Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starši zgodaj v službo, kdo pelje otroka v šolo?

Starši zgodaj v službo, kdo pelje otroka v šolo?

Sestra ima prvošolko. In kombi jih pobira od hiše cca.20min hoje. Do tam, bi jih moral spremljat starš. Potem se odpeljejo do šole “kao sami” s kombijem – no brez spremstva staršev.
Iz šole domov, pa več ni težava kako pridejo. HM. Drugač pa kot si rekla. Saj šofer nebo razpravljal z njimi… Tako da je bolj na starših če jih pustijo same do postaje, ali ne…
Sploh pa če gledam urnik prvošolcev… od pol 9 do 12… Če pa v tem času nemorš po otroka, grejo v vrtec in tam čakajo …
okej okej, delajo kaj v šoli ja… vseeno pa še ne kužim najbol tega . tak bi moglo bit kot je blo. tak ko smo mi šli v šolo pr 7 letih in amen.

Jaz vozim hčerko v jutranje varstvo, ki se začne ob 6. Takrat, ko delam dopoldne, drugače ob 8.
Jutranje varstvo ni placljivo, pa bi v 1. razredu.

Torej bi ti rada, da skinemo ta butast zakon, da boš lahko poslala svojega prvošolška peš v šolo ob 8ih in ga bodo ob 8:05 čohali iz asfalta?

Kaj narediš, če se ti otrok smili in ga nočeš budit ob 4:30?

– z možem delata kontra turnuse in je eden zjutraj doma
– eden vzame krajši delavni čas
– najameš varuško
– zrihtaš babico/teto/sosedo
– pustiš službo
– nimaš otrok
[/quote]

Verjetno si ne želi ravno skinit ta zakon. Prej verjetno si želi, da bi sprejeli tudi kak zakon, da je za otroke poskrbljeno. Kajti določeni delodajalci so za vse tvoje naštete alineje gluhi.
– Turnusov ni, je samo delo dopoldan. Pri nekaterih poklicih tega ni.
– krajši delovni čas, ko imaš plačo max 700 eur????
– varuška? Kje dobiš finance za to?
– kaj pa če babic, tet ni, si sam?
– kako ti misliš skrbet za otroka, če pustiš službo? Morda je tebi lažje, ker imaš moža, ki dobro služi. Nekateri te možnosti nimajo.
– nimaš otrok???? Ja, najboljše da jih imajo samo tisti, ki imajo finance. Me zanima, kako bi šel tak svet naprej.
[/quote]

Me veseli, da med številnimi zapisi tu gor, najdem tudi kak zapis pametne osebe, ker večina ostalih zapisov je tako neumnih, da glava peče.

Pa kaj ti skoz o mojih otrocih nabijaš?
Od kje ti ideja o mojih otrocih?
[/quote]

Kot ženska v tridesetih, kot pišeš, da si, boš najverjetneje slej ko prej imela otroka.
[/quote]

Od kje ti ta ideja? Trapasta predvidevanja kot večina ostalih zapisov?

Sicer ne gre za prvošolčke, ampak se strinjam s tvojim zapisom glede neprevidnosti. Pogosto vidim otroke, ki imajo telefon v rokah ali ob ušesu in buf na cesto. Brez pogleda levo ali desno. Ja in niso prvošolčki, so večji, pogosto višji razredi Oš ali pa SŠ. Verjetno bo treba zanje uvesti tudi obvezno spremstvo v šolo, ker so veliko hujši kot mali otroci pri katerih človek še razume, da so nerodni na cesti. Ampak pri večjih pa človek res ne razume. In ja, večji so bistveno hujši problem kot mali otroci.


pri nas se jutranje varstvo (samo za 1. razred) začne ob 7:20. Pouk ob 8:20. Z možem začenjava šiht najkasneje ob 6:30. Na srečo imamo večjo starostno razliko med otrokoma, da starejši pelje v šolo še prvošolčka. Sicer ne vem kaj bi …

