Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ta zenska na Tedniku, ki si je dala odrezat prsi

Ta zenska na Tedniku, ki si je dala odrezat prsi

Če bi bila res ženska ujeta v moškem telesu in obratno potem ne bi rabili umetno dodajanje moških, oziroma ženskih hormonov. Samo skrajno butasti ljudje pa mislijo da lahko dohtarji ob rojstvo določijo katerega spola bo kdo. To so ljudje s spolno motnjo in hudo ter globoko depresijo. Zaradi mene se lahko režejo kolikor se hočejo, imajo pravico do tega. Vendar v večini to ne reši njihovih problemov. Javno pa se o tem ne sme govoriti. Potem bi določeni aktivisti pač bili predstavljeni pred zid.


Mislim, če je pa kaj bolj butastega kot ponavljanje floskule živi in pusti živeti, pa tudi ne vem. Menda se pa ja lahko kaj govori o čem ne in nihče ne jemlje nikomur življenja. Tudi ne vidim nič slabega napisanega tu in nam je najbrž vsem jasno, da ne gre dejansko za nobeno ujetost v telesu nepravega spola, temveč psihične težave, ki izvirajo iz glave. Medicina pa seveda kao jih rešuje, ko dobesedno fizično gledano iz človeka naredijo spako, v resnici jih pa porinejo še globlje v brezno duševnih stisk.[/quote]

To niso nobene duševne motnje!!! Kda pa kdaj glej Discovery, kjer strokovnjaki lepo razložijo za kaj gre. Gre za ‘napako’ že pri fetusu.


Jih poznam nekaj in noben ni depresiven. Normalno živijo dalje. Če oni sami sebe sprejmejo, se jih navadi tudi okolica.

nova
Uredništvo priporoča

Meni je malo čudno edino to, da Katja nima želje po spremembi imena oz. tem, da bi jo ljudje sprejemali kot moškega. Pravi, da ji je vseeno, kako jo ljudje nazivajo. Konec koncev svoj trud vlaga v fizično spremembo telesa, torej v telo moškega.

Vsi ostali, ki so si spremenili spol (ali so še v postopku), imajo jasen cilj: da bi jih okolica sprejemala takšne, kot se počutijo – torej z novim spolom.

Ponavadi imajo take osebe željo, da se jih naziva kot tistega kar se počutijo, v njenem primeru torej ne bi bilo čudno, če bi si ona želela, da jo nazivajo in obravnavajo kot moškega. Ona je pa izjavila, da si ne misli spreminjati imena, da ji je čisto OK, če jo nazivajo kot žensko ipd. Čudno, kot da bi bila običajna lezbijka, ki se nekako ne more sprijazniti s tem, da je lezbijka in bi se sama sebi zdela sprejemljivejša kot moški.


Torej le gre za diagnozo?

A hormoni niso “vezani” na telo?


Mislim, če je pa kaj bolj butastega kot ponavljanje floskule živi in pusti živeti, pa tudi ne vem. Menda se pa ja lahko kaj govori o čem ne in nihče ne jemlje nikomur življenja. Tudi ne vidim nič slabega napisanega tu in nam je najbrž vsem jasno, da ne gre dejansko za nobeno ujetost v telesu nepravega spola, temveč psihične težave, ki izvirajo iz glave. Medicina pa seveda kao jih rešuje, ko dobesedno fizično gledano iz človeka naredijo spako, v resnici jih pa porinejo še globlje v brezno duševnih stisk.[/quote]

To niso nobene duševne motnje!!! Kda pa kdaj glej Discovery, kjer strokovnjaki lepo razložijo za kaj gre. Gre za ‘napako’ že pri fetusu.[/quote] Ne mešat stvari, imaš ljudi, ki se dejansko rodijo tudi s pomešanimi, podvojenimi ali kako drugače nepravilnimi spolnimi organi, tu gre pa zgolj za izvor v možganih.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

A hormoni niso “vezani” na telo?[/quote]

Sej to sem tudi rekel. Mene ne moti da si spreminjajo spol, da so taki kot želijo biti. Moti me, ker je vse skupaj zelo idealistično predstavljeno, pa je daleč od resnice. Edino če je pest tablet na dan idealizem.

