Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tabor mojca 2016

Tabor mojca 2016

Zdaj pa v tole postavi pike in vejice, da se bo dalo brat, in bo kdo razumel, kaj si hotla povedat.

Zdi se mi skrajno neprimerno da pišete o meni po BLOGIH saj neveste da sem v taboru pol leta in tam pustim dušo in telo in ja nepište neki kar ni res… NISEM STAR 14 ampak 16 in ja imam izpit za avto to pomeni da lahko upravljam VRTNI TRAKTOR zaradi katerega j epri vas toliko težav. Rad pomagam otrokom in v taboru in poskrbim da se vsi počutijo odlično. Na splet objavim vsak dan 300 fotografij iz tabora in vsak teden napečem 200 DVDJEV z filmom. V sloveniji je značilna FOUŠARIJA to kar sem prebral je vse FOUŠARIJA in AROGANCA. Pustite ljudi pri meru, Ljudi ki delajo cele dneve in noči. Čez zimo DPM MOJCA (tabor mojca) obdari 5000 Dolenjskih otrok 25 februarja naredi največji pustni karneval in se skozi celo leto pripravlaj na Tabor. Pred taborom imamo tudi ŠOLE V NARAVI:

In ja če nebi bili kvalitetni se naš tabor nebi napolnil v 14-dneh. Spet bote pisali se hvali in to in ono…. ne ni res samo prenašajo se novice iz ust do ust.

V taboru nisem nikogar pretepal in ga zmerjal!!! KAKŠNE LAŽI OMGGG!!! js umeram od smeha ko tole berem kako ste (PRIZADETI- oprostite izrazu)

LP Miki Pavlin, Če bi radi še mal ROUSTA še kej napište. 😀

Miki, pozdravljen

Moj sin je bil pred leti 2 x na taboru Mojca in se je imel zelo v redu. Vem tudi to, da sta se vidva s sinom veliko družila in vodila neke zabavne igre. Skratka, njemu je bilo super, otroci in starši smo pa različni in nekateri včasih nekoliko neprilagodljivi in od tod posledično žal tudi anonimno opravljanje.
Cel koncept kampa se mi zdi v redu in ga še sedaj priporočam.

Lepo se imejte na Dolenjskem :)))

Sem imela letos namen dati dva otroka v ta tabor. Ne dam.
Takle odgovor s strani Mikija lahko pove vse.
Ve se kdo je financer tabora. Ve se kdo financira obdarovanja. Ce tole pisanje vidijo prave osebe-in vem da jih bodo videle,ker berejo ta forum. Starsi smo odgovorni za otroka tudi ko je na taboru. To,kaksne vzgoje je otrok delezen doma,se odrazi drugje. Se posbej pa takrat, ko clovek dobi vlogo vodje in s tem moc.
Kjer so razmere urejene,ne rabimo psovk in terorja. Pa se vseeno doseze. V razmislek.

Kjer so razmere urejene,ne rabimo psovk in terorja. Pa se vseeno doseze.
Vsak se seveda odloča po svojih kriterijih in upa, da bo storil dobro za svojega otroka. Obvladovati 150 ali več otrok z “prijazno besedo, moledovanji,….pač ne gre, verjemi,da ne gre. Sam sem bil športni trener in vem kako je to težko, na taborih pa še posebej. Otroci pa zelooooo radi pretiravajo,ko opisujejo zakaj in kako so bili deležni ostrejšega prijema.
Hotel sem povedati le, da se je moj sin imel super….za ostalo pa se ne čutim kompetentnega , da komentiram in sodim.

No, pa še tebi nekaj v razmislek. Če je zate odgovor 16 – letnika, ki se je branil pred anonimnimi internetnimi klevetanji dovoljšen razlog, da otroka ne pošlješ na tabor….???!!!……pač bodi tako.
Meni internetna natolcevanja niso dovolj. Ko se bodo te osebe razkrile, bodo njihove navedbe imele neko težo, do takrat pač ne.

Povsem dovolj.

