Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Strah imam pred hčerino poroko

Strah imam pred hčerino poroko

Pozdravljeni,

 

moja 24 letna hčerka se bo poleti poročila. To novico z možem veva že dlje časa, pa vendar me vse bolj in bolj skrbi, saj bo poroka potekala na Hrvaškem, poroči se namreč z Dalmatincem. Problem nastane pri meni, ker ne poznam kaj dosti ne njega, ne njegovih. Ne vem kako se vklopit, stiska me pri srcu ali bova z možem cel čas sama ali naju bodo sprejeli in vzeli za svoje. Pa tudi pri oblačilih ne vem kaj naj..ne bi šla rada oblečena v klasiko ne bi pa tudi rada preveč izstopala.

Mogoče kakšen nasvet,vzpodbuda?

Ja, zapeljite se vsi skupaj do Dalmacije , zdaj – še pred poroko in se v miru spoznajte z ženinovimi starši , sorodniki in njihovimi običaji na poroki…

Matr vola, no – ali ste tak zaplankani , pa saj to ni v Afriški savani, je samo sosednja država Hrvaška in Dalmacija, eto kamor je zdaj odpotovalo za praznike veliko Slovencev in imajo dol vikende in šibajo vsak petek dol in v nedeljo nazaj…

Pa da vi ne bi tega zmogli pri vsem razvoju , je pa tud čudno no….!

Svašta.

S hrčkom se poroči? Grozno!

Bolje štrik oko vrata, nego Hrvata za brata…

Hči vprašaj, če ima kakšen dress code za povabljene. Sicer pa za nevestino mater to ni pomembno, ti si takoj za nevesto najpomembnejša tam, sploh za svojo generacijo in starejše. Saj ti bosta bodoči zet in hčerka predstavila žlahto tam, potem pa ti lepo sama naprej, nevestina mama, madonca. Ne kompliciraj, s hčerko se malo zmeni in ji  pomagaj pri pripravah.

Poroka je za Dalmatince res orenk stvar! Sem bila na poroki prijateljice, ki se je poročila v južno Dalmacijo!

So pa gostoljubni, ptijazni. Bolj je težava v nas, da smo zadrti, tudi če nočemo biti.

Svetujem pogovor s hčerko in da greste še pred poroko na obisk dol.

Glede oblačil. Običajno so Dalmatinci na porokah lepo urejeni. Ne kot na naših porokah v nekih brezveznih kostimčkih ali tunikah.

Bo treba kar kakšno obleko mother of bride poiskati.

Prvo, zakaj nista izkoristila tele praznike in se zapeljala v Dalmacijo, da spoznata njegove? Menda zelis vedet, s kom je in kam gre tvoj otrok?

Drugo, na poroki bodo po tudi vasi sorodniki in prijatelji, menda ne bodo sami Dalmatinci in vidva z mozem?

Tretje, kaj se s svojim otrokom nic ne pogovarjas? Nimas pojma, kaksno svadbo nacrtuje? Vprasaj! Pogovarjajta se!

 

Guglaj obleke za mame nevest in zeninov, da dobis vtis, kaj je primerno, potem pa bi jaz izbirala med svecanimi oblekami v dolzini do kolen ali malo cez, ne bi dolge obleke, ki zgleda kot toaleta, kratke pa itak ne.

Ne bo ji hudega Dalmatinci so dobri ljudje in veliki verniki .  Kar sprosti se še vesela in ponosna boš čez čas.

Odgovor na objavo uporabnika
Mamaaaa 50, 02.05.2024 ob 20:18

Pozdravljeni,

 

moja 24 letna hčerka se bo poleti poročila. To novico z možem veva že dlje časa, pa vendar me vse bolj in bolj skrbi, saj bo poroka potekala na Hrvaškem, poroči se namreč z Dalmatincem. Problem nastane pri meni, ker ne poznam kaj dosti ne njega, ne njegovih. Ne vem kako se vklopit, stiska me pri srcu ali bova z možem cel čas sama ali naju bodo sprejeli in vzeli za svoje. Pa tudi pri oblačilih ne vem kaj naj..ne bi šla rada oblečena v klasiko ne bi pa tudi rada preveč izstopala.

Mogoče kakšen nasvet,vzpodbuda?

Nasvet. Pa kaj živite na luni???? Dalmacija najlepša destinacija. Dalmatinci najboljši ljudje. Srčni, gostoljubni? Simpatični predvsem pa radi pojejo in imajo radi svoje žene in zelo spoštljivi do svojih soprog. Še niste slišala za dalmatinske klape kako pojejo. Tisti, ki poje ne grize.

