Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste bili v dilemi, ko ste že dali odpoved

Ste bili v dilemi, ko ste že dali odpoved

V kratkem bom zamenjala zaposlitev. Isto delovno mesto, plača…vedno bolj se bliža nastop dela v novi službi, tehtam ali sem se odločila prav. Berem komentarje na forumu o podjetju ki bo moj bodoči delodajalec, bolj me bega in me je strah. Nisem ravno 20 letnica, ki bi si z lahkoto našla službo v kolikor sem se odločila napačno. V sedanji službi je drugače vse super, razen nadrejene. Sedaj berem, o tudi mobingu pa negativnih ocenah o tem podjetju. Iz prve roke ne vem nič, saj žal nikogar ne poznam. Bolj razmišljam če sem naredila vredu potezo. Ste bili tudi vi v dilemi, ko ste že dali odpoved?

Zakaj točno boš menjala sluzbo, če bo delovno mesto isto in plača ista?

Odgovor na objavo uporabnika
hmmHmm, 12.08.2022 ob 21:29

Zakaj točno boš menjala sluzbo, če bo delovno mesto isto in plača ista?

Zvečine zaradi mobinga v službi.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Petunja, 12.08.2022 ob 21:34

Zvečine zaradi mobinga v službi.

Potem verjetno na slabše ne moreš iti…

Ja, vem kako je. Ko si na slabem, in se bojis iti se na slabse. Ker ves da slabse obstaja.

Verjetno bo tudi v novi sluzbi mobing ampak iz te sluzbe mores stran.

In verjetno bos se menjala.

Mogoce bi bilo dobro ze na razgovoru razcistit cesa ne mislis prenasat.

Mobing se prijavi. Če ne gre ali ni efekta interno, pa inšpekciji. Bullyju se je treba postaviti po robu, ne pa bežati in klecniti pred njim.

Odgovor na objavo uporabnika
yourdaddy, 12.08.2022 ob 22:40

Mobing se prijavi. Če ne gre ali ni efekta interno, pa inšpekciji. Bullyju se je treba postaviti po robu, ne pa bežati in klecniti pred njim.

Se vidi, da v realnosti mobi ga še nisi dozivel(a). Ponavadi prijavitelj potegne kratko in mora na koncu tako ali drugače oditi. Sploh pa, če se malo spoznaš na stvari, vidiš, da je mobing zelo zelo težko dokazljiv, sploh, če se večina zaposlenih ne želi izpostavljati. Žal imam slabe izkušnje s tem, sem v instituciji reševala kožo zaposlenega, ki si je upal izpostaviti nedopustno vedenje nadrejene. Vodilni se je postavil na stran izvajalke mobinga, ostali, ki so vsi vedeli, kaj se dogaja, pa so bili tiho kot riti. Potem se mu je nadrejena maščevala in gospod je brezposeln. Pa gre za institucijo, za katero nihče ne bi verjel, da se lahko takšne stvari dogajajo. Si sploh predstavljati ne morem, kako je šele v zasebnih podjetjih. Tako da včasih je bolje oditi pravi čas, z dvignjeno glavo, kot mešati drek zmešanih ljudi.

Pa še to: očitno nimaš pojma, kakšne so pristojnosti inšpekcije. Posamezniku lahko bore malo pomaga. Nekaj lahko naredi, če gre za sistemske nepravilnosti, sicer pa v podjetju samo preveri, če ima delodajalec ustrezne interne akte za preprečevanje mobinga. Konkretno kaj se lahko doseže le na sodišču, je pa težko dokazovati, če nimaš prič, katerih pa navadno ni, ker vsi očividci iz strahu stisnejo rep med noge.

kar se tiče mobinga, bi nujno morali kot dokaz sprejeti posnetke. ker bi bilo marsikaj več kot dokazljivo, če bi lahko predložil samo nekaj minut posnetega dogajanja.

