Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starša nočeta v dom… kaj narediti?

Starša nočeta v dom… kaj narediti?

Ja saj zato, ker ogromno starih ljudi dom za upokojence smatra za “hiralnico”, pa mnogi tja nočejo it.
Sodobni domovi za upokojence to pač niso več, tri take domove malce pobližje poznam in verjamem, da je marsikateremu oskrbovancu tam bolje kot doma.
Me pa čudi, da se izraz “hiralnica” najde tule, ko (domnevam) prav starih ljudi iz kakšnih zabačenih okolij ni zraven.

In mislis da jo bo resilec odpeljal? Kam? Briga jih, če ti doma ne moreš skrbet zanjo, na to je treba pač prej mislit.
Sem dobila mamo domov 5. dan po težki operaciji malignega možganskega tumorja. Nepokretno, potrebno nege 24 ur na dan. Čez par dni jo je zaradi hudega epi napada na nevrološko odpeljal rešilec. Se isti dan pošljejo mamo domov, povsem obnemoglo. Čez par dni jo odpeljejo na onkološki, zaradi poslabšanja. Lepo jih prosim, da mi vsaj kak dan prej povejo, kdaj bo šla domov, da se zorganiziramo. Obljubijo da bojo. Dan pred prazniki nas obvestijo, naj pridemo po mamo, na oddelku bo manj osebja in je treba spraznit postelje. Prosim za par dni, da najdemo nekoga za pomoč. Ne gre. Par dni kasneje je mama spet v bolnici zaradi hudega poslabšanja, v treh dneh umre.
Ne delajte si utvar, zdravstvo vam ne bo pomagalo.

Si v zelo, zelo težki situaciji. Kar smiliš se mi. Najhujše pri tem je, da nimaš nikogar, ki bi ti pomagal, Če bi vsaj imela moža, kakšno sestro, brata..Tako pa nimaš kaj pričakovati.
Starši bodo žal vsak dan slabši. Mogoče bo kakšen dan, ko bo malenkostna izboljšava, vendar bo žal vsak dan slabše.
Tudi negovalke niso trajna rešitev, saj pri dveh takih ljudeh je treba imeti 24 urno (zdravstveno) nego. Najboljša rešitev je dom, čeprav vem, da človeka boli srce, ko da starše v dom. Toda poiskati je treba najboljšo rešitev.
Glej, s starši se moraš pogovoriti. Prav bi bilo, da bi se z njima pogovorila kakšna socialna delavka ali patronažna sestra. Ti si v službi in te verjetno ni najmanj 8, 9 ur doma. Kaj pa se bo zgodilo, Bog ne daj, da zboliš, da se ti kaj zgodi? Kdo bo potem poskrbel za starše?
Če bi šla starša v dom (oba bi imela skupno sobo), zanje bi bilo poskrbljeno tako za nego, zdravila, kot za hrano in čistočo, bi lahko njihovo stanovanje oddala v najem. Uredila bi si postrežnino (se zmeniš z osebno zdravnico) in dobila še denar od najemnine, tako da b iti pokrilo stroške doma. Ti bi bila brez skrbi, starše bi lahko obiskovala in jima nesla kakšen priboljšek.

Ne poslušaj tistih, ki vztrajajo, da je treba imeti starše doma. Vse lepo in prav, dokler to zmoreš, ko pa greš preko svojih moči in sposobnosti, pa moraš najprej pomisliti nase, na svoje otroke in na svoje zdravje.
Meni gredo bolj na živce ljudje, ki imajo doma starše zaklenjene, zanemarjene, prinesejo jim jesti dvakrat na dan (kot psu) in si mislijo, kaj vse so naredili za svoje starše.
Doma pa stari ljudje velikokrat padejo s postelje, so neumiti ipd.
Želim ti, da bi rešila težko situacijo. Vse dobro.


Eni ste res žleht za popiz…. a to ste od rojstva taki ali postanete kasneje tok prfuknjen, 24 urna negovalka stane 3000-3500 na mesec in ga zdravstveno niti v 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pokriva razlog pa je, ker je to luksuz in tega niti najdražji dom starostnikov nima, 24ur pomeni 3 negovalke s stalno zaposlitvijo, ki jih pošilja firma, ki se ukvarja s nego na domu in te negovalke nimajo na uro temveč mesečno plačo, ki jo daje firma+ dajatve+ zaslužek firme, na lepe oči firma nima zaposlenih negovalk in firma ravno tako hoče zaslužek.

Kakšno družbo pa imajo nepokretni v domu?
Posteljo, nego 2krat dnevno in hranjenje 3x.

Kdor ni miren ga nafutrajo s pomirjevali, zatem splošna oslabelost, apatija, posledično pljučnica in odrešilna hitra smrt?

Ne govori, ce tam nisi delala in če ne poznaš, kako je z nepokretnimi, delno pokretnimi in dementnimi.

