Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ste lahko partnerju /možu ali partnerki/ženi oprostili prevaro?

ste lahko partnerju /možu ali partnerki/ženi oprostili prevaro?

Ponavadi je doma kaj narobe ali kaj ne štima tko, da se je treba vprašat zakaj vara. Ne rečem, da je vedno tako samo v veliki večini pa. Kar se pa tiče oprostit se je pa tudi treba vprašat ali se imata rada in kakšen je do tebe, ker ponavadi taki ki varajo, so doma brez spoštovanja in nesramni.

Kaj te vem? Varajoča oseba ni nikoli spoštovala svojega partnerja ali partnerko,če jo je ali ga šel varati .

Ljubezen je bila samo na začeko, potem je pa prišel dolgčas in ponoreli hormoni.

 

Zato pa se eni partnerji jezijo, če jim malo pogledaš v mobi , ker jih večinoma nekaj skriva.

Le zakaj so zaklenjeni mobiji partnerjev ?

Ker vas varajo in nočejo, da to izvete.

Tako sem izvedela, da mi moj natika roge, ko je pustil mobi na mizi in sem videla ,kakšna ljubezenska sporočila mu je pošiljala ljubica.

Je dobil lepo darilo za njegov okrogli rojstni dan: mobi v usta zatlačen!

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
bumerang, 01.06.2021 ob 13:46

Ponavadi je doma kaj narobe ali kaj ne štima tko, da se je treba vprašat zakaj vara. Ne rečem, da je vedno tako samo v veliki večini pa. Kar se pa tiče oprostit se je pa tudi treba vprašat ali se imata rada in kakšen je do tebe, ker ponavadi taki ki varajo, so doma brez spoštovanja in nesramni.

Hja, dovolj je že naveličanost, zaciklanost neke zveze, rutina, pa otroci, stres vsakdanji- dej prosim te – a ti en in isti šnicl, na en in isti način zmoreš jest 10, 15, 20 let? Sploh , ko ti začne šnicl od zateglosti odskakovat od vilic? 🙂

Ja, nujno it narazen, bit toliko karakterja, se samospoštovat – nikakor pa ne varat. Varalice ne spoštujejo najprej samega sebe, nimajo morale. To je dejstvo.

 

Varajo slabiči, ki so skušaj uradno v neki zvezi samo zaradi maske na faci, fasade za javnost, pa ker se zgovarjajo na otroke,  ker se bojijo razočarat svoje starše, torej stare starše vnukecof;  razočarat žlahto, sosede -jojprejoj kaj bodo pa sosedje rekl, če gremo narazen? In furajo neko umetno srečno življenje za javnost, za zidovi pa mrtvilo. Brezveze. Živeljenje je prekratko za takole se it zafrkavat nepošteno – to je sedaj marsikdo spoznal tudi s korona “štrikcanjem”. Če ti ni , greš pošteno narazen. Preživiš tisti šok, potem pa je življenje lepo, lažje dihaš, nisi utesnjen. In to se zaključi, ko se v glavi, malce na hard  napisano “snameš s kurca ali iztakneš iz vagine bivšega”. To moraš predelati, fizično povezanost, v glavi, nujno. Ker niso edini, ki jih imajo koneckoncev. Ker obstajajo še boljše, poštene, iskrene, nevarajoče vagine in penisi.  Svetovno, ne samo jadransko morje je polno svežih rib in ribakov. Samo pošteno jih je treba najti.

Jaz priznam, da ne vem, če bi se lahko prežvečila skozi prevaro. Oziroma, oprostila ja, pozabila pa ne. Lahko bi sla naprej, ampak verjetno v to dvoje ne šlo. Ker bi se vedno spraševala, ali spet, kje je, kaj počne, ali kaj ne vem.

Ne vem, izgubljeno zaupanje je res težko nazaj dobiti. Vsak pri meni pa skoraj nemogoče.Pa nisem zamerljivka, grem lahko naprej, samo v drugačnih okvirih.

Težko rečem, kako bi bilo, če bi se morala soočiti s tem. Ne dam roke v ogenj, da me v vseh teh letih ni, a videlo se ni nikoli. Če bi šlo za kratko avanturo, skok čez plot, bi mu verjetno lahko odpustila. Čustvene zveze ali daljšega razmerja verjetno ne.

