Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strah me je,še nikoli nisem vozila v snegu

Strah me je,še nikoli nisem vozila v snegu

zjutraj dva dni nazaj na Ljubelju. Res je bil en ozek pas ledu,ker voda curlja čez skalo direkt na cesto. Verjemi, da nagonsko reagiraš v takih situacijah in se srečno konča.

A Piki, to pa ni vedno res. Namreč, na vožnjo po spolzki površini še kako vpliva višina težišča v razmerju z medosno razdaljo vozila. Če k temu dodaš še frajersko široke gume, je terenec lahko neprimerno slabši na snegu kakor neki piko avto, ki ima nizko tešišče in ozke gume.[/quote]

to saj maš prav.
a vseeno, da se ne more umakniti za pol gume v sneg? v tistih razmerah je 10 cm pri srečanju veliko pomenilo.

dobro jutro 🙂
pri nas je že belo 🙂

Dobro jutro
Pri nas pa zaenkrat še ne. Bo pa kmalu:-(

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

a je kje sneg?

sneži sneži, AC še kar v redu, lokalne ceste pa so kar zasnežene. sem prišla tudi sama na račun, prehitela vse, ki mislijo, da v lepem vremenu s 130 h/km oviraš promet.
prilagodi vožnjo razmeram na cesti, slavna moška opravila so močno močno precenjena.

Je rekla baba, potem pa med piljenjem nohtov še dvignila telefon in končala v grabnu ker so ceste mokre in spolzke.

Sicer pa sploh ne gre noben sneg, navaden dež je, če je trava zraven ceste bela to ne pomeni da gre sneg.

Malo nas je zasnezilo in moj gospod je v postelji ze komentiral, da je snezeno in ledeno in sem mu rekla, da ce on pelje otroka v vrte, ker se bojim 😉 He he.. in je pristal. Ampak ta cesta mi danes vseeno ne uide.

Avtorica, če se bojiš. vozi počasi! To je čisto deber predlog, vendar se vsake toliko umakni iz ceste (recimo na avtobusnem postajališču) in spusti druge naprej.
Imaš vso pravico voziti počasi, vendar ne smeš ovirati drugih.

A veš, da sem se včasih tudi jaz bala na zasneženo cesto.
Po pravici povedano me noben ni spravil za volan in na tako cesto. Zakaj? Ker je bil vedno pri roki moj mož. No in pol ga pa enkrat ni bilo in sem morala sama na pot. Panika!!! Pol pa sem si rekla, da če zna to moj mož in moja soseda, pa še en kup drugih ljudi, potem bo šlo tudi meni. In je šlo.

Skratka povedati ti hočem, da zaupaj sami sebi, premegaj strah, ki je v tvoji glavi in lepo za volan ter previdno in počasi naprej.

Brez sunkovitih gibov ali zaviranja in z zmanjšano hitrostjo, pa boš prišla na svoj cilj.

Kar pogumno!

Ima brklc čisto prav. Ko sva bila še s partnerjem mlajša i smo veliko hodili po fešah, sva imela Renault 5. Kolega od mojega pa nekega Audija 4 pogonca. In smo šli po kolegico, ki je živela res ampak res orto rovtah. Tam so pravili domačini, da pes čez tazadnjo laja, z gobcem se pa ketne drži, da ne pade po hribu dol 🙂 Pa še res je bilo ker take brege moraš prav iskat. V glavnem cel dan je snežilo in zmrznilo pod snegom. Kakšno konkretno pluženje niso imeli – itak, samo kmet je občasno potegnil s traktorjem, drugače pa so puščali avte v dolini kakšna 2 kilometra stran. V glavnem kolega z Audijem je obtičal sredi hriba, moj pa je obrnil petko in vzvratno peljal in smo prišli do vrha hriba. Ta avto je prišel POVSOD. Sva pa imela nove gume, ki ao bile res dobre. No zdaj imava bmw 525 karavana, pa ga zadaj zanaša kot petkico ni nikoli 🙂 S tem da so na njem nove zimske gume Alpinke. Plus esp in vse elektronike kar jo je, ampak itak se pozna že zadnji pogon, potem pa še veliko širše gume. Razmišljam, da bi si za take primere kupila petko 🙂 Bi jo še imela pa je prišel otrok in pleh od petke je res kot iz papirja, v teh časih ob takšnih norcih na cesti pa ni šanse da ga prevažam v takšnem avtu. Mogoče so bili pa obtičani terenci zadnjepogonci?

New Report

Close