Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stari starši in vnukinja

Stari starši in vnukinja

Moja mama je tudi tak kaliber. Ma koga briga, njen problem. Imela sem prvega pri 20ih in cisto nikoli mi ni bilo zal. Njej pa ni bilo vsec niti, ko sem imela otroka se enkrat kasneje. Ni problem v tebi. Ne obremenjuj se. Se dobro, da so njegovi normalni.

Mores bit pa res zafrustrirana v 3 p.m. Verjetno si zelo podobna njenim starsem, ker drugim ne privoščijo da jim uspe. Hvala bogu, da jima je uspelo, in zakaj nebi bila v dobrem teamu, ceprav je lahko tam kaksno leto, max 2, če je delavna in pridna, vsak se takega ne brani.

Bravoo 👏👏 res svaka čast . Mogoče res mislijo, da samo tastari lahko nekaj ustvarijo. Midva imava tudi oba stalne službe, fant je starejši malo od mene in že dela dalj časa, stanovanje smo se zmenili, da sva lahko notri dalj časa dokler ne kupiva svojega do takrat pa probava čim več privarčevati za nakup lastnega stanovanja.😄😄 Ja mislim da tudi pri meni potrebujejo več časa tako, da bom pustila pa bomo videli kako bo naprej.
[/quote]
kaj si pa ustvarila?narobe si se izrazila.prava beseda je-DOBILA SI.(stanovanje)
no ohranita stike z 20 letnico čez nekaj let bosta skupaj jokali ker ti bo razpadlo kar si si domnevno ustvarila.
saj veš moški rad tudi druge sproba sploh ko je v letih.(dokazovanje)
takarat boš videla da ni tako popolen kot si mislila v popolni zaljubljenosti.

nova
Uredništvo priporoča

Čigavo pa je?? Daj se izjasni, tako pišeš, da ni nič jasno. Rekli so, da ste lahko v stanovanju! Kdo je to rekel? Če imaš 20 let in otroka, si torej šla na porodniško pri 19 letih. In pred tem si delala nekje v stalni službi?? Kdaj so te vzeli za stalno? Pri 18? Hahaha, če nisi ravno VIPovka, potem je edina možnost delo za minimalca z neko srednješolsko izobrazbo.

Sploh pa mislim, da se s to štorijo malce zapletaš, aneda? Provokacija pa to….
[/quote]

Hahah kakšen glup odgovor. Če misliš, da nihče ni sposoben pri 20 letih potem verjetno gledaš po sebi. Ja jaz mislim da tistemu, ki oddaja stanovanje veliko bolj paše, da ima najemnike za dalj časa ne pa da jih menja na vsako leto ali par mesecev. Na porodniško sem šla pri 20 letih, zaposlena na pogodbo za stalno sem pa od 18 leta. Začela sem delati pri 16 letih preko študentskega servisa, ko sem naredila šolo so mi ponudili stalno zaposlitev. Koliko pa jih je na minimalcu v Sloveniji, kaj misliš da sem edina?? Jaz sem vesela, da imam stalno službo.

Hvala ti za tako dober in pozitiven odgovor 💛
Možno je da so oni od svojih staršev tudi dobili take odzive, pa zato zdaj pri meni tudi tako delajo. Jaz se bom pri svojem otroku potrudila, da ne bo tako in lepo razložila kako smo si ljudje različni.
Knjigo pa si bom stoposto sposodila in prebrala. 😊

Hahah kakšen glup odgovor. Če misliš, da nihče ni sposoben pri 20 letih potem verjetno gledaš po sebi. Ja jaz mislim da tistemu, ki oddaja stanovanje veliko bolj paše, da ima najemnike za dalj časa ne pa da jih menja na vsako leto ali par mesecev. Na porodniško sem šla pri 20 letih, zaposlena na pogodbo za stalno sem pa od 18 leta. Začela sem delati pri 16 letih preko študentskega servisa, ko sem naredila šolo so mi ponudili stalno zaposlitev. Koliko pa jih je na minimalcu v Sloveniji, kaj misliš da sem edina?? Jaz sem vesela, da imam stalno službo.
[/quote]
ko boš mogla iz stanovanja z minimalno plačo boš videla da nisi nič dosegla.
takrat boš videla kaj je realnost mnogih z minimalno plačo.
če se prav spomnim si ga dobila.torej nisi nič dosegla.
no imeti otroka in sluzbo za nedoločen par mesecev ,biti na porodniški pa res ne pomeni BITI SPOSOBEN.
sploh veš kaj pomeni nekaj ustvariti????
to,da si z lastnim denarjem nekaj USTVARIŠ.kupiš hišo,stanovanje,avto(nov)


ko boš mogla iz stanovanja z minimalno plačo boš videla da nisi nič dosegla.
takrat boš videla kaj je realnost mnogih z minimalno plačo.
če se prav spomnim si ga dobila.torej nisi nič dosegla.
no imeti otroka in sluzbo za nedoločen par mesecev ,biti na porodniški pa res ne pomeni BITI SPOSOBEN.
sploh veš kaj pomeni nekaj ustvariti????
to,da si z lastnim denarjem nekaj USTVARIŠ.kupiš hišo,stanovanje,avto(nov)
[/quote]