Verjetno si ne želi ravno skinit ta zakon. Prej verjetno si želi, da bi sprejeli tudi kak zakon, da je za otroke poskrbljeno. Kajti določeni delodajalci so za vse tvoje naštete alineje gluhi.
– Turnusov ni, je samo delo dopoldan. Pri nekaterih poklicih tega ni.
– krajši delovni čas, ko imaš plačo max 700 eur????
– varuška? Kje dobiš finance za to?
– kaj pa če babic, tet ni, si sam?
– kako ti misliš skrbet za otroka, če pustiš službo? Morda je tebi lažje, ker imaš moža, ki dobro služi. Nekateri te možnosti nimajo.
– nimaš otrok???? Ja, najboljše da jih imajo samo tisti, ki imajo finance. Me zanima, kako bi šel tak svet naprej.
[/quote]

Me veseli, da med številnimi zapisi tu gor, najdem tudi kak zapis pametne osebe, ker večina ostalih zapisov je tako neumnih, da glava peče.
[/quote]

In kaj je po vajinem rešitev?

Jebo te čuk, če nemreš za froca skrbet ga pač nimaš.
Ne vem kje šteka.

Kot ženska v tridesetih, kot pišeš, da si, boš najverjetneje slej ko prej imela otroka.
[/quote]

Od kje ti ta ideja? Trapasta predvidevanja kot večina ostalih zapisov?
[/quote]

Kaj pa naj bodo drugega kot predvidevanja? Jasnovidka nisem.

No, glede na to, da očitno ne začenjaš delati ob 6. uri, zelo pa si se vživela v ta problem, ti predlagam eno dobro delo: verjetno poznaš starše v svoji bližini, ki težko usklajujejo delovnik in spremstvo prvošolcev. Ponudi jim svojo pomoč.

Da sem bila pred 7 uro v LJ in NM in prej še odpeljala otroka v najbližji vrtec, se je moral moj otrok že od 11m vstajat zjutraj ob 4:45. In tako še bo nekaj časa.

Očitno pri vas in še ponekod jutranje varstvo v višjih razredih plačujejo vaše občine. Država jih namreč ne.

čuk obdela…

če si ti jasnoviden, kako se bodo brihtne ministrske glave odločale v bodoče – jaz nisem.
Ko sem rodila in vse do lani se je šola začela ob 8ih, jutranje varstvo pa od 6ih dalje.

Letos so pa vse zdrekal. Najbolje (po tvoje), da otrokom povem, da jih ne morem imet. Jih bom kr teb poslala, tak vseveden prepotenten starš jim bo hudo koristil..

butast – al pa total brez empatije – al pa oboje – si!

čuk obdela…

če si ti jasnoviden, kako se bodo brihtne ministrske glave odločale v bodoče – jaz nisem.
Ko sem rodila in vse do lani se je šola začela ob 8ih, jutranje varstvo pa od 6ih dalje.

Letos so pa vse zdrekal. Najbolje (po tvoje), da otrokom povem, da jih ne morem imet. Jih bom kr teb poslala, tak vseveden prepotenten starš jim bo hudo koristil..

butast – al pa total brez empatije – al pa oboje – si!
[/quote]

Očitno je šola zdrekala, ker pri nas se šola že vsaj 4 leto začne ob 8:20. Glede na napisano se o tem odločajo šole sama ali kaj? Spremstvo je tudi obvezno že nekaj let. Tako da se imaš čas zorganizirati ali skombinirati. Večina staršev se nekako zorganizira, nekako plavamo s tokom. Taki kot npr. avtorica pa tega očitno niso sposobni.
Ne rabiš bit jasnoviden, da ugotoviš da spremembe od ministrskih glav bodo tudi v prihodnosti – po mojih izkušnjah bo vedno slabše.
Glede na zapise pa vidim, da je veliko odvisno od posameznih šol oz. občin. Pri nas je jutranje varstvo brezplačno v 1.razredu, v 2. in 3. pa je potrebno plačati. Lani je bilo 8 eur mesečno. Podaljšano bivanje je zaenkrat še brezplačno in traja do max. 16:30. Letos je ministrstvo naredilo veliko štalo z dejavnostmi, ki naj bi bile takoj po pouku. Pri nas se jih 3/4 ne izvaja bodisi zaradi pomanjkanja prostorov ali učiteljev bodisi, ker je premalo prijavljenih. Takratko pa so spet potegnili otroci, ampak to ministrske glave ne zanima.

