Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Strah v mestu

Strah v mestu

Sem imela eno negativno izkušnjo v mestu zvečer. S sinom sva šla na sladoled, za nami pa je prišel nek mladenič, tujec, sem slišala ko je naročil sladoled, da govori polomljeno angleško. Pol pa sva se usedla na bližnjo klopco in klepetala. Opazujem ljudi okoli sebe, eni se sprehajajo, otroci igrajo ob fontani, vse deluje normalno in brezskrbno. Zagledam tega mladeniča kako hodi mimo naju in pogleduje proti meni. Nakar sem se spomnila, da imam verižico na vratu s takim kamenčkom, bižunterija seveda. Primem torbico bližje, on pa naredi en krog po trgu, potem se pa vrne in usede ravno zraven mene. Takoj mi je bilo jasno, kam tale cilja. V trenutku vzamem telefon in rečem sinu da bom poklicala policijo, vmes se dvigneva in počasi odideva. Ni nama sledil, na srečo, a res sem se ustrašila za najino varnost. Ni to tema o migrantih, zato upam, da se ne bo razvila v to smer. Želela bi res opozoriti še koga, ki morda tako kot jaz nikoli ni bil pozoren, saj smo živeli v relativno varnem okolju. No, danes sem videla, da temu ni več tako in da je treba dobro paziti kam greš, kdaj, s kom in kako.

Kako je ta lovil svoj plen je prav srhljivo. Če bi ostala tam, bi riskirala da mi scuka do 5eur vredno verižico ali torbico s par kovanci not, šok pa bi bil za vse čase. Na srečo nas je nekdo od gor dobro varoval.

In kaj tako nevarnega se ti je zgodilo? Da je en tip pogledal v tvojo smer (če sploh, zelo verjetno si si samo domišljala) in se zraven tebe na klopco temu namenjeno usedel? Kaj točno te je strašilo? Da je tujec? Bi se isto ogroženo počutila če bi se 20 letni mihec zraven tebe parkiral? Ne rabiš odgovorit, vem odgovor. Itak misliš da je bil migrant. Zelo verjetno samo nek študent ali pa turist malo izgubljen. Ampak ja, kar paničari še naprej in razmišljaj o njemu. On te verjetno sploh opazil ni 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
paranoja, 26.07.2024 ob 22:29

In kaj tako nevarnega se ti je zgodilo? Da je en tip pogledal v tvojo smer (če sploh, zelo verjetno si si samo domišljala) in se zraven tebe na klopco temu namenjeno usedel? Kaj točno te je strašilo? Da je tujec? Bi se isto ogroženo počutila če bi se 20 letni mihec zraven tebe parkiral? Ne rabiš odgovorit, vem odgovor. Itak misliš da je bil migrant. Zelo verjetno samo nek študent ali pa turist malo izgubljen. Ampak ja, kar paničari še naprej in razmišljaj o njemu. On te verjetno sploh opazil ni 🙂

Opazil opazil, pa se vrtel okoli dokler se ni usedel točno zraven mene od vseh praznih klopc. Ni me strah tujcev, strah me je tega konkretnega tujca, ker ni imel dobrih namenov. Še dobro, da sem pravočasno zaznala kaj se dogaja in se umaknila z otrokom. Lahko bi se zelo slabo končalo.

Se vidi, da si cepljena  s cepivom Trstenjak. Ni dobro pušča posledice.

Spet ena ki ima razmetano podstrešje ali preveč pijače

Mogoče te bo provokacija enkrat res drago koštala

Če bi že bila zgodbica resnična bi vsako pravo mati najbolj zaskrbel otrok in ne verižica.

Ti si Spet nekdo ki sovraži Ljubljano in tujce. Taka golazen je bolj škodljiva kot migranti.

    Preveč na široko si sedela. Kot una najstnica v prvi vrsti on brez spodnjic. Imaš pobrito muco ali ne?

Zaradi vseh teh ileglanih migrantov brez dokumentov katere vlada spušča v državo žal mesta niso več varna.

Odgovor na objavo uporabnika
Uf, 26.07.2024 ob 22:23

Sem imela eno negativno izkušnjo v mestu zvečer. S sinom sva šla na sladoled, za nami pa je prišel nek mladenič, tujec, sem slišala ko je naročil sladoled, da govori polomljeno angleško. Pol pa sva se usedla na bližnjo klopco in klepetala. Opazujem ljudi okoli sebe, eni se sprehajajo, otroci igrajo ob fontani, vse deluje normalno in brezskrbno. Zagledam tega mladeniča kako hodi mimo naju in pogleduje proti meni. Nakar sem se spomnila, da imam verižico na vratu s takim kamenčkom, bižunterija seveda. Primem torbico bližje, on pa naredi en krog po trgu, potem se pa vrne in usede ravno zraven mene. Takoj mi je bilo jasno, kam tale cilja. V trenutku vzamem telefon in rečem sinu da bom poklicala policijo, vmes se dvigneva in počasi odideva. Ni nama sledil, na srečo, a res sem se ustrašila za najino varnost. Ni to tema o migrantih, zato upam, da se ne bo razvila v to smer. Želela bi res opozoriti še koga, ki morda tako kot jaz nikoli ni bil pozoren, saj smo živeli v relativno varnem okolju. No, danes sem videla, da temu ni več tako in da je treba dobro paziti kam greš, kdaj, s kom in kako.

