Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste vsi navdušeni nad veselim decembrom, lučkami, šopingi?

Ste vsi navdušeni nad veselim decembrom, lučkami, šopingi?

+1

Čisto lahko da imaš prav… kar je v bistvu fino; to se imenuje naravna selekcija in take množice brez možganov sčasoma izumrejo.
Planet je prenaseljen in če bo to pomagalo, da pridemo do manjše in bolj zdrave populacije…

Čisto lahko da imaš prav… kar je v bistvu fino; to se imenuje naravna selekcija in take množice brez možganov sčasoma izumrejo.
Planet je prenaseljen in če bo to pomagalo, da pridemo do manjše in bolj zdrave populacije…
[/quote]

Ampak zakaj se meni zdi da naravna selekcija ne deluje tako kot si vidva predstavljata? ‘Ovce’ so vedno preživele in tudi sedaj bodo, ker imajo potomce, prepametni jih ponavadi nimajo torej bodo oni izumrli.

nova
Uredništvo priporoča

Ampak zakaj se meni zdi da naravna selekcija ne deluje tako kot si vidva predstavljata? ‘Ovce’ so vedno preživele in tudi sedaj bodo, ker imajo potomce, prepametni jih ponavadi nimajo torej bodo oni izumrli.
[/quote]

Meni je veseli december cool.


Zaradi kuhanega vina na vsakem koraku?😁


Zaradi kuhanega vina na vsakem koraku?😁
[/quote]
Pametnjakovic.. Smešno ane


Pametnjakovic.. Smešno ane
[/quote]
Ja, vprašam, ne?😁

Ampak zakaj se meni zdi da naravna selekcija ne deluje tako kot si vidva predstavljata? ‘Ovce’ so vedno preživele in tudi sedaj bodo, ker imajo potomce, prepametni jih ponavadi nimajo torej bodo oni izumrli.
[/quote]

Lahko da… a zgleda, da tudi taki kot smo mi, nekako prilezejo v obstoj z evolucijo. Mogoče bo samo še malo trajalo…

Lahko da… a zgleda, da tudi taki kot smo mi, nekako prilezejo v obstoj z evolucijo. Mogoče bo samo še malo trajalo…
[/quote]

Ja prilezejo, če jih pamet ali “pamet” ne moti pri razmnoževanju 😉

Kako vi naredite?

Dobite darilo in ga ne potrebujete, ga izročite naprej? Meni se te robe čisto preveč nabere, imam pa slabo vest, da bi delila naprej.

da te moti kaj drugi delajo je problem v tebi – ne v drugih ☺
In zakaj meniš, da si vredno, da ti kdo daruje svoj!! čas?

Jaz tudi ne maram tega direndaja. Alkohola ne pijem, nepotrebne navlake s stojnic tudi ne rabim, zato ne hodim okrog stojnic. Razen pijančevanj se daleč ognem. Edino na prisiljeno zabavo v službi moram it, ker je v službenem času in v službi. AMPak ne potegnem do večera. Ker naše sodelavke rajajo potem še po mestu, od štanta do štanta pa kuhanček pa adijo pamet. Pa tako že cel december hodijo po službi na kuhančka na bližnjem štantu, jaz se temu ognem. So pa vse poročene, imajo otroke. Samskim nam tega ni treba.

da te moti kaj drugi delajo je problem v tebi – ne v drugih ☺
In zakaj meniš, da si vredno, da ti kdo daruje svoj!! čas?
[/quote]

Od kje ti ideja, da me moti kaj delajo drugi?
Meni dol visi kaj delajo drugi, dokler seveda se ne vsiljujejo meni.

iz tvoje objavice: ☺ (pa kolk pismeno nefunkcionalen folk je na MONu ☺ – še svojega ne ve/pozna)

nisem.


[/quote]

In kje je tu napisano, da me moti kaj počno drugi?
Če si vsaj malenkost funkcionalno pismen, boš opazil, da sem postavila nekaj vprašanj kako je ostalim.
Potem pa sem še odgovorila kako je meni všeč oz. mi ni všeč.
Nikjer pa nisem pisala o tem, da me moti početje drugih ljudi. Posebej zate pa bom jasno napisala, da me početje drugih ljudi moti takrat, ko se meni vsiljujejo, ko dregajo vame, drugače pa mi dol visi kaj počno.
Ti je mogoče sedaj vendarle razumljivo ali še kar ne?