Tam uživajo samo tisti, ki si sami želijo tja, ne glede na zmožnost plačevanja.[/quote]

Joj, kako grde izmišljotine.
V domu je neki moj sorodnik. Je dementen, postal je agresiven, njegova žena je tudi sama že precej bolna in ne more skrbeti zanj. Otroci po službah in s svojimi družinami.
Je nepokreten v smislu, da ne more stopiti na noge (čeprav ni hrom), lahko pa sedi na vozičku. Dobiva pomirjevala, kljub temu pa je nekoč poškodoval negovalko. Žena je rekla, naj mu pač dajo še več pomirjeval, da jih ne bo napadal, pa ji je vodja osebja razložila, da ne pride v poštev, ker potem ne bo več mogel sedeti, dobil bo pljučnico in se ne bo pozdravil … da so ugotovili, kako je treba z njim, osebje ima natančna navodila, kako mora ravnati, in v tem primeru je vse v redu in ne postane agresiven.
Po drugi strani pa je res, da ne bi bil toliko vsaj v sedečem položaju, če ne bi ta žena vsak dan hodila tja in ga magari sama prestavila v voziček (ponavadi zmore, včasih pač ne in prosi za pomoč), da ga pelje na sprehod in tako dalje. Če bi bil sam, bi bil seveda več časa v postelji.
(V bistvu imajo skoraj idealno ureditev, ker gre žena vsak dan v dom in je tam po 5, 6 ur, tja jo pelje kateri od otrok oziroma pripelje nazaj domov, včasih gre tudi z avtobusom.)

Ja saj zato, ker ogromno starih ljudi dom za upokojence smatra za “hiralnico”, pa mnogi tja nočejo it.
Sodobni domovi za upokojence to pač niso več, tri take domove malce pobližje poznam in verjamem, da je marsikateremu oskrbovancu tam bolje kot doma.
Me pa čudi, da se izraz “hiralnica” najde tule, ko (domnevam) prav starih ljudi iz kakšnih zabačenih okolij ni zraven.[/quote]

Nima denarja za dom! Zato bi oddala njihovo stanovanje, za doplačilo.
In v domu sploh prostora ni…

Eno samo jamranje in nesprejetje možnih rešitev. Ki dejansko obstajajo. Cenejše, ter varne za vse strani.

Hiralnica pa dom vsekakor je- za tiste, ki si tja ne želijo.
Sem delala z njimi in taki ljudje zares hirajo.
Ovenijo, kot roža, ki jo presadiš v hladen kot.
Zelo hitro.
Gledati te ljudi, ki le še hirajo, ker so bili na silo presajeni iz okolja, ki jim je ljub, je nevzdržno.

Zato bi avtorica MORALA nasloviti svoje vprašanje, kako naj pomaga svojim staršem doma. Pri njih.
Rešitev je preprosta, dolgoročna in učinkovita. Ter relativno poceni.
Imela bi vso oskrbo 24 ur in mirno ter spokojno življenje, starša pa dostojno, kot tudi smrt.

Na ZPIZu je obrazec, s katerim zaprosiš dodatek za pomoč in postrežbo.

Verjamem, da ti bo vsaj malo prihranilo dela in živcev.


In negovalka stane 300€ na mesec za 12 ur na dan, daj nehaj s takimi bolanimi, za stanovanje bosta dobila morda 300-400€, negovalka preko podjetja, ki se s tem ukvarja pa minimalno 10€ na uro, zračunaj sama koliko to stane na mesec, profesionalna pomoč na domu, 2 uri dopoldne 2 uri popoldne brez vikenda je 600-700€ mesečno.[/quote]

Njima 4 ure na dan ne zadostuje. To je problem. In da bi bila pa ena 8-10 ur tam, pa še čez noč kdaj (ko pride res do hudih poslabšanj), bi imela ta oskrbovalka tudi tarifo ca.1600€ mesečno. In ni nič ceneje,s tem da ona jima ne bo mogla nudit zdravniško pomoč tako kot jima jo bodo lahko nudili v domu. Ne vem, sama sem ogromno premišljevala, se pozanimala o raznih variantah, pa nikakor ne pridem skozi finančno boljše, zato bom naredila najboljše za svojo psiho in to je to, starši pa bodo tudi imeli v domu najboljšo možno oskrbo, ki jima je jaz doma ne morem nuditi. Problem je samo, kako jima naj to dopovem in ju v to prepričam. Na silo ju tja ne morem spraviti, da ju bom pa imela na vesti, ker bi ju pustila sama, pa bi bilo potem kaj hudo narobe, pa tudi nočem. Oskrbovalka bi me pa (v taki meri kot bi jo potrebovala) stala enako kot dom – preverjeno.[/quote]

No, štiri ure na dan se tudi v domu ne bo nihče ukvarjal z njima.
Ne vem pa, kako ju kaniš prepričati.

Ja saj zato, ker ogromno starih ljudi dom za upokojence smatra za “hiralnico”, pa mnogi tja nočejo it.
Sodobni domovi za upokojence to pač niso več, tri take domove malce pobližje poznam in verjamem, da je marsikateremu oskrbovancu tam bolje kot doma.
Me pa čudi, da se izraz “hiralnica” najde tule, ko (domnevam) prav starih ljudi iz kakšnih zabačenih okolij ni zraven.[/quote]

Nima denarja za dom! Zato bi oddala njihovo stanovanje, za doplačilo.
In v domu sploh prostora ni…

Eno samo jamranje in nesprejetje možnih rešitev. Ki dejansko obstajajo. Cenejše, ter varne za vse strani.

Hiralnica pa dom vsekakor je- za tiste, ki si tja ne želijo.
Sem delala z njimi in taki ljudje zares hirajo.
Ovenijo, kot roža, ki jo presadiš v hladen kot.
Zelo hitro.
Gledati te ljudi, ki le še hirajo, ker so bili na silo presajeni iz okolja, ki jim je ljub, je nevzdržno.