Poglej miki, vi nimate cist urejenih zadev.
Lansko leto smo bli maja u soli v naravi v vasmu taboru. Js u ziulenju nism vidla tko grdga odnosa do zaposlenih, do obiskovalcev, pa tudi do nasih uciteljeu. Janez se je norcevau iz usazga k je biu drgacen, grdo se je obnasal do ucitlov….tudi njegova zena marija al nek tazga nc bulsa…..tabor je uredu ampk nr zard vas….imate lokacijo tapravo use uredu samo vas odnos je pa grozn…..poglejte sebe pa se popraute…..zato kr usi ki pridejo k vam placajo in za ta denar pricakujejo primerno obnasanje primern odnos ki ga vi nimate

Naj eni še tako hvalijo, nekatere stvari so očitno pod nivojem, drugače jih ne bi napisali…

Prvič kot prvič *Energo70* pišem ti ker v življenju toliko laži na kupu nisem slišal kaj šele prebral.. Kako si drzneš pisati kaj takega o osebi kot sem jaz Miki kot si me poimenoval kajti toliko stvari ki jih jaz obvladujem pri svojih 16 letih ti še zdaj ne obvladaš. Milo rečeno si pi***. Za obraovanje stroja v katerem vozim otroke sem naredil izpit v ALFA-B v Novem mestu in imam dovoljenje da vozim vrtni traktor in avto z spremlejvalcem. Nobenega otroka nisem tepel, če že bi koga bi starejše kot ste vi ki pišete po blogih same neumnosti. Malo jih je tukaj dobrih ljudi, ki vidijo kako se matramo 6 mesecov da pripravimo Tabor na razvajence, ki jih vse moti. Meseca Junija,Julija in Avgusta pa v taboru spimo kajti v taboru smo dan za dnem od 06:00 zjutraj do 00:00. Imamo samo 6 ur spanca kar pa za naše programe ne zadostuje. V taboru sem že 16 let in vem vse kako in kaj. V življenju še nisem rekel grde besede, mogoče so jo tebi starši govorili ko so te spočeli. Govorite same neumnosti. Naredi ti kaj takega pa da te vidmo če bi mel skoz polne termine poomojm bi mogu ti ljudem plačevat da bi pršli. UGLAVNEM VI LUDJE NAJDE SI SLUŽBO IN PEJTE DELAT KR TOLE KO TLE GOR BERM ME KR SRT PRIME KAŠNE VN MEČETE IZ VAŠGA USRANGA GOB*A !!!!!!!

Glede na prebrano, jaz otroka nekomu takemu zagotovo ne bi zaupala…

Glede na videno komunikacijo, mislim, da se v temu taboru dogajajo še hujše stvari od napisanih.
Upam, da bodo starši 5 x premislili, preden bodo otroka zaupali nekomu takemu!!

Haah..prav maš.Jaz sem bla ze 4 krat v taboru letos grem še enkrat.Nikoli nisem opazla da bi biu kdo nesramn.Pravzaprav glih obratno vsi ste ful prijazni.
ANA IZ MARIBORA☆

Ja, pa še vsi zelo prepoznavno pišete 🙂

1. Starši plačajo za namestitev v hišicah, otroci spijo v parkolici, po šotorih… kapaciteta tabora je bila okrog 144 otrok, na tabor jih je bilo tudi 200+, 15 otrok na mentorja… požreštnost na denar morda?

2. Zunaj dež, mraz, otrok z vročino, mentor prosi, da se ga pelje k zdravniku, upravnik in žena vpijeta, da je samo slabič.

3. Otrok joka, ker hoče domov. Mentor prosi upravnika, da se pokliče starše. Upravnik znori nad otrokom, otrok se začne kratkomalo dušit v solzah, seveda ne joka več, ker je v totalnem šoku. Upravnik:”Vidiš!! Samo znat moraš otroke zrihtat!!” Mentorju vzame cel dopoldan, da pomiri otroka…

4. Zmerjanje, žaljenje, pošiljanje v …, spravljanje na osebno raven (“Taka p*** si k tvoja mama/fotr, kr bejž k nisi za nč dober/dobra)… na dnevni ravni. 100x na dan.

5. Otroci, ki tolažijo svoje mentorje in jih prosijo, da naj ne odidejo, ker so super mentorji. Mentorji ostanejo zaradi otrok.

