Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Tako so me prestrašili, da se ne upam več iti cepit. Kaj narediti?

Tako so me prestrašili, da se ne upam več iti cepit. Kaj narediti?

Vse te objave proti cepljenju in teoretiki zarot so me tako prestrašili, da si ne upam več na cepljenje. Kako se znebiti tega strahu? Bi priporočali kakšnega dobrega psihoterapevta v LJ?

Odgovor na objavo uporabnika
pomoč prosim, 30.08.2021 ob 18:57

Vse te objave proti cepljenju in teoretiki zarot so me tako prestrašili, da si ne upam več na cepljenje. Kako se znebiti tega strahu? Bi priporočali kakšnega dobrega psihoterapevta v LJ?

Oo ti šment! Poznam izredno kvalitetnega psihoterapevta, ki pa je strogo, strogo proti cepljenju!!! Kaj bomo sedaj??🤦🤦🤦 Ti nucaš nekoga, ki te bo tolažil, da je vse v redu. Sej se najdejo taki, brez da ti okrnejo denarnico.

Jaz sem tudi čakal na cepivo Novavax pa zgleda da do konca leta ne bo nič. Delajo pa raziskavo v Veliki Britaniji, da naj bi to cepivo bilo v letu 2022 namenjeno kot tretji odmerek za ljudi, ki so se cepili z drugimi cepivi. Tako da razmišljma, da se sedaj cepim, drugo leto pa potem, samo enkrat.

Odgovor na objavo uporabnika
Kamal, 30.08.2021 ob 19:08

Jaz sem tudi čakal na cepivo Novavax pa zgleda da do konca leta ne bo nič. Delajo pa raziskavo v Veliki Britaniji, da naj bi to cepivo bilo v letu 2022 namenjeno kot tretji odmerek za ljudi, ki so se cepili z drugimi cepivi. Tako da razmišljma, da se sedaj cepim, drugo leto pa potem, samo enkrat.

Bravo brihta! Če so tk rekli, pol sigurno drži kot prbito!

Priporočam fašistično janšetevo noro TV. Je najboljši terapevtski program, kjer boš v trenutku ozdravljeno grešnih zarotniških misli.

Pa ne beri teh objav in komentarjev vedno enih in istih pod temami o cepljenju

Jaz sem enkrat cepljena ker sem korono prebolela in je 1 odmerek dovolj če se cepiš v 8 mesecih.

Tudi mene so strašili in na koncu mi ni bilo nič ..nobene vročine in nič..poznam ogromno cepljenih eni so res imeli po cepljenju vročino kak dan ali dva drugače vsi ok.pa tudi eni že več mesecev

cepljeni pa so vsi še ok.

 

Nehaj prebirati na raznih anonimnih forumih in fb komentarje, pa bo veliko bolje. Potem ne boš rabila nobenega psihologa. Jaz se sicer bolj bojim, da bi pristala na intenzivni terapiji, ko gledam na tv kako to zgleda.

Dajmo pa si vseeno priznati, da je to višek debilnosti, ko se greš cepit proti nečemu, kar si že prebolel.

A ni res ?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Robi567, 30.08.2021 ob 19:28

Dajmo pa si vseeno priznati, da je to višek debilnosti, ko se greš cepit proti nečemu, kar si že prebolel.

A ni res ?

 

Kaj pa vem, saj za gripo sem se šla tudi cepiti potem ko sem jo enkrat prebolela. Prej me ni skrbelo, ko sem jo pa enkrat imela je bilo pa kar hudo.

Po moje je brezveze se iti cepit če te je tako strah da boš potem samo iskala kaj je s tabo narobe. Kot moja znanka ki se ji zdi da ima od takrat migrene. In jo vprašam, če ni imela migrene že prej? Pa je rekla da pa res. Ne vem, zgleda ji je po spominu udarilo, saj ni bilo meseca da je ni imela. Še alternativno se je šla zdravit z akupunkturo, bila na dietah in to leta, nekaj malega je pomagalo, pa je bilo potem spet slabše… Zdaj kar naenkrat je pa od cepiva.

Saj če se samo ti ne bi, ampak takšnih je ene pol Slovdnije, tako da en gor ali dol…

In kdo si ti da lahko daš tak komentar..a si zdravnik ? Ali spet samo eden ki nekaj pametuje za brezveze ..aja to si oni ki mora pod vsako temo dati nek beden komentar očitno si na socialnem da imaš cel da čas viset na internetu..veš kaj brigaj se enkrat že za sebe ker si dosaden.

