Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strah me je prihodnosti

Strah me je prihodnosti

Delam v ljubljani in k nam v službo se vozijo ljudje iz skoraj cele Slovenije. Res je, da odkar delodajalec pokrije stroške prevoza samo za najcenejšo varianto, ki je ponavadi karta za vlak, si del prevoznih stroškov praktično morajo kriti sami. Večini je namreč še vedno najhitreje, da se vozijo z avtom. Nekateri imajo to možnost, da se jih vozi več skupaj, pa na ta način dobijo noter.

Midva imava sicer majhno stanovanje v Ljubljani, in dokler sva dva, nama kar znese. Če nas bo kdaj več, pa se bova najbrž da tudi preselila kam na deželo, pa se vozila na delo, pa čeprav bo to 80 km daleč. Je pa še vedno bolje tako, kot pa čepeti doma in jokati in stokati, da ni dela.

Moram priznat, da nisem prebral vseh sporočil v tej temi, ker je bilo že med prvimi desetimi zaznati, kam približno pelje ta zgodba.

Nadaljevanje se nanaša na vse, ki tukaj razglabljate, kako bi zbrali energijo za to, da bi protestirali proti vladi in jo na koncu morda še skurili na grmadi…

Pa dajte to isto energijo uporabiti zato, da poskrbite zase. Res še niste opazili, da od leta 1991 ne živite v Jugoslaviji, kjer je bil političčni sistem tak, da je država skrbela za vse? Živimo v kapitalizmu, ki ima popolnoma drugačno logiko. V kapitalizmu je naloga vsakega posameznika, da sam poskrbi zase. In če ta posameznik ne zna poskrbeti zase, to ni krivda države/vlade!!!!

Ljudje, energijo vlagajte v prave zadeve. Če imate toliko energije, da bi jo radi uporabili za menjavo oblasti, dajte to energijo usmeriti v to, da se vsak dan naučite nekaj novega. Več kot boste znali, bolj zanimivi boste za delodajalce. Ko sem vam bo zdelo, da o nekem področju veste dovolj, pa lahko odprete tudi s.p. in tako popolnoma sami krojite svojo prihodnost. In nehajte se že enkrat zanašati na državo, da bo skrbela za vas…

Naceloma imas prav, da ni naloga drzave da poskrbi z avse in da je vedno samo drzva je kriva ipd.
Ampak kaj pravis na to da Danska, Belgija, Nizozemska, Svedska, toliko boljse poskrbijo za svoje drzavljane.
Kako naj krojim svojo prihodnost, ce sem kot student imela boljse sluzbe i n moznost hitrega zasluzka, po diplomi pa mi ostane prijava na Zavod za zaposlovanje,ki je sam sebi namen.
Da imamo tako zakonodajo, da se dopusca zaposlovanje sorodnikov in prijateljev medtem pa so razpisi sami sebi namen. Resne drzva imajo za vstop v javno upravo teste in izberejo najboljsega, kaj pa imamo mi treba je izbrati sina od tega pa tega, ker je pac atase, cetudi sin niti diplome nima.
Povsod se dogaja pa vendar drugje ni prevladujoca praksa.
In kako naj jaz kot posameznik vplivam na to? Seveda lahko odprem svoj sp ampak ker nism ta pa ta mi nikoli ne bo uspelo trziti storitev kot jih je imela upravna akademija, ne glede na vsa moja znanja, za zacet je pa tudi 17 let prepozno.

New Report

Close