6. Otroci se imajo super. Res je. Ker mentorji dajo vse od sebe, kljub pogojem, ki so nevzdržni.

7. In Miklavž… brez komentarja. Že kot šmrkavc si mel protekcijo od mamice in atija, bog ne daj, da bi tebi kdo postavil mejo. Zdaj ne vem kako je, ampak na lastne oči sem videla, kako brcaš otroke (od tega so sicer leta, pa nič ne de), mamica pa se je drla na mentorje:”P**** kako si drzneš dret na mojga otroka!!” (na čigavo stran pa se bo mentor postavil, če ne na otrokovo, ki je v njegovi skupini). Da ne govorim o nadlegovanju, motenju delavnic s tvoje strani. Ok, bil si šmrkavc, a lahko bi te starši opozorili, da ne moti, pa te niso. Protekcija pač. Glede na besedni zaklad vidim, da se dosti nisi spremenil. In mimogrede, nisi naredil kaj dosti za tabor. Tabor je ustvaril tvoj oče ob pomoči kupa ljudi,ti si se v to družino rodil in nadaljuješ tradicijo. Toliko, če si morda pozabil.

8. Ja, živite za ta tabor, ampak zaradi dobička, ne zaradi otrok. Koliko žalitev je šlo na račun otrok, ki so prišli s Sončkom, iz socialno ogroženih družin…. brez komentarja.

9. Otroci se bodo imeli v taboru fajn, to je dejstvo. Ker je veliko dejavnosti, ker se mentorji trudijo dat vse od sebe. Mentorji pa se bodo fajn meli le tisti, ki bodo ali zlezli v rit ali tisti, ki se požvižgajo na žalitve, blatenje…

Eno je stroga roka, vodenje, spodbujanje in sodelovanje. Drugo pa je žaljenje, zmerjanje, obtoževanje (če upravniki kaj zajebejo je seveda kriv mentor – ponavadi tisti, ki je najbližje, da se ga nadere).

Če razmišljate o tem, da tja pošljete otroke letovat, jih obvezno dobro založite s toplimi oblačili, ker je spanje na mrazu kar stalna praksa. Drugače pa je zabava za otroke vsekakor zagotovljena.

Aha, po podpišem eno izmed izjav udeleženke: vse razglednice se morajo prebrat. Če je slučajno katera negativna, jo more mentor uničiti in otroka nadzarovati pri pisanju nove. Been there, done that. Oh, and of course, Marija and Janez do not speak english. Oh the irony…

Bi nadaljevala, pa sem že dovolj časa izgubila za tole…


Malo preberi za sabo, napisal si da v življenju nisi rekel grde besede. Sicer ne vem zakaj odpisujem nevzgojenemu najstniku, ki še ni začel prav živeti a vseeno. Preberi zadnji dve besedi v tvojem postu. Morda so zate normalni besedi. Meni niso. Tudi zgoraj se omenja nekakšna pi….,
Bo šlo?

Ze pred casom sem pisala v to temo,pa je kasneje zamrla in je sedaj spet prisla na povrsje. Edino pravilno je da se take tabore izpostavi. To,kar se grejo,je neka cudna podgurska doktrina. Mislim da je prav da se o tem razve, kajti da pride vec sto otrok v tak tabor,celo soc.ogrozeni in iz soncka…pa saj nismo v srednjem veku. Ce znas z otroci,ne rabis zmerjanja,norcevanja in se manj replik Mikija iz cesar se jasno vidi kaj je res in kaj ne. In ni to nek javni linc,jaz in moji sodelavci ki sem jim preposlala link,smo bili veseli da smo pravocasno dobili taksno info. Niso imeli vsi te srece.

