Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek T2 mobilna telefonija in net, kako se obnese?

T2 mobilna telefonija in net, kako se obnese?

Ti storitve plačuješ T-2. T-2 pa ima s Telekomom skelnjeno pogodbo. Ti nimaš nobenih opravkov s Telekomom. Vse urejaš s T-2. Če pa seveda crkne repetitor od Telekoma, ga pa morajo oni popraviti, ampak ti nimaš nič s tem. Saj pravim. Ni nobenega tveganja s T-2, ker se ti ni potrebno vezati in lahko sama poskusiš, pa boš videla, da lahko v primerjavi s tvojimi ˝svetovalc˝ ogromno prišparaš. Če te bo pa kaj motilo (sam ne vem kaj) pa greš stran. Če imaš aparat z 2 SIM karticama, lahko greš na T-2 in jo za 1 mesec vstaviš v telefon in testiraš. Pri tem ti pa ni potrebno prekiniti s starim operaterjem in plačevati stroše odklopa. Po 1 mesecu pa boš že videla, da je s T-2 vse ok. Predlagam, pa da greš v 1 od njihovih poslovalnic in predebatiraš o storitvah in cenah in jih potem primerjaš s konkurenco. S Hoferjevim HoT sta zelo konkurenčna.


Odlično.
Pri nas je signal T2 zelo slab. Oziroma, bolje rečeno-ni ga.
[/quote]

Bp si lahk skoz priklopljena na Telekom. Men se tud dostkrat zgodi da sm po ne vem kolk dni priklopljena na Telekom in zarad tega mi še nikol niso nič dodatno zaračunal.
Kot si napisala, tud men že kmal na AC iz Lj proti morju zgine signal, pa zato zdej kr sama že predn štartamo, priklopm na Telekom in vse lepo dela.
[/quote]Saj lahko pustiš na Telekomovem omrežju. Zakaj bi preklapljala, če ni treba?

Bp si lahk skoz priklopljena na Telekom. Men se tud dostkrat zgodi da sm po ne vem kolk dni priklopljena na Telekom in zarad tega mi še nikol niso nič dodatno zaračunal.
Kot si napisala, tud men že kmal na AC iz Lj proti morju zgine signal, pa zato zdej kr sama že predn štartamo, priklopm na Telekom in vse lepo dela.
[/quote]Saj lahko pustiš na Telekomovem omrežju. Zakaj bi preklapljala, če ni treba?
[/quote]

Sej dostkrat pustim, sm tud po 10 dni al več v Telekomovem omrežju, se mi pa včasih sprazne baterija, nafilam telefon, se priklopim pa me samo vrže na T2. Aja, imam pa naštiman zadnje cajte kr samodejno (odkar tud npr na Hr ni važn katerga operaterja zberem, ker prej sm bila skoz priklopljena na Tele2) in ja, kljub temu, da imam naštiman samodejno, me še nikol ni vrgl drugam kot pa na T2 ali Telekom.

Saj te ne more vržt nikamor. Samodejno v SLO pri operaterju T-2 pomeni T-2 ali Telekom (Mobitel). Prednost ima T-2. Če pa je signal T-2 slab pa te samodejno preklopi na Telekom. In cene ostanejo iste. Ne more te pa vržt na A1 (Simobil) ali kaj drugega. Nikol! Vedno boš na T-2 ali Telekomu.
V tujini pa si seveda na tistih omrežjih, ki imajo najmočnejši signal. Če imaš samodejno., seveda.

No ja, možn, sej pravm nikol me še ni drugam vrgl kot na T2 ali Telekom. Sam zakaj so potem včasih tolk povdarjal, da mormo imet naštiman ročno nastavitev, da se ne pojavjo kakšni velki stroški? Vem za en primer, ko je frendica, sicer ni na T2 ampak na Telemachu imela vklopljen samodejno, pa so ji parkrat že zaračunal gostovanje in ko se je pritožla, je zmer bil odgovor, da naj si nastav ročno nastavitev, da je pač klicala pod drugim operaterjem.

To je veljalo, če si bil v slovenskem kraju, blizu meje. Lahko se ti zgodi, da telefon samodejno preklopi npr. v Hrvaško omrežje, čeprav si v Sloveniji, ker je bil hrvaški signal močnejši. In včasih so to dobro računali. Sedaj te nevarnosti ni več, ker je tudi HR v EU.

Možn, ne vem. V glavnem sm s T2 tud sama zadovoljna, nobenih problemov 😉

Med slovenskimi operaterji pa ti ne more samodejno preklopiti na drugega. Tudi če ročno izbereš npr. A1 (simobil), ti ne bo delalo. Ni šans. Samo, če je dogovor med operaterji kot npr. T-2 in Mobitel. Ampak v tem primeru to nima veze za uporabnika. Včasih je bilo drugače tudi pri tem, ko je bil T-2 v pogodbi s Simobilom.Danes pa ni več.

Je pa en velik problem. Če želim od prejšnjega operaterja na T2 tudi z stacionarnim priključkom, potem ne morem prenesti e-mail naslova, ki ga imam. Kar pomeni, da moram vse obveščati o drugem mailu?
Je kakšna druga varianta?

Po moje, da ni druge.

Preden greš komplet na T-2, se oglasi pri njih, da ti povedo kakšen TV signal boš imela, ali imaš možnost optike itd. Ker, če si predaleč od centrale in če ni možnost optike, se ti lahko zatika pri sliki. Tako, da se prej pozanimaj.

Hvala Albinos!
Zelo dober predlog. Ker res nisem na optiki in mogoče predaleč od centrale.
Ko dam poizvedbo za mojo lokacijo na njihovi strani, pravijo, da bi šlo.
Ampak verjetno je res treba natančno preverit.
Mislim da imamo možnost samo 12 / nekaj.
Tako mi je zadnjič nameril en tehnik.

Kako ste zadnje čase zadovoljni s telefonijo pri T2?

Razmišljam, če bi se zaradi stroškov tja prestavila iz A1.

Kako je v praksi s stroški pri gostovanju v tujini (podatki?), kako je z njihovim sodelovanjem, če so težave pri uporabi storitev, kako je z omrežjem?

Hahahah,sem si kar oddahnila,ko se prebrala,da je Telekom rabil 10 dni,da se je prikazal na vratih! 🙂

Telefonija je ok, prenosni podatki pa vsaj meni ne delajo v redu. Včasih se sploh ne poveže v omrežje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Telefonija je ok, prenosni podatki pa vsaj meni ne delajo v redu. Včasih se sploh ne poveže v omrežje.
[/quote]

Isto pri meni. ven meče omrežje, se ne poveže…
Tujina je pa sploh katastrofa. Sploh ne najde omrežja, preklapljat je treba med roaming 1 in 2, nimajo pogodbe z vsemi operaterji in omrežja niso dosegljiva…..


jaz sem šla od njih
omrežje je katastrofa, če si v t2 omrežju je prenos podatkov zanič, če pa gostuješ v telekomovem, imaš na voljo najslabše omrežje, to je 3G ali 2G, o kakem 4G ali LTE ni niti govora.

New Report

Close