Odgovor na objavo uporabnika
tzui, 01.06.2021 ob 09:46

Ženske bi morale biti bolj diplomatske, če se tako izrazim. Ampak že od samega začetka v vezi. Najprej glede tega kakšnega moškega si najdemo (značajsko, osebnostno, moralno …). Če se druži s prijatelji, ki imajo dvomljiv sloves, je tak tudi sam (isti ptiči skupaj letajo). Nekatere ženske si za partnerja i zberejo moškega, ki so mu bile prej ljubice (takšni moški niso za drugega kot za obvoz). Ali vedo, da moški goljufa svoje stranke pri svojem delu, pa nič ne rečejo, ker imajo zaradi več denarja. Itd. To so lastnosti, ki kažejo na neetičnost človeka. Veliko večja možnost je, da bo neetičen tudi na drugih področjih, če je na enem.

Potem pa tudi glede tega kako uredimo, da funkcionira naš odnos. Železo se kuje, ko je vroče, tudi to je zelo pomemben pregovor. Tu je cela zgodba, ki bi potrebovala knjigo. Ena najpomembnejših stvari v odnosu se mi zdi,da je moški zelo vključen v delo za dom in družino. Ženske znajo povedati, da so ogromno vložile v družino, bile pridne kot mravljice, on me je pa varal. Ženska se ob tem počuti še bolj ponižano. Ah, saj temu ni konca …

Ampak me ne čudi, ko vidim kako nekateri pari funkcionirajo, da pride do varanja. Za nič ni zagotovilo, da do varanja ne bo prišlo, ampak sigurno je bistveno manj možnosti, če ženska zna biti  takšna v odnosu z moškim.

 

 

good good…

tudi za nas velja isto

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Odgovor na objavo uporabnika
poskušam, 27.05.2021 ob 17:23

Sama sem pred kratkim izvedela, da mi je partner nezvesti.  V sebi kopičim od tistega časa mnogo čustev ; od jeze, žalosti, razočaranja in besa.

Izvedela sem s kom me je lolek varal.

Rekla sem mu, da mu oprostim ,ker pravi,da mu nič ni ta druga pomenila, ampak še vedno sem jezna.

Skupaj sma več kot 20 let ,ki mu očitno niso nič pomenila. Najraje bi ga sklofutala .

 

Očitno mu še nisem oprostila in tudi zaupanje je šlo v njega.

Oprostil sem, pozabil nikoli, odšel po svoje. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Bim bam bim, 27.05.2021 ob 17:40

Tudi jaz sem izvedela, da me moj tepec po novem  vara. Je bedak pustil tablični računalnik na mizi in sem našla njegova sporočila ljubici,kako bi ji rad zize in lulo božal. Pa kako jo obožuje. Pa razne poljubčke in zaljubljene slike ter smeškote.

Lahko bi si že mislila prej, ko je nenadoma imel dolge sestanke in ko mu je ta ista ljubimka pred 2 letoma napisala zahvalo za kavo in da je bilo ji lepo z njim.

Ponorela sem. Sem mu zagrozila, da mu bodo jajce šle in da bom ubila njega in  njegovo ljubico.  Še z  ljubico sem stopila v kontakt in jo nadrla. Njej se je pa sladko smejalo in se je delala norca iz mene. Potem je on bi užaljen in jezen, ker sem stopila v stik z njegovo flenčo,prekleti kurbir!!

 

 

Ni čudno,da je toliko družinskih tragedij.

 

Fajn moža imaš, ni kaj. 😉

se s tem sploh ne ukvarjam. tisti trenutek, ko sem izvedela, je letel skozi vrata. ne zanima me, zakaj, ne zanimajo me prošnje in ne opravičila. zame je zgodba zaključena.

Sama sem izvedela po naklucju, da partner nekaj muti, ko sem ga soocla, je najprej zanikal, dokler mu nisem predlozila dokazov, soocla sem tud gospo s katero se je zapletu, ki je zagotovila da ga bo pustila pri miru. Naivno vem. Lep cas je bil mir, odnos med nama se je izboljsal, dokler ga spet nisem dobila, da si dopisuje z njo. Takrat pa je men dvignlo pokrov, odlocla sem se, da gospe napisem pismo, in posljem na domaci naslov. Baje ga je prebral moz, ceprav dvomim, ampak dala sem ji vedet, da tako kot je ona unicla mojo druzino, lahko jaz tud njeno. Od takrat je mir pri hisi, najbol pa me je zabolelo, ko je ona meni ocitala, da sem se borila zanj in da ga naj imam, kot da sem jaz z njenim srala in ne ona z mojim. In to je sla delat gospa v zrelih letih, ne kaka smrkla. Tak da odvisno, jaz ne bi mogla prevarat partnerja, odpustila sem, pozabila nisem. Se pa vsak dan znova trudva za boljsi jutri. Odvisno kaksna oseba si.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4940, 01.06.2021 ob 19:04

