Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stavka učiteljev

stavka učiteljev

Sem že navajena na to, da vsako leto štrajkajo učiteljni in dohtarji. In vedno dobijo še večjo plačo, tistim z minimalko pa nič- jebat ga, to je Zlovenja.
[/quote]

Učitelji še nikoli niso stavkali.
Koliko se jim pa že vsa leta krade, pa javnost niti ve ne.

Zakaj ne? Ker obladt ve, ko bo šla učiteljska na ceste, se zruši socialni mir in so gotofi.
Tega pa tudi ne veš, oblast se pa dobro zaveda, zato jih trdno stiska oktog vratu.


Lepo se vpiši na Pedagoški faks in postani učiteljica.Delala boš 5 ur na dan , vsak dan boš lahko stokala in imela boš krasno plačo!
Kako da ti do sedaj kaj takega še ni prišlo na misel in da sem ti morala jaz to povedat?
Zato pa si, kjer si. Ker ti glava ne dela![/quote]
Veš zakaj pametni ne gredo na Pedagoški “faks”? Ker bi jih bilo sram, da za kaj drugega niso sposobni. Zato raje opravljajo druge poklice, ki so cenjeni, čeprav morajo včasih več delati. Učitelji so pa dokazano butasti, ker vse življenje učijo isti predmet, isto snov, pa se morajo še naprej vsak dan na predmet pripravljati (sami to trdijo!). Ne rečem prvo leto, ko se še ne znajdejo, ampak vsa naslednja leta, 40 let?! Moja sorodnica je učiteljica, vedno je doma najkasneje ob enih. Sama pove, da se nič ne pripravlja. Popravi samo teste, kadar so in še to dopoldne v šoli. Popoldne je vsepovsod drugje kot v šoli. Pa poleti tudi. Da o ravnateljih sploh ne govorim. Njih sploh ni, saj nimajo kaj delati. Dela edino tajnica, pa še ona ne preveč.
Ideja, da naj bodo učenci po 8 ur v šoli je brez veze, naj raje učitelje plačajo po delu in ne po nazivih, ki ne pomenijo nič. Dopusta imajo dva meseca in pol. Vse naštevanje, kaj delajo in nadomeščajo, je lari fari. Kar svet stoji so bili dobri in srčni učitelji (tako nekako en promil, nič več), ostali so pa samo en nesposoben šrot, ki bi jim morali plače razpoloviti, ne pa da stavkajo. Nehajte se smešiti s svojimi utemeljitvami o vašem delu, saj ljudje nismo tako neumni kot vi. Za blefiranje ste mnogo preveč plačani in pika. Poleg vsega pa zdravite svoje komplekse in težave doma na ubogih učencih. Izjeme potrjujejo pravilo.


Veš zakaj pametni ne gredo na Pedagoški “faks”? Ker bi jih bilo sram, da za kaj drugega niso sposobni. Zato raje opravljajo druge poklice, ki so cenjeni, čeprav morajo včasih več delati. Učitelji so pa dokazano butasti, ker vse življenje učijo isti predmet, isto snov, pa se morajo še naprej vsak dan na predmet pripravljati (sami to trdijo!). Ne rečem prvo leto, ko se še ne znajdejo, ampak vsa naslednja leta, 40 let?! Moja sorodnica je učiteljica, vedno je doma najkasneje ob enih. Sama pove, da se nič ne pripravlja. Popravi samo teste, kadar so in še to dopoldne v šoli. Popoldne je vsepovsod drugje kot v šoli. Pa poleti tudi. Da o ravnateljih sploh ne govorim. Njih sploh ni, saj nimajo kaj delati. Dela edino tajnica, pa še ona ne preveč.
Ideja, da naj bodo učenci po 8 ur v šoli je brez veze, naj raje učitelje plačajo po delu in ne po nazivih, ki ne pomenijo nič. Dopusta imajo dva meseca in pol. Vse naštevanje, kaj delajo in nadomeščajo, je lari fari. Kar svet stoji so bili dobri in srčni učitelji (tako nekako en promil, nič več), ostali so pa samo en nesposoben šrot, ki bi jim morali plače razpoloviti, ne pa da stavkajo. Nehajte se smešiti s svojimi utemeljitvami o vašem delu, saj ljudje nismo tako neumni kot vi. Za blefiranje ste mnogo preveč plačani in pika. Poleg vsega pa zdravite svoje komplekse in težave doma na ubogih učencih. Izjeme potrjujejo pravilo.
[/quote]

In kaj bi ti naredilo, da da bi se stanje izboljšalo?
Predvidevam, da si tudi samo prišlo skozi naš šolski sistem in nekaj vseeno odneslo od teh butastih prfoksov.

