Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stiska me že, ne morem več

Stiska me že, ne morem več

Slabo se počutm…ne tko fizično, nimam korone alpakej ampk psihično….Nevem….skoz doma, nobenega stika s folkom – samska sem, živim sama v fletu, sam nekej prek skajpa s kolegi dvakrat na teden, drugač pa delo do doma skos….tak filing mam kokr da moj lajf stoji….da se nč ne spremeni….da je use skos isto in se nimam ničesar za veselit….pa zdej bodo prazniki in to bodo garant najbl žalostni prazniki ever…..ulice prazne, trgovine zaprte,…vsi ujeti, vsak sam zase…


Čisto resen nasvet: alkohol pomaga, če piješ. Saj se ga ni treba nalokat do mrtvega, pač pa po koncu dela, samo toliko, da si ‘malo v rožicah’ in se ti fučka za vse. Ti dnevi minejo hitreje, pa na korono in probleme ne misliš.

Veliko nas je na istem in vsa ta koronska situacija. Depresija povsod, vidiš po ljudeh. Ampak saj bo boljs in tudi to bo minilo. Lepo bodi in pojdi malo ven v naravo, če je mogoče…lp

nova
Uredništvo priporoča

preganja apatija. Malce mi pomaga Kraški teran. Z njim je lažje. Drugače ne vidim izhoda. Žal. Nimam se več česa veseliti.

Če bi lahko šla vsaj ven. Pa ne morem, sem v službi se okužila s covid. Pa še malce me vse boli, tako, da ni fajn.
Bodi vesela, da delaš lahko od doma. Ni ravno fajn zboleti. Drugače se pa tudi jaz prej nisem družila z nikomer več, ker sem bila v strahu, da koga okužim, glede na situacijo v firmi da je bil vsak dan kdo manj na delu, ker je okužen. Vsaj očitati si sedaj nimam kaj.
Poglej z drugega zornega kota. Zdrava si, lahko greš ven, na sprehod, v naravo…Imamo internet, telefone. Seveda ni isto, a tudi to bo minilo. Pač moramo pretrpeti. Ni druge. da se malo tale virus skrije, če ne že pobegne, da se ne bo širil s tako bliskovito naglico. Žal, 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi zelo hudo zboli in meni je žal za njih. Jaz še vedno upam, da se mi ne poslabša in bom med tistimi 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. 🙂
Bodi vesela, da si zdrava. Življenje je dolgo, teh nekaj tednov, mesecev gor ali dol.

Štekam…se strinjam do neke mere….če bi pa covid še fasala, da bi me še to skrbel, če sem koga okužla, če lahko koga okužm…to bi me pa res do konca dotoukl…


Čisto resen nasvet: alkohol pomaga, če piješ. Saj se ga ni treba nalokat do mrtvega, pač pa po koncu dela, samo toliko, da si ‘malo v rožicah’ in se ti fučka za vse. Ti dnevi minejo hitreje, pa na korono in probleme ne misliš.
[/quote]in na koncu karantene bo alkoholik,če vsak dan piješ samo šilce si v parih mesecih alkoholik.

Ne vem sicer koliko ti bo to pomagalo, ampak mislim, da nas je kar dosti, ki se nas tako počuti.
Potrebujemo vice, potrebujemo stand-up komedije (trenutno gledam Reymonda) pa rutino si spremeni in pojdi na sprehod magari okoli bloka. Dišeča olja v čajne lučke – npr. cimet, sandalovina pa tudi citrusi. Pa recept Bonike – zvečer kozarec vina.

Mocne in samostojno, oh in sploh, samske zenske, a ne? V resnici pa osamljene, zafrustrirane, depresivne, … Sledi zatekanje v alkoholizem, racunalniske igrice, ipd. Vse to je postala domena zensk. A hkrati tako prepotentne, da zanje ga vec ni junaka, ki bi bil dovolj dober. Pa moski smo menda problem v najbolj faminizirani druzbi, ki jo je svet videl, lol. Zblojenost modernega sveta…

Kako smo si različni, meni čist ustreza tale osama. Se niti toliko pogosto s prijatelji ne slišimo kot ti. Ampak že od nekdaj ne potrebujem veliko druženja.

Zenska govori o tem, da se ne more vec narezat s frendico, da ne more vec na drink s prijateljico/prijateljem, da nima socialnih stikov, ker dela od doma …kje ti beres, da rabi tipa??

Sicer sočustvujem s tabo, vsak subjektivno gleda na ta virus in vsak se drugače odziva. Jaz niti za minuto nisem slabše volje, kot pred korono, že od nekdaj gledam na življenje pozitivno. Kako?

Pomislim, da to ni NIČ. Da je res hudo migrantom, ki zapuščajo domove zaradi vojne. Bolnikom z rakom, ki jim napovejo še mesec življenja. Na starše, ki so izgubili otroke. To so bolečine, ne pa teh nekaj mesecev, ko smo malo omejeni. Z vso komoditeto ene izmed najbolj bogatih držav.

in na koncu karantene bo alkoholik,če vsak dan piješ samo šilce si v parih mesecih alkoholik.
[/quote]
Ah kje pa. Alkoholik si, če ne zmoreš prenehati z alkoholom.
Sicer pa, jaz osebno mislim, da je manjše zlo funkcionalni alkoholizem, kot pa resna depresija in tesnoba.

