Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Studentski dom ali najem stanovanja

Studentski dom ali najem stanovanja

Sama sem hodila v Celje. Za dijaški dom pride ista cena kot v Lj. Stanovanje najem malo manj, ne pa kaj dosti. Če želi iti v podnajem naj si pa zasluži. Ne da samo zahteva kaj je njej ljubše, če ji ne morete privoščiti in bi hotela naj pride do denarja sama, tako pika. Mislim kaka razvajenost je pa to sorry takile neki pogoji in vidi samo pravice. Kje pa so odgovornosti?

Je pa Naklo dosti bližje Lj kot npr. MS Ljubljani. Se ti ne zdi. Ali Kp.Kake gorenjci strelate. Ni za primerjat po kraju njo in nekoga, ki živi dlje.


in pri 26 letih še nikoli ni živela kje brez atija in mame.

Mislim da vem o kom teče beseda.

V naklem je samo ena 23 letna frklja s tako zgodbo.

Njenega atija, ki ji izpolni vse želje od audija Q3 dalje pa pozna vsak Slovenec

Lepote akademskega kolegija.
[/quote]

Enkratno, lepi spomini 😜

Študent mora it v študentski dom. Pika. Tisti, ki tega ne proba, ne ve kaj je pravo študentsko življenje. Kot so že rekli….faks narediš, če si se ga namenil, sicer ne pomaga niti bit pod maminim krilom. Vzporedno z bivanjem v študentu je še osnova socializacije, sobivanja, prilagajanja, kompromisov, tudi reševanje kakšnih težav….skratka pravo odraščanje v zdrelega in samostojnega človeka.
Pa upam da starši ne hodite sob čistit študentom, pa jih selit itd….

Ma res ste nekateri smešni. Študentski dom za 80€, vi pa jamrate kako so stanovanja draga. Kaj sploh pomišljate? To resno mislite, da imajo v študentu preslabe pogoje za študij? Seveda najamite stnovanje, cena sploh ni pomembna. Pojdite jim še čistit pa na 300€ žepnine ne pozabite.

Mislim da vem o kom teče beseda.

V naklem je samo ena 23 letna frklja s tako zgodbo.

Njenega atija, ki ji izpolni vse želje od audija Q3 dalje pa pozna vsak Slovenec
[/quote]

Karl svoje zlate princeske ne izpusti izpred oči.

Jaz sem bila v mojih študentskih časih tudi v študentu. In to so najlepši spomini. S cimrami (zamenjala sem tri, čisto naključne) smo postale dobre prijateljice, brez študenta bi imela torej tri prijateljice manj na svetu. Za odmor med študiranjem si skočil h komu na kafe v sosednji blok in ni bilo treba čez pol Ljubljane da bi slišal človeški glas (takrat ni bilo mobijev, niti interneta). In smo preživeli kljub neprimerno slabše opremljenim domovom, precej potovali, saj nismo vsega zapravili za bivanje, in doštudirali, saj se je bilo treba naučiti tudi resnosti, timinga, koncetracije…
Moj otrok je tudi v študentu. Sobe so obnovljene, kuhinja, pralnica, kopirnica, fitnes… Za razliko v ceni glede na privat si lahko dveh letih omisliš starejši avto iz druge roke. In kot je že nekdo zgoraj napisal: danes se med študijem na splošno precej manj žura, v študentu je pa poleg tega kar hud nadzor.

Enkratno, lepi spomini 😜
[/quote]

Sva ze dva nostalgika.

Se zahvaljujem vsem za odgovore. Začuda tema ni skrenila in je dala konkretne odgovore in vsaj nam precej olajšala odločitev.

Ali pa čez hodnik. Družba vedno na dosegu roke. V vsakem bloku si koga poznal. Jaz sem imela še to srečo, da cimre večinoma ni bilo, ker je imela doma fanta. Je prišla na predavanja in nazaj domov. Večino časa sem imela sobo zase in sem lahko povabila kogar sem hotela in imela blažen mir. Ah, nostalgija.
Ne bojte se doma. Res ne vem, od kod so se vzeli ti predsodki.

Ejjj mene fulll zanima ena informacija (nujnoo) ker me res zanima kje si dobila to enosobno stanovanje ki ne znasa skupaj s stroski niti 300€..? Kr jaz sem trenutno v stanovanju z res neresnimi ljudmi in bi rad tudi kej za šolo delal, tukaj pa ne morem ker je ubistvu ves čas nemir.. A veš mogoče kje bi lahko dobil tako enosobno stanovanje? Bežigrad bi bil super ampak bilokje bi sprejeu samo da imam mir :(.. prosim pomagaaj hahah 🙂

Ejj prosim te da mi poves kje si dobila enosobno stanovanje pod 300$.. res sem ze cist obupan in iščem pa nič ne najdem 🙁 Prosim te za malo pomoči res bi ti bil hvalažen.. :S

Študentski dom, brez dileme.
Kot je nekdo tukaj napisal, če se je hčerka namenila narediti faks, ga bo – v domu ali privat.
Jaz sem plačevala cca 80 eur za dom in sem si na račun tega lahko privoščila kaj več za jest, pa tudi kako potovanje. Sem se pa financirala sama, brez štipendije. IN SE JE DALO Doštudirat, delat, zraven še živet, potovat.. ah vse se da, samo da je zdravja in volje!