Pozdravljeni. Lepo napisano. Če objave res piše 16-letnik iz tabora, se ne morem načuditi izrazoslovju, poznavanju lepe slovenske besede, slovnice in celotnemu prispevku avtorja. Odlično. Iz zapisanega se vidi, da je ves prosti čas namesto učenju posvetil delu v taboru. Pustimo sedaj ta del prispevka o katerem ne vem nič in si poglejmo del prispevkov v katerih je govora o vozniškem izpitu za nekakšen traktor. V navalu čustev se je mulčku (oziroma tistemu, ki objavlja poste pod psevdonimom Miki) zapisala napaka, in sicer dvakrat, v obeh postih, ki bi lahko dala bralcem misliti, da lahko otroci pridobijo vozniški izpit pri 16-ih letih. Gre za navedbo, da je pri 16-ih letih opravil izpit za vožnjo s spremljevalcem. Pri vožnji s spremljevalcem izpita namreč ni mogoče opraviti in posledično oseba, ki vozi s spremljevalcem, tudi ni imetnik vozniškega dovoljenja. To je, skupaj z dejstvom, da omenjena šola vožnje sploh ni registrirana za opravljanje vozniške kategorije G (motokultivator ali delovni stroj oz. “vrtni” traktor kot to poimenujete) javno dostopen podatek, ki ga lahko vsakdo pridobi iz uradnega lista ali registra šol. Je pa možno pri teh letih opraviti izpit za navadni traktor, ki pa nima nikakršne zveze z vožnjo s spremljevalcem in za katerega je registrirana tudi omenjena šola vožnje.

Pravijo: “Kjer je dim, je tudi ogenj.” Jaz pa vsako leto doniral društvu, ker sem imel čisto drugačno predstavo o tem 🙁