Zato bi avtorica MORALA nasloviti svoje vprašanje, kako naj pomaga svojim staršem doma. Pri njih.
Rešitev je preprosta, dolgoročna in učinkovita. Ter relativno poceni.
Imela bi vso oskrbo 24 ur in mirno ter spokojno življenje, starša pa dostojno, kot tudi smrt.[/quote]

Pa bi nam mogoče izdala, katera je ta idealna in razmeroma poceni dolgoročna rešitev?

Kakšno družbo pa imajo nepokretni v domu?
Posteljo, nego 2krat dnevno in hranjenje 3x.

Kdor ni miren ga nafutrajo s pomirjevali, zatem splošna oslabelost, apatija, posledično pljučnica in odrešilna hitra smrt?

Ne govori, ce tam nisi delala in če ne poznaš, kako je z nepokretnimi, delno pokretnimi in dementnimi.

Tam uživajo samo tisti, ki si sami želijo tja, ne glede na zmožnost plačevanja.[/quote]

Joj, kako grde izmišljotine.
V domu je neki moj sorodnik. Je dementen, postal je agresiven, njegova žena je tudi sama že precej bolna in ne more skrbeti zanj. Otroci po službah in s svojimi družinami.
Je nepokreten v smislu, da ne more stopiti na noge (čeprav ni hrom), lahko pa sedi na vozičku. Dobiva pomirjevala, kljub temu pa je nekoč poškodoval negovalko. Žena je rekla, naj mu pač dajo še več pomirjeval, da jih ne bo napadal, pa ji je vodja osebja razložila, da ne pride v poštev, ker potem ne bo več mogel sedeti, dobil bo pljučnico in se ne bo pozdravil … da so ugotovili, kako je treba z njim, osebje ima natančna navodila, kako mora ravnati, in v tem primeru je vse v redu in ne postane agresiven.
Po drugi strani pa je res, da ne bi bil toliko vsaj v sedečem položaju, če ne bi ta žena vsak dan hodila tja in ga magari sama prestavila v voziček (ponavadi zmore, včasih pač ne in prosi za pomoč), da ga pelje na sprehod in tako dalje. Če bi bil sam, bi bil seveda več časa v postelji.
(V bistvu imajo skoraj idealno ureditev, ker gre žena vsak dan v dom in je tam po 5, 6 ur, tja jo pelje kateri od otrok oziroma pripelje nazaj domov, včasih gre tudi z avtobusom.)[/quote]
Ravno tvoj post je potrditev, da v domu NI za njih stalno poskrbljeno, žena hodi vsak da za 5,6 ur k njemu na obisk in tudi ven ga pelje, če je ne bi bilo bi možiček preživel 24 ur v postelji ker ga nihče ne bi vozil ven.

Ja saj zato, ker ogromno starih ljudi dom za upokojence smatra za “hiralnico”, pa mnogi tja nočejo it.
Sodobni domovi za upokojence to pač niso več, tri take domove malce pobližje poznam in verjamem, da je marsikateremu oskrbovancu tam bolje kot doma.
Me pa čudi, da se izraz “hiralnica” najde tule, ko (domnevam) prav starih ljudi iz kakšnih zabačenih okolij ni zraven.[/quote]

Nima denarja za dom! Zato bi oddala njihovo stanovanje, za doplačilo.
In v domu sploh prostora ni…

Eno samo jamranje in nesprejetje možnih rešitev. Ki dejansko obstajajo. Cenejše, ter varne za vse strani.

Hiralnica pa dom vsekakor je- za tiste, ki si tja ne želijo.
Sem delala z njimi in taki ljudje zares hirajo.
Ovenijo, kot roža, ki jo presadiš v hladen kot.
Zelo hitro.
Gledati te ljudi, ki le še hirajo, ker so bili na silo presajeni iz okolja, ki jim je ljub, je nevzdržno.

Zato bi avtorica MORALA nasloviti svoje vprašanje, kako naj pomaga svojim staršem doma. Pri njih.
Rešitev je preprosta, dolgoročna in učinkovita. Ter relativno poceni.
Imela bi vso oskrbo 24 ur in mirno ter spokojno življenje, starša pa dostojno, kot tudi smrt.[/quote]
Ne samo trobezljat, povej rešitev očitno si prtapametnih daj da slišimo, dohodek matere s dvema otrokoma 1300€, dom za oba starša 2200€ , ajde daj da preberemo to ekonomsko čudo kako naj vsi dostojno živijo s tem mislim tudi ona in otroka, ki odraščajoča potrebujeta vse več, morda obisk usmiljenega, ki jima bo po hitrem postopku pomagal na drug svet .

Nima denarja za dom! Zato bi oddala njihovo stanovanje, za doplačilo.
In v domu sploh prostora ni…

Eno samo jamranje in nesprejetje možnih rešitev. Ki dejansko obstajajo. Cenejše, ter varne za vse strani.

Hiralnica pa dom vsekakor je- za tiste, ki si tja ne želijo.
Sem delala z njimi in taki ljudje zares hirajo.
Ovenijo, kot roža, ki jo presadiš v hladen kot.
Zelo hitro.
Gledati te ljudi, ki le še hirajo, ker so bili na silo presajeni iz okolja, ki jim je ljub, je nevzdržno.

