Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svakinja in brat nočeta povedati spola otroka

Svakinja in brat nočeta povedati spola otroka

Svakinja noseča 6 mesecev, vesta za spol, ampak ne povesta nikomur. Okej, saj ne, da sem firbčna, briga me, bolj je mama tista, ki sprašuje, pa malo je užaljena, da nočeta povedati. Oz. svakinja se je tako odločila, brat pa ne sme povedati, drugače bo jezna.:)) Mama bi se pa rada veselila že prej, pa kaj kupila za fantka ali punčko, ampak kao ne sme vedet.

Zanima me, v čem je keč. Vem, da se tako odloča kar lepo število novopečenih staršev, potem pa skrivnostno povedo, da vedo, kateri spol bo, ampak ne povejo…. Hahaha, okej, ni problema, saj ne, da me matra spol. Bolj mi je čudno, da se to zavija v tako tančico skrivnosti. Mislim, če nočeta vedet, pač ne vprašata. Ampak da vprašaš, potem pa nikomur drugemu ne poveš, res, kaj je štos tega? Saj nekih hudih presenečenj itak ne more biti.:)) Dve možnosti sta, ne?

Vsak po svoje, in to je vse.

če bi jaz vprašala, pa ne bi hotela, da bi kdo drug vedel, bi vsem ostalim rekla, da ne vem in da nisem vprašala.

Zakaj pa povejo, da vedo, ampak da ne bodo povedali nikomur- zato, ker so drama queen- skoraj izključno ženske. Moškemu kaj takega ne bi padlo na pamet. Pač vzbujajo okoli sebe neko pozornost, hočejo tudi s tem biti v središču pozornosti, se iti neke skrivnostnosti. To je moje mnenje.

nova
Uredništvo priporoča


A za imena vas še nič ne matra?
Ne razumem, ne povesta in kaj zdaj? Boste že zdržali tiste tri mesece še, pa kupujte v nevtralni barvi, če že morate vnaprej. Rumena in nežna zelena, pa bež.

ne, ne, ti pa res nisi firbčna.


A za imena vas še nič ne matra?
Ne razumem, ne povesta in kaj zdaj? Boste že zdržali tiste tri mesece še, pa kupujte v nevtralni barvi, če že morate vnaprej. Rumena in nežna zelena, pa bež.
[/quote]

Nisi razumela, ne zanima me spol sploh. Zanima me, zakaj je potrebna taka skrivnostnost. To je vse, kar me zanima. Kdor se je tudi tako odločil, zakaj se je. Zakaj recimo ne, kot ena zgoraj pravi, ne reče, da ne ve, pa mirna bosna?

Sploh te ne zanima. Samo na monu se moraš repenčit, ker ne povesta.
In ker si tako firbčna, ti bi onadva morala lagati, da ne vesta :).
Zakaj bi ti lagala? Pač pvoesta, da vesta pa da nočete povedat. Njuna izbira.

Boste vse zvedeli pravi čas.
Pa ne vem no, ampak, če že hočete nekaj kupit: a pri dojenčkih je važno kakega spola je? A imajo ženske pa moške čevljce pa bodije pa plenice pa igrače? Saj pa menda ne boš kupovala visokih petk pa kiklic pa šmink?

Tudi jaz nisem bila nič firbčna, ko je šlo za spol otroka ene sodelavke. Res zadnja stvar, ki me zanima, je spol sodelavkinega otroka, s katero nisva niti blizu. Ampak je morala celi pisarni naznanit, da sta šla z možem skupaj na UZ in da je vprašala za spol, in da ve, kaj bo. No, in itak da je ena sodelavka vprašala, no, kaj pa bo? In ona zmagoslavno, tega pa ne povem, kar malo se sprašujte. Ma bedasto do kraja. Malo je manjkalo, da bi rekla, da me sploh ne zanima in da se ne bom čisto nič spraševala.:)) Ja, ene morajo biti v centru.

Meni je to ful do konca trapasto. Ko da koga briga a bo ona rodila puncko ali fantka, gre se izkljucno zato, da ljudi to zanima zato, da vedo a kupit roza copatke a modre. Jaz ne stekam teh for. Ce noces povedat, reces, da ne ves. Ne pa da vsem poves, da ves ampak ne poves. Ja buhu koga briga.

In že spet nobenega odgovora na moje vprašanje. A veš, zakaj je to dobro ali ne? Zakaj torej ne povedati? V čem je štos? Vem, da je to njuna odločitev. Samo zanima me razlog. Ko sem njo vprašala, zakaj pa ne pove, ni znala nič pametnega povedat. Ker pač želi, da drugi še ne vedo. Zakaj to želi, ne ve. Glede daril me tudi ne briga, sem rekla, da to zanima mojo mamo, ne mene. Bom kupila šele ob rojstvu otroka, kar sem tudi nameravala.

