Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tako življenje nima nobenega smisla, če s plačo na dolgi rok ne moreš ničesar ustvarit.

Tako življenje nima nobenega smisla, če s plačo na dolgi rok ne moreš ničesar ustvarit.

Res je res, če hočeš več od življenja ti predlagam, da začneš malce brati, hoditi na kake tečaje, se izobraževati… torej postani počasi malce razgledana. Začni delat, si nabirati izkušnje, postani sposobna izobražena ženska, ki zna delati, ki se zna primerno obnašati… in verjemi, da se bo našla tudi zate boljša služba z višjo plačo.
Zdaj namreč kar puhti iz tebe nerazgledanost in nesposobnost. Toliko neumnosti kot jih ti napišeš, jih pa ne zmore nihče. Močno dvomim, da si res kdaj obiskovala kak faks. Ker potem je res kriza, če taki diplomirajo.
Še vedno pa se skoraj prepričana, da je to bolana provokacija nekoga, ki ima SŠ in mu gredo bolj izobraženi na živce in jih hoče očrnit.

Potem najprej kaj sama ustvari!
Ne pa se naslanjat na mamo in ata! Kdo ti je plačeval draga potovanja in stanovanje?

A nekaj več v živlenju je nakup drage kozmetike in oblačil,…ajoj si ti zaplankana!!! Hudo!!!!

Si ti res fax končala al ga je ati kupu?[/quote]

Če si neumna, ti jaz ne morem pomagat.

Potovanje, smučanje, morje si plačujem sama. Od nekdaj. Sem delala skozi cel fax. Ampak jaz za to porabim tudi do 5.000 EUR na leto.

In ja, lahko bi šlo teh 5 jurjev za kredit za hišo, ampak meni več pomeni, da vidim svet, kot da sedim pred kamniom s škorjo kruha v rokah.

Ampak eni pač ne razumete.

Samo zato pa rabiš primerno pamet, biti moraš sposoben, imeti pravo izobrazbo (ne nujno diplomo, vsekakor pa ne kupljene diplome), v glavnem biti moraš deloven, sposoben, pameten, olikan, normalnega vedenja… potem pa imaš šasne za kaj takega.

Me zanima, kako bi tale osebek od ženske živel, če bi ostal na socialki.. Nisem privoščljiva, ne privoščim tega nikomur, hvala bogu, če ima službo, denar itd, res, tudi sama zdaj končno spet delam, ampak sem pa radovedna. Kako bi se potem glasil njen prispevek..

minči, natanko tako. In ne smeš sam čepet pa jamrat pa gledat kakšne pravice imaš. Ampak z energijo in dinamično rinit naprej.
Poznam mentaliteto javne uprave. Drugi svet. Ampak je že tako, ne vejo, ne morejo vedet, da se da drugače. Tudi jaz, ko sem bila tam, nisem vedela.

Minči, skuliraj se. 😉

Moja služba je super. Boljše ne bi mogla najti. Ker se mi seveda ne da delati od jutra do sutra, da bi dobila nekoliko več denarja konec meseca.

In ne vem kaj od napisanega je zate neumnost? Bodi bolj specifična.

Jaz vem kako je v JU, sem tu. Vem pa tudi, da moram kaj narediti, da bom kaj na boljšem. Vem, da bo treba še kar veliko truda vložit. AMpak enkrat bo uspelo. Meni sicer ni težava v višini plače. Mene bolj muči to, da ne delam na področju, kjer si želim. Vem pa, da brez dela, dodatnega izobraževanja, pridobivanja izkušenj, razgledanosti… ne bo šlo.

Lahko bi šla v gospodarstvo, pa me ne mika. Niti najmanj. Mi je prelepo tukaj kjer sem. Dokler sem sama, mi moja plača zadostuje. Si kupim vse kar rabim in privoščim vse kar želim.

Ko boš imela izkušnje, delovne navade, pravo izobrazbo, se bo našla tudi služba 8h na dan (aja tebi je verjetno to preveč), kjer bo višja plača.
Kaj je neumno kar pišeš? Težko kaj izpostavim, ker je vse skupaj neumno. Sicer pa še vedno mislim, da si provokator. Nek diplomant res ne bi mogel natresti toliko neumnosti na kup.
Ali pač?