Stanovanje je najemniško samo, da povem še enkrat.
Bolje minimalna plača, kot pa da bi bila brezposelna in to z otrokom malo pomisli.
Kaj misliš, da se z kolesom vozimo okoli?? Zakaj mora biti avto nov? Midva sva ga kupila in to rabljenega, ki je čisto dober in nimava nič problemov z njim, nisva ga kar dobila. Izpit za avto sva si tudi oba sama plačala. Služiva svoj denar in z njim delava kar hočeva. Ampak greva počasi korak po korak.

Avtorica,

ignoriraj tele butle primitivne, ki skačejo nate na forumu.

To je le neko lajanje nekih nesposobnjakovičev, ki že celo življenje jamrajo in fovšeritno ogledujejo vse, ki so v življenju karkoli naredili drugače, kot oni sami.

Starše pa kar pusti pr gmah, če prideta k pameti, ok, če ne pa tudi ok. Škoda živcev za take probleme.



To ti pa dam čisto prav glede teh komentarjev tukaj.

ma itak, mal se je zakvačkala s temi leti, pol pa bi morala biti že pri 18. letih za stalno nekje v nekem super kolektivu, ki ji gredo hudo na roko.:)) Kdaj pa je začela tam delat, da so jo kar za nedoločen čas sprejeli? Pri 16-tih? in svoje stanovanje imata, zdaj ne vemo kdo jima je dovolil tam živet, no saj se lahko izmisli, da je od pokojne babice recimo ali še živeče.

Namen je bil popljuvat njene starše, hahaha.
[/quote]

Lahko se tudi vidva motita.
Moja bivša sošolka je po OŠ šla na srednjo šolo za kozmetiko, zraven je delala še tečaje za masaže obraza in telesa, ter tečaj za manikuro. Konec prvega letnika je dobila študentsko delo (približno polovični delovni čas) v enem od zdravilišč, ki ima svoj wellnes center. Tik pred koncem srednješolske izobrazbe so ji dali pogodbo za NDČ. Je pa sicer rojena 28. januarja leto kasneje kot smo ostali iz letnika.
Ob koncu OŠ je bila stara 14 let in pol, ob koncu 4-letnega srednješolskega programa pa 18 let in pol, oz. točno 18 let in malo manj kot 5 mesecev. Torej je začela delati preko študentskega statusa kot 15 let in pol stara dijakinja, po 3 letih študenta pa dobila pogodbo za NDČ. Ko je šla na porodniško točno 1 mesec po 20 rojstnem dnevu, je imela skoraj dve leti redno zaposlitev in nekaj denarja prihranjenega (nekje 20 mesecev delovne dobe redne zaposlitve). Pri 20 letih mamica, z NDČ zaposlitvijo in najetim stanovanjem. S partnerjem varčujeta za manjšo hišo, kjer bi ona kasneje rada odprla svoj kozmetični salon. Če ji bo čas dopuščal, si želi nadaljevati šolanje naprej, pa ne v okviru iste izobrazbe. Starši sicer pomagajo, ampak če ne bi, bi jima s partnerjem prav tako uspelo. Tudi partner je naredil eno od strokovnih srednjih šol, in že iz srednje šole ven dela, zdaj ob delu študira.

no tak, jaz imam hčer, rodila sem jo kar konkretno bolj pozno kot mlade mamice, ki se tukaj oglašate in če bi mi ona prijavila pri 19ih, da bo imela otroka, glih ne bi bila najbolj srečna.
ne bi ravno odrezala stikov z njo, upam pa, da bo, preden se odloči za otroka, vsaj še kaj videla in doživela.
ker življenje ni samo to, da si takoj službo najdeš, prvega dedca uloviš in začneš šparat za neko stanovanje/bajto ali kaj že.

Sem že babica in moja hčerka je imela prvega otroka tudi pri 21 letih. S fantom sta bila skupaj od njenega 16 leta, skupaj sta začela živet pri 19 letih in si v ta namen preuredila staro hišo pri njegovi stari mami. Hči je med nosečnostjo še študirala, kasneje je študij opustila. To mi ni bilo najbolj po volji, ampak sem jo ves čas podpirala in ji stala ob strani. Danes je ta vnuček star 10 let in imajo svojo novo hišo, svoj posel, dovolj denarja in ja, še vedno sta z možem skupaj. Samo pravim, da se da, če se hoče in imaš cilj. Avtorica, ti pa malo potrpi, boš videla, ko bo dojenčica malo večja, se bosta tudi stara starša drugače obnašala. Lepo bodi.

