Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ta prelepa dežela……

Ta prelepa dežela……

Kdo bi si mislil,da me bo takole prevzela…..Kot v pravljici,joj neverjetno res!
Muca je bila danes na enem lepem izletu skupaj z mulčki….Trije avtomobili so štartali z našega konca z željo po lepem dnevu še lepšem izletu…Občutki so nepopisni,vtisi prelepi….
Le kje semhofdila tolko časa,da tega raja prej nisme opazila??::::
res ni mi jasno…..V srčku je lepo,toplo….ma neverjetno…
Ko se pelješ po tej lepi pravljici,občutiš vso grozo tistih dni…ma muca ne zna več pisati je pa čisto čisto čisto na frišno zalubljena v tiste kraje v tiste ljudi,ki sem jih opazovala skozi okno avtomobila,….
Da o tistem zelenem biseru niti ne govorim…..jep..kapitanka je tudi bila,me je kapitan skoraj vzel za………..Krmarila sme ladjo..ma ejj n besed..ni besed da bi opisala vso to lepoto……))))
Za konec še ena lepa pesem,ki tako paše med tiste ljudi…ki tako paše tistim besedam……..ohhh jea…polna občutkov skoraj s solzami v očeh …………

ZELENA DEŽELA

Povsod sem bil, čisto sam
Pot za kruhom vodi vedno drugam
Prevozil sem tisoč cest
Videl blišč in bedo tujih mest.

Ta zelena dežela me prevzame,
Ko vozim po cesti do ……….
Tu imam ljubezen
Tukaj sem doma.
Pogled na SOČO tako me gane,
Da oko zarosi in v hribe ujame,
Solza pravi srcu, da sem
Tukaj doma, tukaj doma.

Pel sem pesmi in lagal,
Tuje ženske v zveze koval.
Iskal sem dom, toda zaman,
V srcu je le tisti, ki ga poznam.

Ta zelena dežela me…

Le tega se kupite ne da,
Ker sem jaz
Tukaj doma, tukaj doma, tukaj, doma…

MURENČEK MOj!!! V pravem Biseru,biseri ŽIVE!!!!!:))))))))*****

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slutim,da si bila v naših krajih…..in ,da ne prideš mene obiskat….ti štejem kot eno veliko črno piko!
Imam nos gor!
Sp

jep!!!
Ja kaj pa sme vedla,kam te moram obiskat! Nikol povedal…..kje si doma?

ampak a se zavedate v kakšnih lepotah živite…muca bi šla kar živet tja end to takuj!!!:)))

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Tudi jaz, sprevžko, tudi jaz. Niti sanja se ti
ne, da je to dekle imelo do mene dvajset
minut vožnje !!!! Muuuuuuuuuucccaaaaaa,
zakaj ga takole upihneš, a ???

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

kaj muca je potrebno zdej bit tuki detektiv in vohat kje si bila kaj :))) Hmmmmmm če zdej seštejem 1+1…. je Vršič že odpt?

Jani te kraje obišče vsaj enkrat na leto :)))) bi pa šel živet.. mal nižje dol… med koprske griče :)))))

Moja Sp-jevska detektivska žilica je odkrila,da je bilaMuca na Mostu na Soči,kjer se je z barko vozila.
Predvidevam pa,da je šla nato po soški dolini navzgor(ali obratno) in ja,Jani,Vršič je odprt.
In Muci sem povedal enkrat,kje sem doma!
Mam nos še vedno gor.
Sp

Mariči?
Pa a si ti tud blizu mene doma?
Jaz sem že večkrat povedal,da če je SLO kura,živim jaz natančno v njeni riti (tako in drugače!).
Zate pa sem bil ziher,da si iz LJ.
Cmokija
Sp

Sem povedala, prijatelj moj mili, da sem
Primorka! Resno! Po vremenu malo na
Notranjsko, drugače Primorka. In …. mislim,
da sem res blizu tebe, da od tebe nisem
oddaljena dlje kot petdeset minut!
Cmokija tudi tebi… aha, če je Slovenija kura,
potem jaz domujem blizu blizu njene riti, morda
tam, kjer bi naj imela … hm, no ja, recimo temu
tako: jajčnike, ha, ha, ha! Malo povešene!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ne Vršič…Predil!! čez Predil smo šli…….Jep!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Bila…..Trbiž..pa naprej do predila,tam čez…in potem doli do Bovca..seveda skozi vasico Log pod Manrgtom…..Potem KOBARID…skozi njega do Tolmina..in Nato Do Mosta na Soči!! jep tam se vozili z barko…..Potem pa šli naprej proti Idriji….V spodnji Idriji pa zavili levo za Žiri…..Tam smo se ustavili V prijetni vasici Raspotje,kjer smo pojuŽnali…se naprej odpravili proti Žirem,Šk.Loki..Kranju in nato nazaj Na Bled!! EKOLA!!!!

ENKARTNO JE BILO::::::::::::::::::::::::!!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

namesto na Žiri bi lahko šla na Železnike in čez planino v Bohinj in nato na Bled :)))))

Ja Muca!

Tem občutkom in tej tako zlivajoči se pesmi u te naše kraje ni kaj dodati…

Mogoče le D O B R O D O Š L I prijatelji, kadarkoli, kakorkoli…

Kjer voda je, so biseri,
kjer biser je so jezera,
ki v sebi nosijo
del mojega srca…..

____________________________________________________________ ******Vedno predem dam jezik v pogon, vklopim možgane******

Ja Muci,bila si v mojem kraju!
In to si morala videti:

In nos je še vedno navzgor…čeprav,sem bil pa tudi jaz danes mimo tebe….pa sem se preveč časa zadržal na Koroškem in bi preprosto zmanjkalo časa za vse obiske vas,ki ste na poti proti domu.
Pa drugič!
Cmoka

Sp

Hvala za “povabilo”…nekega dne…se vrnem nazaj v ta biser, ki sem ga kot otrok redno obiskovala…takrat pa te vabim na kofi…da mi razkažeš…kaj je novega…;))!

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

Muca lepo, da si uživala…ti privoščim…ja lepa je ta dežela…ampak povsod tam je lepo, kjer je doma srce in sama svojega doma ne bi zamenjala za nič na svetu…tu okoli mene je raj…bisere pa rada obiskujem, oja…to pa ja…

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

New Report

Close