Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ste lahko partnerju /možu ali partnerki/ženi oprostili prevaro?

ste lahko partnerju /možu ali partnerki/ženi oprostili prevaro?

Žal je tudi privlačnost čustvo…

Z mano je moj fant šel v zvezo brez da je prebolel bivšo. Seveda me je tudi prevaral z njo… Niti rad me ni Mel kar sem sumila v njegova čustva veš čas zveze. Ampak na koncu koncev sva se razšla. Seveda sem tudi jaz njega prevarala ampak on tega ni zvedel saj sma pej končala. Meni je bilo težko ko sem to naredila saj sem naenkrat bila ista kot on in to ni prav.  Jaz rajši ostanem jaz on pa je naj govno dalje. Lp, Pupy

Ne nisem oprostil in nikoli ne bom. Se z njo normalno pogovarjam ampak oprostim ji pa ne. Še manj pa, da bi jo vzel nazaj pa čeprav mi je to svetovalo kr nekaj ljudi.

Lahko mi pišeš: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
NaRadSam, 04.06.2021 ob 14:17

Ne nisem oprostil in nikoli ne bom. Se z njo normalno pogovarjam ampak oprostim ji pa ne. Še manj pa, da bi jo vzel nazaj pa čeprav mi je to svetovalo kr nekaj ljudi.

In s temi osebami, ki ti svetujejo, da bi bil spet z varalico, se še naprej družiš? Raje se še vprašaj za te osebe, če jim je sploh mar zate in za tvoja čustva. Noro res.

Svetovali so ti, da jo vzameš nazaj? Zelo očitno podpirajo VARANJE in ne ZVESTOBO, saj vsi damo glas točno tistemu kar podpiramo. In tudi delujemo v skladu s tem. Zato je za razmislit ali hočeš take ljudi sploh imet še naprej okoli sebe.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 04.06.2021 ob 20:06

Svetovali so ti, da jo vzameš nazaj? Zelo očitno podpirajo VARANJE in ne ZVESTOBO, saj vsi damo glas točno tistemu kar podpiramo. In tudi delujemo v skladu s tem. Zato je za razmislit ali hočeš take ljudi sploh imet še naprej okoli sebe.

Tisti, ki so mi res blizu in ki mi kaj pomenijo mi tega ne svetujejo, ker vedo kakšno je moje mnenje o varanju in nezvestobi. Se pa najdejo kolegi, znanci, ki imajo take ideje. Ampak ne pustim, da mi taki pametujejo, hitro razčistitimo kako in kaj.

Lahko mi pišeš: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
steniste, 27.05.2021 ob 17:11

Ste partnerju / partnerki ali možu/ ženi oprostili prevaro?

 

Lahko. Samo si jo sami ne.

V perverzni različici se namreč zgodi, da vam oni ne oprostijo, da ste jim oprostili.

De omnibus disputandum..

Operirate s stereotipi.

Obstaja veliko nagravžnih zvestih zakonov, kot “zvestob”.
Nobena prevara pa ni enaka in je vedno bolj iskrena od vseh zaigranih zvestob.

Vprašanje je zgolj ZAKAJ je prišlo do prevare.. in o tem je že belgijska terapevtka ESTHER PEREL zapisala nekaj knjig ter odpredavla kar nekaj ur.

Enoznačno nekaj trditi vnaprej je slepost srca in duše, posledično ni čudno, da takšnega slepca vedno znova zapustijo / prevarajo.

Nenazadnje je paradoks že to, da zgolj eno tretje telo uniči “neskončno ljubezen dveh”, ki sta jo še sekundo pred koitusom s tretjim “imela”.

Poliamorni, kot tudi swingerji lepo nakazujejo, da svet ni tako tog, kot se vam zdi. Ni nujno, da to sami zmorete.. lahko pa na svet pogledate kdaj iz kakšne druge perspektive, kot krščanske zatohle monogamne.

De omnibus disputandum..

Odgovor na objavo uporabnika
Bim bam bim, 27.05.2021 ob 17:40

Tudi jaz sem izvedela, da me moj tepec po novem  vara. Je bedak pustil tablični računalnik na mizi in sem našla njegova sporočila ljubici,kako bi ji rad zize in lulo božal. Pa kako jo obožuje. Pa razne poljubčke in zaljubljene slike ter smeškote.

Lahko bi si že mislila prej, ko je nenadoma imel dolge sestanke in ko mu je ta ista ljubimka pred 2 letoma napisala zahvalo za kavo in da je bilo ji lepo z njim.

Ponorela sem. Sem mu zagrozila, da mu bodo jajce šle in da bom ubila njega in  njegovo ljubico.  Še z  ljubico sem stopila v kontakt in jo nadrla. Njej se je pa sladko smejalo in se je delala norca iz mene. Potem je on bi užaljen in jezen, ker sem stopila v stik z njegovo flenčo,prekleti kurbir!!

 

 

Ni čudno,da je toliko družinskih tragedij.

