Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Staršem sem v napoto

Staršem sem v napoto

Vedno pomagam doma, zmeraj vse naredim, kar mi naročijo, včasih še več kot je treba, še skuham jim vedno, jim pripravim za jesti, ko pridejo iz dela. jaz še študiram in delam. Plačujem si vedno vse sama, se pravi hrano, obleke, položnice itd., pa me doma vedno dajajo v nič, oče in mati me konstantno žalita, oče mi vedno znova pove, da sem največje sranje v družini, za hrbtom me vedno opravljata.

Vse stvari, če jih nimam v sobi mi zmečejo v smeti. Ko sprašujem mati kje so moje stvari, mi odgovori, da neve. In potem jih seveda najdem v smeteh.

Samo do mene se tako obnašajo, do ostalih sorojencev pa so vedno prijazni, ljubeči.

sama sebe trpinčiš, iščeš njihovo priznanje, da si vredna, itd…si že polnoletna, študiraš, delaš…zakaj za vraga si to počneš , to ponižanje, žaljenje…to ti ni trba prenašat…torej…čimprej se odseli ali študentski dom, soba, sobivanje, garsonjera…so opcije, ker nikoli ne bo bolje…potem boš v miru zaživela, doštudirala in mogoče bo treba predelovat travme otroštva. prekini vse stike in furaj svoj life naprej. želim ti moč, da ti uspe, samozavest, samospoštovanje in pogum in sporoči kako ti je uspelo. pa nič cmihat mama, ata pa kaj boš sama in podobne čustvene happy family navlake…tu je potreben čisti razum preživetja, drugače te bosta uničila do konca.

Odgovor na objavo uporabnika
someone162, 08.08.2022 ob 17:29

Vedno pomagam doma, zmeraj vse naredim, kar mi naročijo, včasih še več kot je treba, še skuham jim vedno, jim pripravim za jesti, ko pridejo iz dela. jaz še študiram in delam. Plačujem si vedno vse sama, se pravi hrano, obleke, položnice itd., pa me doma vedno dajajo v nič, oče in mati me konstantno žalita, oče mi vedno znova pove, da sem največje sranje v družini, za hrbtom me vedno opravljata.

Vse stvari, če jih nimam v sobi mi zmečejo v smeti. Ko sprašujem mati kje so moje stvari, mi odgovori, da neve. In potem jih seveda najdem v smeteh.

Samo do mene se tako obnašajo, do ostalih sorojencev pa so vedno prijazni, ljubeči.

In kaj še delaš tam? Pojdi stran, vlagaj vase, delaj na sebi in za svojo dobrobit.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
vrednotenje, 08.08.2022 ob 18:24

sama sebe trpinčiš, iščeš njihovo priznanje, da si vredna, itd…si že polnoletna, študiraš, delaš…zakaj za vraga si to počneš , to ponižanje, žaljenje…to ti ni trba prenašat…torej…čimprej se odseli ali študentski dom, soba, sobivanje, garsonjera…so opcije, ker nikoli ne bo bolje…potem boš v miru zaživela, doštudirala in mogoče bo treba predelovat travme otroštva. prekini vse stike in furaj svoj life naprej. želim ti moč, da ti uspe, samozavest, samospoštovanje in pogum in sporoči kako ti je uspelo. pa nič cmihat mama, ata pa kaj boš sama in podobne čustvene happy family navlake…tu je potreben čisti razum preživetja, drugače te bosta uničila do konca.

Spokaj od doma. Pri 18 sem odšla, nikoli se vrnila, najela sobico pri eni zlo prijazni družini, magistrirala brez kakega priveska z denarjem.

Pa je mama rekla, saj boš še prišla nazaj nisem nikoli, samo na obisk!

33 let že samostojna.

Vse se da.

grozljivo tole brat, vidiš kako to nanese, se norca iz tebe delajo, katera naivnica…sorojenci pa buci, buc jih častijo…zakaj do tega pride, da ne znajo vseh enakovredno sprejet…kaj je zadaj v preteklosti, nisi očetova ali kaj podobnega in da mati to dovoljuje in še sama sodeljuje, pa to je kot v srhljivki, no….

ti si se že opolnomočila, si lahko pomagaš ven…kaj pa tam kjer je tak “izbranec ” še mlajši…ker to ni edini primer, da enega tako izločijo…

spakiraj takoj in se reši, ja ….