V šoli je več učiteljev kot otrok.


Veš zakaj pametni ne gredo na Pedagoški “faks”? Ker bi jih bilo sram, da za kaj drugega niso sposobni. Zato raje opravljajo druge poklice, ki so cenjeni, čeprav morajo včasih več delati. Učitelji so pa dokazano butasti, ker vse življenje učijo isti predmet, isto snov, pa se morajo še naprej vsak dan na predmet pripravljati (sami to trdijo!). Ne rečem prvo leto, ko se še ne znajdejo, ampak vsa naslednja leta, 40 let?! Moja sorodnica je učiteljica, vedno je doma najkasneje ob enih. Sama pove, da se nič ne pripravlja. Popravi samo teste, kadar so in še to dopoldne v šoli. Popoldne je vsepovsod drugje kot v šoli. Pa poleti tudi. Da o ravnateljih sploh ne govorim. Njih sploh ni, saj nimajo kaj delati. Dela edino tajnica, pa še ona ne preveč.
Ideja, da naj bodo učenci po 8 ur v šoli je brez veze, naj raje učitelje plačajo po delu in ne po nazivih, ki ne pomenijo nič. Dopusta imajo dva meseca in pol. Vse naštevanje, kaj delajo in nadomeščajo, je lari fari. Kar svet stoji so bili dobri in srčni učitelji (tako nekako en promil, nič več), ostali so pa samo en nesposoben šrot, ki bi jim morali plače razpoloviti, ne pa da stavkajo. Nehajte se smešiti s svojimi utemeljitvami o vašem delu, saj ljudje nismo tako neumni kot vi. Za blefiranje ste mnogo preveč plačani in pika. Poleg vsega pa zdravite svoje komplekse in težave doma na ubogih učencih. Izjeme potrjujejo pravilo.
[/quote]

Če misliš, da sem jaz učiteljica, se zelo motiš.
Kar si pa napisala, pa ni daleč od mnenja mojega soseda, ki je star 83 let in ima končano osnovno šolo.
Kako že pravijo: neumne glave so najbolj žleht.
Zdaj pa presodi, v kateri predal spadaš.

Ja, pa v vrcu tudi.
Samo pravih vzgojiteljic je bolj malo.
Ker smo predrag kader.
Ti privoščim 14 malčkov previt, nahranit, dat spat, oblečt itn. Vsak dan. Plus še vse ostalo.

Stavkati bo morali starši, ker imamo tako neizobražene in neprizadevne učitelje!

A veš, tudi kasneje v življenju ne dobimo vsi iste plače, ker nismo vsi enaki sposobni, pridni, izobraženi. Čudno bi bilo, če bi bile npr. same prtiče.

Ni problem delovnih obveznosti opraviti na delovnem mestu in biti tam magari 12 ur dnevno, če imaš ustrezne pogoje. Država bi že zdavnaj uredila in poenotila delovni čas učiteljev, če se ne bi zavedala, da to pomeni tudi izboljšanje delovnih pogojev.
V pisarnah so klime, v učilnicah večinoma ne, službenih računalnikov, tiskalnikov in telefonov doma ni, hrupa ne omiliš z zaščitno opremo. Dopusta izven sezone ni, prisilni dopust je času počitnic. Učenec ima pravico do 5 dni dopusta kadarkoli med šolskim letom, učitelj le 2.
Učenci imajo počitnice, učitelji pa dopust , po istem zakonu kot vsi. Kar je več dni, je treba doprinesti.
Božičnice in 13. plače so v šolstvu neznani pojmi.

Upam, da bo končno ena prava stavka, z zaprtimi vrati šol, brez varstev in podobnih bedarij. Še boljša bi bila na dolgi rok ,če bi se šole povsem odklopile od npr. vsakršnega sodelovanja v krajih.

štrajk je namenjen zgolj učiteljem in drugim izobraževalcem od vrtca do univerze, je rekla SVIZova gospa na TVju.

Podpis in to v nulo!!

Dokler se čistilkam ne zagotovi vsaj minimalca na katerega mi lahko dobile dodatke za dodatno delo, ni prav, da učitelji stavkajo. Težave J razreda so se pometle pod preprogo, razrešile pa se niso.
Učitelji bi morali kot moralne avtoritete podpreti odpravo takšnih anomalij.
Nato pa stavkati za otroke, učence.
In nato, nazadnje, šele zase.
Se pa strinjam, da se razredništvo uredi kot dodatno delo, kar vsekakor je.
Moj mladostnik ima zlata vrednega razrednika, ki svojemu razredu nameni nešteto živcev in neplačanega časa, tudi popoldne. Res sem hvaležna zanj.

