Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek STE PONORELI, ko so vam vaši maturantje prinesli domov predloge za maturantski izlet?

STE PONORELI, ko so vam vaši maturantje prinesli domov predloge za maturantski izlet?

NAJLEPŠA HVALA! Tole je pa odgovor, ki smo si ga želeli :))
Samo še agencija manjka. Jupiter? So tudi nam ponudili 8 dni, pa ravnateljica ne dovoli toliko dni za spremljevalce. 6 dni je maksimum.
Nismo razumeli čisto, kako je tole organizirano. Nam poveš malo več? Hvala

Pri nas si ravno tega ne želimo, da bi se delili na tri skupine. Radi bi ostali in šli skupaj.

Se pa strinjamo glede nategov. Kot rože, ki jih greš kupit – za 1. novembra so vse dražje, pa če zvejo, da so za poroko, tud 🙁

Imate kakšne izkušnje z Palmo ali Kompasom? Prosimo, napišite nam jih. Se strinjamo, da so v programu tudi izleti, to smo želeli, ampak 600 eur se nam ne zdi realno.

Na izbiro so nam dali Grčijo ali Črno goro in odgovor je tukaj 🙂

Saj Grki ponujajo sprejemljive cene, samo naše agencije jih na koncu sfrizirajo tako, da zaslužijo za naprej in za nazaj.[/quote]

žal… saj jedli bomo verjetno pa ceneje, če nas ne bodo k navitim nagnali, kjer so vodiči že v naprej dogovorjeni za provizije ;$

Naši so šli v Grčijo (tudi ta aranžma z Meteoro). Nisem ponorela, meni je bilo ključno, da gredo zraven učitelji s šole, pa da je program zanimiv, obenem pa da imajo tudi nekaj prostega časa. Pokrita je zdravniška oskrba.

Imamo izbirčnega otroka, pa mu je bilo to potovanje res všeč. Nekaj minusov je padlo na Palmine vodiče: včasih so bili “slabši” od dijakov in so dijaki vodiče animirali, ko se jim ni več nič dalo. Uradni fotograf, ki gre zraven, je za en drek. V celih 8 dneh mu je uspelo od vse tiste množice dijakov narediti nekaj totalno brezveznih slik – tako da tega zraven plačate za zelo slabo izvedeno fotografiranje.

Pri hčeri je bila ena varianta ne vem ali Španija li Grčija to je že 10 let nazaj in ker bi eni težko prispevali so se po daljšem cincanju odločili, da grdo na kampiranje nekam v Belo Krajino ob Kolpo, s se imeli ful fajn in so bili zelo zadovoljni. Ja eni so se ga mal napil, mal so ga sračkal ampak vse to brez velikih stroškov.

Mislim, da bi moralo ministrstvo določit za vse šole maturanca po Sloveniji, tako kot je bilo v naših časih po Jugoslaviji. Slovenija je tako lepa pa še nič niso videli.

Ne vem s katero agencijo gredo, sem pozabila. Maturantski izlet organizira šola in je isti vsako leto. Zato tudi sami organizirajo kar sem naštela za doplačilo. Prisoten bo en učitelj na 15 otrok, to so noramtivi, ki jih zahteva ministrstvo. Lansko leto so jim v hotelu na Zakintosu kjer vsako leto letujejo, za isto ceno ponudili polni penzion. Izlet se imenuje KLASIČNA GRČIJA IN OTOK ZAKINTOS hitra ladja – avtobus.
1. dan so na ladji
2. dan Meteore, Delfi
3. dan Atene + grški večer
4. dan Peloponez in zvečer na Zakintos
5. in 6. dan Zakintos (od tega en cel dan preživijo na ladjici, ki jo najamejo in gredo okrog otoka)
7. dan se vkrcajo na ladjo
8. dan prihod domov

Moram pa pohvalit šolo ker organizira vse izlete za res zmerno ceno. V začetku šolskega leto so kupili karte za London za 50 eur (je pa res da se moraš na hitro odločiti). Imajo enega učitelja, ki očitno uživa v organizaciji izletov. Tako, da menim, da je veliko odvisno od šole.
Je pa bil na istem izletu tudi sin pred petimi leti, razlika je bila samo, da so se vrnili z letalom. Rekel je, da svojemu otroku ne bi dovolil iti na maturantski izlet, ki ga ne organizira šola, saj je bilo na ladji veliko dijakov, ki so šli sami preko agencij in da jim je bilo nerodno, ker so se obnašali res grozno in uničevali tujo lastnino.

To je preblizu, za vogalom-ker bistvo maturancev je, da se ga nazlokajo in nahopsajo tako in drugace pa morajo biti lokacije dovolj dalec, da se mladina brez starsev za vratom lahko sprosca, pa da so starsi mirni, ker ne morejo v dveh urcah tja priti in videti doziveto 😉

Razen ce lahko spremljevalci 24 ur na dan pazijo na dijake, potem tako spremstvo ne velja ravno veliko.

Moja partnerica je sla na izlet v Spanijo. Avtobusno potovanje. Na koncu se je zadeva koncala tako, da so se dijaki ponoci napili in zurali, cez dan pa na avtobusu spali. Po tretjem dnevu so spremljevalci obupali in pustili dijakom da spijo v avtobusu tudi med planiranimi ogledi. Ce so jim potem vrnili denar za karte nazaj (po moje je bilo vsaj 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kart neizkoriscenih) ne vem.

Jaz sem bila na Kreti. Veliko alkohola, zuri in podobno, ampak ce imas dobro druzbo, ki pozna meje, ni problemov. Imam veliko lepih spominov na maturanca.

Pozdravljeni,

Moj sin je šel z Kompasom lansko leto v Črno Goro za 279€. Imeli so polpenzion. Vse storitve so bile v ceni tako da ni bilo nobenih doplačil. Celo Coris zavarovanje ter riziko odpovedi. Sicer pa so bili zelo zadovoljni. Tudi profesorica ki je bila zraven je na govorilnih urah pohvalila celoten izlet.
Tako, da se da dobiti za dobro ceno dobro storitev, s preverjeno agencijo oziroma ne ”kar eno”

Lp

Se opravičujem, odšli so z agencijo Kompas.

lp

New Report

Close