Ti si ena tistih, ki se gre take trapaste fore haha

Tudi jaz nisem bila nič firbčna, ko je šlo za spol otroka ene sodelavke. Res zadnja stvar, ki me zanima, je spol sodelavkinega otroka, s katero nisva niti blizu. Ampak je morala celi pisarni naznanit, da sta šla z možem skupaj na UZ in da je vprašala za spol, in da ve, kaj bo. No, in itak da je ena sodelavka vprašala, no, kaj pa bo? In ona zmagoslavno, tega pa ne povem, kar malo se sprašujte. Ma bedasto do kraja. Malo je manjkalo, da bi rekla, da me sploh ne zanima in da se ne bom čisto nič spraševala.:)) Ja, ene morajo biti v centru.
[/quote]

No, ja, točno to. Mislim, da je tudi ona povedala v službi na tak način. Ker je povedala, da tudi v njeni službi vedo, da ve, kaj bo.

In že spet nobenega odgovora na moje vprašanje. A veš, zakaj je to dobro ali ne? Zakaj torej ne povedati? V čem je štos? Vem, da je to njuna odločitev. Samo zanima me razlog. Ko sem njo vprašala, zakaj pa ne pove, ni znala nič pametnega povedat. Ker pač želi, da drugi še ne vedo. Zakaj to želi, ne ve. Glede daril me tudi ne briga, sem rekla, da to zanima mojo mamo, ne mene. Bom kupila šele ob rojstvu otroka, kar sem tudi nameravala.
[/quote]

Jao, ženska pač tako se je odločila. Njuna stvar. Zakaj delat cirkus iz tega?
Jaz pač nikogar ne gnjavim, da naj pove. Če pove pač pove, če ne pove pač ne pove.
Ne praskaj se tam, kjer te ne srbi. Pa to povej še tvoji mami. Boč pač zvedela, ko bo čas za to.
Kaj je treba človeka gnjavit, zakaj ne pove? Meni dol visi zakaj nekdo ne pove. Ne sprašujem sploh.

Nisi razumela, ne zanima me spol sploh. Zanima me, zakaj je potrebna taka skrivnostnost. To je vse, kar me zanima. Kdor se je tudi tako odločil, zakaj se je. Zakaj recimo ne, kot ena zgoraj pravi, ne reče, da ne ve, pa mirna bosna?
[/quote]

Zakaj bi lagala? Jaz vem zase, ostalim pa ne nameravam povedat oziroma povem komur meni paše. Morda ne pove zato, da ne bo že cela žlahta in vas vedela, kaj pričakujejo. Naj se ve, da dojenčka.
Jaz nisem zdržala in sem svojim domačim povedala, tašči pa ravno zaradi prevelikega siljenja s tem nisem.

Jao, ženska pač tako se je odločila. Njuna stvar. Zakaj delat cirkus iz tega?
Jaz pač nikogar ne gnjavim, da naj pove. Če pove pač pove, če ne pove pač ne pove.
Ne praskaj se tam, kjer te ne srbi. Pa to povej še tvoji mami. Boč pač zvedela, ko bo čas za to.
Kaj je treba človeka gnjavit, zakaj ne pove? Meni dol visi zakaj nekdo ne pove. Ne sprašujem sploh.
[/quote]

Nič nisem gnjavila. Nihče ni nič spraševal o spolu, ko je ona sama povedala, da vesta za spol. In ko je mama vprašala vsa vesela, kaj pa je, je rekla, da to pa nikomur ne bosta povedala. No, in potem sem vprašala, zakaj pa ne, ker me res zanima v čem je štos. To je bilo vse. Zdaj pa tukaj pišem o tem, ker imam pač cajt in ker nimam drugega dela.:) Jaz glede spola ne bi sama niti spraševala, ker mi je res vseeno, kaj bo.

Joj si ti še zaostala in firbčna !

Si še vedno v srednjem veku ?

Ne veš, da spol sploh ne obstaja, je zgolj konstrukt, ki ti ga vsiljujejo drugi.

Zakaj bi lagala? Jaz vem zase, ostalim pa ne nameravam povedat oziroma povem komur meni paše. Morda ne pove zato, da ne bo že cela žlahta in vas vedela, kaj pričakujejo. Naj se ve, da dojenčka.
Jaz nisem zdržala in sem svojim domačim povedala, tašči pa ravno zaradi prevelikega siljenja s tem nisem.
[/quote]

Avtorica je povedala, da je ženska tudi v službi vsem govorila o spolu in da ne bo povedala. Tudi doma je ni nihče spraševal, sama je to povedala. Če hočeš skrivnost, pač tako reagiraš.

In če cela žlahta ve, da boš rodila punčko, kaj pol?? Itak ve, da boš rodila, ne? Res dajete prevelik pomen temu, da to zanima tudi vse ostale. Morda najbližje, da si predstavljajo bodočega člana družine, ostale žlahte pa verjemi, da ne zanima. Sploh pa sodelavcev.

In to, da si vsem povedala, samo tašči ne, oprosti, grdo do kraja. Veliko grše kot če bi povedala tako neznatno laž, kot je, da ne poznaš spola. Vsi so torej vedeli razen babice. ker bi se vtikala?? povedala drugim? In če bi? To babice povedo s ponosom. Ti res nisi diht.