Očitno je vlada popustila izsiljevanju sindikata zdravnikov po višjih plačah. Štrukelj je razlagal pred časom nekaj takega, da so plače učiteljev vezane na plače zdravnikov in ker so se zvišale plače zdravnikov, se morajo tudi učiteljem.

Tko nekak naj bi bilo, spremljano na daleč.

Zakaj pa čistilke nikoli ne stavkajo?

Če bi čistilke v javnem sektorju stavkale, bi jih zamenjali po hitrem postopku. Če ne drugače, bi najeli čistilni servis. Grem staviti, da se zanje nihče ne bi potegnil.

Tudi Štukelj se ni v resnici zavzel zanje, zavzema se pa za učitelje, ker je sam učitelj. V bistvu gleda za svojo rit in ne toliko za zaposlene v šolstvu.

Potem naj se ustanovi sindikat čistilk.Glavna čistilka naj bo v sindikatu kot je Štrukelj in naj se zavzema zanje.
Je to možno?

Čistilke, sploh te, zaposlene v šolah imajo dejansko zelo ok službe za to, kar delajo. Pa še med njimi se najdejo take, ki svojega dela nikdar ne opravijo, kot je treba. Čistilke vedo zakaj ne stavkajo.

In zakaj za svoje delo ne dobijo zagotovljenega minimalca pač pa ga doplačuje država, če je tako super?

Kateri buhtelj lahko misli, da vsoto do minimalca doplačuje država?


Tega pa ne vem zakaj. Ampak, kar sem napisala, je res.
Sama podpiram univerzalni temeljni dohodek. Menim, da bi se z njim popolnoma spremenila dinamika življenja.

Se pravi, da Virantova reformacija za javni sektor ne velja več ampak ima spet vsak svoj vrtiček? Potem naj tistim, ki so jim zaradi usklajevanja znižali plače, vrnejo denar.

ocene na maturi:
slovenščina 6
angleščina 7
matematika 6
kemija 5
biologija 5

fakulteto delam redno, študiram izobraževalno biologijo in kemijo, povprečna ocena na drugi stopnji je več kot 9
napisati moram 2 magisterija
opravila neskončno nastopov na šoli, pred sošolci in profesorji

za delo učitelja je potrebnih več talentov in veščin:
-strokovnost
-javno nastopanje
-komunikacijske veščine
-ustvarjalnost
-čustvena inteligenca
-potrpežljivost
-asertivnost
-ljubezen do poklica
-ignoriranje neumnih pripomb o svojem poklicu

če niste pripravili učne ure za učence nimate pojma o čem govorite, ena učna ura ti vzame isto časa za pripravo kot za izvedbo, realnost dojemate iz svojega zornega kota in lastnih izkušenj

verjetno nikoli niste pripravljali sami eksperimente za učence v laboratoriju, delali power point prezentacije, iskali zanimive fotografije in posnetke,razne članke, temeljito naštudirali vpliva alkohola na biološke membrane, metabolizma gliv kvasovk ali celične delitve, pripravili naloge na vseh nivojih znanja po bloomovi taksonomiji, prišli v razred, izvedli pripravljeno a hkrati sodelovali s 30 učenci ali dijaki in imeli cel razred pod kontrolo, nikoli niste sestavljali gradiva, niste šli z otroki v gozd ali na ekskurzijo, šolo v naravi
verjetno bi sami sebe poškodovali ko bi delali kemikalijami in verjetno bi se kak učenec poškodoval ker nimate pojma o varnosti dela v laboratoriju
verjetno sploh ne znate zapisati kemijske reakcije
nimate ne znanja ne izkušenj o mojem bodočem delu a ste tako presneto pametni
sploh pa je to le del mojega bodočega dela poleg izobraževanja je delo učitelja tudi vzgoja

za odgovornost in trud ki ga vlagam v svoje delo bom premalo plačana, tudi če nam plače dvignejo
ko si star 19, 20 let ne razmišljaš o denarju in si izbereš poklic, ki ti je pri srcu
a kaj ko ugotoviš da ti kljub talentu, inteligenci in izobrazbi ne privoščijo plače, ki odraža kvaliteto tvojega dela in te nesramno zmerjajo se vprašaš, če še sploh obstaja kje kdo, ki spoštuje znanje, vzgojo in nenazadnje sočloveka

Ne podpiram stavke in nikoli je ne bom.Vem da boste šolniki izsilili svoje….Škoda da navadni delavci ne morejo stavkati…


Vsi lahko stavkajo, kaj bluziš? Organizirajo naj se in se borijo za svoje plače in še kaj. Vedno je bilo tako, celo zgodovino. V prvih vrstah so bili rudarji in navadni delavci.
Zdaj pa rep med noge, pa jokat. Je lažje.

New Report

Close