Evo too 👏 res, če imaš želje in cilje v glavi postavljene boš vse naredil, da bo vsaj približno tako kot si si zamislil. Midva imava tudi svoje cilje in počasi bova že prišla do njih, saj je vse še pred nama. 😄😄 Upam, da se bo res obrnilo na bolje.

Tisti z vzdevkom resnicag samo serje in serje in serje. Kaj briga tole punco, ce si ti zagrenjena stara copata?

 

Lp

Točno vem kako se počutiš. Imam popolnoma isto familijo, dva otroka z malo razliko. Imela sem dve rizični nosečnosti, nikoli vprašala po meni ne po otrokih. Ko sem se tam vstavla na kavi sem pač povedla. In nos do tal zakaj večkrat ne pridemo. Ko nismo tam za njo ne obstajamo, ko smo tam pa malimadvema nabija da nič kej ne prideta k babici.

Meni je jasno da si vsaka mama ne zasluži te besede, moja definitivno ne. Ampak me srce boli ko tavečni skoz govori da bi šel k tej babici, popustim in gremo.. s tem da ona pride 2x na leto k nam na obisk ČE.

v glavnem žalostno…

 

Ampak, prej se sprijazniš in naučiš s tem živeti da jih neboš spremenila bolje bo za tvojo družino <3

Pozdravljena,

Posveti se svoji druzini, starse daj na ignor dokler te oni ne poklicejo. Niti ne hodi domov na obidke. Bodi hladna do njih. Daj jim lekcijo, da zmores brez njih.  Verjemi, da se bodo spremenili, ker bodo ugotovili, da so te izgubili. In prej kot slej bodo od tebe kaj potrebovali.

Vem, da je hudo brez podpore domacih. Vztrajaj. Vso sreco.

Odgovor na objavo uporabnika
Nosecka360, 26.06.2021 ob 12:41

Pozdravljena,

Posveti se svoji druzini, starse daj na ignor dokler te oni ne poklicejo. Niti ne hodi domov na obidke. Bodi hladna do njih. Daj jim lekcijo, da zmores brez njih.  Verjemi, da se bodo spremenili, ker bodo ugotovili, da so te izgubili. In prej kot slej bodo od tebe kaj potrebovali.

Vem, da je hudo brez podpore domacih. Vztrajaj. Vso sreco.

Da se vam da stare teme ven vlečt

Še dobro, da si ti ob takih starših lahko zrasla v normalno osebo.

Ne vem, zakaj bi morala širša družina biti vedno tako povezana. Meni je normalno, da se vsak briga zase, za partnerja in za svoje otroke. Vnuki ne spadajo več v ožjo družino in zdi se mi čisto ok, da ni ne vem kako pogostih stikov. Nekateri stari starši so pač navdušeni nad vnuki in jih z veseljem imajo, nekateri (še posebej mlajši, ki so redno zaposleni in so še ne tako dolgo nazaj sami povijali), pa jih to ne zanima. Počakaj nekaj let, morda bodo vzljubili vnuke, morda pa tudi ne. In s tem ni nič narobe. Ljudje smo si različni. Ne vzemaj si tega preveč k srcu. To, da kdo noče stikov, še ne pomeni, da mu ni mar.

Ja normalno. Na fb je veliko skupin. Obstajajo krožki. Najdi novo družbo, ki imajo tudi otroke.  Boli te za druge in kaj si drugi mislijo. Ti se veseli otroka in je.

Jaz vama iz srca zelim sreco.

Glede reakcije tvojih starsev pa tole: ko sem jaz povedala, da sem noseca je fotr sedel in gledal sliko ultrazvoka in jokal pa a res? Kdaj bo? Joj a je vse ok

Mami je pomivala posodo. Ko sem rekla, ce lahko neha, da se pogovorimo je rekla, da ne naj kar povem.

Sem cakala pa nic. Je ze podjebavala no kaj kas za povedat.

Povem, pokazem slike in vse kar je bilo je bilo “prav”

Kasneje sem o tem govorila z nekim terapevtom. Prisla sva do tega, da je bil ta “prav” podozivljanje realcije, ko je izvedela zame. Pac bo otrok, prav, veseli pa ne bomo.

Jaz sem ji bila nujno zlo in je podozivela se eno nujno zlo. Z vnukom ni imela nobene posebne povezave. Oce zelo tesno se danes

Odgovor na objavo uporabnika
Pikapolonica12345, 29.05.2020 ob 15:38

Res sploh mi ni jasno, kaj jima gre po glavi. Ko sem se jaz rodila sta bila onadva tudi zelo mlada, ova 21 let. In nimam pojma zakaj se tako obnašata. Takrat, ko jaz njih pokličem je pa nos do tal, ker se nisem prej spomnila poklicati, ampak kaj naj jaz kličem, če nobenega ne zanima kako smo?