čuk obdela…

če si ti jasnoviden, kako se bodo brihtne ministrske glave odločale v bodoče – jaz nisem.
Ko sem rodila in vse do lani se je šola začela ob 8ih, jutranje varstvo pa od 6ih dalje.

Letos so pa vse zdrekal. Najbolje (po tvoje), da otrokom povem, da jih ne morem imet. Jih bom kr teb poslala, tak vseveden prepotenten starš jim bo hudo koristil..

butast – al pa total brez empatije – al pa oboje – si!
[/quote]

Očitno je šola zdrekala, ker pri nas se šola že vsaj 4 leto začne ob 8:20. Glede na napisano se o tem odločajo šole sama ali kaj? Spremstvo je tudi obvezno že nekaj let. Tako da se imaš čas zorganizirati ali skombinirati. Večina staršev se nekako zorganizira, nekako plavamo s tokom. Taki kot npr. avtorica pa tega očitno niso sposobni.
Ne rabiš bit jasnoviden, da ugotoviš da spremembe od ministrskih glav bodo tudi v prihodnosti – po mojih izkušnjah bo vedno slabše.
Glede na zapise pa vidim, da je veliko odvisno od posameznih šol oz. občin. Pri nas je jutranje varstvo brezplačno v 1.razredu, v 2. in 3. pa je potrebno plačati. Lani je bilo 8 eur mesečno. Podaljšano bivanje je zaenkrat še brezplačno in traja do max. 16:30. Letos je ministrstvo naredilo veliko štalo z dejavnostmi, ki naj bi bile takoj po pouku. Pri nas se jih 3/4 ne izvaja bodisi zaradi pomanjkanja prostorov ali učiteljev bodisi, ker je premalo prijavljenih. Takratko pa so spet potegnili otroci, ampak to ministrske glave ne zanima.
[/quote]

Pouk se, po pravilniku izpred nekaj let, ne sme začeti pred 7.30 uro.
Torej, če se na neki šoli začne pouk ob 8.00, ne smejo imeti predur. Tako je veliko šol že uvedlo pouk ob 8.20 ali kasneje, da lahko imajo pred tem še preduro.

Jutranje varstvo za prvošolce plača država. V višjih razredih pa ne. Tako ga plačujejo starši ali ponekod občine. Popoldansko varstvo krije država do 6. razreda, v izjemnih primerih tudi dlje. Zaradi varčevanja pa so skupine v popoldanskem varstvu vedno večje. :/

Ni res, da morajo biti dejavnosti takoj po pouku. Lahko, da je to samo priporočilo, verjetno spet predlagano zato, da bi bilo otrok v popoldanskem varstvu čim manj in bi bil strošek za državo nižji.

Od kje ti ta ideja? Trapasta predvidevanja kot večina ostalih zapisov?
[/quote]

Kaj pa naj bodo drugega kot predvidevanja? Jasnovidka nisem.

No, glede na to, da očitno ne začenjaš delati ob 6. uri, zelo pa si se vživela v ta problem, ti predlagam eno dobro delo: verjetno poznaš starše v svoji bližini, ki težko usklajujejo delovnik in spremstvo prvošolcev. Ponudi jim svojo pomoč.
[/quote]

Samo ti jih pa res cepiš tu gor. Najprej mi prisodiš otroke, naklamfaš še cel kup neumnosti, potem pa bi mi še naprtila tuje otroke.

čuk obdela…

če si ti jasnoviden, kako se bodo brihtne ministrske glave odločale v bodoče – jaz nisem.
Ko sem rodila in vse do lani se je šola začela ob 8ih, jutranje varstvo pa od 6ih dalje.

