Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starša me ne marata

Starša me ne marata

Vem, da nisem najlepša, vem, da izgledam kot piflarka iz sredine 80ih let in če me že fantje ne marajo in nimam veliko prijateljev bi mislila, da ustrezam vsaj staršem.

Kmalu bom 30 in do sedaj sem imela enega fanta, tega s katerim sva zadnje leto živela skupaj. Po razhodu sem se preselila nazaj k staršema v mojo najstniško sobo. Želela sem si razumevanje, tolažbo in oporo, dobila pa zgražanje in obrekovanje. Starša sem namreč slišala, ko sta se pogovarjala o meni, da ni čudno, da me je fant pustil, ker je bil prelep in presimpatičen zame, ki sem čudaška, dolgočasna siva miš. Da zdaj v teh letih sigurno ne bom več nobenega moškega dobila taka kot sem in bom postala stara teta njima na grbi. Ne veste kako zelo boli. Staršema ne morem niti v oči pogledati, gabita se mi, sovražim ju. Odšla bi a trenutno nimam kam. Ne morem verjeti, da sta sploh opazila, da nekaj ni vredu. Škoda se mi zdi jima razlagati kaj je narobe, če sama ne vesta. Duša mi joče, ker nikoli nisem naredila nič slabega, da bi starša lahko o meni imela lahko tako slabo mnenje. Naj sebi nastavita ogledalo, saj sem njun produkt, kaj ni tako?

 

pa pojdi že po zdravila in nehaj utrujat tukaj gor.

pri 30 je pa res že čas, da greš na svoje, ne v najstniško sobico. trenutno je povsod hudo pomanjkanje delovne sile, tako, da delo se najde, plačano tudi…. če ti bi bila taka sila, bi si našla sobo s sostanovalci, da bi se lahko odselila.

vsaj jaz sem tako naredila po faksu…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10723, 03.08.2022 ob 09:05

Vem, da nisem najlepša, vem, da izgledam kot piflarka iz sredine 80ih let in če me že fantje ne marajo in nimam veliko prijateljev bi mislila, da ustrezam vsaj staršem.

Kmalu bom 30 in do sedaj sem imela enega fanta, tega s katerim sva zadnje leto živela skupaj. Po razhodu sem se preselila nazaj k staršema v mojo najstniško sobo. Želela sem si razumevanje, tolažbo in oporo, dobila pa zgražanje in obrekovanje. Starša sem namreč slišala, ko sta se pogovarjala o meni, da ni čudno, da me je fant pustil, ker je bil prelep in presimpatičen zame, ki sem čudaška, dolgočasna siva miš. Da zdaj v teh letih sigurno ne bom več nobenega moškega dobila taka kot sem in bom postala stara teta njima na grbi. Ne veste kako zelo boli. Staršema ne morem niti v oči pogledati, gabita se mi, sovražim ju. Odšla bi a trenutno nimam kam. Ne morem verjeti, da sta sploh opazila, da nekaj ni vredu. Škoda se mi zdi jima razlagati kaj je narobe, če sama ne vesta. Duša mi joče, ker nikoli nisem naredila nič slabega, da bi starša lahko o meni imela lahko tako slabo mnenje. Naj sebi nastavita ogledalo, saj sem njun produkt, kaj ni tako?

 

Ogromno staršev ima čisto neke svoje in omejujoče predstave o svojih otrocih, ki sploh niso nujno tudi realne, tako da raje ne si jemat preveč k srcu in ne bodi njun produkt – bodi raje “a self-made woman”! 😉

Že videz vedno lahko izboljšaš in ni treba, da si “piflarka iz 1980ih” 🙂

Svetujem ti stilsko preobrazbo.  In svet bo takoj boljši in lepši.

 

Vzemi kakšnega 50-letnega ločenca. Tak te bo pograbil z vsemi štirimi, pa čeprav si siva miška. In te tudi poročil ter oplodil. Tak te lahko reši usode, da postaneš ženski ostanek in suha veja.

katastrofa od tebe…. poišči si pomoč. ti se imaš sama za grdo in tudi si, sama tako razmišljaš in sama si to pripelješ. Razpucaj s sabo ne s starši, srečna si lahko da so te sploh nazaj uzel…. In to je tvoja hvaležnost.

 

Začni delati na sebi, dokler ne bo prepozno. Da ti le ne bo žal, ko staršev več ne bo.

Poišči si pomoč…

Govna a ste prebrale

Da se je zenska do 30leta zdel da jo starsa marata.starsa ne soseda.

In potem slisi to.

Pa kok nimate simpatije do te zenske no.

Prava ste govna zenska zenski kaca.

Fuj vas bilo.

Avtorka.

