Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek .. starši raje tiho?

.. starši raje tiho?

Zgornji del o predsodkih do Bežigrada ti verjamem in se strinjam.

Se pa ne strinjam s tvojo metodo:

To, da pri čisto vsem daš od sebe 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je direktna pot v izgorelost v kasnejših letih.
Lenoba ni samo negativna lastnost, pritisk nenehnega blestenja v vseh zadevah pa ne samo pozitivna.

RAZUMNI razumemo avtorico
Res je tako!

To, da pri čisto vsem daš od sebe 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je direktna pot v izgorelost v kasnejših letih.
Lenoba ni samo negativna lastnost, pritisk nenehnega blestenja v vseh zadevah pa ne samo pozitivna.[/quote]

Vidim, da ne razumes, ker verjetno ne zivis po principu, da das vse od sebe…

Dati vse od sebe ne pomeni, da pri vsem blestis in si najboljsi.
Dati vse od sebe pomeni, da ko nekaj delas, delas to temeljito. Mislim, da je to pomembna stvar, ki jo je treba otrokom privzgojiti. Potem, ko si bolj zrel, itak da naredis kaj z levo roko, ampak temelj imas dober in si recimo v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojih dejanj temeljit (govorim o stvareh, ki so najpreprostejsa in del vsakdanjika, pa do pomembnih zivljenjskih stvari).

Cas za pocitek je pomemben in nauciti se je treba, da si znas vzeti cas za “lenobo”.
Zagovarjam tudi teorijo, da je otrokom potreben dolgcas, ne konstantno, ampak vsake toliko. Ker v casu dolgcasa se rodijo najboljse ideje 🙂

To, da pri čisto vsem daš od sebe 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je direktna pot v izgorelost v kasnejših letih.
Lenoba ni samo negativna lastnost, pritisk nenehnega blestenja v vseh zadevah pa ne samo pozitivna.[/quote]

Vidim, da ne razumes, ker verjetno ne zivis po principu, da das vse od sebe…

Dati vse od sebe ne pomeni, da pri vsem blestis in si najboljsi.
Dati vse od sebe pomeni, da ko nekaj delas, delas to temeljito. Mislim, da je to pomembna stvar, ki jo je treba otrokom privzgojiti. Potem, ko si bolj zrel, itak da naredis kaj z levo roko, ampak temelj imas dober in si recimo v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojih dejanj temeljit (govorim o stvareh, ki so najpreprostejsa in del vsakdanjika, pa do pomembnih zivljenjskih stvari).

Cas za pocitek je pomemben in nauciti se je treba, da si znas vzeti cas za “lenobo”.
Zagovarjam tudi teorijo, da je otrokom potreben dolgcas, ne konstantno, ampak vsake toliko. Ker v casu dolgcasa se rodijo najboljse ideje :)[/quote]

Ne, imaš prav ne živim in nočem živeti po principu dajem vse od sebe. Pa naj se mu reče temeljitost ali blestenje ali karkoli. Briga me za temeljitost, a misliš, da me bo pred grobom kdo vprašal, ali sem bila temeljita? Bolj verjetno je, da sem bom spraševala, ali sem bila dovolj ljubeča.

Saj zato pa so ljudje na koncu z živci. Pa v službi temeljit, pa doma temeljita (predvsem ženska) – temeljito pospravljeno, temeljito skuhano, temeljito poseksano, temeljito narejene naloge (ja, za to skrbi ženska, ne otroci sami), pa temeljito pošlihtani odnosi z žlahto pa temeljito pošlihtani odnosi s prijateljicami in možem. Nonstop ta prisila k temeljitost.

Pa ne moreš biti nonstop temeljit. Ne moreš – že po naravnih zakonih ne. Narava ima tudi prioritete, enkrat cveti, drugih gnije, tretjič rodi, ne more ona temeljito vse naenkrat.

Evo ti prvo stranko:

Vidim, da ne razumes, ker verjetno ne zivis po principu, da das vse od sebe…

Dati vse od sebe ne pomeni, da pri vsem blestis in si najboljsi.
Dati vse od sebe pomeni, da ko nekaj delas, delas to temeljito. Mislim, da je to pomembna stvar, ki jo je treba otrokom privzgojiti. Potem, ko si bolj zrel, itak da naredis kaj z levo roko, ampak temelj imas dober in si recimo v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojih dejanj temeljit (govorim o stvareh, ki so najpreprostejsa in del vsakdanjika, pa do pomembnih zivljenjskih stvari).

Cas za pocitek je pomemben in nauciti se je treba, da si znas vzeti cas za “lenobo”.
Zagovarjam tudi teorijo, da je otrokom potreben dolgcas, ne konstantno, ampak vsake toliko. Ker v casu dolgcasa se rodijo najboljse ideje :)[/quote]

Ne, imaš prav ne živim in nočem živeti po principu dajem vse od sebe. Pa naj se mu reče temeljitost ali blestenje ali karkoli. Briga me za temeljitost, a misliš, da me bo pred grobom kdo vprašal, ali sem bila temeljita? Bolj verjetno je, da sem bom spraševala, ali sem bila dovolj ljubeča.

Saj zato pa so ljudje na koncu z živci. Pa v službi temeljit, pa doma temeljita (predvsem ženska) – temeljito pospravljeno, temeljito skuhano, temeljito poseksano, temeljito narejene naloge (ja, za to skrbi ženska, ne otroci sami), pa temeljito pošlihtani odnosi z žlahto pa temeljito pošlihtani odnosi s prijateljicami in možem. Nonstop ta prisila k temeljitost.

Pa ne moreš biti nonstop temeljit. Ne moreš – že po naravnih zakonih ne. Narava ima tudi prioritete, enkrat cveti, drugih gnije, tretjič rodi, ne more ona temeljito vse naenkrat.[/quote]

Tudi v ljubezni, ki jo tako opevas, si lahko temeljit ali ne.

In ja, nisi pri vsaki stvari temeljit, ampak ce imas to v svojem temelju, je lazje ziveti in ti stvari, ki so pomembne, ne spolzijo iz rok.

Ze ce vzames dva, ki naceloma delata stvari po principu “potrudi se”, se bosta za svoj zakon potrudila maksimalno, druga dva, ki ap tega nimata v sebi, bosta pa zakon prepustila “visjim silam”. Samo kot primer.

Če vse prekalkuliraš, potem ja, sicer pa je temeljitost pojem, ki s čustvi nima nobene zveze. Ne moreš se ti odločiti, da boš temeljito čustvoval. Čustva so ali pa niso.

Če vse prekalkuliraš, potem ja, sicer pa je temeljitost pojem, ki s čustvi nima nobene zveze. Ne moreš se ti odločiti, da boš temeljito čustvoval. Čustva so ali pa niso.[/quote]

Ce si zalosten, razocaran in nesrecen, se lahko odlocis, da bos ta custva potisnil ali pa jih predelal. Saj ce jih potisnes 1x ali 2x, verjetno ne bo nic narobe, ce pa to redno delas, te znajo zadeti od zadaj v najslabsem moznem trenutku.
Tudi ljubezen, ki jo cutis, lahko temeljito pokazes ali pa ne. Lahko si dovolis, da jo cutis ali pa ne.

New Report

Close