Sem delal v UKC LJ in zaradi nadlegovanja s strani glavne sestre na delovnem mestu brez pomislekov dal odpoved.Ni mi žal.Tudi sindikat zavaja,da pomaga,pa sploh en pomagajo,samo članarino vlečejo.V času covida pa če bi prišel delat in to prostovoljno.Hehehe.Ne hvala.Zdaj dobivam emaile z fake gmail računov povezave za prosta delovna mesta.Izgleda da ne vedo kako ljudi pridobiti.V času covida šikeniranje,grožnje,če se ne bodo cepili bodo odpovedi,zdaj ko ljudi ni pa jokcanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj pa vem, 13.08.2022 ob 00:55

Se vidi, da v realnosti mobi ga še nisi dozivel(a). Ponavadi prijavitelj potegne kratko in mora na koncu tako ali drugače oditi. Sploh pa, če se malo spoznaš na stvari, vidiš, da je mobing zelo zelo težko dokazljiv, sploh, če se večina zaposlenih ne želi izpostavljati. Žal imam slabe izkušnje s tem, sem v instituciji reševala kožo zaposlenega, ki si je upal izpostaviti nedopustno vedenje nadrejene. Vodilni se je postavil na stran izvajalke mobinga, ostali, ki so vsi vedeli, kaj se dogaja, pa so bili tiho kot riti. Potem se mu je nadrejena maščevala in gospod je brezposeln. Pa gre za institucijo, za katero nihče ne bi verjel, da se lahko takšne stvari dogajajo. Si sploh predstavljati ne morem, kako je šele v zasebnih podjetjih. Tako da včasih je bolje oditi pravi čas, z dvignjeno glavo, kot mešati drek zmešanih ljudi.

Pred 15 leti sem zapustil podjetje zaradi mobinga, takrat sem se vecini zdel nor, pac nanje ni nihce nenormalno pritiskal,danes so pa preostali na tem da gredo,stari 50+

zaradi mobinga bežat je neumno-podala bi prijavo, magar več prijav na išpekcijo, da bi odstranili mobingaša. Ali pa z mobingiranjem tebi dali odpoved. Važno je, da se ne umakneš.

Toumikanje je slovenko delovanje-se umikajo nasilnežem tako v reali kot v virtuali, celo ločujejo ti dve zadevi,čeprav v virtualo svoj nasilni napad zapiše človek iz reale. Postavite se zase, kaj ujčate nasilneže???

Mobing sem doživljal na lastni koži s strani nadrejene. Dejstvo je, da ima zaposleni več pravic in možnosti, s katerimi lahko udari nazaj. Kdaj je treba poiskati Ahilovo peto, odvisno od tega, kakšne vrsta osebe si. Bullyju se ne umakneš. Na sindikat pa ne računaj, ker to zdaj večina niso več sindikati, ampak popoldanski taborniki s članarino.

Po 10 dneh v znani turistični firmi v Sloveniji – pomočnik v kuhinji. Ljudje pijejo vsak dan in cel dan v službi da se majejo na nogah  v službi in ne, ne mislim delat še njihovega dela. 🙂 Nimam službe, denarja, pijancem pa ne pomagam.

Petunja, ne se sekirat na rezervo. Kolikor te razumem, si odpoved že dala? Torej je itak že prepozno, da se vrneš.

V novi službi pa bo kot bo. Lahko, da bo bolje, lahko, da bo slabše. Če ne probaš, ne boš vedela. Če ne bo ok, boš pa iskal naprej. Ja, boš našla. Jaz sem leta trpela v službi. Ker je bila za NDČ, plača pa kar ok, sem zelo cincala in se odločala kako naprej. Saj bi se služba našla pa je bilo samo za kratek čas pa nisem upala. No potem sem končno uspela, dala odpoved. In ja, nova služba je bila slabša, šef ok, predelavka mi je pa zagrenila vsako uro službe. Pa sem naprej iskala in prišla potem na boljše. Samo strah moraš izgubiti pred tem, da ne boš našla drugo službo. Boš našla. Sigurno boš. Aja pa verjemi, da zaradi zdravja je vredno zapustiti službo, kjer je mobing.

Tisti, ki pametujete o mobingu: se je kdo od vas dejansko zoperstavil mobinug, izpeljal prijavo? Dvomim. Tule ste pametni, v praksi bi bili pa posrani.

New Report

Close