Sama sem izvedela po naklucju, da partner nekaj muti, ko sem ga soocla, je najprej zanikal, dokler mu nisem predlozila dokazov, soocla sem tud gospo s katero se je zapletu, ki je zagotovila da ga bo pustila pri miru. Naivno vem. Lep cas je bil mir, odnos med nama se je izboljsal, dokler ga spet nisem dobila, da si dopisuje z njo. Takrat pa je men dvignlo pokrov, odlocla sem se, da gospe napisem pismo, in posljem na domaci naslov. Baje ga je prebral moz, ceprav dvomim, ampak dala sem ji vedet, da tako kot je ona unicla mojo druzino, lahko jaz tud njeno. Od takrat je mir pri hisi, najbol pa me je zabolelo, ko je ona meni ocitala, da sem se borila zanj in da ga naj imam, kot da sem jaz z njenim srala in ne ona z mojim. In to je sla delat gospa v zrelih letih, ne kaka smrkla. Tak da odvisno, jaz ne bi mogla prevarat partnerja, odpustila sem, pozabila nisem. Se pa vsak dan znova trudva za boljsi jutri. Odvisno kaksna oseba si.

Moja zgodba skoraj enaka.

Imam pod narekovaji srečo,da si vedno bedake izberem za partnerje.

Moj prvi partner  me je prevaral z najboljšo prijateljico, sem ga kar nagnala.

Za sedanjega partnerja pa sem izvedela pred kratkim, da me vara. Uh ,je bilo ognja pod streho, ko sem izvedela za afero. Bil je celi prestrašen in se opravičeval. Skoraj bi šel na kolena.

Odpustila sem, ali pozabila ,da sem bila tako naivna trapa kot on lolek,  ne bom nikoli.

Ko berem tole tvoje se vprašam zakaj si še z njim??? Če mu nebi toliko pomenila nebi šel z njo nekaj mu je mogal.

ludo

Odgovor na objavo uporabnika
Fittness, 01.06.2021 ob 19:41

Ko berem tole tvoje se vprašam zakaj si še z njim??? Če mu nebi toliko pomenila nebi šel z njo nekaj mu je mogal.

 

Moj odgovor zakaj je tista komentatorka, še z svojim varajočim partnerjem? Meni se zdi, da po opisanem ,ga še ima rada ,kljub izdaji.

Mislim, da so vsi sadomazo, ki ne zapustijo svoje partnerje, ali soproge potem ,ko jim partnerji ali moži nataknejo rogove .

Verjetno zelo nizka samopodoba ali uničena psiha in nezmožnost zaživeti po novem.

Sem oprostila, ampak tudi ne pozabila. Ga zaničujem, ko le lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
steniste, 27.05.2021 ob 17:11

Ste partnerju / partnerki ali možu/ ženi oprostili prevaro?

 

Ne….

oprostiš lahko, ampak a boš pozabil? Boš res samemu sebi dopustil, da boš kar pozabil na ponižanje, ki si ga bil deležen? Ker prevara je točno to – ponižanje partnerja, izkazovanje nespoštovanja partnerju.

 

Ne, ne bi odpustila. Bi sprejela desjtvo, da me je človek prevaral, ampak odpustila mu ne bi. zaupala mu ne bi, ampak, ker bi mi bilo udobno tam, kjer živim, ne bi šla proč. Bi ostala in živela svoje življenje. Lahko celo ,da bi kdaj še kaj delala z njim, ampak zaupala mu ne bi več. Verjela bi, da me pač ne spoštuje in bi iskala drugo in drugje. in bi živela.

 

 

Ce mas ponos in svojo hrbtenico se to nikoli ne oprosti… Imam kolege ko so se sami zgonli ali pa, so se jim babe z pol bolnice ali vasi in sedaj kao sta se vun zmenla in je kao vse ok…. Hodijo na morje, kampirat, ja celo kempera so si kupli in so oh in ahh familija… Po drugi strani pa vsi vedo, da so mu babo nazgali in z kolegi s katerimi skup pije, čaga, jim pomaga, se mu ti isti kolegi, ko se malo vstran obrne takoj smejijo, in govorijo, lej ga copateka ko mu pol bolnice babo pofukalo….Pa pride ded nazaj do sanka, pa vsi dalje kot da nobeden ni nic reko… Ajde ded spimo se eno… In Opppaaa… To so pravi kolegi  in okolica, to bo ja… Vsi vejo, on ve, ona ve, samo, noben pa ne pove, kako se najboljsi prijatelji iz obeh norcujejo za hrbtom.. Pfuuujjj nesnaga… Babo sutnem cez stenge u 3pm da mi to naredi ali pa ded, nima veze… Zato ni opravicila, kdor oprosti je navadna mevza, jokica in pickica in prav mu je, da ga partner prevaral in upam da se ga bo parkrat… To se ne oprosti

