Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Startaj slovenija, katere izdelke ste kupili?

Startaj slovenija, katere izdelke ste kupili?

Sem si pogledala slike Anje in meni zgleda stara 30. Torej naj bi jih po tvoje imela 15?:) Glede na to, da je rodila 3 otroke, meni vseeno zgleda mlajša od 34, kolikor jih šteje. Sem pa zdaj tudi prebrala, da ima tudi druge kozmetične izdelke in da je že prej delala v tem, tako da je morda celo verodostojno, ne vem …
[/quote]No, potem pa nima dobrih kozmetičnih izdelkov, ker ne izgleda 34, ampak prej slabo ohranjena 43.

No, potem pa nima dobrih kozmetičnih izdelkov, ker ne izgleda 34, ampak prej slabo ohranjena 43.
[/quote]

Dej napiši prosim: iviš še pri mamici pa ateku? Imaš sploh kakšno hujšo stresno življensko situacijo za seboj? Če si ženska – koliko otrok si na svet stisnila po naravni poti)
A da ne, nič od naštetega?

Shut then your front door.

:DDDDDD

Takoj ko bo konec z to oddajo bodo te firme lepo sle adijo. Brez dobrega marketinga ti izdelki ne grejo v promet, ker pa ma Spar precejsnjo marzo pac ne bo veliko zasluzka.

Tako, da take oddaje v nasi mali Sloveniji niso prava resitev za te izdelovalce izdelkov, saj prodaja strmo pade po koncu tega pompa in na koncu je seveda bankrot.

Točno tako je in bo.

Ja kako so pa končali lanski ponudniki? Spomnim se neke soli z okusi deodoranta, pa barvnih nogavic. Se da to v šparih še kupit ali ne?

Res je, skriti stroski so ponavadi tisti,ki nanesejo. In si tisti, ki ne prodajajo svojih izdelkov, pac ne znajo tega razlozit. Tu je elektrika, pripomocki, naprave, prostor, voda, embalaza, prispevki za drzavo itd…
Spar itak ceno da se svojo, da se oni zasluzijo in ker je zadeva na televiziji, je zato cena se visja.
Verjetno, ce bi kupili pri izdelovalcu, bi placali pol manj.
Jaz sem za svoje izdelke dobila enkrat ponudbo za v trgovino. In po izracunih (ceno ti ponudijo sami), si grem z takim nacinom v minus. Edini plus je promocija,to je pa vse. Pa spet, kaj ti bo taksna promocija,ko ljudje vidijo ceno, jim vroce postane. Tako da taka promocija ni ravno navdusejoca 🙂

Očitno res ne. 🙂 Pa da ti odgovorim. Spar je verjetno temu projektu namenil toliko denarja ko sicer v oglaševanje svojih izdelkov. Temu delu se reče marža. Glede na to, da samemu sebi dela reklamo, je ravno tako s*vinjsko, če si za strošek lastne reklame ŠE DODATNO zviša maržo. In neumno, da si zaradi tega zbija profit, ker dragih izdelkov nihče ne kupuje.
[/quote]
moje mnenje je, da špar zelo dobro ve kaj dela … če ne bi, tega ne bi delal že tretjo sezono 🙂
in to, da izdelkov nihče ne kupuje je tudi mit, saj so skoraj vsi izdelki iz tega šova še vedno v prodaji, pa verjemi da ne samo v slo ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Oddajo Štartaj Slovenija gledam občasno, kadar jo pač ujamem na TV (TV ne gledam redno).
Moram reč, da mi je koncept oddaje zelo všeč in da podpiram “podjetništvo v praksi”.
Se mi zdi, da oddaj tudi izobražuje povp.Slovenca naj si upa s svojimi idejami, naj začne podjetništvo. V SLO na žalost naš šols.izobraž.sistem ne podpira podjetništva. Pri nas se podpira socialne primere, nič se ne splača, vse je brez veze,… a pol metra za sl.mejo se pa vse splača. Splača se predelovat uvoženo (slo) hlodovino, splača se delat jabolč.sok, jabol.kis, piškote, splača se pridelovat sadje in zelenjavo in predvsem, tujci znajo cenit (=podpira z nakupom!!) svoje izdelke. Ne boš videl kupovat Avstrijca slo.panceto, če (jo) imajo lastno (za najboljšo). Pri nas pa samo faktor najnižje cene.
Ja, imamo nizke plače, ampak zakaj? Ker si tudi sami z dumpiškimi cenami živil iz Tugnuzije sami znižujemo ceno dela.
Zakaj egipt. krompir v štacuni? Ker ga je tam lažje, ceneje pridelovati kot pri nas?