Res mi je zalzate

Ampak mislim da te bo glih ta pogovor ki si ga slisala prej potegnil skozi njihova vrata.

Ce bi mislila da je vse ok

Se bi zabubila v sobo.

Zdej pa ti ne bo dal miru. In bos razmisljala kako se resit.

Težko verjamem, da taki starši sploh obstajajo.

Čeprav te ne poznam, domnevam, da si normalna, povprečna punca, ki postane, le če se lepo uredi, prava lepotica.

Imej dobro mnenje o sebi, ne glede na to, kaj oče in mati govorita. Bodi samozavestna, ceni se, imej se rada. Kupi si novo garderobo, čevlje, uredi si frizuro, prepričana sem, da lahko iz sebe narediš lepotico. Ne oziraj se na mnenje staršev.

Pri 30. letih si še mlada, samski fantov je ogromno. Nič ni zamujenega. Le glavo gor in korajžno naprej. Vse življenje je še pred teboj.

Odgovor na objavo uporabnika
Thiessen, 03.08.2022 ob 16:49

Vzemi kakšnega 50-letnega ločenca. Tak te bo pograbil z vsemi štirimi, pa čeprav si siva miška. In te tudi poročil ter oplodil. Tak te lahko reši usode, da postaneš ženski ostanek in suha veja.

Zaradi takih kot si ti in tvojih mornoskega nasveta nikoli več Slovenca ne spustim nase. Pa nisem ne suha veja, ne grdavža.

Za svojo mamo nikoli nisem bila lepa, sploh pa ne dosti suha. Je rekla, da bom lahko dobila inteligentnega moškega, lep pa sigurno ne bo, ker jaz nisem. Ko si star 10 let je to grozno slišat. Dobila sem ekstremno nadpovprečno inteligentnega, karizmatičnega in zelo čednega moskega, ki me ima zelo rad. Sicer vidim neke vzorce, da je podoben mojemu očetu po obnašanju, še vseeno pa dosti boljši.

Sem imela pa zaradi mamine izjave grozne probleme s samopodobo, sebe sem videla kot zelo grdo osebo. Vzame ti par let življenja, ko ne upaš med ljudi.

Odrasel človek ob razpadu zveze leti nazaj v otroško sobo? Hm. Jaz to vidim drugače. Če si na nivoju otroka iz otroške sobice, potem se nimaš kaj igrat odraslosti. Če to nisi, stojiš na svojih nogah in ne letiš nazaj k staršem vsakič, ko se ti nekaj v življenju ne izide.

Odgovor na objavo uporabnika
v bistvu tako, 03.08.2022 ob 21:56

Odrasel človek ob razpadu zveze leti nazaj v otroško sobo? Hm. Jaz to vidim drugače. Če si na nivoju otroka iz otroške sobice, potem se nimaš kaj igrat odraslosti. Če to nisi, stojiš na svojih nogah in ne letiš nazaj k staršem vsakič, ko se ti nekaj v življenju ne izide.

…ja, sori, je pa za samsko še ne tridesetletnico povsem nekaj drugega, kpt za ločence z otroci, ki se domov ‘prisvalkajo’ …ogromno jih domov pridrsa – in tam ostane..

Najprej se malo pomiri in naredi plan.

Prvo se odseli. Saj sluzbo imas a ne? Tako kot je ze en zgoraj pisal, tudi ce si delis stanovanje. Bos na svojem. Domov se vedno lahko prides.

Ce si nisi vsec kako izgledas, predlagam da nekaj naredis v tej smeri. Npr pojdi k frizerju da ti uredi moderno pricesko. Pojdi v Zaro, Mango in si kupi moderns oblacila… malo se posodobi. Razen ce furas nek svoj kul stil ampak dvomim.

Delaj na samopodobi in se utrdi.

Predelaj sama s sabo to s starsema. Ni lepo in ni prav da te ne podpirata in o tebi govorita da si dolgocasna itd. Vsaj ne v tako negativnem smislu. Predvsem mama bi ti lahko bila opora. Mogoce ko se umiris jima samo na lep nacin povej da si zelo zalostna in da ti je zal da tako mislita o tebi. In se distanciraj.

 

Prvo moraš imeti rada sebe, šele nato te bodo imeli radi drugi.

Nekega posebej kvalitetnega tipa verjetno res ne boš več dobila. Pač znižaj kriterije in se potrudi, da te kdo vzame pod streho.

Pa nauči se dobro kuhati. In bodi poslušna pri izpolnjevanju spolnih želja. Kadarkoli hoče in v katerokoli luknjico hoče. Pač pridno nastavi in ga nikoli ne zavrni.

