Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stari starsi in najstniki 15+

Stari starsi in najstniki 15+

Kaksen odnos imajo stari starsi in vasi najstniki? Se mi zdi, da se odnos v tej starosti precej spremeni oz zbledi, ker ne najdejo vec ali tezje kontakt, nekaj kar bi oboje zanimalo. Pa je kar malo zalostno. Kako je pri vas?

 

Imaš prav. S svojimi 4 vnuki imamo lep odnos in se imamo radi. Sedaj je najmlajši končal osnovno šolo. Do sedaj me je rad in pogosto obiskoval. Če bo šel za ostalimi pa vedno manj. Saj jih razumem. Imajo druge prioritete kot obiskovanje babice. Pridejo le še vsake toliko. Starejši že s punco. Kaj čemo, tako je življenje.

Sicer nisem več najstnica ampak imam s svojimi starimi starši boljši odnos kot pa moji starši z njimi. Moji imajo stare zamere do svojih staršev, jaz jih nimam in ni nobene ovire. Razumem da so starejši dragoceni viri družinskih in ostalih spominov, viri stvari katere nikjer niso zapisane, premalo cenjeni. Za pogovor ne rabimo skupnih interesov, zadostuje človečnost!

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Endivja, 22.06.2022 ob 18:17

Kaksen odnos imajo stari starsi in vasi najstniki? Se mi zdi, da se odnos v tej starosti precej spremeni oz zbledi, ker ne najdejo vec ali tezje kontakt, nekaj kar bi oboje zanimalo. Pa je kar malo zalostno. Kako je pri vas?

 

v starosti od 15 do nekje 20 je denarna navezanost prioriteta.

Pri nas ni tako, naše ta mlade so vsak dan pri meni. Po par ur. Kaj čem sem fajn druzba

Odgovor na objavo uporabnika
Taklemamo, 30.06.2022 ob 21:22

Pri nas ni tako, naše ta mlade so vsak dan pri meni. Po par ur. Kaj čem sem fajn druzba

Jaz sem bila vedno veliko pri starih starših, so bili oboji res fajn.

Samo omejeni in ozki ljudje ne najdejo skupne točke.

Široki ljudje vedno najdejo skupne točke.

Jaz sem pri 15 vedno našel kontakt z razgledanimi 80, 90 letniki.

So pa starci in pa so najstniki, ki živijo v nekem svojem zaprtem oblačku in se ukvarjajo izključno z stvarmi, ki se stereotipno in klišejsko podajo njihovi generaciji.

 

Med neomejenimi ljudmi pa najdeš 90 letnico, ki igra računalniške igrice, pa najstnika, ki bere ruske klasike itd.

New Report

Close