Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste vsi navdušeni nad veselim decembrom, lučkami, šopingi?

Ste vsi navdušeni nad veselim decembrom, lučkami, šopingi?

Veseli december? December se prične čez slab teden. Lučke, okraske in te stvari pa moramo prenašat že en mesec. (((

Jaz enostavno obožujem december, šopingi so že zaključeni, razen sprotne špecarije. Všec so mi lučke, okraski…..všeč mi je vesel folk, štanti, sejmi…..

meni so pijanci iz tvojih krajev priskutili vse štante, sejme, druženja, razbite lučke …

nova
Uredništvo priporoča

Kateri pa so vaši TOP decembrski/praznični filmi?

Meni daleč najboljši Grinch.

Pa na psihiatriji ja nimate novoletnih smrekc in luck.

🙂

Ja sem, nad okrasitvijo mest v tujini v Evropi: Praga, Dunaj, Salzburg itd… ne pa to v Mariboru. Ponudba med 10 različnimi toplimi napitki, vonj po sladkem, vse okrašeno, dreve dolge do 50 metrov pune okraskov. Pri nas je ko za 1november. Zato grem za silvestra nekam na toplo v terme, ker vsaj tam majo res vse okrašeno.

Drgač pa mi je vseeno za darila, ker nimam ljubljene osebe, s kero bi preživela praznike. Sem že čez 30 pa še nisem našla normalnega deda ki bi zaslužil, da je z mano. Dva sta se mi skurvala in me pustila za silvestra samo in šla k drugim. Zato nimam veselja po druženju, sploh pa ne s kakimi pijanci kje zunaj med petardami.

meni so pijanci iz tvojih krajev priskutili vse štante, sejme, druženja, razbite lučke …
[/quote]

Mah dej no – dulejnčki, sploh Podgurci so že davno prehiteli haložane. Podgurci, najbolj zahebani ljudje, podkrepljeni z alkotom kjerkoli in kadarkoli.

Zakaj že sta se ti že dva skurvala? Si se vprašala?

Pa vaš najljubši izvajalec decembrskega vzdušja?

https://www.youtube.com/watch?v=ZmN1rPVPyF8&t=178s

Ce smo vsi, se mi ne sanja. Ampak meni je tako prijetno, ko v soju pisanih barvitih luck vonjam sveze pekovsko pecivo, pomesano z vonjem po cajih in vinu. Vsec mi je ogledovanje in izbiranje darilc, medtem ko premisljujem o tem, kaj bi se komu podalo in se spominjam prijetnih dogodkov, ki so se mi z bliznjimi in ljubimi osebami zgodili v iztekajocem se letu. Preprosto prekrasno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ce smo vsi, se mi ne sanja. Ampak meni je tako prijetno, ko v soju pisanih barvitih luck vonjam sveze pekovsko pecivo, pomesano z vonjem po cajih in vinu. Vsec mi je ogledovanje in izbiranje darilc, medtem ko premisljujem o tem, kaj bi se komu podalo in se spominjam prijetnih dogodkov, ki so se mi z bliznjimi in ljubimi osebami zgodili v iztekajocem se letu. Preprosto prekrasno.
[/quote]

Lepo napisano!

Evo, jutri se pa začne zares – v mestu se prižgejo praznične luči, temino spremenijo v svetlobo, toploto, pričarajo kakšen nasmešek več; čez vikend pa še vreme doda svoje: temperature primerne času … pa bomo kot bi trenil v 2020! 😉

Ce smo vsi, se mi ne sanja. Ampak meni je tako prijetno, ko v soju pisanih barvitih luck vonjam sveze pekovsko pecivo, pomesano z vonjem po cajih in vinu. Vsec mi je ogledovanje in izbiranje darilc, medtem ko premisljujem o tem, kaj bi se komu podalo in se spominjam prijetnih dogodkov, ki so se mi z bliznjimi in ljubimi osebami zgodili v iztekajocem se letu. Preprosto prekrasno.
[/quote]

Lepo napisano!