Ja ocitno nekateri nikoli ne pozabijo. Fanta so prevarale vse 3 punce, super fant, a zdaj jaz poslusam kak smo vse ženske iste.

Kaksna terapija za prevarane bi morala biti bolj razsirjena.. Za take, ko se sekiraj potem se celo zivljenje.

Meni osebno varanje ni najhujsa stvar, ce bi mi potem oseba povedala, da ji je zal. Iskreno me ne moti to, najraje bi vidla da mi bi fant rekel, ce mu je kera dobra in bi z njo kaj mel. Drugo pa je da ti nekdo skriva in sam odkrijes.

Ne da nisem oprostila, samo življenja z njim si nisem več predstavljala. Tako da je bilo mojega zakona nepreklicno konec tisti dan, ko sem za prevaro izvedela. Ker se poznam vem, da bi mu ob vsaki njegovi “napaki” očitala prevaro. Toksično. In ker ni bil toliko pošten, da bi vsaj omenil, da mu nekaj manjka v  zakonu in je svojo energijo usmeril drugam, res nisem videla smisla nadaljevati.

Sem se ločila in tudi oprostila. Ne čutim zamere ali jeze.  Zamera in jeza škodita samo tistemu, ki ju čuti. Nekako tako, kot če bi hotela nekoga zastrupiti strup pa bi pila jaz.

 

Pri varanju se ne gre nikdar le za sex. Vi se tolažite, da je zgolj sex, da ni čustev, da če on vtakne penis v drugo (in obratno), da prevaranih to nima kaj bolet..
Pozabljate pa na del, kjer so čustva- na čustveno varanje-na vse laži, ko varanje prikriva in avtomatično DOLOČI za partnerja, kateremu bi moral stati ob strani in mu ne narediti tako grde stvari, da bo pa kar prevaran (toliko o pametovanju, da vsak živi kakor hoče. Res? Je prevarani predhodno sprejel, da bo prevaran? Preden take neumnosti klatite sebi v zagovor, preverite ali se je vaš prevaran partner res sam odločil, da ga boste prevarali) 😁
Potem vse skrivanje, tudi tako, da zataji obstoj partnerke in otrok, češ je samski/a.
Potem tako čustveno varanje, da vas obtoži, da ste zblojeni, ker si drznete podvomit v njegovo/njeno “zvestobo” itd itn svinjarij, ki jih sebičneži počnete.

Aja-ne gre za moraliziranje ampak za spoštljivo in ljubeče obnašanje do partnerja, partnerke. Kamor pa vse zgoraj našteto ne sodi. Če potegnemo črto-moralizirate varalice.

Gospa Fajon naceloma sem spostlijv do vas…. In vidim da niste bila delezna neke ljubezni….. V politiki pa Prosim ne delajte nesnage za ljudi ki so vas dali gor in vas futrajo z egom in kakim usmiljenim tipom ki vas obisce….. Karma se vrne najbolj bolecem in neugodnem casu…. Je namen da nimas te otrok od visje sile dan…. S spostovanjem….. Polna rit ne razume lacne…. Vi pa dela te in hranite ljudi ki nimajo vesti

 

Poznam par, ki je 50 let skupaj. In vem, da je on varal njo vsa leta in verjetno, jo pri njegovih 70 ih še vedno vara.  Očitno je tudi ona morala kaj svirati po svoje, da sta na stara leta ostala skupaj in pomislite: praznovala zlato poroko. On bi lahko na zlato poroko povabil tudi otroke iz vzporednih zvez, pa jih je zatajil, čeprav pa je preživnino plačeval za njih. No to sta vzor ljubezni do groba, in čestitam njej, da je vse to požrla. In odpustila. Kapo dol. No, to, da on svojih otrok ne sme srečevati pa je druga pesem. Dobiva se z njimi v gostilnah in zelo pazi, da ona ne ve točno kam gre on.  Vsi sosedje vidimo, le onadva se delata norca sama iz sebe. In to v 21. stoletju.

New Report

Close