Zato bi avtorica MORALA nasloviti svoje vprašanje, kako naj pomaga svojim staršem doma. Pri njih.
Rešitev je preprosta, dolgoročna in učinkovita. Ter relativno poceni.
Imela bi vso oskrbo 24 ur in mirno ter spokojno življenje, starša pa dostojno, kot tudi smrt.[/quote]

Pa bi nam mogoče izdala, katera je ta idealna in razmeroma poceni dolgoročna rešitev?[/quote]

Podala sem tri.
1. Vzeti na dom, torej dati dom ženski, morda tudi mamici, ki v zameno za to, da pomaga, želi streho nad glavo.
Z njo bi se verjetno menjavali, kar bi bilo še vedno bolje, kot sedaj vse opraviti sama.

2. Nega in oskrba na domu 24h/teden.
Tudi potrebna soba. Dve negovalki, ki se menjata na teden ali dva, dogovor njun, sta prisotni in na razpolago noč in dan.
Cena za obe bi bila po dogovoru z njima. Kuhata, oskrbita starša, tudi os.nego, zdravila.

3. Najem sile za ure, ko jih rabite. Cena je subvencionirana s strani občine.
Nikakor ne po 10 in več ojrov. To so tarife gospa, ki pridejo na dom pamet solit, navadne ženske pa to opravijo tiho in skrbno za male pare, mimogrede.
Ko seštejete obe penziji, ter dodatek za pomoč in postrežbo, se izide.

Pa bi nam mogoče izdala, katera je ta idealna in razmeroma poceni dolgoročna rešitev?[/quote]

Podala sem tri.
1. Vzeti na dom, torej dati dom ženski, morda tudi mamici, ki v zameno za to, da pomaga, želi streho nad glavo.
Z njo bi se verjetno menjavali, kar bi bilo še vedno bolje, kot sedaj vse opraviti sama.

2. Nega in oskrba na domu 24h/teden.
Tudi potrebna soba. Dve negovalki, ki se menjata na teden ali dva, dogovor njun, sta prisotni in na razpolago noč in dan.
Cena za obe bi bila po dogovoru z njima. Kuhata, oskrbita starša, tudi os.nego, zdravila.

3. Najem sile za ure, ko jih rabite. Cena je subvencionirana s strani občine.
Nikakor ne po 10 in več ojrov. To so tarife gospa, ki pridejo na dom pamet solit, navadne ženske pa to opravijo tiho in skrbno za male pare, mimogrede.
Ko seštejete obe penziji, ter dodatek za pomoč in postrežbo, se izide.[/quote]

Daj ne nakladaj, no! 2 ženski, ki se tedensko izmenjujeta, je treba PLAČAT. Bi šla ti negovati starostnika za 100 evrov na teden? Pa da te vidim. Aja, ne rabis niti 100 evrov, saj ti bojo vendar nudili streho nad glavo, toplo posteljo in hrano. Daj, zenska, stopi na realna tla!

Pomoč s strani občine, ja. Se vidi, da je še nikoli nisi rabila. Ko sem se jaz pozanimala za mamo, bi mi pripadala max.ena ura na dan, čez vikend nič. Super ane, pa se poceni je. Juhu, občinska dobrota za vtaknit nekam! Aja, pa čakalna doba vsaj dva meseca. Mami je prej umrla, kot bi dočakala to občinsko miloščino…

Oglasajte se tisti, ki ste v realnosti stvar že preizkusili, ne pa kar nekaj nakladat. Edina rešitev a avtoricinem primeru je žal dom. Ni druge variante. Avtorica, obrni se na osebnega zdravnika, včasih njihova beseda več zaleže kot tvoja.

Pa bi nam mogoče izdala, katera je ta idealna in razmeroma poceni dolgoročna rešitev?[/quote]

Podala sem tri.
1. Vzeti na dom, torej dati dom ženski, morda tudi mamici, ki v zameno za to, da pomaga, želi streho nad glavo.
Z njo bi se verjetno menjavali, kar bi bilo še vedno bolje, kot sedaj vse opraviti sama.

2. Nega in oskrba na domu 24h/teden.
Tudi potrebna soba. Dve negovalki, ki se menjata na teden ali dva, dogovor njun, sta prisotni in na razpolago noč in dan.
Cena za obe bi bila po dogovoru z njima. Kuhata, oskrbita starša, tudi os.nego, zdravila.

3. Najem sile za ure, ko jih rabite. Cena je subvencionirana s strani občine.
Nikakor ne po 10 in več ojrov. To so tarife gospa, ki pridejo na dom pamet solit, navadne ženske pa to opravijo tiho in skrbno za male pare, mimogrede.
Ko seštejete obe penziji, ter dodatek za pomoč in postrežbo, se izide.[/quote]
A veš kako se temu kar imaš ti za rešitev reče, filozofiranje pametnega babšeta, ki pojma nima.
1.) Nihče ne bo zato da bo dobil streho nad glavo delal 24h na dan ali pa se izmenjaval s njo, zakaj že ? aja za 300€ toliko kot je najemnina, nehaj pametarit s takimi bolanimi.
2.) nega 24/7 je dobrih 1000€ NA TEDEN !!!!!!!!!!!!!!!! daj se prepričaj predno izjaviš bedarijo.
3.) Eno je pomoč eno pa 24/7 oskrba a si res tok butasta da ne razumeš razlike, ja pomaga ti nekdo, ki ga pokličeš in pride za uro dve, stalna pomoč je pa kar 8-10€ na uro in NE občina tega ne subvencionira temveč ti da nekaj drobiža in to ne za celodnevno oskrbo temveč za 2 uri dnevno ostalo je tvoj strošek.
Daj bodi raje tiho ker se samo sramotiš s takim pisanjem, pojma nimaš kaj pomeni oskrba 24/7 in to dveh kot berem kar žleht oseb.