Evo, jutri se pa začne zares – v mestu se prižgejo praznične luči, temino spremenijo v svetlobo, toploto, pričarajo kakšen nasmešek več; čez vikend pa še vreme doda svoje: temperature primerne času … pa bomo kot bi trenil v 2020! 😉

Komaj čakam januar, da se ta patetična histerija neha.

Saj se naseljujejo k nam nasprotniki tako da uživaj dokler še lahko!!!

kaj vedno nekaj grozite?! a vam ne gre v bučo, da eni ne maramo tega kiča kičastega?

kaj vedno nekaj grozite?! a vam ne gre v bučo, da eni ne maramo tega kiča kičastega?
[/quote]

Zaradi tega, ker v lastni bedi, verjetno tudi eksistenčni, mrziš vse kar druge razveseljuje, verjetno ne bodo ugasnili lučk. Doma bodi. Al pa se odseli daleč v osamljeno območje. V Idrijskem, ali pa kočevskem imaš osame od civilizacije še zmeraj dovolj. Tudi interneta ne rabiš, da ne boš travmirala zaradi posnetkov, kako drugiuživajo.

Zaradi tega, ker v lastni bedi, verjetno tudi eksistenčni, mrziš vse kar druge razveseljuje, verjetno ne bodo ugasnili lučk. Doma bodi. Al pa se odseli daleč v osamljeno območje. V Idrijskem, ali pa kočevskem imaš osame od civilizacije še zmeraj dovolj. Tudi interneta ne rabiš, da ne boš travmirala zaradi posnetkov, kako drugiuživajo.
[/quote]

ne mrzim nobenga … eni uživamo v lepoti narave, vi pa si kar privoščite kičaste lučke in plastične okraske 🙂

Nekaj decembrskega vzdušja paše, a ne že od 1. novembra dalje in ne na vsakem koraku na polno. Predvsem pa me moti potrošniška usmerjenost in potreba, da folk vsak glaž kuhanca na štantih objavlja na FB, se vzhičeno reži, objema in kaže, kako je družaben, priljubljen, vesel, trendi … Ko ga vsakodnevno srečuješ, pa vidiš kisel obraz, veš, da je na AD, zjutraj jamra o utrujenosti in zgagi, ko pa rabi kakšno pomoč, pa objemajoče in lajkajoče frendice mrknejo. Pa ne gre za najstnice.
Kot pri vsaki stvari: važna je mera.

Nekaj decembrskega vzdušja paše, a ne že od 1. novembra dalje in ne na vsakem koraku na polno. Predvsem pa me moti potrošniška usmerjenost in potreba, da folk vsak glaž kuhanca na štantih objavlja na FB, se vzhičeno reži, objema in kaže, kako je družaben, priljubljen, vesel, trendi … Ko ga vsakodnevno srečuješ, pa vidiš kisel obraz, veš, da je na AD, zjutraj jamra o utrujenosti in zgagi, ko pa rabi kakšno pomoč, pa objemajoče in lajkajoče frendice mrknejo. Pa ne gre za najstnice.
Kot pri vsaki stvari: važna je mera.

V soboto zvečer sva se sprehodila po okrašeni Ljubljani. Bilo je čudovito. Ko sva prišla domov, sem pa imela občuek, da so že novoletni prazniki. :-))


To je bil pes vesel, ko je dobil priboljšek. 🙂

mene spravlja reklama na tv “življenje je vrtiljak”, annoying do konca. pa zelo malo gledam tv, če bi ga več, ne bi preživela zaradi te živčne reklame, ko te potem ta pesem še tri dni zasleduje.

meni so pijanci iz tvojih krajev priskutili vse štante, sejme, druženja, razbite lučke …
[/quote]Zakaj so ti priskutili razbite lučke?

Pa jasno, da obožujem december! Vse te lučke in blink blink:):):)

Šopinga pa ne maram v nobenem letnem času, zato bi bilo krivično vso krivdo obesiti na december:)

Lučke bi pa morale biti…od Martina do Valentina:):):)

New Report

Close