Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Štorklje v Pivki ???

Štorklje v Pivki ???

Da mi ne bo kdo očital, da sem videl nekaj kar ni ali da se nisem mogel spomnit da je res bilo kar sem videl…..bom napisal…

Poletne temperature, močvara, jezero razlite vode med Pivko in Parjami…po polju…je očitno z neba zvabilo jato štorkelj med selitvijo.
Že kak teden so naše gostje in če ste v priliki prit pogledat….je kaj videt.
Noben od vas ni s Prekmurja zato mislim, da jih glih ne gledate vsak dan.

Full jih je, nič se ne bojijo, pridejo prav do ceste…pa full full so lepe s tistimi kljunčki in špičkami od nog…kar stojijo tam in buljijo v Snežnik in kot da nočejo nikamor….ja, je treba izkoristit trenutek in uživat z njimi…kmalu jih bo odnesel mraz. Njih in užitek.

Očitno je vaša planota, od Pivke čez Knežak eno tolk luštna, da so se tam ustavle celo štorklje. Res jih ne gledam vsak dan, vendar, jih bom tud pri tebi zamudil. Edino, če se ojunačiš in si kakšno posvojiš 🙂

Jani je štorklje enkrat gledu… tko spod pod eno hišo.. mater, pa so mele raufnk preveč na kraj hiše.. pa glih tavelko potrebo so mele in je blo… svinjsko, pa nobene svine nikjer :))

:)))))))))))))))))))))))))))))))))) ja ja, otroci pa ptiči ti hišo oserjejo :)))))

hahahahahaha :)))))) ena štorja mi je zdej pršla na misel… iz naše fabrike :)))

je bil.. nekaj let nazaj šef.. proizvodnje… pa smo mel enga zunanjega malarja, ki je štrihal, kar je pač bo za poštrihat po fabrki… in enkrat čez vikend je malar štrihal strop v proizvodnji, valda posral vso proizvodnjo, stroje, materiale in ne vem kaj še…. in pride zutri ta šef na šiht … to vid in prvemu, ki ga je srečal reče: Spet nam je en tič posral celo proizvodnjo :)))) Fora pri vsem tem je bila.. da se ta malar piše… Golob :)))))

Ajd Saško, mej se 🙂

Jaz ti verjamem, prijatelj, še kako ti verjamem,
ker se ke kakšnih sedem let nazaj tudi pri nas
zgodil en tak “čudež”. Samo da se je tukaj v dolini
ustavila samo ena taka lepotica. Razmišljali smo,
ali je zbolela ali se ji je kaj zgodilo, da je zaostala
ali je celo izgubila moči in molo počivala. Ce dopoldan
smo jo vsi vaščani srečni opazovali! To je res nekaj, kar
ni dano videti vsak dan.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

aha enkrat imela priložnost videti..in ne morem si kaj da se ne prašam..od kje jim to da štorklje prinesejo otroke..kdo se je tega spomnil in od kje ta povezava..uh morda kdo ve…?
Mislim štorklja+ otrok..kje je tu povezava ne kapiram….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

:)))))))))))……bi rekli Čehi…..Holoubec

No…po moje….če sexaš tako redko kot so redke Štorklje v Pivki….si butec in ziher otroka nardiš :))))))))))))))

Po moje pride od tega.

Res jih je prekrasno videt, Mariči…ma ene 40,50 jih je ziher.

Bom proval kakšno it slikat, če bi ratalo.

He , mogoče so se pa z razlogom ravno pri vas ustavile te lepe
štorklje … bo nataliteta zrasla pri vas , da bo Lublana provinca
postala , kaj pa veš .
Pridem gledat .

Hahah dobra povezava….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Čisto verjamem Saško, kako ti ne bi saj je zunaj predpoletna temperatura in
zjutraj sem na vrtu uzrla spomladansko vrtnico in na njej popke.

Narobe svet…kaj čmo. Svet je nor mi pa z njim.
Velikokrat sem v Prekmurju kot taksist – prevažam otroke na tekmovanja in vedno znova občudujem gnezda štorkelj. Pa so me seveda tekom let uspeli Prekmurci celo tudi kaj naučiti o njih. Ha, mi butalci….

Tako kot veliko drugih ptic so tudi štorklje monogamne in imajo enega partnerja celo življenje. Za zarod skrbita oba. Se pa sprašujem tudi jaz od kod neki izvira tisto štorklja te je prinesla, neki prekmurski ata mi dejal da to zato ker se štorklje po 9 mesecih odpravijo na pot…. bog ve….
Od malega sem si določene stvari rajši razložila po svoje, zato si pa danes
tale škrat rad domišlja da so štorklje doma v Prekmurju tudi zato ker imajo po ravnici dober razgled, pa še ljudje so tam neverjetno gostoljubni kljub težkim pogojem za preživetje.

Štorklja je krasna ptica in imam eno- ta leseno- doma – spomin na rojstvo sina..

Naa zdej bom pa še sentiš ratala:)
Saško naužij se lepote in držim pesti da ti bo ratalo posneti fotke…

Cmoka
S.O.S.

aha tudi jaz sem se tega spraševala..heheh pa mi je tam gori saško razložil,zakaj štorklje povezava z otroki…mal si preberi..hihi Šask pa nebi bil Šask..če neb tako odgovoril…hhihihi Mislim,da mojega posta,kot odgovor tudi ni opazil,jo je prej pošibal….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

muca – hvala:))

…doniš…. sem že pozabla ….. kok majo otroc dela da oserjejo;-)
butalci smo ZAKON
al kej ne vidmo
al kej ne slišmo
vemo po tko še neč:)
važn da smo ferbčni škrati…

se pa mamo radi – yees tko da litl baj litl pa bo mrbit kedaj tudi pamet pršla v Butale….

* jest pojem sugar blues*

Za vozit štorklje

New Report

Close