Letos so pa vse zdrekal. Najbolje (po tvoje), da otrokom povem, da jih ne morem imet. Jih bom kr teb poslala, tak vseveden prepotenten starš jim bo hudo koristil..

butast – al pa total brez empatije – al pa oboje – si!
[/quote]

Očitno je šola zdrekala, ker pri nas se šola že vsaj 4 leto začne ob 8:20. Glede na napisano se o tem odločajo šole sama ali kaj? Spremstvo je tudi obvezno že nekaj let. Tako da se imaš čas zorganizirati ali skombinirati. Večina staršev se nekako zorganizira, nekako plavamo s tokom. Taki kot npr. avtorica pa tega očitno niso sposobni.
Ne rabiš bit jasnoviden, da ugotoviš da spremembe od ministrskih glav bodo tudi v prihodnosti – po mojih izkušnjah bo vedno slabše.
Glede na zapise pa vidim, da je veliko odvisno od posameznih šol oz. občin. Pri nas je jutranje varstvo brezplačno v 1.razredu, v 2. in 3. pa je potrebno plačati. Lani je bilo 8 eur mesečno. Podaljšano bivanje je zaenkrat še brezplačno in traja do max. 16:30. Letos je ministrstvo naredilo veliko štalo z dejavnostmi, ki naj bi bile takoj po pouku. Pri nas se jih 3/4 ne izvaja bodisi zaradi pomanjkanja prostorov ali učiteljev bodisi, ker je premalo prijavljenih. Takratko pa so spet potegnili otroci, ampak to ministrske glave ne zanima.
[/quote]

Hja, ti pa si pametna ja. Stokrat napišem, da nimam otrok, ti pa blebetaš o tem, da nisem sposobna za organizacijo glede svojih otrok. Mislim ja, to je pa pamet mon.

Kruto to.

Me veseli, da med številnimi zapisi tu gor, najdem tudi kak zapis pametne osebe, ker večina ostalih zapisov je tako neumnih, da glava peče.
[/quote]

In kaj je po vajinem rešitev?
[/quote]

Čisto enostavno: kot je bilo nekoč. Ko niso komplicirali, če je otrok šel sam na bus in v šolo.
Samo smešno je, ko vprašam kako je pri tistih, ki delajo vedno ob 6ih zjutraj in nimajo sorodnikov/znancev, ki bi se vsako jutro ukvarjali z njihovi otroki, pametujete pa sami taki, ki pojma nimate o teh stvareh in ki niti pod razno ne štekate kaj sploh sprašujem.

Očitno je šola zdrekala, ker pri nas se šola že vsaj 4 leto začne ob 8:20. Glede na napisano se o tem odločajo šole sama ali kaj? Spremstvo je tudi obvezno že nekaj let. Tako da se imaš čas zorganizirati ali skombinirati. Večina staršev se nekako zorganizira, nekako plavamo s tokom. Taki kot npr. avtorica pa tega očitno niso sposobni.
Ne rabiš bit jasnoviden, da ugotoviš da spremembe od ministrskih glav bodo tudi v prihodnosti – po mojih izkušnjah bo vedno slabše.
Glede na zapise pa vidim, da je veliko odvisno od posameznih šol oz. občin. Pri nas je jutranje varstvo brezplačno v 1.razredu, v 2. in 3. pa je potrebno plačati. Lani je bilo 8 eur mesečno. Podaljšano bivanje je zaenkrat še brezplačno in traja do max. 16:30. Letos je ministrstvo naredilo veliko štalo z dejavnostmi, ki naj bi bile takoj po pouku. Pri nas se jih 3/4 ne izvaja bodisi zaradi pomanjkanja prostorov ali učiteljev bodisi, ker je premalo prijavljenih. Takratko pa so spet potegnili otroci, ampak to ministrske glave ne zanima.
[/quote]

Hja, ti pa si pametna ja. Stokrat napišem, da nimam otrok, ti pa blebetaš o tem, da nisem sposobna za organizacijo glede svojih otrok. Mislim ja, to je pa pamet mon.
[/quote]

Vsi smo razumeli, da nimaš otrok. Tudi jaz, ker drugače ne bi pisala take budalaštine. Če bi imela otroke, bi morala problem varstva reševat že po končani porodniški. Si pa tako sposobna, da odpiraš temo zato, ker ne veš kako boš rešila svoj problem čez 7 let ali več!


Dokler imaš takšno službo, nimaš otrok.
Naredi šolo in pojdi v službo z ugodnejšim delovnim časom.
Prej pa – kontracepcija.