Kar hočem povedat je, da upam in navijam za vse, ki so se opogumili in stopili na podjetniško pot, ki so premagali gore birokracije in srčno navijam, da se jim njihov trud TUDI finančno izplača, pa četudi to pomeni samo ekon. preživetje njigove familije. Bo vsaj ena familija manj za podpirat!

Aja, ob prvi priliki, ko stopim v Spar (osebno mi je od rok), bom kupila Lolipop (al kaj je že un sladoled iz čistega sadja). Pa stane, kukr stane (bojda 2,5EUR?)

Kupila sem Nelipot- veliko predrago, ni zdrzalo mojega tempa.
Kupila sem LaPopsi(mango)- vodeno, brez okusno, prazno, predrago- nikoli vec.

Cene bi lahko bile dosti nižje.Samo agencije,ki delajo marketing za velika podjetja je treba stisniti pri cenah njihovih storitev,ker so mnogo previsoke.Marketing je seveda pomemben za prepoznavnost in morda zaupanje za kvaliteto izdelkov pa nikakor ne. Pa tudi pri sponzoriranju športnih prireditev,družabnih in kulturnih bi lahko podjetja dosti prišparala. Vse to dviga ceno izdelkov.

Ja, imamo nizke plače, ampak zakaj? Ker si tudi sami z dumpiškimi cenami živil iz Tugnuzije sami znižujemo ceno dela.

Se hecaš?
Poceni hrana je kriva za nizke plače?

BTW, a ti veš, v katerih državah so nizkocenovci začeli?


moje mnenje je, da špar zelo dobro ve kaj dela … če ne bi, tega ne bi delal že tretjo sezono 🙂
in to, da izdelkov nihče ne kupuje je tudi mit, saj so skoraj vsi izdelki iz tega šova še vedno v prodaji, pa verjemi da ne samo v slo ..
[/quote]

Kaj točno ima pa Spar za izgubit s to akcijo? :)) Tudi če se noben izdelek ne proda. V našem lokalnem Sparu prvo leto teh izdelkov sploh ni bilo, samo v Mega Sparih. Drugo leto so jih sicer uvedli, ampak v zelo omejeni obliki – očitno samo tisto, kar gre. Itak je vsega za tri boge kratke police. No, glede prodaje ti bom morala verjet na besedo, da imaš očitno interne podatke.

Kaj točno ima pa Spar za izgubit s to akcijo? :)) Tudi če se noben izdelek ne proda. V našem lokalnem Sparu prvo leto teh izdelkov sploh ni bilo, samo v Mega Sparih. Drugo leto so jih sicer uvedli, ampak v zelo omejeni obliki – očitno samo tisto, kar gre. Itak je vsega za tri boge kratke police. No, glede prodaje ti bom morala verjet na besedo, da imaš očitno interne podatke.
[/quote]

ni mi treba verjet na besedo … saj si na netu … vse piše 🙂
https://www.spar.si/sl_SI/aktualno/Startaj_Slovenija/prva-sezona.html

špar je določeno količino izdelkov naročil in tudi plačal … ne moreš ravno rečt, da z naročilom nima kaj izgubit no 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Kolikor sem videl imajo nesramno zasoljene cene. S taksnimi cenami bodo po moje bore malo prodali.

ni mi treba verjet na besedo … saj si na netu … vse piše 🙂
https://www.spar.si/sl_SI/aktualno/Startaj_Slovenija/prva-sezona.html

