Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stroški tistih, ki živite sami

Stroški tistih, ki živite sami


ups ja, se mi je zdelo, da še nekaj manjka, rtv sem pozabila – to tudi zraven ja.
tak da pol pride poleti cca 185
pozimi pa cca 220 mene s šparovno kurjavo.

Hvala, fajn, ko si napisala še po postavkah :).
[/quote]

dodaj zraven še rtv položnico. Sem jo pozabila prej napisati, takoj ko sem videla naslednjo, ki je napisala stroške. je res zanimivo kako se določene postavke po različnih blokih, mestih razlikujejo.
Se spomnim, ko sem se jaz preselila je bila tudi voda okoli 7, potem pa nekaj let nazaj ne vem kaj so se spomnili na vo-ka, zaračunavati neke omrežnine ali nekaj novega in se je vsem dvignila položnica za 10 evrov.

350€ najemnina
150€ osnovni stroški

Ljubljana

Fajni ste, hvala vam.
Sicer še nimam stanovanja, iščem. Je pa fajn vedet vsaj malce okvirno koliko so ti stroški. Da vem koliko maksimalno najvišjo najemnino si lahko privoščim.

Tole je pa super. Sploh, ker si v hiši. Pred časom sem iskala po Gorenjski, ni bilo nič cenejšega kot 400€ in to za luknjo v bloku.
Stroške imaš tudi nizke. Ampak najbolje mi je to, da imaš veliko stanovanje in to v hiši. NOro, ni kaj drugega reči :). Jaz bi tudi kaj takega :). Upam, da mi uspe kdaj kaj takega najti. Mi tudi ni za bit v mestu.
[/quote]

Srečko sem, vem…hvala in upam da tudi sama kaj podobnega zvohaš. Kje bolj od rok se dobi kaj ugodnega, pa na Jesenicah tudi, meni je bila želja vas in lepa sončna lega in se mi je ukakcalo hehe. Good luck!

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Srečko sem, vem…hvala in upam da tudi sama kaj podobnega zvohaš. Kje bolj od rok se dobi kaj ugodnega, pa na Jesenicah tudi, meni je bila želja vas in lepa sončna lega in se mi je ukakcalo hehe. Good luck!
[/quote]

Hvala za dobre želje :). Zdaj je sicer Gorenjska padla v vodo (službo sem dobila drugje), ampak na dolgi rok pa upam, da bom na Gorenjski.

če pride tvoja sestra v stanovanju zgoraj ceneje skoz s celo familijo, potem to pomeni samo, da se šlepa na starših.

če pride tvoja sestra v stanovanju zgoraj ceneje skoz s celo familijo, potem to pomeni samo, da se šlepa na starših.
[/quote]
ona ima take stroške za celo familijo, kot jaz sama zase. To pomeni, da je ceneje. In ne šlepa se, ker vsi transparentno vidijo položnice in to delijo kakor so se dogovorili.
Pri nas pred leti niso bili tako visoki – pa se je potem kot že napisano voda dvignila, števce stare za el. so zamenjali z digitalnimi in sprotno obračunavanje in je kar naenkrat račun večji, tudi položnica upravnika včasih ni bila tako visoka – povečujejo se stroški vodenja upravnika, pa tisto odčitavanje merilnikov me pride 4 evre na mesec, potem so še tukaj konstantno neki stroški za dvigalo – pa sprotno vzdrževanje, pa redno letno vzdrževanje, pa interventni telefon… pa itd. itn. pa hišnik je dvignil postavko močno, čistilke tudi… in se nabere tu za 50 evrov več kot pred leti na mesec. meni se zdijop pač visoki stroški to za eno osebo v stanovanju – pa pazi, kurim zelo šparovno, če bi normalno ogrevala, da je v stanovanju konst. 21 stopinj, čez zimo ne prideš pod cca 260. meni je to veliko.
pol pa letos pridejo novi merilniki, ker je to tako,da proizvajalec daje 10 letno garancijo in 10 let je mimo in ne bo več jamčil za popravila in je treba nove nabaviti – in tako bo vsakih 10 let. stalno se nekaj spomnijo…
na splošno se mi zdi bajta cenejša…


ona ima take stroške za celo familijo, kot jaz sama zase. To pomeni, da je ceneje. In ne šlepa se, ker vsi transparentno vidijo položnice in to delijo kakor so se dogovorili.
Pri nas pred leti niso bili tako visoki – pa se je potem kot že napisano voda dvignila, števce stare za el. so zamenjali z digitalnimi in sprotno obračunavanje in je kar naenkrat račun večji, tudi položnica upravnika včasih ni bila tako visoka – povečujejo se stroški vodenja upravnika, pa tisto odčitavanje merilnikov me pride 4 evre na mesec, potem so še tukaj konstantno neki stroški za dvigalo – pa sprotno vzdrževanje, pa redno letno vzdrževanje, pa interventni telefon… pa itd. itn. pa hišnik je dvignil postavko močno, čistilke tudi… in se nabere tu za 50 evrov več kot pred leti na mesec. meni se zdijop pač visoki stroški to za eno osebo v stanovanju – pa pazi, kurim zelo šparovno, če bi normalno ogrevala, da je v stanovanju konst. 21 stopinj, čez zimo ne prideš pod cca 260. meni je to veliko.
pol pa letos pridejo novi merilniki, ker je to tako,da proizvajalec daje 10 letno garancijo in 10 let je mimo in ne bo več jamčil za popravila in je treba nove nabaviti – in tako bo vsakih 10 let. stalno se nekaj spomnijo…
na splošno se mi zdi bajta cenejša…
[/quote]

ena familija z elektriko, vodo in komunalo ne bo prišla tako poceni skozi kot samska oseba, drugi stroški pa so fiksni (rtv, telekomunikacije, razni prispevki, ogrevanje).
Jamraš, da plačuješ sklad, pa pomisli, da moraš sama zamenjat streho na bajti, okna, kurjava tudi ni tako poceni. V bajti je skoz nekaj, če ne drugega pa urejanje okolice. Tisti, ki trdijo, da imajo v eni povprečni bajti nižje stroške kot bi jih imeli v bloku, ne morejo drugače kot da se šlepajo. To je tako kot tisti, ki po 20 evrov na teden zapravijo za hrano za celo familijo. Kar čisto verjamem, če imajo otroke na zastonj hrani čez teden v šoli ali vrtcu, za vikende pa potujejo od enih staršev do drugih, ki jim še za s seboj zapakirajo pa vrečo zelenjave poklonijo.

2.5 osebi v stanovanju:
– elektrika 18-20€ (moram menjat glavno varovalko potem bom prišel na 10-12€/mesec)
– ogrevanje poleti 8€ (vzdrževanje toplotne postaje) pozimi max 35€
– plin 3€/mesec
– upravnik 60-85€ (voda 5-7€, ogrevanje vode 6-10€, upravljanje 9€, hišnik 5€, čiščenje 9€, poraba elektrike 5€, odvoz odpadkov 7€, omrežnina 7€, itd)
– rezervni sklad 40€ (pozimi 20€)

New Report

Close