Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Strategija in taktika

Strategija in taktika

Strategije in taktike so postopki in načini ravnanja, ki jih pri pogajanjih uporabljajo pogajalci.

Obstaja mnenje, da sta izraza zamenljiva med seboj. Do določene stopnje sta, a pomenita dva različna koraka v istem postopku.

Strategija naj bi bila odgovor na vprašanje: “Kaj moram storiti?”, taktika pa na: “Kako naj to storim?”

Z drugimi besedami, strategija določa smer ali cilj gibanja, taktike pa so posebna dejanja, ki jih izberemo za uresničitev naših strateških ciljev.

Izbrane taktike seveda ne smejo biti v nasprotju s strategijo, kajti v tem primeru se poruši celotna zasnova pogajanj.

Zajček je MOJ!

cebelica, kijemnogostrateskaintakticna

Ko ti brani aja cvelca evo ti moj zegen…mej ga!!AMEN!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

sej ga mam ze skoz :):))

Pol ga pa slabo držiš,al brzdaš….al kako se že temu reče hmmmmm??

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca bi verjetno rekla, da sta mi strategija in taktika v p…, ker sem pristal v riti.

heheheheheh pa jest ne dvomim v stvojo strategijo nooo???

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

hja kukr vem … enim “zlo paše” bit na ketni 😉

bzzz bzzz

A organiziraš tudi tečaje ?

lisički nekaj šepa v taktiki

Tečaj bo organiziran v Delnicah, kotizacija je plačljiva v delnicah….

Proučitev nasprotne strani je ena najtežjih nalog pri pogajanju, vendar brez tega ni uspeha. Zato se moramo skrbno pripraviti in nalogo izvesti čim bolje.

– Kakšen je začetni položaj druge strani?
– Je močno/nekoliko pretiran? Je primeren in močan?
– Ali smo naredili dovolj za spodbuditev druge strani k začetku pogovora in navedbi njenega primera? Kaj je njen cilj?
– Kakšna je njihova strategija?
– Ali se zdijo ravnodušni/preplašeni? (Bodimo pozorni na morebitno pretvarjanje in vzroke, ki so pripeljali do tega.)
– Kakšno prilagodljivost kažejo?
– Kako njihove strategije in taktike vplivajo na našo strategijo?

cebelica, ki proučuje nasprotne strani :):))

Čebelica, a si začela prodajat Amway ali Just?

heh, maščevanje je huda stvar, a, muca ???

ne ….. samo s spekulanti za zajckove delnice se moram bost :):)))))

Ti si prva začela muca, da sem jaz kolovodja, sicer bi bila jaz tiho kot grob.
He,he, pa saj tako ni bilo nič takega!

Ker je moje pogajalsko stališče izredno na psu, se ne mislim več pogajat za Zajčkove delnice. Kljub poizkusom, da bi na pameten način prišel do dodatnih delnic, mi to ni uspelo, moram pa priznati, da mi tudi delnice ne dišijo več, ker je vsa zadeva preveč zamegljena.

Ko bo znano natačno bilančno stanje in število delnic v lasti posameznikov in seveda cena delnic, potem se bom spet pogajal. Prej pa ne.

Jani, ki ve, da bilančno stanje mora biti usklajeno do konca meseca!

Jih tudi nobenemu več ne dam !

Sem zdajle divji zajec!!

Da spet ne pozabim Zajček. Dobro jutro in res en lep dan…

Jani

p.s. tole je iz srca, ne pa ponoven poizkus prevzema!!!!!!!

No, lepo, lepo, Jani ! Tukaj si spet dobil pike pri meni.
Dobro jutro tudi tebi !

lp, zajček

Yesssssssssssssssssssss :))))))))))))

Jani se veseli vsake pike, takšne al drugačne, celo Mercator Pike :)))))))))))))))

Ti bom jaz dala mercator pike, tule govoriva o čisto drugih pikah. Ja fant moj, kdaj se boš naučil reda??

Saj sem napisal, če ni drugih pik… prav pridejo tud mercatorjeve :))))))))))))))))) Ker si mi jih ti nekaj milostno podarila, jih ne rabim… mercatorjevih a ne :))))

Jani

No, tako je že bolje , Jani. Zdajle sem bila na kofetku, pa te ni bilo tam, kje hudiča pa se plaziš ??

Sem že tako utrujena ! ):

lp, zajček

Čebelica je MOJA!

New Report

Close