Negovalke na domu do super rešitev. Samo ni mi jasno, kako jima 3-4 ure na fan niso dovolj?

Zjutraj negovalka pride, nega, fruštek, zdravila. Potem pop da kosilo (predlagam, da se hodi iskat v vrtec, šolo), spet zdravila, previjanje, kar je drugo potrebni. Zvečer pa hrana, zdravila, previjanje. To je 3 ure.

Enkrat tedensko še kopanje.
Zakaj bi rabila več ur? Resno sprašujem. Da bi ti pomagala.

Če ti je to absolutno nemogoča tešitev, predlagam, da greš na csd. Daš opravilno nesposobnost in ju daš v dom.

Ker lahko kdo reče, kar hoče, če nisi negoval nekoga, ne veš, kako je to.
Jaz sem tudi edinka, imam moža, otroke. Preden nisem večino dela naložila na negovalke se mi je skoraj zmešalo. Fizično še gre, psiha je tukaj hudič…
Jaz vem, da sem dolgo vidla edino rešitev v samomoru. Samo zaradi otrok nisem. Zakaj? Ker jaz nisem zmogla, mama pa pod nobenim pogojem v dom. Nisem videla druge rešitve. Najela sem negovalke
Tudi to je bila mama proti. Ampak sem vseeno to naredila. Zdaj lahko vsaj živim. Čeprav ima 5 ljudi ključ do hiše, v kuhinji imam skoz še nekoga, skratka intima, zasebnosti ni. Ampak gre…

Niti minute ne oklevaj! Niti minute. Razumeš.
Jutri jima pojdi rihtat dom.

Preizkušeno v realnosti!
Starci in vsi bomo tudi starci, se moramo zavedati in se sami odločiti za optimalne rešitve.
Optimalno je odhod. Kamorkoli!
Tukaj je prav nekaj trapastih odgovorov in jih je nesmiselno upoštevati in niti brati.

Podala sem tri.
1. Vzeti na dom, torej dati dom ženski, morda tudi mamici, ki v zameno za to, da pomaga, želi streho nad glavo.
Z njo bi se verjetno menjavali, kar bi bilo še vedno bolje, kot sedaj vse opraviti sama.

2. Nega in oskrba na domu 24h/teden.
Tudi potrebna soba. Dve negovalki, ki se menjata na teden ali dva, dogovor njun, sta prisotni in na razpolago noč in dan.
Cena za obe bi bila po dogovoru z njima. Kuhata, oskrbita starša, tudi os.nego, zdravila.

3. Najem sile za ure, ko jih rabite. Cena je subvencionirana s strani občine.
Nikakor ne po 10 in več ojrov. To so tarife gospa, ki pridejo na dom pamet solit, navadne ženske pa to opravijo tiho in skrbno za male pare, mimogrede.
Ko seštejete obe penziji, ter dodatek za pomoč in postrežbo, se izide.[/quote]
A veš kako se temu kar imaš ti za rešitev reče, filozofiranje pametnega babšeta, ki pojma nima.
1.) Nihče ne bo zato da bo dobil streho nad glavo delal 24h na dan ali pa se izmenjaval s njo, zakaj že ? aja za 300€ toliko kot je najemnina, nehaj pametarit s takimi bolanimi.
2.) nega 24/7 je dobrih 1000€ NA TEDEN !!!!!!!!!!!!!!!! daj se prepričaj predno izjaviš bedarijo.
3.) Eno je pomoč eno pa 24/7 oskrba a si res tok butasta da ne razumeš razlike, ja pomaga ti nekdo, ki ga pokličeš in pride za uro dve, stalna pomoč je pa kar 8-10€ na uro in NE občina tega ne subvencionira temveč ti da nekaj drobiža in to ne za celodnevno oskrbo temveč za 2 uri dnevno ostalo je tvoj strošek.
Daj bodi raje tiho ker se samo sramotiš s takim pisanjem, pojma nimaš kaj pomeni oskrba 24/7 in to dveh kot berem kar žleht oseb.[/quote]

V prejšnjih postih sem ti dala splet ZDUS, kjer si te ponudbe ogledaš, koga kontaktiraš ali daš sama svoj oglas brezplačno.

Tvoja stvar, kar ti bolj odgovarja.

Če pa želiš najeti negovalki 24h/teden, so pa cenebrazlične, od 300€/2 tedna plus hrano, sobo ali pa več, kot se dogovorite.

Da pa sploh odgovarjam na tvoj oholi nastop, pa zato, ker so tu še drugi, ki že in še bodo rabili te info.
Ter v dokaz, da ohranimo mirne živce, ko nas svojci ali oskrbovanci ponižujete.
In vam ostajamo zveste, ko vidimo vaš nasmešek, ko vam gre bolje. Tudi zaradi nas.
Naj ti pa to ne pride v dnevno rutino. Ker s takim nastopom boš ostala brez pomoči. Ne le naše. Tudi tu.
Toliko tebi v vednost.
Ja in hvala, ker si si dovolila žaliti poštene ljudi. Upam, da se v dobro zase in za vse, zadržiš, ko boš težavo res želela rešiti v dobro vseh.