špar je določeno količino izdelkov naročil in tudi plačal … ne moreš ravno rečt, da z naročilom nima kaj izgubit no 🙂
[/quote]

A na netu da piše? Misliš, Sparov PR? No, to bo pa ziher prava informacija. 🙂

ni mi treba verjet na besedo … saj si na netu … vse piše 🙂
https://www.spar.si/sl_SI/aktualno/Startaj_Slovenija/prva-sezona.html

špar je določeno količino izdelkov naročil in tudi plačal … ne moreš ravno rečt, da z naročilom nima kaj izgubit no 🙂
[/quote]

No, lahko ti zagotovim, da recimo izdelkov, ki so navedeni za mojo trgovino, tam ni niti pod razno. Striktno zadnja sezona. Saj ne, da se sekiram. 🙂 Je pa zavajanje.

A na netu da piše? Misliš, Sparov PR? No, to bo pa ziher prava informacija. 🙂
[/quote]

nobene potrebe po cinizmu … samo klik stran imaš vse … https://www.spar.si/online/Vsiizdelki/AKTUALNO/StartajSlovenija/c/S15-2-M/?_=1537789108164&callback=parseResponse&category=S15-2-M&i=1&m_sortProdResults_egisp=title&q=*&sort=product-ecr-sortlev&sp_cs=UTF-8&sp_q_12=81701&sp_q_exact_14=S15-2-M&sp_x_12=product-visible-pos&pos=81701

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

aja?? js sem pa ravno tega mango hotela…ah brez veze pol.

aja?? js sem pa ravno tega mango hotela…ah brez veze pol.
[/quote]

Jaz sem popsike probala skoraj vse okuse in vse so mi dobre. Res pa, da je bilo to ca pol leta nazaj na nekem dogodku in ne sedaj v okviru te akcije.

Konkretno mango mi je bil zelo dober, kot bi jedel sadje.

Jaz sem popsike probala skoraj vse okuse in vse so mi dobre. Res pa, da je bilo to ca pol leta nazaj na nekem dogodku in ne sedaj v okviru te akcije.

Konkretno mango mi je bil zelo dober, kot bi jedel sadje.
[/quote]

Ja takrat so jih delale še doma 🙂 sedaj je to že proizvodnja v Komendi

Še nobenega kupil, pa ne zaradi cene ampak za enkrat nič takega ni bilo kar bi me pritegnilo ali bi potreboval.
Glede cen in primerjave kako so visoke cene večina pozablja, da gre za butične izdelke, majhne količine itd. Poleg tega večina vidi samo glavne materialne stroške (sestavine), kaj pa stroški dela? Kaj pa ostali stroški? To da si sam doma narediš 2x na mesec in rečeš kako je to ceneje, super. Kaj pa čas, ki si ga porabil? Kaj pa ostali stroški? Ko se tega lotiš, to ni več hobi, to delaš vsak dan, ure in ure. Iz tega mora nastati plača, biti plačani prispevki in vsi ostali stroški, ki niso vidni na prvi pogled, sploh pri takih ki vidijo samo sestavine, lonec in štedilnik.
Pri tem se pozablja, da mora vsak zaslužiti (proizvajalec in trgovina), torej pokriti vse stroške plus doseči profitabilnost na vsak kozarec, na vsako čokolado itd. Količine so pa kakšne? 2000 kozarcev, 3000 čokolad?

V tej zgodbi Spar nima kaj izgubiti, nobenega posebnega tveganja … Ves čas se dela reklama za Spar. To kar plača Spar dobi 5x nazaj, najmanj. Kdor bo šel po nek izdelek iz Štartaj Slovenija v Spar bo v povprečju kupil vsaj še 5 ostalih izdelkov. Če kdo verjame, da Spar to dela samo zaradi izdelkov Štartaj Slovenija potem je zelo naiven in mu osnovne stvari v življenju niti približno niso jasne.