:((

Pozdravljeni.
V taboru Mojca sem bila mentorica ze vec terminov vec let zapored. Moje mnenje je, da je tabor vecini otrok ponuja zabavno prezivljanje pocitnic, ce je seveda lepo vreme. Tu pa se vcasih zalomi. Za vreme niti janez ne more garantirati starsem, ceprav jim zagotavjla marsikaj, da bo primerno za kopanje na bazenu 3x tedensko, voznjo s kanuji po Krki, sredino sportno popoldne itd. In tu nastopi problem. Dez ponavadi prisili Janeza, da te dejavnosti odpove. Seveda je sam zaradi tega tudi precej nervozen in tu se zacne zabava za mentorje.. Vecdnevno izdelovanje zvezkov z otroki, ki jim koncentracija pade ze po uri nesmiselnega barvanja zvezkov, saj so vendar pocitnice, prigovarjanja, obljubljana nagrad, ce bodo pridni.. Zvezki so vsako leto ocenjeni z najmanjsim stevilom rok, zato se sprasujem zakaj jih se vedno izdelujemo, ce niti upravnik niti njegova zena, ne znata anglesko vec kot za 5.razred osnovne sole. Mi mentorji pa moramo otroke stare 10 let, otoke, ki so imeli v 4.razredu prvic anglescino, siliti v pisanje raznih spisov (okoli 10 stavkov) o najrazlicnejsih temah…seveda ne recem, je poucno, trudis se narediti cim bolj zanimivo, pritegniti otroke, a kako vendar, ce so pocitnice in je zunaj dez, nas pa 200 otok in mentorjev “naguzvanih” v jedilnici, kjer vse odmeva, ne slisis niti samega sebe, kaj sele da te bodo slisali otroci, ko jim narekujes-crkujes prvic slisane angleske besede. NONSENSE..
Poleg tega se mi zdi, da upravnik preprosto ne opazi nasega truda z otroki, preprican je v to, da smo mentorji KAMNI, vecinoma nesposobni dobrih idej in pravilnega ravnanja z otoki. Veliko mentorjev se janeza zaradi njegove temperamentne narave izogiba, ker svojo jezo vedno stese na najblizjega. Najslabse pa se godi novim mentorjem. Nekako so samorasniki in se skusajo cim bolj znajti sami. Vendar dokler nisi bil mentor na taboru vsaj 3x, tvoje ideje niso priznane ne s strani upravnika, ki si do takrat niti ne uspe zapomniti tvojega imena, niti s strani starejsih mentorjev, ki se bojijo janezovega odziva, ce bi pri tem sodelovali. Vedno tarna, da nihce od mentorjev nima nobenih idej, a tudi ce jih kdo ima, mu seveda niso vsec.. Najbolj uziva v vecernih prireditvah, ko si nekateri starejsi (“bolj izkuseni in njemu bolj ljubi”) mentorji dovolijo privosciti otroke (sploh tiste mocnejse ali tiste ki vcasih rabijo vec pozornosti) ali mlajse kolege. Vec je vode, bolj so otroci mokri, bolj mu je smesno. Primitivno res.
Pohvalo iz Janezovih ust slisis res redko, v nasprotju z njegovo hvalo pred starsi na uvodni in zakljucni prireditvi. Mislim da se nam vsem mentorjem obracajo oci, medtem ko veselo razlaga, da v njegovem taboru ni nobenih vecjih problemov, da vse domotozne otroke ( po njegovem JOKICE) prijazno pomirimo in da v soboto sploh nocejo domov. Povem vam, sem ze imela skupine na katere sem se tako navezala, da smo v soboto vsi jokali ob slovesu, ampak najbrz to ni bilo zaradi Janeza, ker ga bodo tako pogresali ali ker bodo pogresali njegov program in zvezke. Pac pa zaradi na novo sklenjenih prijateljstev in skupaj prezivetega casa.
Naj se omenim, da je Janezov odnos do tajnice Irene katastrofalen. Ima jo za popolnoma nesposobno, klice jo ZELVA! To se mi zdi skrajno neprofesionalno s strani cloveka, ki se hvali s svojim velikim stevilom prostovoljsih ur namenjenih taboru in dobrodelnosti..
Ne zdi se mi pravilno niti eticno, da imajo otroci iz financno sibkejsih druzin, na znacki oznako z njihovim financnim polozajem, saj menim da bi morali vse otroke obravnavati enako, ne glede na to ali so jim pocitnice omogocili starsi ali drzava.
Pisala bi lahko se ure in ure, pa najbrz se ne bi uspela povzeti vsega kar se dogaja v taboru Mojca. Moj namen je bil samo, povedati svoje mnenje in s tem opozoriti na stvari ki me motijo. Kljub temu, da obozujem otroke in oni mene (do sedaj sta mi pisala ze 2 otroka, ki sta bila lani v moji skupini, da bi jima povedala v katerih terminih bom letos mentorica, saj bi bila letos ponovno rada v moji skupini), mislim da je upravnikov odnos koncno presegel meje moje podredljivosti in me v taboru na zalost ne bodo videli vec.
P.S. Glede Mikija pa..mislim da je ze sam dobro povedal, da on pa ze ne uporablja grdih besed in ne pretepa otrok. Ne bom pozabila, kako sem 2 uri tolazila otroka, da je lahko zaspal, ker se je Miki veselo spravil na njega, ker je bil resda malce poreden. Vendar to po mojem mnenju se ni opravicilo za psicni in fizicni napad na otroka. Tudi “tunkanje” oz. skorajsnje lomlenje tilnikov v bazenu s strani Mikija je precej vsakodnevna stvar. 16-letnik nima nobenega spostovanja do mentorjev in je s strani Marije delezen popolne “potuhe”.
Lep pozdrav.

Bravo za vaš obsežen prispevek, vse kar ste zapisali je čista resnica. Samo osebe v taboru so pa še zmerej iste in serjejo na veliko po mentorjih in osebju. Bogi vsak, ki jim pride blizu. Ga pa ni junaka ki bi ta klan dal narezen.

Katero ministrstvo ali pa resor ali pa agencija pa je v Sloveniji sploh pristojen za takele kantri tabore?

S tem taborom nimam lastnih izkusenj.Sin je bil dve leti na drugem tabori..prvo leto super.Drugo leto obup..mentorju spet super,lastnika arogantna na vse pritozbe starsev o neustreznosti tabora.Na razlicnih inspekcijah so rekli da zakonsko ni urejeno to podrocje..sli so samo pogledati tabor in dali priporocila..npr.da en wc ne zadosca za 60 plus otrok.Letos ne zeli nikamor..sem pa dobila ponudbo na meil “nasega” tabora..dvig cene je vse kar novega nudijo.

Tabor je last zpms slovenije, novomeško društvo ga ima samo v upravljanju.

Nic bols, se vedno enako. Dretje, dretje, ponizvanje…..

New Report

Close