Slučajno zadevo in problematiko poznam bolje, kot jo ti ta trenutek. Jo pa še boš, ker te izkušnja prisili.
Zavod bi te oskubil, kot rečeno, punce, ki nimajo veze z njim, posel pa obvladajo v nulo in so neprecenljive, pa delajo skrbno za smešen denar.
Ti pa kot želiš.
Ja, namenjeno je ostalim bralcem, ki bodo hvaležni za vsak dobronamerni namig.

Veš, nekateri delamo tudi z nasmehom, za nasmeh.
To je pravo plačilo, ne tvoj denar.
Pa lepo pozdravljena.


A veš kako se temu kar imaš ti za rešitev reče, filozofiranje pametnega babšeta, ki pojma nima.
1.) Nihče ne bo zato da bo dobil streho nad glavo delal 24h na dan ali pa se izmenjaval s njo, zakaj že ? aja za 300€ toliko kot je najemnina, nehaj pametarit s takimi bolanimi.
2.) nega 24/7 je dobrih 1000€ NA TEDEN !!!!!!!!!!!!!!!! daj se prepričaj predno izjaviš bedarijo.
3.) Eno je pomoč eno pa 24/7 oskrba a si res tok butasta da ne razumeš razlike, ja pomaga ti nekdo, ki ga pokličeš in pride za uro dve, stalna pomoč je pa kar 8-10€ na uro in NE občina tega ne subvencionira temveč ti da nekaj drobiža in to ne za celodnevno oskrbo temveč za 2 uri dnevno ostalo je tvoj strošek.
Daj bodi raje tiho ker se samo sramotiš s takim pisanjem, pojma nimaš kaj pomeni oskrba 24/7 in to dveh kot berem kar žleht oseb.[/quote]

V prejšnjih postih sem ti dala splet ZDUS, kjer si te ponudbe ogledaš, koga kontaktiraš ali daš sama svoj oglas brezplačno.

Tvoja stvar, kar ti bolj odgovarja.

Če pa želiš najeti negovalki 24h/teden, so pa cenebrazlične, od 300€/2 tedna plus hrano, sobo ali pa več, kot se dogovorite.

Da pa sploh odgovarjam na tvoj oholi nastop, pa zato, ker so tu še drugi, ki že in še bodo rabili te info.
Ter v dokaz, da ohranimo mirne živce, ko nas svojci ali oskrbovanci ponižujete.
In vam ostajamo zveste, ko vidimo vaš nasmešek, ko vam gre bolje. Tudi zaradi nas.
Naj ti pa to ne pride v dnevno rutino. Ker s takim nastopom boš ostala brez pomoči. Ne le naše. Tudi tu.
Toliko tebi v vednost.
Ja in hvala, ker si si dovolila žaliti poštene ljudi. Upam, da se v dobro zase in za vse, zadržiš, ko boš težavo res želela rešiti v dobro vseh.

Slučajno zadevo in problematiko poznam bolje, kot jo ti ta trenutek. Jo pa še boš, ker te izkušnja prisili.
Zavod bi te oskubil, kot rečeno, punce, ki nimajo veze z njim, posel pa obvladajo v nulo in so neprecenljive, pa delajo skrbno za smešen denar.
Ti pa kot želiš.
Ja, namenjeno je ostalim bralcem, ki bodo hvaležni za vsak dobronamerni namig.

Veš, nekateri delamo tudi z nasmehom, za nasmeh.
To je pravo plačilo, ne tvoj denar.
Pa lepo pozdravljena.[/quote]
Delaš ti moj kur…. za nasmeh baba prfuknjena, ja dan dva morda tri ne pa 24/7, eno je v trgovino it namesto starostnika, skuhat kavico in malo podebatirat drugo pa skrbeti za njega 24 ur mu čistiti blato ko mu uide, vsakodnevno kopanje in prisotnost 24 ur vsak dan, daj ne filozofiraj, poserjem se na ta tvoj namig ker je lažen in zavajajoč, 300€ na teden za oskrbo daj ne laži ker vem koliko je treba dajat in taki dobrotniki pridete 2x,3x za več je pa cel kup izgovorov, prostovoljstvo, pa ni vedno ljudi na razpolago, joj pa danes ni nobenega itd itd, ne seri avtorica to ni samo pomoč in razgovor ob kavici temveč ,čiščenje drekov in ukvarjanje s dvema starostnikoma ki sta poleg vsega še težavna.

Kosilo vrtec, šola: recimo v naših krajih te možnosti sploh ni, če upoštevamo, da avtorica verjetno hodi v službo in jima ne more ob neki normalni uri dostaviti kosila. Kosilo iz doma je vsaj v naših krajih precejšen luksuz in za dve osebi (brez vikendov) pride skoraj 400 evrov na mesec.
Sofinancirana pomoč je, kot smo ugotovili, omejena na maksimalno dve uri na dan (verjetno je odvisno od občine, za našo vem, da se ta negovalka mora kar potrudit, da naklepa ure). To je potem deset evrov na dan oziroma 200 na mesec brez vikendov. Plus še kaka ura druge pomoči, spet deset evrov na dan, in smo že pri 800 evrih na mesec oziroma verjetno že kar postrgali eno penzijo ali celo še več.

