Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Sveti Valentin…

Sveti Valentin…

Sv.Valentin je imel prečudovit vrt vrtnic, kjer je sprejemal
ljudi potrebne nasvetov in tolažbe. Večkrat so bili njegovi
gostje otroci, katerim je podarjal vrtnice, da jih odnesejo domov
svojim mamam. Nekega dne je Valentin na vrtu slišal prerekanje
dveh mladih zaljubljencev. S potrpežljivostjo in prijaznostjo ju je pomiril
in jima podaril dve vrtnici v slovo. Čez nekaj časa je mladi par prišel nazaj k Valentinu, da bi se mu zahvalila in proslavila njuno poroko. Od takrat je toliko mladih parov obiskalo Valentina, da je en cel dan posvetil samo blagoslavljanju bodočih poročnih parov. Izbral je 14. februar.

Navada, da se šopku vrtnic priloži romantično sporočilo pa izhaja iz ene od legend o Sv.Valentinu. Ta pravi, da se je, medtem, ko je v zaporu čakal na izvršitev kazni, zaljubil v slepo paznikovo hčer Asterius, kateri je s svojo neomajno vero čudežno povrnil vid. V slovo ji je pustil napisano sporočilo: “Od vašega Valentina…” Stavek, ki je živel naprej tudi po smrti njegovega avtorja…

Toliko, da boste imeli vsaj malo pojma zakaj pri stvari gre…

ohh kako lepo.hvala zajček viš tega pa nisem vedla.
Vem samo tisto.Sveti Valentin ima ključe od korenin…vse se prebuja,začne mežikati sončku,peti in zvrgoleti….Ahhhh kako je to lepo.Videti naravo kako se prebuja,nekaj najlepšega.Ko slišiš travo rasti,ko vidiš tiste popke,ki se dan za dnem odpirajo….ko poslušaš jutranje petje pričkov..oh tišina,ki sama zase pove veliko več,kot katerakoli besedammm vonj po pomladi,sončku…jep POMLAD prihaja..************

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

hvala na poduku, zajcek .. Tovrstno znanje ne more nikoli skoditi, kaj ne?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ljubi prijatelji, vi vsi ste moj šopek vrtnic,
moški del bi izbrla sicer pred ženskim, ker
so očitno v “razcvetu”!!!
Naj se zahvalim Janiju in zajčku, ki držita ta
trapasti Tjavendan pokonci in naj posredujem vsem vam nekaj lepih misli, ki te dni krožijo od enega do drugeg pc-ja!

Ljubi, kot da te nihče nikoli ni prizadel!
Delaj kot da ne potrebuješ denarja!
Pleši, kot da nihče ne gleda!
Poj, kot da nihče ne posluša!
Živi, kot da živis v raju!

Lep dan želim! In še lepši jutrišnji dan – dan zaljubljencev! Joj, kolk jaz rabim malo ene ljubezni????????!!!!!!!!!!!!!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

No , zdaj vsaj vem !

lisička ni imela pojma , je pa rada kaj dobila

Poljuba ne moreš dati brez jemanja in ne vzeti brez dajanja………

Če so oči okno duše,potem so ustnice služabniki naše zavesti.
na lepe misli se odzovejo s smehljajem……..
Izražajo naše najglobje občutke,s poljubom pa povedo,tisto,za kar ni besed…..

Preden sem doživel svoj prvi poljub,sem se vedno spraševal,kako naj to sploh izvedem…………in še in še še,zdejle ćitam v časopisu vse to in še več.Se mi je pa porodila resnicno ta misel SE ŠE SPOMNINJATE SVOJEGA PRVEGA POLJUBA????? pobrskajte po svojem spomninu…naj privre na dan,tisti sladki ,nežni prvi…mmmmm jaz se ga spomnem odlično..heheheh kod da bi blo včeraj..pomoje ga ne pozabim nikoli..heheh PA VI? napišite!!!
KOnec konce je Valentinovo praznik,ko se spomnimo vseh ljubezni,vseh tistih ki so nam včasih tudi pomenili vse….ajdi gremo..naj se piše obujajmo spomine..tiste lepe…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oj, ljuba moja, ni mi sedaj privrel v glavo le sladko-
boleč spomin na prvi poljub, ki je bil tako kvaliteten,
da je vzbudil celo moje telo, ki je sililo nekam kvišku –
ne, zdaj se mi je v misli prikradel tudi vonj po dečku, ki mi je ta poljub namenil; ta trenutek vidim fanta pred seboj in verjemi ali ne, muca moja draga, če bi tale fant bil zdaj tukaj, zraven mene, obesila bi se mu okrog vratu!!! Ta poljub je bil tisti, ki me je popeljal v življenje, ki ga ne bom nikoli pozabila. Poljub, ki se mi v danem času dal občutek, da sem najvažnejše bitje na svetu, da sem najpomembnejše dekle, da sem “kot v filmu”! Priv poljub, ki je naredil nebo bolj modro in široko, morje bolj toplo in globoko, svet lepši, kot je bil, poljub, ki me je popeljal v svet sanj, v svet, ki do takrat ni obstajal…. Eh, kje je zdaj ta poljub??? Zavidam mladim, ki to doživljajo prvič? Boli le misel na to, da tega ne znajo tako doživljati, kot smo doživljali mi!! Doživlajti prvi poljub kot prebujenje! Kot okušanje, muca, sladke pene, sladkih sanj!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

He, mislim, da res ne !

za mojega zajcka!

Joj !!!!!!!!!!!!!!
Joj !!!!!!!!!!!!!!!
Joj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Joj, hvala ti, moja draga čebelica, pa ravno učke sem vrgla gor!!

Tvoj zajček, ki je v omami od veselja nad videnim, res !

Vsem, ki ste in še boste in ki ste kdaj bili… zaljubljeni… pošiljam en Tinčkov srček. Pa ne pozabte, da tale Tjavendan ne bi bil nič brez vseh vas….

Srčka za vse… ampak ne mjga 😉 heheheheh

Jani

Hej, Jani , Hvala enako!!

a še ne spiš?

lp, zajček

Ne še :))) Dobro jutro Zajček in cel Tinčkov Tja v en dan!

Jani

Tebi pa spet, Jani, če dovoliš, en topel objemček, in
enega cmooooooooooooočkaaaaaaaaaaaaaa z okusom
po jagodah!!!

Ej, kako to prija! Pa tovje šapice okrog mojih ramen, pa
tvoje močne moške prsi, na katere sem prislonila svojo
puhlo glavo, ampak vse samo danes, na Valentinčka!

Cmočka, Jani, cmočka!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Madonca…. evo šape! Tuki v tem postu je pa tolk adrenalina….. hmmmmm, ga bo za cel Valentin… adrenaliln :))))

Jani

Naj vas danes na Valentinčka vse lepo objamem,pritisnem cmočka na lička in vam povem,vas mam rada…..

P.s. tudi mi tjavendančki mamo danes praznik skupni…kajneda,ker se mamo radi……**********++++++++******=+=+=+=+=+0+=+0*0*0*0*0*0* en miks poljubčov samo za vas….lep dan vsem..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

He, he, he, enako vsem tudi iz moje strani !

Ti se kar smej,zgorej poglej na solzice..hihihih a viš kaj delaš?????

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

muca….. vračam 🙂

A zgoraj ? Ja zgoraj imam pušeljc rožic dehtečih od čebelice!

Aha !

New Report

Close