Hja, ti pa si pametna ja. Stokrat napišem, da nimam otrok, ti pa blebetaš o tem, da nisem sposobna za organizacijo glede svojih otrok. Mislim ja, to je pa pamet mon.
[/quote]

Vsi smo razumeli, da nimaš otrok. Tudi jaz, ker drugače ne bi pisala take budalaštine. Če bi imela otroke, bi morala problem varstva reševat že po končani porodniški. Si pa tako sposobna, da odpiraš temo zato, ker ne veš kako boš rešila svoj problem čez 7 let ali več!
[/quote]

Jao, kake traparije. Od kje ti ideja, da bo čez 7 let ali več reševala ta problem? Ista taparaij kot pri Luni? Pač eni res sklepate take traparije, da glava peče.

Sicer pa, če si pismena, si preberi nazaj temo in boš mogoče, če si vsaj malo pismena, dojela zakaj sem odprla temo. Vse piše. Če počasi prebereš, boš dojela.
Itak pa ne vem zakaj se oglašaš. Vprašanje je bilo namenjeno čisto drugi publiki, ne takim kot si ti.


Dokler imaš takšno službo, nimaš otrok.
Naredi šolo in pojdi v službo z ugodnejšim delovnim časom.
Prej pa – kontracepcija.
[/quote]

Rešitev za?
Si mogoče nepismena in odgovarjaš na vprašanja, ki niso bila postavljena?

In kaj je po vajinem rešitev?
[/quote]

Čisto enostavno: kot je bilo nekoč. Ko niso komplicirali, če je otrok šel sam na bus in v šolo.
Samo smešno je, ko vprašam kako je pri tistih, ki delajo vedno ob 6ih zjutraj in nimajo sorodnikov/znancev, ki bi se vsako jutro ukvarjali z njihovi otroki, pametujete pa sami taki, ki pojma nimate o teh stvareh in ki niti pod razno ne štekate kaj sploh sprašujem.
[/quote]

Zakon je napisan z razlogom. Da se varuje zelo ranljivo skupino cestnih udeležencev – otroke.

Ker včasih, ko še niso komplicirali, jih je kot pešce, kar nekaj umrlo vsako leto. Zdaj že nekaj let praktično noben.
Nimajo vsi otroci poti od doma do šole ali avtobusne postaje skozi gozd. Nekateri morajo po zelo prometnih poteh, ki so ponekod še vedno brez ustreznih pločnikov ali stez.

Človek, ki sam ne more rešiti težave, pri tem pa je toliko asocialen, da nima razvite neke minimalne socialne mreže, ki mu lahko v podobnih situacijah pomaga, pa bi moral najprej precej delati na sebi, preden si omisli zvezo oz. družino.

Osebno poznam dva primera reševanja podobnih stisk organiziranja spremstva otrok, enega iz mestnega okolja, enega iz ‘rovt’. V obeh primerih so, ko so sosedje in znanci, ki niso bili niti sorodniki niti doma blizu, izvedeli za težavo, samoiniciativno precej hitro brezplačno priskočili na pomoč. Za daljše obdobje.
Ljudje v tej temi so že napisali, da so si tudi tisti z minimalno plačo in nemogočimi delovniki najeli varuške. Da so pomagali bližnji. Da imajo šole/vrtci organizirano zgodnje jutranje varstvo. Itd. Torej rešitve so. Če jih nekdo le hoče sprejeti.

Če pa te to potolaži – kljub temu, da zakon določa obvezno spremstvo prvošolcev, pa, na žalost ali na tvojo srečo, nikjer ne določa kazni za starše, če tega ne zagotovijo.
No, če si pa kdaj le omisliš otroke, pa ti želim, da bodo varni udeleženci v prometu. Sami ali pod tvojim nadzorom.

No tole je bilo pa res mučno prebrati. Ja, zakon je mogoče neživljenski za 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov ampak za posameznike pač ni napisan, večini pa je tako prav. Za otroke mora biti poskrbljeno in pustiti 6-letnika samega čez cesto, gozd, hribe in doline seveda ni rešitev. In to je tudi namen te določbe. Da otrok pride varno v šolo. Kako pa je stvar staršev. Mogoče se res kruto sliši, ampak v kolikor mu niso zmožni zagotoviti nekaj tako osnovnega kot je varna pot v šolo (pa naj si bo to sami, s pomočjo starih staršev, sosedov, varuške, taksija ali na kakršenkoli drug način), je res bolje, da otrok sploh nimajo. Oz. da jih, če so že na svetu (čeprav niti pod razno tega ne želim), vzame socialna služba in da v rejništvo nekomu, pri katerem vsaj ne bodo življensko ogroženi. Pa saj je odveč vsaka beseda. Normalna mama, ki ima otroka rada, ga v današnjem času, upoštevajoč promet pa tudi druge nevarnosti, od divjih živali (če že govorimo o gozdu) do možne ugrabitve itd ……pač ne bo izpostavila taki nevarnosti.