 

Glede na vašo reakcijo in potrebo po “urejanju” stvari.. je več kot očitno, da svojega “moža” ne dojemate kot samostojno osebnost.. ne gre za partnerstvo, temveč enostransko lastništvo ter nadzor (nezadovoljstvo).

Ker kaj kalo naredi moški, da se upre oblastni materi?
Poroči se.

Kaj lahko naredi moški, da se upre oblastni, nadzirajoči in omalovažujoči ženi?
Najdi si ljubico.

De omnibus disputandum..

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 02.06.2021 ob 14:07

Pri varanju se ne gre nikdar le za sex. Vi se tolažite, da je zgolj sex, da ni čustev, da če on vtakne penis v drugo (in obratno), da prevaranih to nima kaj bolet..
Pozabljate pa na del, kjer so čustva- na čustveno varanje-na vse laži, ko varanje prikriva in avtomatično DOLOČI za partnerja, kateremu bi moral stati ob strani in mu ne narediti tako grde stvari, da bo pa kar prevaran (toliko o pametovanju, da vsak živi kakor hoče. Res? Je prevarani predhodno sprejel, da bo prevaran? Preden take neumnosti klatite sebi v zagovor, preverite ali se je vaš prevaran partner res sam odločil, da ga boste prevarali) 😁
Potem vse skrivanje, tudi tako, da zataji obstoj partnerke in otrok, češ je samski/a.
Potem tako čustveno varanje, da vas obtoži, da ste zblojeni, ker si drznete podvomit v njegovo/njeno “zvestobo” itd itn svinjarij, ki jih sebičneži počnete.

Aja-ne gre za moraliziranje ampak za spoštljivo in ljubeče obnašanje do partnerja, partnerke. Kamor pa vse zgoraj našteto ne sodi. Če potegnemo črto-moralizirate varalice.

Stereotipe očitno jeste za zajtrk namesto kosmičev..

Sami sebe ste ujeli v zanko: Čustvenega varanja je gromozansko VEČ, kot spolnega! (Samo težje ga je “ujeti”)

Šprtni seks, kjer je užitek v športnosti t.j. telesni in ne čustveni komponenti pa obstaja od nekdaj. Še delfini znajo. Enako kot sprošča šport.. sprošča tudi športni seks. Tudi brez varanja, ker kaj pa je drugega Hooking-up, one-night-stand in Friends-with-benefits, kot prav športnost seska – zdravilo za TELO in fizis.. fizične potrebe, kot je tudi hrana.

In seks je v tem pogledu podoben hrani.. lahko jemo, da preživimo.. da nismo lačni ali pa uživamo (tudi brez zaljubljanja v gurmanske izdelke!).

Odhod do prostitutke je tudi težko šteti kot zakupljena ura “čustvovanja”.. ker, če bi to bil cilj, bi bil terapevt / tereapvtka boljši naslov (pa še sleči se ni treba!).

Plus, tu je še paradoks: POSILSTVO.. a ljudje (povečini moški) torej posiljujejo zato, ker gojijo “čustva”?
Ali je to bolj zato, ker so ravno sosednjo vas požgali in nažgali še malce preživele ženske drugega plemena?
A posiljvealec v temni ulici goji čustva do posiljene? Se je “zaljubil” in si ne more pomagati ali kaj?

Gledano Biblijsko gre zgolj za “motnjo posesti” – lastništva.. moški, ki je posilil žensko, mora plačati odškodnino njenemu očetu.. zaradi oškodovanja lastnine.. nato pa se poročiti.
Tako da ja, v krščanskem svetu dejansko posiljuješ iz ljubezni, ker ti drugače oče ne bi dovolil poročiti se s to žensko.

De omnibus disputandum..

Odgovor na objavo uporabnika
Stepni_Volk, 05.06.2021 ob 12:00

Stereotipe očitno jeste za zajtrk namesto kosmičev..

Sami sebe ste ujeli v zanko: Čustvenega varanja je gromozansko VEČ, kot spolnega! (Samo težje ga je “ujeti”)

Šprtni seks, kjer je užitek v športnosti t.j. telesni in ne čustveni komponenti pa obstaja od nekdaj. Še delfini znajo. Enako kot sprošča šport.. sprošča tudi športni seks. Tudi brez varanja, ker kaj pa je drugega Hooking-up, one-night-stand in Friends-with-benefits, kot prav športnost seska – zdravilo za TELO in fizis.. fizične potrebe, kot je tudi hrana.

In seks je v tem pogledu podoben hrani.. lahko jemo, da preživimo.. da nismo lačni ali pa uživamo (tudi brez zaljubljanja v gurmanske izdelke!).

Odhod do prostitutke je tudi težko šteti kot zakupljena ura “čustvovanja”.. ker, če bi to bil cilj, bi bil terapevt / tereapvtka boljši naslov (pa še sleči se ni treba!).

Plus, tu je še paradoks: POSILSTVO.. a ljudje (povečini moški) torej posiljujejo zato, ker gojijo “čustva”?
Ali je to bolj zato, ker so ravno sosednjo vas požgali in nažgali še malce preživele ženske drugega plemena?
A posiljvealec v temni ulici goji čustva do posiljene? Se je “zaljubil” in si ne more pomagati ali kaj?