A hormoni niso “vezani” na telo?[/quote]

Sej to sem tudi rekel. Mene ne moti da si spreminjajo spol, da so taki kot želijo biti. Moti me, ker je vse skupaj zelo idealistično predstavljeno, pa je daleč od resnice. Edino če je pest tablet na dan idealizem.[/quote]

Saj to je to, ker ne reši nič, nekatere pahne potem še globlje, ko vidijo da ni to to in ni bilo krivo, medicini so pa zaupali, da je iz njih naredila spako. Zdaj pa eni poniknejo, trpijo naprej, eni naredijo samomor, še prej kot bi ga sicer, le redki pa o tem spregovorijo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če bi si doktorica, ki je rešila Janševega ata pred gotovo smrtjo, dala odrezati svoje joške, ko je bila še mlada ne bi umrla od raka dojk.

Sej to sem tudi rekel. Mene ne moti da si spreminjajo spol, da so taki kot želijo biti. Moti me, ker je vse skupaj zelo idealistično predstavljeno, pa je daleč od resnice. Edino če je pest tablet na dan idealizem.[/quote]

Saj to je to, ker ne reši nič, nekatere pahne potem še globlje, ko vidijo da ni to to in ni bilo krivo, medicini so pa zaupali, da je iz njih naredila spako. Zdaj pa eni poniknejo, trpijo naprej, eni naredijo samomor, še prej kot bi ga sicer, le redki pa o tem spregovorijo.[/quote]

In valjda vidva kekca bosta pa ja najbolj vedela…a sta sama na istem?!

Tisti, ki udrihate po takih ljudeh:
srečni bodite, da niste taki kot oni. Da nimate takih težav. Verjemite, da si niso sami izbrali takih težav pa naj izvirajo od koder čejo.

Ta Katja je res čudna. Naj se odloči že, kaj je. Če je moški, ne more biti Katja in se nagovarjati kot ženska. Tej res ni jasno in se ne more odločiti, kaj je po spolu. Tudi zelo nesimpatično je.

Ta tip, ki pa čuti kot ženska, je pa silno simpatičen in upam, da najde srečo v tem.


Vidiš saj ti tudi nisi izbralo samo težav, da ne znaš brat ne? Govorimo predvsem o tem, da bi pomoč morala bit prava in prav usmerjena, to zagotovo ni, da se gredo fizičnega preoblikovanja takega človeka, kot če bi tebi namontirali drugo rit, ne bi bilo nič pametnejše in ne bi s tem pridobilo zmožnosti branja, ne?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Vidiš saj ti tudi nisi izbralo samo težav, da ne znaš brat ne? Govorimo predvsem o tem, da bi pomoč morala bit prava in prav usmerjena, to zagotovo ni, da se gredo fizičnega preoblikovanja takega človeka, kot če bi tebi namontirali drugo rit, ne bi bilo nič pametnejše in ne bi s tem pridobilo zmožnosti branja, ne?[/quote]

Zakaj zdaj mene napadaš, če smem vprašat?
Aja, tvoj fetiš je žaljenje žensk. Pa naj ostane to tvoj fetiš, tvoj problem, ne moj.


Vidiš saj ti tudi nisi izbralo samo težav, da ne znaš brat ne? Govorimo predvsem o tem, da bi pomoč morala bit prava in prav usmerjena, to zagotovo ni, da se gredo fizičnega preoblikovanja takega človeka, kot če bi tebi namontirali drugo rit, ne bi bilo nič pametnejše in ne bi s tem pridobilo zmožnosti branja, ne?[/quote]

Zakaj zdaj mene napadaš, če smem vprašat?
Aja, tvoj fetiš je žaljenje žensk. Pa naj ostane to tvoj fetiš, tvoj problem, ne moj.[/quote]
Glej, povem tako kot je, ne? 🙂

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

jaz menim, da so težave psihične in bi bilo bolj kot sprememba spola uvest konkretne psihoterapije..po drugi strani pa..taki ljudje so drugačni od rojstva, že kot otroci so vizuelno drugačni in čutijo drugače..ne vem..fant se rajši igra punčkaste stvari..tako da ne vem..zagotovo se niso začeli psihični problemi pri že tako malih otrocih..da so se usmerili na drugo stran..
jaz ne vem..bi rekla, da so samo lezbijke in geji..trans ali karkoli se že te ljudje imeujejo..pa je samo mogoče kot nesprejemanje seb kot ljubitelja istega spola..in potem bi ženska rada postala moški..ki ima rad ženske…se pravi v štartu ima rajši ženske, je ženska..ampak če se bo spremenila v moškega..bo bolj prav za družbo..ker bo moški, ki ima rad ženske..ne vem..