Eni stari starši si ne zaslužijo naziva. Daj na ignor. Imam podobno izkušnjo, samo da s strani partnerjev staršev. Se niti ne pogovarjam več z njim, ker če ne pokažejo zanimanja, pač še ne bom silila.

Bravo, mlada mamica❤

Tudi jaz sem bila,v bistvu otrok, 17,ko sem rodila.

Tudi meni je mami rekla naj nrefim splav,pa danes, pri 50ih jo razumem, zakaj

Zelela si je, da bom imelakaj od mladosti..itd…

Sta mi pa oba starsa, hval bogu, stala ob strani, saj sem se koncevala srednjo solo, stanovamja nisem imela, prihodkov, razen stipendije, pa tudi ne.

In ja, danes sem ponosna mama sinu, staremu 32 let in 2 leti ze babica,pa je mamica od vnukinje tudi pri 20ih zanosila🥰

Upam, da bojo tvoji starsi videli, dojeli ..da si super mamica.

Srecno vsem 3❤

 

Imela sem 19 let, ko se je rodil moj prvi sin. Moja mama je imela 43 let in nikakor ni hotela biti babica, še več zahtevala je da grem delat splav, jaz pa nisem hotela. Moji starši so bili že kot starši hladni. Težko rečem, da sem doživljala ljubezen kot otrok, pa tudi kot stara starša nista bila ljubeča, vsaj do mojih ne. Ko je sestra rodila je jasno in glasno povedala mami, da lahko izbere kaj bo, samo mama ne more biti, ker je to ona. Moja hčera mi včasih reče, da je razočarana, ker so ji sošolci vedno govorili kaj vse dobijo od svojih babic in dedkov, le ona ima skoz občutek da je ne mara. Na žalost je moja mama to kar pač je.. Že dolgo se ne poglabljam v to, ker jo spremenit itak ne morem. Dejstvo pa je da bolj ko gre proti 80 letu, je bolj betežna in dementna, oče pa tudi. Če ne bi bila to kar sem, bi ju oba poslala nekam, tako pa se še trudim da ju redno obiskujem in pomagam v gospodinjstvu.

Tebi svetujem, da omejiš stike, ker te to obremenjuje, starša ne bosta še dolgo dozorela, saj dokler bosta še zdrava. Na koncu boš samo še ti ostala in skrbela zanju, ker se ti bosta smilila. Pa ker si drugačna v srcu kot ostali v familiji ( no, pri nas je že tako ) Moj sin ima skoraj 37 let in ima 5 let starega sinčka. Imam ga rada, pa tudi snaho. Starši smo različni , moj vnuk je moja ljubezen, ne ponavljam napak od mojih staršev, pa upam, da jih ne bom nikoli…

 

Srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
Pikapolonica12345, 29.05.2020 ob 14:03

Zdravo,

moram tukaj napisati, ker mi neda miru in me zanimajo še vaša mnenja. Stara sem 20 let in sem postala mlada mamica. Z fantom se zelo razumeva in sva najsrečnejsa na svetu saj se nama je pridružila še mala pikica. Gre se za moje starše. Ko sva zvedela da sem noseča iz moje strani ni bil nihče vesel, mami je še celo rekla naj naredim splav 😭 nisem sploh mogla dojeti kako je lahko samo na to pomislila, ati isto ni bil ravno navdušen, da o bratu sploh ne govorim. Čez celo nosečnost me nista niti enkrat vprašala kako se počutim, ali je vse vredu zmeraj sem jima jaz govorila kako je bilo na pregledih. Ko se je najina pikica rodila isto nobene zainterisiranosti, najbolj pa me moti, da me nihče ne pokliče, da vsaj praša kako je z dojenčico. Starši od mojega fanta so tako navdušeni vsak dan se slišimo po videoklicu. Se vam to zdi normalno? Počutim se kot da mislijo da sem premlada za otroka, vendar imam stalno službo,, moj fant tudi, svoje stanovanje imava in super se rihtamo. Zanima me zakaj je tako? Mogoče mislita, da sta premlada postala babi in dedi? Mami je še celo rekla, da je ne bo smela klicati babi samo po imenu da jo lahko kliče?!!!

Ohh moj bog težko je to. Sem babica 2X pa se mi zdi, da ne bi mogla živeti brez svojih vnukic. Se mi pa zdi, da si že sama zaključila misel, da se čutita premlada za biti stara starša. Bojita se odgovornosti in morebitnega čuvanja vnuka. Dajte jima čas za to, da sprejmeta, če pa ne pa se odmaknite od njiju. Bo bo enkrat že prišel čas za to ampak upam, da bo takrat prepozno. Vse dobro vam želim in pogumno naprej.

New Report

Close