Odgovor na objavo uporabnika
sonja112, 30.08.2021 ob 21:17

In kdo si ti da lahko daš tak komentar..a si zdravnik ? Ali spet samo eden ki nekaj pametuje za brezveze ..aja to si oni ki mora pod vsako temo dati nek beden komentar očitno si na socialnem da imaš cel da čas viset na internetu..veš kaj brigaj se enkrat že za sebe ker si dosaden.

Za Robija mišljeno seveda.

Uuh Robi ta pa grize 🤣 skrij se!

Odgovor na objavo uporabnika
Varušika, 30.08.2021 ob 19:33

Kaj pa vem, saj za gripo sem se šla tudi cepiti potem ko sem jo enkrat prebolela. Prej me ni skrbelo, ko sem jo pa enkrat imela je bilo pa kar hudo.

Varušika, pri meni obratno.

Vsakič, ko sem se cepila proti gripi (tri leta zaporedoma), sem tudi čez nekaj časa zbolela za gripo. Bilo je kar hudo.  Zato se že nekaj let ne cepim več proti gripi. Kvečjemu imam prehlad. Seveda to ni splošno pravilo, ki bi veljalo za vse. Marsikaj je odvisno od imunskega sistema.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 30.08.2021 ob 19:01

Oo ti šment! Poznam izredno kvalitetnega psihoterapevta, ki pa je strogo, strogo proti cepljenju!!! Kaj bomo sedaj??🤦🤦🤦 Ti nucaš nekoga, ki te bo tolažil, da je vse v redu. Sej se najdejo taki, brez da ti okrnejo denarnico.

Pravi psiholog te bo naučil osebne odgovornosti. Torej imaš 2 možnosti:

a) se cepiš in tvegaš stranske učinke, a imaš statistično manjšo verjetnost, da huje zboliš

b) se ne cepiš in tvegaš ob okužbi statistično večjo verjetnost da bo potek hujši

Pač nobena izmed možnosti ni idealna a za nekaj se moraš odločit. Tudi če ne storiš nič je to še vedno odločitev. In na koncu prevzameš odgovornost za svoje dejanje, kakršno pač je.

 

Odgovor na objavo uporabnika
excell159, 30.08.2021 ob 21:28

Pravi psiholog te bo naučil osebne odgovornosti. Torej imaš 2 možnosti:

a) se cepiš in tvegaš stranske učinke, a imaš statistično manjšo verjetnost, da huje zboliš

b) se ne cepiš in tvegaš ob okužbi statistično večjo verjetnost da bo potek hujši

Pač nobena izmed možnosti ni idealna a za nekaj se moraš odločit. Tudi če ne storiš nič je to še vedno odločitev. In na koncu prevzameš odgovornost za svoje dejanje, kakršno pač je.

 

psiholog ni psihoterapevt, vsak prav ni nujno pravi, šansi nista nujno dve, zaključek pa je perfekten. Lep večer!

Odgovor na objavo uporabnika
sonja112, 30.08.2021 ob 21:19

Za Robija mišljeno seveda.

On je po izobrazbi komunalni manipulant.

Na takšno neumnost je težko odgovarjati.  Boš povedal, ko se boš okužil s covidom, mogoče boš imel celo “srečo”, da boš posledice občutil šele čez nekaj tednov, pa ne boš vedel od kje in zakaj.

ajoj .. nasvete s terapevtih so dajali drugi, ne bom o tem.

O cepljenju? Cepljenje je relativna stvar, pač odločitev vsakega posameznika. a je ok se cepit? tega ne more nihče odgovorit razen vi sami. Dejastvo je, da večina ljudi po cepljenju IMA stranske učinke, ki so lahko blagi (glavoboli iod) ali hudi. Dejstvo je, da nek procent teh ljudi ima tudi hude stranske učinke in nek manjši procent ljudi umre zaradi cepiva. Ali ej vredno ali ne se cepit? Dosedaj ste preživeli brez cepljenja a niste? Torej se vprašajte ali potrebujete cepljenje ali ne in prepričana sem, da ste se v zadnjih 2 letih vsaj 1x okužili s covidom, vsi smo se, tudi otroci.

za ta vprašanja lahko greste terapevtu ali pa sami pri sebi ugotovite ali si želite cepljenje ali ne in sprejmete da pač imate lahko stranske učinke ali ne. Gambling pač

Odgovor na objavo uporabnika
vollybolly, 30.08.2021 ob 21:52

ajoj .. nasvete s terapevtih so dajali drugi, ne bom o tem.