Kako je ta lovil svoj plen je prav srhljivo. Če bi ostala tam, bi riskirala da mi scuka do 5eur vredno verižico ali torbico s par kovanci not, šok pa bi bil za vse čase. Na srečo nas je nekdo od gor dobro varoval.

Pa seveda, da ni provokacija na migrante, seveda si ti zaskrbljena mamica in ne janševa služabnica in seveda ti verjamemo, da nimaš tudi osebne preganjavice, ki se je razvila točno iz slabe vesti in zaradi zlobe.

Bolje bo treba znati pesniti. Črn migrant zelo dobro loči zlato od tvojega kiča iz trafike, pa tudi pravo mater od blentave zaplankane kravetine.

Isti debil odpira teme o kolesarjih, Srbih, Ukrajini, prejšnja leta pa je štepal teme o blokarjih, pavšalistih, smrdečih ženskih najlonkah, groznih ženskah…

Osamljen dec s psihičnimi težavami.

Verižica za 5 eur…baba zblojena

Sem prebrala uvodni post, pa ni nikjer omenjeno, da bi šlo za migranta. Avtorica ga imenuje mladenič. Mogoče turist. Mogoče osamljen, željen pogovora. Vsekakor je čudno, če se ob vseh praznih klopcah tip usede ravno k tebi. Nekoliko vsiljivo. Jaz bi vsekakor načela pogovor. Mogoče bi bilo zanimivo. Nikakor pa mi ne bi prišlo na pamet groziti s policijo samo zato, ker se je nekdo usedel k meni na klopco. Zelo pretirana reakcija sredi mesta. Avtorica, prav je, da je človek previden, toda s pretiravanjem boš tudi sina vzgojila v prestrašenega človeka.

Odgovor na objavo uporabnika
Mačkarica, 08.08.2024 ob 15:12

Sem prebrala uvodni post, pa ni nikjer omenjeno, da bi šlo za migranta. Avtorica ga imenuje mladenič. Mogoče turist. Mogoče osamljen, željen pogovora. Vsekakor je čudno, če se ob vseh praznih klopcah tip usede ravno k tebi. Nekoliko vsiljivo. Jaz bi vsekakor načela pogovor. Mogoče bi bilo zanimivo. Nikakor pa mi ne bi prišlo na pamet groziti s policijo samo zato, ker se je nekdo usedel k meni na klopco. Zelo pretirana reakcija sredi mesta. Avtorica, prav je, da je človek previden, toda s pretiravanjem boš tudi sina vzgojila v prestrašenega človeka.

da že vidiš, kaki nežno drsi z rokami skozi lase. Roke se ustavijo pri bokih in on nežno zašepeta na uho. Če si še za eden sladoled, ker klopca je namenjena slastnim uzitkon in, da ne glej preveč ocitno

sem moški in imam vedno ob sebi palico , če bi kdo kaj hotel. Ga nalomim ko prasca

Verjetno je iskal prostor za sedet.

Marsovc je bil, ti povem! Drejček ga je pa čakal v bližini, da bi ga z vesoljsko ladjo peljal gor nazaj domov.

Nisem razumela tvoje zgodbe. Bala si se za svojo verižico za 5 evrov in za prazno torbico?  In zakaj bi klicala pilicijo? Zato ker se je nekdo vsedel zraven na klopco? Bi bilo fino da malo raziščeš od kje tebi take panične reakcije.

Drugače bi bilo meni tudi neprijetno če bi se popolen neznanec vsedel zraven na klopco. Pa naj bo to 80 letna gospa ali pa mlad fant. Sem pač introvert in mi vdor v moj zasebni prostor ne paše. Zato me bi tvoja situacija s klopco ravno toliko motila  kot vrsta na tržnici ko ti nekdo diha za vrat ali se rine iz leve ali desne. Ampak to sem jaz, ne pripisujem drugim zle namene.

Popolnoma verjamem, lahko bi bil naš ali tuj, to niti ni tako pomembno, bolj način kako bi lahko nekdo nekoga ukradel. Ni pa nujno, da bi se to zgodilo, dopuščamo, da se ne bi zgodilo nič takega. Verjetno kje obstaja statistika, ki prikazuje ali se je število kaznivih dejanj povečalo in za katera kazniva dejanja gre. Zamolčano poročanje o kaznivih dejanjih zbuja še večje dvome med ljudmi in etikiranje storilcev, da gre gotovo za migrante. Vsi mislijo, da se skriva ljudem naraščanje kriminala zaradi migrantov. Gotovo imajo prav, ker nihče z dokazi tega ne zanika. Veliko se bere po twitterju kaj se dogaja po EU in ljudi je strah, so ogroženi. Saj niso neumni, da je samo v Sloveniji vse bp, drugje pa ne. Naši mediji ščitijo vlado in migrante, tako, da molčijo o teh zadevah. Ni težko ugotoviti kako stvari stojijo. Včasih se je dalo prikrivati informacije, zdaj, ko imamo splet, to ni več mogoče. Nekaterim to ni všeč, a tako je.

Povsod se briše na portalih (fb,…), uradni mediji selektivno poročajo o migrantih, največ dopušča twitter. Naši levi politiki twitter zavračajo, desni priznavajo. Lastnik je Elon Musk. Meni je všeč, ker dopušča največ in ne briše. Včasih pridejo na plan zadeve, ki bi se rade prikrile javnosti. Tak problem je migrantska problematika. So tudi druge zadeve.

New Report

Close