Gledano Biblijsko gre zgolj za “motnjo posesti” – lastništva.. moški, ki je posilil žensko, mora plačati odškodnino njenemu očetu.. zaradi oškodovanja lastnine.. nato pa se poročiti.
Tako da ja, v krščanskem svetu dejansko posiljuješ iz ljubezni, ker ti drugače oče ne bi dovolil poročiti se s to žensko.

Ti si res stepeni. Ne veš, kako deluje psihologija moškega in ženske. Moški se ob seksu ne navežete, ženske pa začnejo razvijat čustva. Zato gledamo ženske drugače na prevaro.

Odgovor na objavo uporabnika
Stepni_Volk, 05.06.2021 ob 11:36

Operirate s stereotipi.

Obstaja veliko nagravžnih zvestih zakonov, kot “zvestob”.
Nobena prevara pa ni enaka in je vedno bolj iskrena od vseh zaigranih zvestob.

Vprašanje je zgolj ZAKAJ je prišlo do prevare.. in o tem je že belgijska terapevtka ESTHER PEREL zapisala nekaj knjig ter odpredavla kar nekaj ur.

Enoznačno nekaj trditi vnaprej je slepost srca in duše, posledično ni čudno, da takšnega slepca vedno znova zapustijo / prevarajo.

Nenazadnje je paradoks že to, da zgolj eno tretje telo uniči “neskončno ljubezen dveh”, ki sta jo še sekundo pred koitusom s tretjim “imela”.

Poliamorni, kot tudi swingerji lepo nakazujejo, da svet ni tako tog, kot se vam zdi. Ni nujno, da to sami zmorete.. lahko pa na svet pogledate kdaj iz kakšne druge perspektive, kot krščanske zatohle monogamne.

Ne. Govorim o zvestobi in ne o kvazi zvestobi;)

Niti ni pomembno zakaj je prišlo do varanja, to mora namreč izključno varalica pri sebi zdilat. Vsakdo je za svoja dejanja odgovoren sam. In če je šel v vezo zaradi ekonomskih interesov potem pa mu manjka čustveno telesna bližina, ker izbrani “partner” ni primeren za to, to nima veze z drugo stranjo. Varalice za svoje slabe odločitve radi krivijo drugo stran namesto da zdilajo sami s sabo. Torej-ne it v vezo, če ti ni v celoti do tega človeka (je bistvo veze človek ali to kar on ima?). Če si že znotraj te veze, ne varaj ampak zaključi. Ali pa že od štarta išči človeka s podobnimi nazori in imejta odprto vezo, če lahko tako živita. Stvar je zgolj v tem, da je varanje lahek izhod, soočanje s sabo pa težji. Raje drugemu nož v hrbet zadet kot pa se soočit s sabo.

Sex pa tudi malo ni podoben hrani. Hrano rabiš, da preživiš, sex pa ne. Sex ni potreba telesa, kot je potreba hrana. Sex je potreba uma (človek ni pomemben važno da se sprazniš pa v bilo kero že), spolnost pa želja srca s točno določenim človekom.

Vidim perspektivo vseh, zato pa pišem kot pišem in opisujem različna delovanja. In glas dajem zvestobi in vedno bom. Me varalice v nasprotno ne morete prepričat, vidim jaz delovanje različnih sort ljudi in njihovih umov. Sam pa vidiš zgolj perspektivo varalic, zveste pa tako označiš za krščansko usmerjene.. Kar pa mi daje za vedet, da so te v otroštvu silili v cerkev in k verouku zato takoj podtik drugemu ki podpira zvestobo, da je krščansko vzgojen.

Krščani niso monogamni, so že mnogokrat pokazali to z varanjem. Jaz pa hinavcem, ki govorijo eno in delajo drugo pač ne nasedam ne glede na to ali so ateisti ali kakorkoli verni. Tudi s krščanstvom nimam nobene veze, pa še kar vztrajno to podtikaš. Mogoče bi ti raje pokukal z druge perspektive ne pa vedno zagovarjal varanje. Glas vedno dajemo tistemu kar je v nas. Tudi nekoga, ki laže, da je za zvestobo itak takoj dobiš, ko vidiš da podporo pa da vedno khurbici, ki vara moža in nikdar zvesti ženski, ki jo celo omalovažuje. Zgolj zato, ker je težko zdilat z bolečino, ki mu jo je mladcu ena 45+ pedofilska predatorka povzročila.
In če nekdo posiljuje z “ljubeznijo” lahko takoj veš, da tu nima ljubezen nič, ego pa veliko.

Biblija pa me nikoli ni zanimala.. upsssss, ja, nisem jo prebrala, fak ej, jaz ki me imaste za krščansko vzgojeno, čeprav v lajfu z vero nisem imela stika in sem ateistka ki verjamem v neskončno ustvarjalno energijo iz katere prihaja vse? Ojej kok sem grešila pa sploh nič ne vem o tem… 😁😁

New Report

Close