In kaj se je zgodilo s srečno večno samskimi, samostojnimi in samozadostnimi ženskami ?

Pojdi ven, v naravo. Tek, kolo ali le hoja delajo čudeže. Se boš bolje počutila.

Poišči si prijatelja za cvekat. Jaz ti priporočam monmonci. Deklica je strokovnjak na tem področju.


Ah kje pa. Alkoholik si, če ne zmoreš prenehati z alkoholom.
Sicer pa, jaz osebno mislim, da je manjše zlo funkcionalni alkoholizem, kot pa resna depresija in tesnoba.
[/quote]

Še slabše pa je alkoholik z depresijo.

Še slabše pa je alkoholik z depresijo.
[/quote]
Ja, ampak samo zato, ker se ne sme hkrati jemati alkohola in AD-jev.


Čisto resen nasvet: alkohol pomaga, če piješ. Saj se ga ni treba nalokat do mrtvega, pač pa po koncu dela, samo toliko, da si ‘malo v rožicah’ in se ti fučka za vse. Ti dnevi minejo hitreje, pa na korono in probleme ne misliš.
[/quote]

Pa kaj je s tabo, a je vse vredu? Kako lahko nekaj takšnega napišeš? A ti sploh veš kaj pomeni piti iz stiske? Vem o čem pišem, ker smo imeli v družini alkoholika.

Avtorica, poznam ta občutek, tudi jaz živim sama, ampak si že zjutraj naredim plan, kaj bom čez dan počela, kaj si bom dobrega skuhala, kaj bom pričela peči konec meseca in potem razdelila med prijatelje, malo grem tudi na sprehod, če razmere dopuščajo, berem, poslušam glasbo, obujam spomine, tudi zjočem se, pa zopet nasmejim, če kaj zanimivega in humornega preberem itd. Saj ne bo trajalo večno to stanje, poskušaj si ga naredit čim lepše in v dani situaciji pač prilagodiš misli, delo…… in hvala onemu, ki je iznajdel internet, ki je trenutno moj najboljši prijatelj.

Nisi edina huh… men ni problem to bit doma. Men je problem k sm tok apaticna,brez volje totalno. Cista posledica karanten. In imam slabo vest,ker je toliko kolikor bi rada nardila,planov in stvari vec kot prevec. Pa ne morem.. brez motivacije totalno. Podzavestno me ta karantena supresira psihicno.. :((

Spolmadi mi ni bil problem, zdaj pa je, ker ne delam. Sem hudo zbolela, ni korona. Občasno mi.je vseeno, če umrem.

Pa kaj je s tabo, a je vse vredu? Kako lahko nekaj takšnega napišeš? A ti sploh veš kaj pomeni piti iz stiske? Vem o čem pišem, ker smo imeli v družini alkoholika.

[/quote]
Alkoholik ne postaneš tako hitro kot narkoman recimo. Je potrebnega več časa.
Avtorici se nakazuje začetek depresije (brezvoljnost, apatičnost, žalost), zato sem ji svetovala alkohol (zavestno in občasno). Z alkoholom (samo do ‘rožic’) je lažje, bolj zabavno, težave (začasno) splahnijo … Zakaj bi človek trpel muke, če si pa lahko to olajša.


Alkoholik ne postaneš tako hitro kot narkoman recimo. Je potrebnega več časa.
Avtorici se nakazuje začetek depresije (brezvoljnost, apatičnost, žalost), zato sem ji svetovala alkohol (zavestno in občasno). Z alkoholom (samo do ‘rožic’) je lažje, bolj zabavno, težave (začasno) splahnijo … Zakaj bi človek trpel muke, če si pa lahko to olajša.
[/quote]

Ko tole berem, ne vem kdo je poyreben zdravljenja. Svetovat alkohol kot resitev? Pa kaj je z vami?

Malo pejdi ven v naravo. Če pa si v mestu in nimaš tolko te možnosti, ker vidim da živiš v stanovanju pa si useen probi najdit kje blizu kaj. V Sloveniji imamo hvala bogu velik narave in je to fajn. Preberi kej fajnga, kar ti je pri ❤. Poglej si kak film. Če imaš kako domačo živali se druži z njo. Vrži se v glasbo, tako ki ti odgovarja. Speči kar najraje ješ itd 🌰🍕🥚🍟🍯🍡🍰🎂 Saj se najde no. Nekaj se bo že našlo. Ti verjamem da pogrešaš stike z ljudmi. Jaz malo jih, malo pa mi je tud ok biti stran od ljudi.


Alkoholik ne postaneš tako hitro kot narkoman recimo. Je potrebnega več časa.
Avtorici se nakazuje začetek depresije (brezvoljnost, apatičnost, žalost), zato sem ji svetovala alkohol (zavestno in občasno). Z alkoholom (samo do ‘rožic’) je lažje, bolj zabavno, težave (začasno) splahnijo … Zakaj bi človek trpel muke, če si pa lahko to olajša.
[/quote]
Saj rudi ta korona cirkus lahko traja dlje časa in bo veliko možnosti, da postane alkoholik.

New Report

Close