Ste blizu ljubljane, pa vseeno bo sla v studenta? Morda je avto boljsa nalozba, stane manj, bivala bo pa doma. Za kak zur se pa ze zmeni s kako kolegico in pri njej prespi.

imam na voljo stanovanje. dam 1oo e soba. 19 kvadratov,lastna kopalnica.S stroški vred. 100e. Ampak-študentu,ki sebo sam javil. Ne mami,ki bo poklicala za študenta. Madona, a so invalidi al 18 letniki???

Ja ne to ni glih res aveš.. Js sm se namenu v LJ na faks z enim razlogom – da ga nardim in da kej iz sebe naredim (in ne samo da ga nardim s šestkami ampak mogoče z devetkami, desetkami..). Ampak mi je to po eni strani onemogočeno, saj sem v stanovanju s tremi ljudmi, ki ne delajo cele dneve nič razen “žurajo”, so glasni, klepetajo itd.. Tko da moje učenje ni glih kvalitetno. Zato pa se zadržujem v knjižnici do sedmih zvečer, ker je to edini prostor kjer imam dejansko MIR.

Zelo je odvisen tvoj uspeh na fakulteti tudi of cimrov oz družbe. Jaz sem motiviran in vse, celo gimnazijo sem imel 4-ke (nisem neki delal sproti za te štirke) ampak zdej ko dejansko hočem delat sproti mi je to po eni strani onemogočeno zaradi mojih “cimrov”, ki cele dneve delajo en k**** nič.

Tko da ja.. najebu sem cisto. Pac bom to leto preziveu vecino casa v knjiznici, pa bol malo doma :/ Uglavnem bolano.

Ce je tle kdo ki se odloca za na faks, JA BODTE PREVIDNI S KOM GRESTE V STANOVANJE/DOM ker je to tudi velik faktor v tem kako boste na faksu uspešni. Če nimaš mira, je tvoje učenje definitivno slabše, si slabše skoncentriran itd. Js sm se pač zajebu za prvo leto, tko da ja ne se zajebat :/

Maš pa opcijo da zaprosiš za samsko sobo v študentu al pa če greš v t.i. “tihi dom” 🙂 Js sm v “tihem domu” v rožni že skoraj 2 leti pa mi je super in okej cimra mam. Kar se pa stanovanja tiče pa nikol nebi šel tja (vsaj zdaj še ne) ker je preveč drago in ker mi je študent cenejši.

Ja res je sam da gres v samsko sobo moraš izpolnjevat določene pogoje in eden izmed njih je da si študent usaj drugega letnika… :/ Usaj tako piše na spletni strani.

Še moje mnenje, kot nekoga, ki je prebival v študentskem domu večino študija (cca 8 let nazaj), je predvsem več slabosti, a na žalost :
– premalo prostora, utesnjenost (5×2.5 m= sobica za 2 = 2x omara, postelja miza)
– težko se je učiti, ker se je potrebno prilagajati (sploh ponoči nekatere moti, da se nekdo uči, čitlanic pa ni, wtf?), knjižnice se pa zaprejo precej hitro (nimamo 24/7 knjižnic/čitalnic v univerzitetnem mestu), to naj bi bilo spodbujajoče okolje??
– žuri s harmonikami, primitivnost (spet, spodbujajoče okolje, to bi naj bili bodoči intelektualci – seveda ne le-ti na vse)
– cimri z lažjih/težjih faksov – jaz sem dobil cimra druge smeri VSŠ, čeprav sem sam bil UNI in imel precej težji program – sem moral precej več delati, spet usklajevanje

Edina prednost je cena. V zakup za prilagajanje in potrpljenje denar raje porabiš na drugo (mogoče avto, pa se vsaj tako lahko umakneš).

Realno pa bi, če bi imel svojo sobo ali celo stanovanje, bil precej bolj uspešen pri študiju (pa mi ni šlo slabo) – sem precej zahteven faks (UNI FRI).

Tisti pa, ki so iz Ljubljane ali bližine, so pa po mojem mnenju v veliki prednosti glede študija (več časa, ki bi ga potrebovali za lahko posvetijo študiju, posledično več prostega časa, na faksu lahko izstopajo – se vidijo “klani” Ljubljančanov, ki se držijo skupaj, seveda nastopajo bolj samozavestno zaradi manj estencialnih skrbi, kar je prednost), mogoče v malo manjši prednosti glede študentskega življenja (pa ne mislim tega v študentskem domu!)

Marsikdo se vsak dan vozi na predavanje. Jst sem tudi pa sem vsak dan samo za vožnjo porabila kar nekaj ur. Če te pride mesečna ceneje kot najemnina/študent se pač vsak dan furaš. Sploh pa, če je hči dovolj stara, da je študentka, si lahko najemnino za stanovanje oz. študenca komot lahko sama plača. Meni starši za faks niti centa niso dali, ker takrat itak sploh doma nisem več živela.

New Report

Close