Zgoraj naštete tri rešitve so pa tako naivne, da bi se še Sneguljčica in sedem palčkov valjalo po tleh od smeha. Da bo nekdo prišel delat za 24 ur na dan za streho nad glavo?
Ravno mi je mama pripovedovala o znancih, ki imajo negovalko za poln delovni čas: poleg stanovanja in hrane dobi plačo 1200 evrov in en dan na teden je frej plus seveda dopust. Ne dela drugega kot neguje, ne čisti, ne kuha, ne lika, pere in podobno.

A sem lahko malo zlobna? Ker menim, da bo moral avtorica slej ko prej dati staršev dom. In če začne iskati danes, bo mogoče rešena tega bremena šele čez pol leta ali več. Ker domov ni ali vsaj takih ne, ki bi takoj sprejeli dva starostnika potrebna nege. Čeprav je oče še pravi mledenič je očitno bolezen tista, ki onemogoča normalno funkcioniranje njega, pa tudi mame z vsemi obolenji. Očitno sta starša slabo pazila na svoje zdravje, se pregarala pri hiši, na katero sta čustveno navezana in zato nočeta oditi. Ampak bosta morala, ker tudi če imata najboljšo pokojnino ( pa jo nimata) bo treba dom doplačevat. Zato jima je to treba dopovedat, ali pa ju nekaj dni pustit, da se znajdeta kakor vesta in znata. Hudo, grdo ampak s sebičnimi starci je tako kot z majhnimi otroci- potrebno jim je postavit meje. In to moraš avtorica storit. Če prav berem imaš še dva predšolska otroka, kako pa skrbiš zanju?

V prejšnjih postih sem ti dala splet ZDUS, kjer si te ponudbe ogledaš, koga kontaktiraš ali daš sama svoj oglas brezplačno.

Tvoja stvar, kar ti bolj odgovarja.

Če pa želiš najeti negovalki 24h/teden, so pa cenebrazlične, od 300€/2 tedna plus hrano, sobo ali pa več, kot se dogovorite.

Da pa sploh odgovarjam na tvoj oholi nastop, pa zato, ker so tu še drugi, ki že in še bodo rabili te info.
Ter v dokaz, da ohranimo mirne živce, ko nas svojci ali oskrbovanci ponižujete.
In vam ostajamo zveste, ko vidimo vaš nasmešek, ko vam gre bolje. Tudi zaradi nas.
Naj ti pa to ne pride v dnevno rutino. Ker s takim nastopom boš ostala brez pomoči. Ne le naše. Tudi tu.
Toliko tebi v vednost.
Ja in hvala, ker si si dovolila žaliti poštene ljudi. Upam, da se v dobro zase in za vse, zadržiš, ko boš težavo res želela rešiti v dobro vseh.

Slučajno zadevo in problematiko poznam bolje, kot jo ti ta trenutek. Jo pa še boš, ker te izkušnja prisili.
Zavod bi te oskubil, kot rečeno, punce, ki nimajo veze z njim, posel pa obvladajo v nulo in so neprecenljive, pa delajo skrbno za smešen denar.
Ti pa kot želiš.
Ja, namenjeno je ostalim bralcem, ki bodo hvaležni za vsak dobronamerni namig.

Veš, nekateri delamo tudi z nasmehom, za nasmeh.
To je pravo plačilo, ne tvoj denar.
Pa lepo pozdravljena.[/quote]
Delaš ti moj kur…. za nasmeh baba prfuknjena, ja dan dva morda tri ne pa 24/7, eno je v trgovino it namesto starostnika, skuhat kavico in malo podebatirat drugo pa skrbeti za njega 24 ur mu čistiti blato ko mu uide, vsakodnevno kopanje in prisotnost 24 ur vsak dan, daj ne filozofiraj, poserjem se na ta tvoj namig ker je lažen in zavajajoč, 300€ na teden za oskrbo daj ne laži ker vem koliko je treba dajat in taki dobrotniki pridete 2x,3x za več je pa cel kup izgovorov, prostovoljstvo, pa ni vedno ljudi na razpolago, joj pa danes ni nobenega itd itd, ne seri avtorica to ni samo pomoč in razgovor ob kavici temveč ,čiščenje drekov in ukvarjanje s dvema starostnikoma ki sta poleg vsega še težavna.[/quote]

Glej, še enkrat.
V Avstriji delajo negovalke, pflegehelfer, za jurja, s svojim spjem, avstrijskim. Ce kdo da več, toliko bolje.
Torej, za ta denar, kamor sodi se prispevek za socialo, plus hrana in prevoz, dela 14 dni, 24 ur.
Kar pomeni, da je tam in na voljo tudi ponoči.
Ko je treba, se zbudi, da zdravilo ali opravita toaleto in nazaj spat. Čez dan vse, kar se dogovorijo, z nim, s svojci, z zdravnikom.
In ja, psihicna pripravljenost negovalk je odlična, kljub starosti. Pač poznamo svoje delo in ga imamo tudi rade. Jbg.
Izkušnje so kljucne.
Torej, negovalka je pri oskrbovancu teden ali dva, teden ali dva pa doma.
Tu pa zadeve niso urejene, niti se ne da toliko sploh zaslužiti. Ceno sem povedala povsem tapravo. Sprejmi ali pusti.
Pri nas je tako. Za tisto, ki še ni v penzjonu, se ne izide.
Avstrija pa te negovalke plača, odvisno od ur. Ter da možnost oz je nujno, da si sama plača soc,prispevek.