Veš, takšnih punc kot si ti je dandanes žal bistveno premalo. Da niso polne same sebe in da so visoko motivirane za zvezo in za preselitev.

Osamosvoji se, poišči dobrega psihoterapevta, nova frizura, nekaj novih oblačil (naj ti kdo pomaga), pojdi v družbo in svet bo takoj lepši.

Odgovor na objavo uporabnika
Ltch, 03.08.2022 ob 18:34

Govna a ste prebrale

Da se je zenska do 30leta zdel da jo starsa marata.starsa ne soseda.

In potem slisi to.

Pa kok nimate simpatije do te zenske no.

Prava ste govna zenska zenski kaca.

Fuj vas bilo.

Avtorka.

Res mi je zalzate

Ampak mislim da te bo glih ta pogovor ki si ga slisala prej potegnil skozi njihova vrata.

Ce bi mislila da je vse ok

Se bi zabubila v sobo.

Zdej pa ti ne bo dal miru. In bos razmisljala kako se resit.

verjemi, smo prebrali.

ampak ona staršev ne bo spremenila

ne bo jih pripravila do tega, da se ji bosta opravičila. nikoli

ona lahko največ naredi za svoje duševno zdravje tako, da naredi čim večjo razdaljo med njo in starši.

mah v takem primeru si najdem delo sobarice v avstriji, kjer ti nudijo in hrano in prenočišče. opcij je dovolj. mlada je dovolj, če hoče najti rešitev, jo lahko najde.

lahko pa jamra in visi v svoji sobici in se smili sama sebi.

 

Malo je treba starše jemati z rezervo. Razmišljajo ‘starokopitno’ kot je bilo pač v navadi pred 50. leti. Danes so časi drugačni in starejši ne uspejo več slediti. Enako bo z nami, ko bomo od naših otrok slišali, da nas je povozil čas. Čimprej se sestavi in pojdi na svoje. Dobre odnose s starši pa le ne zanemari.

Eni se hocejo v miru postarat in imet enega od otrok cel cas na voljo za sluzabnika, pa da presasa njihove muhe.

Tovrstnega penzioniranja v Sloveniji je cel kup.

Sej jest mam podobne, ne sekiri se.

Sem odprl popoldanca je blo narobe, sem se odeselil je foter rekel, da bova itak sla narazen, da nikoli ne bom imel druzine ipd.

Ko se odseli se brat bosta sama v 400kvadratov veliki bajti. Skoda, a z takimi ljudi ne mores ziveti.

Pusti mail.

Prekini stike s staršema za vedno. Pojdi na svoje. Moški ni merilo tvoje vrednosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Koprčan, 05.08.2022 ob 09:48

Malo je treba starše jemati z rezervo. Razmišljajo ‘starokopitno’ kot je bilo pač v navadi pred 50. leti. Danes so časi drugačni in starejši ne uspejo več slediti. Enako bo z nami, ko bomo od naših otrok slišali, da nas je povozil čas. Čimprej se sestavi in pojdi na svoje. Dobre odnose s starši pa le ne zanemari.

Glede na to, da je stara 30.  starša verjetno nimata 100 let, ampak kvečjemu 60, 70 ali celo manj. Pri teh letih pa v povprečju nimamo tako različnih pogledov ali težav s prilagajanjem novejšim časom.

Pa tu sploh ne gre za starokopitnost. Tudi ne le za  brezčutnost in popolno pomanjkanje empatije, temveč za pomanjkanje starševske ljubezni. Si ne morem predstavljati, da bi o svojem otroku razmišljala tako, kaj šele da bi mu kaj takega rekla. Sploh v obdobju čustvene krize bi ga vzpodbujala in mu stala ob strani.

Avtorica, tvoja starša verjetno že prej nista bila kaj prida. Težko si predstavljam, da sta bila prej topla in ljubeča ter da sta ti nudila vzpodbudno okolje. Kot so ti že povedali, boš za izkoreninjenje slabih vzorcev rabila strokovno pomoč. Naredi čimveč sprememb, predvsem pa se čimprej umakni iz strupenega okolja, stike pa zmanjšaj na minimum.

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 03.08.2022 ob 09:06

pa pojdi že po zdravila in nehaj utrujat tukaj gor.

Ti prasica mačja ti. ..

Nisi napisala, kaj delaš? Najdi službo. Recimo negovalka, da boš imela Keš. Pojdi v najem, da se osamosvpjiš. Nauči se kuhat. Kupi sexy spodnje perilo. Nabavi nova oblačila. Stara vrzi stran. Hodi na zmenke. Daj oglas na ona on. Pojdi v kako društvo: gasilci, lovci. Preberi knjigo: Življenje je Tvoje Louis L. Hay.

New Report

Close