Ah, ni ti treba tega prenašat. Tudi če boš vse naredila tipi topi, ne boš dobila njunega priznanja, potrditve ali kar koli že čakaš. Lahko ju spominjaš na koga iz njune preteklosti, lahko nisi bila rojena ob pravem času zanju, karkoli, nekaj v zvezi s tabo jima ne štima in ti ne moreta dati, kar rabiš. Je žalostno, a poskušaj sprejeti. Žaljenje, poniževanje in vtikanje v tvoje stvari ustavi oziroma se odseli.

in če si hladno razumsko predstavljaš, da ta dva nista tvoja starša(  ne vpletaš čustev starševstva sploh )- bi to še prenašala tako psihično trpinčenje in nasilje in do kdaj ?  torej- kaj čakaš ? ta dva sta ti tujca, ki se izživljata nad teboj s tvojim prostovoljnim pristankom.

beži stran !!!

Ponavadi ne komentiram, sam tole je pa čisto podobno temu, kar sem doma doživljal sam, dokler nisem postavil jasnih mej. Samo, da sta bili v mojem primeru mama in stara mama tisti, ki sta me zaničevali.

Če bi se rada o tem pogovorila, je tu moj email; [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
nisi kriva, 08.08.2022 ob 18:40

Ah, ni ti treba tega prenašat. Tudi če boš vse naredila tipi topi, ne boš dobila njunega priznanja, potrditve ali kar koli že čakaš. Lahko ju spominjaš na koga iz njune preteklosti, lahko nisi bila rojena ob pravem času zanju, karkoli, nekaj v zvezi s tabo jima ne štima in ti ne moreta dati, kar rabiš. Je žalostno, a poskušaj sprejeti. Žaljenje, poniževanje in vtikanje v tvoje stvari ustavi oziroma se odseli.

Res je. Ne boš ju spremenila. Vedno in večno bosta taka. Nekaj ti zamerijo in ni načina, da to spremeniš. In večno bosta krivična. Glede na to, da si mlada, če imaš možnost, čimprej se odseli, sicer te bosta uničila.

Čimprej pojdi od doma. Če misliš, da te bosta zaradi tega, ker vse postoriš doma imela rada, se zelo motiš. Samo še bolj te bosta izkoriščala, dokler ne pop….

Žal mi je to napisati, ampak imaš nesramne in strupene starše. Ne prepiraj se z njimi in ne išči od njih ljubezni in potrditve. Čim prej pojdi na svoje in zadihaj s polnimi pljuči. Le zakaj bi prenašala poniževanja in žalitve?

Imej se rada in se spoštuj. Žal mi je, da imaš take starše. Žal si staršev ne moremo izbrati sami. V glavnem, čim prej na svoje!

takole med nama…študirana, delaš…inteligentna..???

kje se vidiš čez pet /deset let…???

boš doma plačevala, jim kuhala in stregla, poslušala žaljivke in zmerjanja, ….???

medtem ,ko si bodo bratje in sestre na fino postlali , odselili, in uživali- ti pa ostala doma v bolečini in trpljenju…!!!

ali boš samosvoja, samozavestna, ustvarjujoča , izpolnjujoča po svojih željah…???

tvoja izbira…nisi zaprta in zaklenjena v kakšni kleti, nihče ti ne tišči pištole za vrat…vse počneš prostovoljno po lastni izbiri…!!!

razmisli !!!

Odgovor na objavo uporabnika
logika373, 08.08.2022 ob 19:46

takole med nama…študirana, delaš…inteligentna..???

kje se vidiš čez pet /deset let…???

boš doma plačevala, jim kuhala in stregla, poslušala žaljivke in zmerjanja, ….???

medtem ,ko si bodo bratje in sestre na fino postlali , odselili, in uživali- ti pa ostala doma v bolečini in trpljenju…!!!

ali boš samosvoja, samozavestna, ustvarjujoča , izpolnjujoča po svojih željah…???

tvoja izbira…nisi zaprta in zaklenjena v kakšni kleti, nihče ti ne tišči pištole za vrat…vse počneš prostovoljno po lastni izbiri…!!!

razmisli !!!

Spokaj kakor hitro te noge nesejo. Glede na to, da si sposobna sama sebe preživljat, samo bejž. Si se kdaj vprašala zakaj se starša tako obnašata do tebe oziroma si kdaj starša to vprašala? Veš kaj drago dekle, zrihtaj si vse potrebno (mogoče lahko poskušiš najti sobo v študentskem domu??), potem jima pa povej kar jima gre in spokaj. Močno držim pesti zate in upam, da ti uspe. Saj bo, samo pogumno. Tukaj bi bilo tudi zelo fino, če bi ti ob strani stala kakšna prijateljica, prijatelj,….da ne boš tako zelo sama na začetku.