Priznam, cena je prenizka, tudi v Avstriji.
Bolje jo odnesejo dnevne negovalke, ki so leteče, kot pri nas.
Naše zasluzijo mizerijo, ostalo pobere zavod, ki jih zaposli.

Torej, zasebno se da negovalko dobiti po oglasih ali na priporočilo, od ust do ust.

No, bomo rekli kaj na to, kako ženske podelamo vse, kar moški nebi?
Marsikateri je ta opcija dela še edina moznost preživetja, potem, ko ostane predčasno na cesti.
In vesele smo jo. Res ni vse v denarju.
Medsebojno spoštovanje in zadovoljstvo obeh strani marsikaj odtehta.
Negovalke nismo vec izključene iz družbe, svojci in oskrbovanci pa znova zaživijo.
Nego delati svojcu je za najbližje, na daljši rok, skoraj nečloveško zahtevno.
Tudi oskrbovanci se do tujcev ne vedejo tako zahtevno, kot se do svojcev.

Če kdo plačuje več, kot jurja, za 14 dni, je to pač vaša stvar, ker vas krade agencija.
Me pa resnično zanima, koliko vas takih je, ter katere agencije.
Ker negovalke, oskrbovalke dobijo le zajamceno placo.
Pa zaposlitev za tri mesece.


Od občine bo samo tolikšen del hiše kolikor bo občina plačevala za starša, torej če bo ta strošek recimo za primer 20.000 €, hiša pa je vredna cca 150.000 €, .občina ne vzame cele hiše pač pa kot mi je znano iz primera v širši familiji da občina možnost odplačilo dolga tudi obročno, ali pa se hiša proda in razdeli.

Jaz sem za mamo zrihtala kosilo iz bližnje gostilne. Če se zmeniš, da vzameš vsak dan 2 kosila, ne vem, če bo več kot 10€ za oba skupaj. Saj se da zmenit. Saj jim je v interesu, da prodajo. Jaz mislim, da z 350€ morata priti čez, kar se kosila tiče. Mi smo predmestje Ljubljane in nimamo višjih cen… Koliko je potem pri vas kosilo iz doma? Bolj natančno? Čeprav, … Pustimo to.

Kar se negovalk tiče. Občina sofinancira 90 ur/mesec. To je 3/dan. Mislim, da je to zakonsko določeno. Če pa ni, je pa tako, da toliko in toliko ur občina sofinancira, kar pa ne pomeni, da negovalke ne smejo več ur narediti. Lahko, samo plačaš polno ceno. Kar je nekje 15€/Uro.

In če smo čisto iskreni, ta ženska si MORA najti rešitev. Mislim, da ji bo zelo, zelo težko uspelo dati starše v dom. To ni kar tako. In negovalke so super zadeva. In moraš pač s tem računati, da bo šla penzija in še kaj v ta namen. Ampak potem bo ona bolj prosta!!! Saj v domu bo mogla tud doplačat!

Žal nisem prebrala niti enega odgovora, ki binakazaval lastno izkušnjo. Vse nekaj nakladate o stvareh ki nimate pojma. In sicer avtorica ne vem iz katere občine si jaz sem iz Ljubljane in ja nam občina v takem primeru kot je tvoj nudidenarno pomoč tako, da me negovalka ki pride 2x na dan domov in sicer zjutraj da babico umije jo nahrani ter okoli 12 ure da ji da jesti kosilo katerega pripeljejo iz bljižnje gostilne prilagojeno njej (spasirano), ter jo še enkrat preobleče če je to potrebno stane samo 3.8 eur razliko pokrije občina. In ja dokler se bo babica zavedala kljub temu da je težko jo bomo imeli doma ker če bi jo dali proti njeni volji v dom bi v mesecu dni umrla. pa si tega ni zaslužila saj nam je vedno stala ob strani in nam pomagala, zdaj je naš čas, da ji to vrnemo.
Važna je orgarnizacija: jaz imam službo od 8-17 ure tako da smo zaprosili za negovalko ter poskrbeli za kosilo. Ob 14 uri pride 15 letni sin domov (vmes jo pride pogledat soseda). Imam še brata in sestro ki se med sabo malo izmenjujemo pri negi in skrbi.

Babica ima 680 eur penzije in iz tega denarja plačujemo njena kosila ter nego.

Tebe avtorica pa res ne zastopim, da si tako nezaorgarnizirana ter neveda ter imam občutek brez čustev. Oče in mama sta ti stala ob strani, ti dala streho nad glavo in verjamem, da sta ti pomirkala otroke. Ampak to si pozabila, kot si pozabila omeniti, da verjetno ni tvoj dohodek 1300 ampak še preživnina ter otroški dokladi in da si stroške hiše delite s starši ali po možnosti položnice plačujeta samo starša, tako da tebi ostane ves prihodek. Lej meni se ne smiliš ravno nasprotno. Postavila si se v vlogo žrtve kot si se verjetno tudi pri ločitvi, si pa total ena egoistka, ki bi šla kar v najem starše pa ko jo rabijo pustila umreti. Bljak

New Report

Close