pa skupaj s tabo in tebi podobnim to svinjarijo podpira! Res je, da tako stanje, kot je danes, še nikoli prej ni bilo. Srednja generacija mora preživljati svoje otroke, potem pa jim naprtijo še starše, če ti niso sposobni ali pa če nočejo več delati.
[/quote]

če se nisi hotela roditi, nisi mogla izbirati. Še vedno pa se lahko fentaš, če ti je življenje tako zelo odveč.
Trudiš se ti že lahko, ampak kdo ti garantira, da te danes ne doleti neka huda bolezen, poškodba in si lahko od tega trenutka naprej 50 let invalid. Takrat boš pa javkala in zahtevala od drugih ljudi, da te 24 ur na dan pedenajo in futrajo. Ja država so samo ljudje, ne nek imaginaren stvor, ki sam proizvaja denar.

če se nisi hotela roditi, nisi mogla izbirati. Še vedno pa se lahko fentaš, če ti je življenje tako zelo odveč.
Trudiš se ti že lahko, ampak kdo ti garantira, da te danes ne doleti neka huda bolezen, poškodba in si lahko od tega trenutka naprej 50 let invalid. Takrat boš pa javkala in zahtevala od drugih ljudi, da te 24 ur na dan pedenajo in futrajo. Ja država so samo ljudje, ne nek imaginaren stvor, ki sam proizvaja denar.
[/quote]

ni lepo..ampak..
upam, da tebe “lastna palica” enkrat fajn tepe..

ni lepo..ampak..
upam, da tebe “lastna palica” enkrat fajn tepe..
[/quote]

in kaj naj bi me teplo? To da zagovarjam, da je treba za vse poskrbeti?
Da je mož od avtorice sin od te tašče in da to ni neka tujka, ampak mama njenega moža?
Da se nam ne more zgoditi, da v trenutku postanemo za vse življenje odvisni od drugih?

New Report

Close