 

Staršev si ne moreš izbrati, ampak vseeno jih moraš spoštovati. Meni pomaga, da nisem veliko časa v njihovi bližini in tako, ne rabim vseskozi poslušati njihovih pripomb. Rabiš nekaj, da se jim umakneš, ko te žalijo in pa predvsem trdne živce, da se ne spraviš na njihov nivo in jim ne nasprotuješ. Preslišiš kakšno stvar in si misliš svoje. Ko sem bil mlajši, sem vso jezo, ki sem jih imel do staršev usmeril v šport in mi je bilo lažje. Zdaj sem bolj zrel, z manj čustvi in bolj racionalno prenesem krivice.

no. če logično sklepaš, si jima v napoto- kot jamraš in cviliš…in..kaj naredimo, ko se počutimo nekomu v napoto ?

a)

b)

c)

Odgovor na objavo uporabnika
Podobno, 08.08.2022 ob 19:56

Staršev si ne moreš izbrati, ampak vseeno jih moraš spoštovati. Meni pomaga, da nisem veliko časa v njihovi bližini in tako, ne rabim vseskozi poslušati njihovih pripomb. Rabiš nekaj, da se jim umakneš, ko te žalijo in pa predvsem trdne živce, da se ne spraviš na njihov nivo in jim ne nasprotuješ. Preslišiš kakšno stvar in si misliš svoje. Ko sem bil mlajši, sem vso jezo, ki sem jih imel do staršev usmeril v šport in mi je bilo lažje. Zdaj sem bolj zrel, z manj čustvi in bolj racionalno prenesem krivice.

Zakaj bi mogel starša spoštovati, če te ona ne? Spoštovanje bi naj temeljijo za obe strani.

Ta teorija ,da moraš spoštovati starša, ker sta te spravila na svet, pri meni ne pije vode.

Torej ,če imaš starša, ki pijeta ,ali se drogirata, te  fizično in psihično zlorabljata,torej pretepata in žalita po dnevnem redu,jih moraš spoštovati??

Preveč vam je enim cerkev glavo oprala!!

 

Avtorka raje se umakni in zaživi za sebe. Kar fajn zmanjšaj stike z njima . Nista vredna, da si pshično uničena zaradi njiju.

Odgovor na objavo uporabnika
Pepsicola, 08.08.2022 ob 19:52

Spokaj kakor hitro te noge nesejo. Glede na to, da si sposobna sama sebe preživljat, samo bejž. Si se kdaj vprašala zakaj se starša tako obnašata do tebe oziroma si kdaj starša to vprašala? Veš kaj drago dekle, zrihtaj si vse potrebno (mogoče lahko poskušiš najti sobo v študentskem domu??), potem jima pa povej kar jima gre in spokaj. Močno držim pesti zate in upam, da ti uspe. Saj bo, samo pogumno. Tukaj bi bilo tudi zelo fino, če bi ti ob strani stala kakšna prijateljica, prijatelj,….da ne boš tako zelo sama na začetku.

 

S tem odgovorom in nasvetom se pa 100 odstotno strinjam.

Če si že zdaj vse sama plačuješ, boš še tisto najemnino zmogla.

Odgovor na objavo uporabnika
osamosvoji se, 08.08.2022 ob 20:29

Če si že zdaj vse sama plačuješ, boš še tisto najemnino zmogla.

Ni nujno, najemnine so strahovito gor skočile. Po možnosti pa te še ven vržejo za tistih par mesecev ker se jim bolj splača imet turiste.

Hja, samo zdaj dela mogoče 20 ur na teden, da plača telefon, hrano, … Potem bo morala delati 40 ur na teden, da plača še najemnino. In kdaj bo imela čas za študij, vaje in predavanja? In ali hodi na zaposljiv študij, ali bo po študiju kelnarila?

Pri današnjih cenah se bo študentka bolj težko sama preživljala.

Če si tako oh in sploh top, v čem je problem, da ne pospravljaš za seboj?

Ce si ze zdaj vse placas pa idi na svoje. Ne bo nic kaj drazje, samo mir bo

Pa dej zenska zber se. Primarno druzino imas  lahko rad tudi na daljavo.Ni treba bit njihova kanta za smeti.Odseli se prevzami odgovornost zase in si ustvari zivljenje kot ti ustreza.

In kaj čakaš? Da te dokončno prepričajo, da si ničvredno sranje? In da boš pozneje, pri 40., 50. letih plačevala ure in ure pri psihiatru? Stran, stran in še enkrat stran. Čimprej, dokler še dvomiš, ker kmalu jim boš verjela.

New Report

Close