Čisto enostavno: kot je bilo nekoč. Ko niso komplicirali, če je otrok šel sam na bus in v šolo.
Samo smešno je, ko vprašam kako je pri tistih, ki delajo vedno ob 6ih zjutraj in nimajo sorodnikov/znancev, ki bi se vsako jutro ukvarjali z njihovi otroki, pametujete pa sami taki, ki pojma nimate o teh stvareh in ki niti pod razno ne štekate kaj sploh sprašujem.
[/quote]

Zakon je napisan z razlogom. Da se varuje zelo ranljivo skupino cestnih udeležencev – otroke.

Ker včasih, ko še niso komplicirali, jih je kot pešce, kar nekaj umrlo vsako leto. Zdaj že nekaj let praktično noben.
Nimajo vsi otroci poti od doma do šole ali avtobusne postaje skozi gozd. Nekateri morajo po zelo prometnih poteh, ki so ponekod še vedno brez ustreznih pločnikov ali stez.

Človek, ki sam ne more rešiti težave, pri tem pa je toliko asocialen, da nima razvite neke minimalne socialne mreže, ki mu lahko v podobnih situacijah pomaga, pa bi moral najprej precej delati na sebi, preden si omisli zvezo oz. družino.

Osebno poznam dva primera reševanja podobnih stisk organiziranja spremstva otrok, enega iz mestnega okolja, enega iz ‘rovt’. V obeh primerih so, ko so sosedje in znanci, ki niso bili niti sorodniki niti doma blizu, izvedeli za težavo, samoiniciativno precej hitro brezplačno priskočili na pomoč. Za daljše obdobje.
Ljudje v tej temi so že napisali, da so si tudi tisti z minimalno plačo in nemogočimi delovniki najeli varuške. Da so pomagali bližnji. Da imajo šole/vrtci organizirano zgodnje jutranje varstvo. Itd. Torej rešitve so. Če jih nekdo le hoče sprejeti.

Če pa te to potolaži – kljub temu, da zakon določa obvezno spremstvo prvošolcev, pa, na žalost ali na tvojo srečo, nikjer ne določa kazni za starše, če tega ne zagotovijo.
No, če si pa kdaj le omisliš otroke, pa ti želim, da bodo varni udeleženci v prometu. Sami ali pod tvojim nadzorom.
[/quote]

Kako se ti ne da nehat flancat traparij?
100x si ponovila stvari, ki sploh ne pašejo v temo in po katerih sploh nisem spraševala.
To, kar pišeš, niti malo nima veze z vprašanji, ki sem jih zastavila v temi in se ti niti pod razno ne sanja za kako zadevo sem spraševala, kar potrjujeješ vedno znova in znova.
Vidi se ti pa, da ne vidiš dalje od svojega nosu in da niti pod razno ne dojameš, da pa ponekod ni tako rožnatih situacijih kot jih ti opisuješ.
Veš, če tega ti ne vidiš, še ne pomeni, da tega ni. Spusti se kdaj na realna tla in boš dojela, da pa vsi ne živijo v rožnatem svetu kot ga ti videvaš. Jih k sreči ni veliko, so pa.
Do takrat ti pa svetujem, da ne klamfaš takih traparij kot jih tu klamfaš. Saj verjetno taki primeri po katerih sprašujem, nimajo možnosti viset tu gor, ker garajo za minimalca. Bi ji bilo pa hudo, ko bi brali vaše traparije in kako poenostavljate, da je z minimalcem komot najet varuško in podobne traparije. Zraven pa že sedaj ne vedo kaj sploh skuhat otrokom, ker kot samohranilka komaj preživi mesec z minimalcem.
Ja, dobro res, da take ženske verjetno tega ne berejo.

New Report

Close