Meni se tudi zdi tako. Da gre pri nekaterih v bistvu za lastno nesprejemanje. So istospolno usmerjeni, pa se ne morejo sprejeti. Lažje bi se sprejeli, če bi bili nasprotnega spola od tistih, ki jih privlačijo. Ne bom rekla, da je pri vseh tako, ampak pri nekaterih pa najbrž je.

P.S. Drugače je pa res: nekateri od teh ljudi že od majhnih nog čutijo, da so drugačni. Imaš fantka, ki je star 5 let, pa se hoče igrati s punčkami in oblekicami, ne pa npr. z avtomobilčki ali lego kockami kot njegovi sovrstniki. A ima res lahko komaj 5-letni otrok take psihične probleme, da ga je treba peljat k psihiatru?

Kaj pa, če imajo neki starši doma majhnega fantka, ki se hoče igrati z barbikami ali punčko, ki se igra s pištolo ali puško? A naj takega otroka takoj odpeljejo k terapevtu oz. zdravniku? Kaj naj storijo starši takega otroka, da otrok ne bi zrasel v nekega transseksualca?

Se je tudi že pisalo in bralo tukaj pred leti, da je ženska iz tega prispevka imela v svojih 20-ih silikone, katerih ni nikoli hotela priznat…

Potem je odkrila 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti za raka na dojkah -torej se je zgodila potem odstranitev vsega ( 15 let nekje je tudi doba, ko se dela nekako zamenjava prsnih vsadkov, nobeni niso doživljenski za 30 let, ker se spremeni oblika, sploh tisti, ki so izključno okrogli, da se že na daleč vidi, da so vsadki),vključno s tkivom zaradi genske možnosti ( treba je izkoristit izsledke znanosti) in nova “rekonstrukcija”..

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/za-preventivno-odstranitev-dojk-se-odlocijo-le-redke-slovenke/308892

Glede na to, da stane vsaka prsna augmentacia kar nekaj par tisočk, je to torej kar dobra poteza. Odstraniš stare vsadke, odstraniš še malo tkiva, nova rekonstrukcija z morda kapljičastmi vsadki, ki so bolj anatomski za videt, pa je spet mir za desetletje, dve.

Kako pa veš da čutiš “narobe” ?

Tudi jaz mislim da gre za motnjo, ki s spolom takim in drugačnim nima nobene veze.

Kako pa veš da čutiš “narobe” ?

Tudi jaz mislim da gre za motnjo, ki s spolom takim in drugačnim nima nobene veze.[/quote]

Očitno se da čutiti. Ti sicer tega ne veš, jaz tudi ne, nekateri (redki sicer) pa čutijo. Najraje bi ti zaželela, da tudi ti začneš čutiti, da so nevroni v tvojih možganih nekaj drugega kot tvoje ostalo telo.

Kako pa veš da čutiš “narobe” ?

Tudi jaz mislim da gre za motnjo, ki s spolom takim in drugačnim nima nobene veze.[/quote]

Očitno se da čutiti. Ti sicer tega ne veš, jaz tudi ne, nekateri (redki sicer) pa čutijo. Najraje bi ti zaželela, da tudi ti začneš čutiti, da so nevroni v tvojih možganih nekaj drugega kot tvoje ostalo telo.[/quote]

Gle, to se ne zgodi čez noč, je tako?
Tak se rodiš, kako torej veš? Drek veš…..ena od tisočih motenj ki jih ljudje imajo pač.

Nisem istospolno usmerjena, a sem tudi sama dosti mislila na to, da bi si dala prsi odstraniti. Ne potrebujem jih, nimam partnerja, nikoli ga imela, za otroke je prepozno. Na morje ne hodim, ker me ne veseli.Samo motijo me. In povesile so se mi zelo. Resitev je odstranitev. A sama za to nisem zbrala poguma.

New Report

Close