Če je kaj kolikor toliko uporabnega dam naprej. To mislim tako, da meni ni ok, je pa vseeno neko uporabno darilo.
Pogosto je pa taka šara, da si težko predstavljam, da bi bila sploh komu uporabna. Tega se pa težko znebiš.

Decembrski plus so lučke, okrasitev, dobra volja, pozitivno razpoloženje in kuhano vino, minus pa gneča v trgovinah, kupovanje daril (razen za otroke) in pokanje.
Neuporabna darila zame so včasih uporabna za druge, kar je šare, pa vržem stran.


Pa saj greš lahko na sprehod v naravi, čeprav so po mestih lučke in stojnice. Ne zastopim, v čem je problem.
Meni so lučke všeč, stojnice tudi ne motijo, edino ponudba bi lahko bila malo bolj pestra, recimo po zgledu avstrijskih božičnih tržnic. Se še spominjam časov pred par desetletji, ko so v Ljubljani decembra postavili par velikih smrek z lučkami – navadnimi žarnicami, ki jih je do višine cca 2 m zmanjkalo v par dneh, pa kakšna izložba je bila bolj novoletno okrašena, drugače pa en sam turoben dolgčas v mestu. In mi je to zdaj, ko so mesta razsvetljena in se dogaja, veliko bolj fajn. Mi gre pa na živce gneča po štacunah, saj se ji izogibam kolikor se da, ampak je vseeno treba tudi decembra kaj it kupit.


Kje pa je kakšno zmerjanje in pljuvanje in besnenje? Malo te moti, ane, ker niso vsi povprek pritegnili, kako grozen je tale december.

Vzdušje mi je všeč, lučke ok, srečamo se s prijatelji, s katerimi se čez leto ne vidimo ali se vidimo zelo poredko, zato imamo pravilo “decemberska večerja družin”…. postavimo smrekico, jaslice, za nakupovanja mi je vseeno, darila zrihtamo sproti kak mesec, dva prej, tako da neke mrzlice decembra ni. Da bi se nama pa dalo skakat po štacunah kar tako, pa hvala lepa.


Darila za nov let so flase dobrega vina, viskija itd.. tako mi drugim, kot drugi nam.. Drugih daril ne kupujemo in ne dobivamo.


Prvi del tvojega komentarja se bere kot da se je dogajalo pred 100 leti – vsaj tako zgleda božično vzdušje v kakšnih prastarih filmih. Ko si pa omenila lučke in risanke, sem pa pomislila, da to vendarle ni tako daleč. Da pa bi eni očitno radi nazaj čase izpred 100 let.
Sicer pa lahko čisto vse, kar si naštela, počneš še danes. Nihče te ne sili v nakupovalne centre (ki jih včasih itak ni bilo), nihče te ne sili ven v “blišč in rompompom”, komot ste doma, pojete božične pesmi in jeste potico, brez kakšnih pojedin.

Žal je amerikanizacija v euforičnem smislu tudi tega predbožično-novoletnega časa pri nas presegla že vse meje zdravega razuma. V bistvu je to poslat drugi “Pust”…… Alkohol na ulicah, ljudje pa sam da ga pijejo, pa so srečni 🙂 Brezveze to krancljanje mest, stojnice s prodajo prčkarij in praholovilcev, pa cukra, soli in maščobe v takšni in drugani obliki. po zasoljenih cenah 🙂

Če je le možno, zadnjih nekje 8 let prakticiramo tako, da pobegnemo nekam Za ta teden. Pa se je že večkrat zgodilo, da smo na božič ali na silvestrovo med oštevanjem “odšteli” kar lepo na letalu, nekje nad kakšnim oceanom :). Prav super je bilo/je napolnit baterije in it nekam stran od tega prisiljenega potrošniškega kiča, ki nima zveze z božičem napirmer 🙂

New Report

Close