O cepljenju? Cepljenje je relativna stvar, pač odločitev vsakega posameznika. a je ok se cepit? tega ne more nihče odgovorit razen vi sami. Dejastvo je, da večina ljudi po cepljenju IMA stranske učinke, ki so lahko blagi (glavoboli iod) ali hudi. Dejstvo je, da nek procent teh ljudi ima tudi hude stranske učinke in nek manjši procent ljudi umre zaradi cepiva. Ali ej vredno ali ne se cepit? Dosedaj ste preživeli brez cepljenja a niste? Torej se vprašajte ali potrebujete cepljenje ali ne in prepričana sem, da ste se v zadnjih 2 letih vsaj 1x okužili s covidom, vsi smo se, tudi otroci.

za ta vprašanja lahko greste terapevtu ali pa sami pri sebi ugotovite ali si želite cepljenje ali ne in sprejmete da pač imate lahko stranske učinke ali ne. Gambling pač

Kaj ti bleješ?

“prepričana sem, da ste se v zadnjih 2 letih vsaj 1x okužili s covidom, vsi smo se, tudi otroci.”

 

Pa ti si res fuknjeno in debilno.

Prav imajo, prav je da se bojiš strupa, ki ga dajejo ljudem. Ker cepivo ni raziskano, ni preverjeno in je preveč zelo hudih stranskih učinkov. Kaj bo, če boš ti naslednji, ki bo po cepljenju umrl?

Odgovor na objavo uporabnika
sonja112, 30.08.2021 ob 19:23

Pa ne beri teh objav in komentarjev vedno enih in istih pod temami o cepljenju

Jaz sem enkrat cepljena ker sem korono prebolela in je 1 odmerek dovolj če se cepiš v 8 mesecih.

Tudi mene so strašili in na koncu mi ni bilo nič ..nobene vročine in nič..poznam ogromno cepljenih eni so res imeli po cepljenju vročino kak dan ali dva drugače vsi ok.pa tudi eni že več mesecev

cepljeni pa so vsi še ok.

 

Tebi slučajno ni bilo nič, sorodnica je dobila pljučno embolijo, sodelavec je umrl. Blagor tebi res, ki ti ni bilo nič.

JOj si mi vzel iz ust. Ne razumem te debilnosti, preboliš in potem se greš še cepit. Res morš bit čist prtegnjen v glavo brez osnovnih logičnih povezav. Ne vem kje taki ljudje sploh službo dobijo? Ok, čistilka, kelnarca, prodajalka ok

Odgovor na objavo uporabnika
bolniki tukaj, 30.08.2021 ob 21:57

Kaj ti bleješ?

“prepričana sem, da ste se v zadnjih 2 letih vsaj 1x okužili s covidom, vsi smo se, tudi otroci.”

 

Pa ti si res fuknjeno in debilno.

ne vem kako je bilo na tvojem koncu, ampak na mojem koncu je pol mesta za cca 1 mesec leta 2020 pocepalo. eni hude vročine in kašli, od otrok, dojenčkov do starejših. Tudi pri nas doma in pri mojih starših na drugem koncu slovenije – med januarjem in marcem. Moji otroci so imeli vročino med 38 in 39, padala in naraščala, hud kašelj, nič ni pomagalo. šla k zdravnici, je rekla da razsaja neznana viroza, temperatura lahko naraste do 40, lahko se pojavi kašelj, težave z dihanjem ipd. pol šole zbolelo. od sodelavke ob hčeri zboleli, prva se je stanje začelo izboljševat po 5 dneh, druga po 3 tednih doma in težave z dihanjem. Od takrat naprej ni nihče od vseh teh ljudi, za katere vem, da so imeli covidu podobne simptome, zbolel za čim podobnim. Največ kar je bilo ,je bil prehlad, ki je trajal do 2 tedna. Konec. Drzni si mi reči, da to ni bil covid leta 2020. takrat ni bilo ne testov ne nič.

 

Strah naj bi bil kot bav bav, velik debel in okrogel not ga pa nič ni.

Morda je coviduda tudi po njem dobila svojo podobo.

Za strah si lahko rečeš, ni me strah in če se poslušaš in sebi verjameš, si sam v sebi svoj šef potem mora strah odnehat.

Če pa se cepiš in rečeš cepivo ven, ven, pa verjetno ne bo šlo ven in bo še kar v tebi.

Tako, da nekako se lažje zdi zmaga proti tistemu strahu kot pa morda napačnemu cepivu.

Verjetno pa kakor za koga.

New Report

Close