Dalmatinci- Oliver Dragojević, Mišo Kovač, Tomislav Ivčič, Meri Cetinič, Peter Grašo in drugi .

Odgovor na objavo uporabnika
WhitePower, 02.05.2024 ob 23:53

Bolje štrik oko vrata, nego Hrvata za brata…

To Je za Hrvata. Dalmatinci so pa čisto nekaj drugega kot da na spadajo v to državo.

Samo nikar ne hodi oblečena v belo! Ja tudi to se zgodi!😱

Bela je za tisti dan rezervirana le za nevesto!

Dress code je pa pomemben tudi glede na kraj ohceti. Ni enako za neko domačo kmečko gostilno ali pa hotel 5*****.

 

hči se poroči, pa nikogar od svoje žlahte ne bo povabila, razen vaju?

samo njegova žlahta pa njegovi poznani?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Tišina, 09.05.2024 ob 14:21

Nasvet. Pa kaj živite na luni???? Dalmacija najlepša destinacija. Dalmatinci najboljši ljudje. Srčni, gostoljubni? Simpatični predvsem pa radi pojejo in imajo radi svoje žene in zelo spoštljivi do svojih soprog. Še niste slišala za dalmatinske klape kako pojejo. Tisti, ki poje ne grize.

 

Ljudje tam doli so zelo prijazni in gostoljubni. Za poroke se pa ornk zrihtajo.

Pa najbrž vas bojo prej predstavili in sklepam, da bo povavljen še kdo od hčerinih???

Moja kolegica je poročena z Dalmatincev. Po moje mora bit njih bolj strah kot tebe, ker si res zadrgnjena. Oni se objemajo. To se pripravi, na objeme. Silijo te v druženje. Res rabiš njih. Pojdi v klasiki, pa kake žive barve ne pozabi.

Strah je popolnoma odveč. Hrvaška je naša sosednja država, nekoč smo živeli v skupni državi. Jezik poznaš, Hrvatje so tudi katoličani in imajo podobne navade in vrednote kot Slovenci. Dalmatinci so prijazni in gostoljubni, najbolj pomembno je, da imajo radi tvojo hčerko.

Glede obleke nimaš kaj komplicirati. Če imaš normalno postavo, dobiš oblačila lahko povsod.

Jaz bi tudi šla že prej na obisk, da se spoznam, potem bi mi bilo lažje. Vzemita z možem dva dni dopusta in se zapeljita do Dalmacije.

Vso srečo!

Zadnjic sem videla v Dalmaciji svate, ki so sli na poroko. Vecina zensk je bila v vecernih oblekah, od mlajsih do starejsih….

Bodi vesela da si je našla Dalmatinca…

Poznam primer žalostne matere ..namreč njena postavna simpatična hčera se je poročila z najbolj črnim črncem…..

Zveza trajala nekaj let….

Na kar je spoznala spet enega črnca pa se spet z njim poročila pa spet zveza ni trajala dolgo….

Naposled je le spoznala pravega Slovenca s katerim je res srečna in si z njim ustvarila tisto kar si je želela…

Ni vse v črnem kurcu kot nekatere mislijo….🤣

Nauk tega je ne išči stvari drugod ker jo imaš doma.

Moje sožalje. Pojdi gola. Fkk in to.

Preveč kompliciraš. Na trgu je veliko odličnih poletnih oblek v katerih na vsakem dogodku izgledaš odlično. Izbire je res ful. Ne rabiš biti zategnjena v nekem kostimu, v eni barvi. Daj si duška z barvami, zračnostjo in lahkotnostjo obleke, dodatki v obliki nakita, klobuka, čevljev in torbice. Tam so topli in odprti ljudje, zabavni. Bože ne daj v črnih pogrebnih barvah uletavati. Razen če ima dress code da ste vsi v črnem. V kateri barvi bo ženini? Ker tvoj mož ne sme biti v isti barvi.

Pa pogovarjaj se s hčerko!

Kako svetovljansko razmišljanje, čisto nič zaplankano in malomeščansko.

Če kdo lepo sprejme rodbino, kot oni radi rečejo, so to dalmatinci… oče moj ima doli v splitu sorodnike. Pa gospa, sprostite se, hudica 4-5ur mate do dol. Idite prej, da se ne boste spoznali glih dva dni pred poroko…

Pa, če boste imeli sreco in naletite na take, kot jih imam jaz (mene tudi obravnavajo, kot da sem jim prvo koleno po sorodstvu) se boste kvečjemu hteli dol preselit 😉

Bosta živela doli?

P.S. Bela obleka je namenjena NEDOLŽNI nevesti, v kar pa dvomim…..

New Report

Close