Kdo koga uči v tem showu? Voditelj je fantič, ki obvlada teorijo. Ko bo super duper uspešni fantič ustvaril svojo od garaže naprej do tovarne bonbonov, čokolad ali piškotov in bo uspešno laufala najmanj 5 let bom z veseljem sprejel njegovo mentorstvo turbo ustvarjalnik sodobnih podjetnikov ali whatever se mu reče.
Do takrat si pa lahko teorijo sam postrežem z nešteto virov. Ko sem vodil projekte smo imeli projektno pisarno, ki jo je vodil “dr.” za vodenje projektov. O vodenju projektov je vse vedel, vso teorijo v nulo, vse. Ko si ga vprašal koliko projektov si vodil? je bil odgovor mmm še nobenega. Ampak OK to ne bi bilo moteče, če ne bi vsakomur pametoval kako se vodi projekte … iz teorije LOL

Koncept oddaje je zanimiv, spodbuja podjetnost … je pa treba vedeti, da je to maraton in tek z ovirami, ki zahteva vztrajnost in vzdržljivost.

Tega je na prodajnih policah ze veliko, kao neka noviteta

Zakaj še vedno to stokanje o premajhnem slovenskem trgu? Kolikor vem, smo že skoraj 15 let del 500 milijonskega trga EU. In Spar tudi ni neka lokalna trgovinica. Če nekaj kljub promociji ne gre v prodajo, je to zaradi nekonkurenčnosti produkta. To bi tile podjetnički, ki imajo polna usta znanja ekonomije ponudbe in povpraševanja, že lahko vedeli. Ali pa vedno samo v svojem primeru to pozabijo? Sicer pa velika večina novopečenih podjetničkov poskuša prodajat nekaj, kar nihče ne potrebuje. In ker kupna moč prebivalstva ni neomejena, se nekje nakupovanje nepotrebnega mora ustavit. Takrat pa naši startup poslovneži začnejo jamrat, kako je Slovenija majhen trg, kako poslovno nestimulativno okolje je, kako so potrošniki zabiti, kako država nima posluha … Vse drugo je krivo, samo njihova “genialnost” ni pod vprašajem.

Kolagen je super, meni je okus dober in ga zjutraj z veseljem pijem. Je sicer res, da imam že od prej lepo kožo in nohte, lase sicer bolj suhe, ampak mi je super, da na tak enostaven način dam telesu nekaj koristnega, če že nobenih drugih prehranskih dodatkov ne pijem.

Če bo kdo na to pomislil – nisem Anja, niti del njene družine, niti nimam nič pri kolagenu, ampak resnično nikakor ne morem razumeti, da se vam zdi pri njenih stara 43??
Oba ona in njen mož meni izgledata precej mlajša od vrstnikov, kaj šele za samostojni biznis in tri otroke. Iskreno mislim, da sta marsikateremu slovencu lahko v vzor. Je pa tudi res, da je lažje blatiti druge, kot nekomu želeti dobro. Sem vesela, da vas s to vašo energijo slabe privoscljivosti ne poznam osebno.

Pa da se vrnem k vprašanju teme. Kupila sem kolagen in palačinke, so mi tudi super in jih bom še kupila! Popolna tekstura, tudi okus je dober, priporočam.

Ti si pa čisto iz druge galaksije. Kaj ima šolski sistem pri tem? Gospodarsko – politična klima ni naklonjenjena podjetništvu, temveč samo velikim podjetjem in multinacionalkam.
Od konca vojne (in zaprtja SDK-ja) jim še ni uspelo vzpostaviti normalni plačilni promet in to je pokopalo veliko zagnanih podjetnikov v Sloveniji.
Večja podjetja (vsa gradbena podjetja, …) so se obdržala nad vodo samo zaradi politike. Ko je poknilo, so pokopali ogromno delovnih malih podjetnikov…
potem imaš tu razne gazele, certifikate za družini prijazno podjetje …. da se ti bruha!

O Avstrijcih se pa zelo motiš. Tudi oni gledajo na ceno in kvaliteto! Mogoče še bolj kot Slovenci!

New Report

Close