Zakaj bi lagala? Jaz vem zase, ostalim pa ne nameravam povedat oziroma povem komur meni paše. Morda ne pove zato, da ne bo že cela žlahta in vas vedela, kaj pričakujejo. Naj se ve, da dojenčka.
Jaz nisem zdržala in sem svojim domačim povedala, tašči pa ravno zaradi prevelikega siljenja s tem nisem.
[/quote]

take snahe si pa res ne želim. Grdo! Enim torej poveš, drugim nočeš, in to ravno babici otroka nočeš povedat. Grem stavit, da si ena tistih, kjer tašča ni smela na obisk po porodu skoraj do otrokovega enega leta.:)) Mama je bila pa zraven takoj po prihodu iz bolnice, ker si seveda rabila pedenanje, ne?

Moja sestra je tudi vedela, pa ni povedala. Ampak če je kdo vprašal, je rekla, da ne ve. To ni nobena resna laž. Veliko bolj bedasto se mi zdi, da vsem oznaniš, kako veš, ampak da ne poveš. Ne vem, če bi meni takrat tako rekla, bi se verjetno počutila prizadeto. Kot da nisva dovolj blizu, da mi lahko pove. Ne bi razumela. No, ko se ji je po rojstvu fantka enkrat zareklo in je povedala, da je vedela, da bo fantek, je bilo pa za tisto užaljenost itak prepozno.

Poznam pa žensko, ki niti svojemu možu ni hotela povedat, kakšen spol bo, pa je vedela. To mi je pa še bolj čudaško.

take snahe si pa res ne želim. Grdo! Enim torej poveš, drugim nočeš, in to ravno babici otroka nočeš povedat. Grem stavit, da si ena tistih, kjer tašča ni smela na obisk po porodu skoraj do otrokovega enega leta.:)) Mama je bila pa zraven takoj po prihodu iz bolnice, ker si seveda rabila pedenanje, ne?
[/quote]
Vidiš, tu na koncu se pa motiš. Moja mama vnuka ni nikoli videla, tašča pa po par dneh, ko sva bila doma.
Drugače pa hvala, ampak ne hvala, ne iščem nove tašče. Niste priljubljene pri snahah, vse že ne, pa buci buc gor ali dol. Pa tudi tvoj vzdevek mi nekako ne diši po taki tašči, ki bi jo želela svoji hčeri.

Več možnosti:
– ker pri NS nikoli ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vedno se lahko zgodi presenečenje
– ker noče poslušat taščinih bedastih predlogov za imena
– ker se ji fino zdi, da vas drži v suspenzu
– ker ve, da kaj bi tašča rada, pa ni taprav
– ker je punčka, a je noče oblačit v roza pocukrane oblekice, ki bi jih nabavila tašča

– ker pri NS nikoli ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, vedno se lahko zgodi presenečenje- razlog več, da predvsem sam ne vprašaš za spol, ker je presenečenje največje ravno pri paru, kaj briga žlahto za presenečenje???
– ker noče poslušat taščinih bedastih predlogov za imena – a ni boljše, da posluša imena samo za en spol namesto za oba?:)))
– ker se ji fino zdi, da vas drži v suspenzu – no, to je pač njena težava, kot rečeno drama queen.
– ker ve, da kaj bi tašča rada, pa ni taprav- bolje, da zve pred porodom, da se lahko pripravi, a ne?
– ker je punčka, a je noče oblačit v roza pocukrane oblekice, ki bi jih nabavila tašča – a po porodu pa tašča ne more več kupovati roza pocukranih oblek?

Pač brezvezni razlogi, kar bi moralo biti jasno vsaki bodoči materi.


Vidiš, tu na koncu se pa motiš. Moja mama vnuka ni nikoli videla, tašča pa po par dneh, ko sva bila doma.
Drugače pa hvala, ampak ne hvala, ne iščem nove tašče. Niste priljubljene pri snahah, vse že ne, pa buci buc gor ali dol. Pa tudi tvoj vzdevek mi nekako ne diši po taki tašči, ki bi jo želela svoji hčeri.
[/quote]

no, očitno mame ni v obtoku, je pa bila tašča, da te je pedenala. Kar priznaj, da si to rabila, drugače je ne bi bilo blizu, glede na tvoj odnos do nje.

Bom pa nekoč kvečjemu tast in ne tašča, hahaha. Tako tudi moj vzdevek odpade, ker se nanaša nate.

z mojo sva dvakrat naredila tako, da nisva niti želela vedeti spola. Neko pričakovanje, presenečenje je najlepše. za žlahto, pa kaj jih briga, ko bo čas, bodo že zvedeli

Avtorica, kako si pa ti eno težko bitje. Kaj te briga za svakinjo?! Se je tako odločila in pika. Ti pa se nimaš kaj vtikat in tukaj še mame mešati zraven.

Jaz sem se podobno odločila in ker si tako zoprna ti ne bom povedala zakaj tako. Razlog je pa najbolj enostaven na svetu.

New Report

Close