Minči, skuliraj se. 😉

Moja služba je super. Boljše ne bi mogla najti. Ker se mi seveda ne da delati od jutra do sutra, da bi dobila nekoliko več denarja konec meseca.

In ne vem kaj od napisanega je zate neumnost? Bodi bolj specifična.[/quote]

Torej imaš ti problem, ne jaz. 🙂

Sama delam točno to kar si želim in toliko kot si želim. Tudi plače ne rabim višje, torej nimaš lepšega.

Lahko bi šla v gospodarstvo, pa me ne mika. Niti najmanj. Mi je prelepo tukaj kjer sem. Dokler sem sama, mi moja plača zadostuje. Si kupim vse kar rabim in privoščim vse kar želim.[/quote]

Kaj pa pol jamraš nekaj postov višje?

Joj, ste se spravile nanjo. Jaz se ne bom, ker sem bila v njeni koži. Bil je denar za vse neumnosti (zdaj vidim), ampak je vedno zmanjkalo. Meni se punca smili, ker ko si bo ustvarila družino, bo s tako plačo ugotovila, da je revež in da ima komaj za osnovno. Na tako plačo ji bodo nabili vrtca še pa još, vzeti bo morala kredit za večje stanovanje in kmalu bo na minimumu, pa še premalo bo. To je današnja realnost. Mi pa secufamo in ji sponašamo zapravljanje. Naj zapravlja, dokler more.

Minči, skuliraj se. 😉

Moja služba je super. Boljše ne bi mogla najti. Ker se mi seveda ne da delati od jutra do sutra, da bi dobila nekoliko več denarja konec meseca.

In ne vem kaj od napisanega je zate neumnost? Bodi bolj specifična.[/quote][/quote]

Ne vem sicer v kateri galaksiji ti živiš, ampak v moji branži ni službe za 8 ur na dan, kjer bi bila višja plača. Kolegi iz faksa, ki delajo za več denarja, delajo po cele dneve (beri od 8 do 19h, tudi ob vikendih). Nekateri so pri svojih letih že zgarani, pa tudi denar jim nič ne pomaga, ker ga nimajo časa zapraviti.

Torej imaš ti problem, ne jaz. 🙂

Sama delam točno to kar si želim in toliko kot si želim. Tudi plače ne rabim višje, torej nimaš lepšega.[/quote]

Seveda ima Minči velike probleme. Drugače se ne bi tako razburjala za prazen nič.

Lahko bi šla v gospodarstvo, pa me ne mika. Niti najmanj. Mi je prelepo tukaj kjer sem. Dokler sem sama, mi moja plača zadostuje. Si kupim vse kar rabim in privoščim vse kar želim.[/quote]

Kaj pa pol jamraš nekaj postov višje?[/quote]

Pa kdo jamra? Kaj ste vsi nepismeni? Jaz samo pišem, da s plačo, ki jo imam lepo preživim mesec, nimam pa kaj prišparati. Kar pa me seveda ne moti, ker šparat ne rabim. Zdaj razumeš?

Res je res, kaj sploh hočeš? En čas jokaš kako si uboga, potem pa se hvališ kako ti je fajn, kako super službo imaš?
Manjka ti le nekaj: pamet in delovne navade pa kulture obnašanja (glej kaj ti je napsiala podlo).

Žalosti me, ker zaradi takih puhloglavcev potem ljudje mislijo, da smo vsi mladi tako neumni in leni.

Torej imaš ti problem, ne jaz. 🙂

Sama delam točno to kar si želim in toliko kot si želim. Tudi plače ne rabim višje, torej nimaš lepšega.[/quote]

Seveda ima Minči velike probleme. Drugače se ne bi tako razburjala za prazen nič.[/quote]

Pa saj človek ne more verjeti, da so tako butasti ljudje kot je res je res. Bolj puhle, neumne ženske pa še nisem srečal. Če si ti kdaj kak faks končala…

Minči, tudi ti si zgleda nepismena. Nikjer ne jamram. Samo pravim, da nimam kaj prišparati. Ampak na srečo, to ni problem, ker ne rabim.

Potem pa so se začeli napadi za kakšne stvari trošim svoj lasten denar. Pa kaj vas to briga. Eni ga trošijo za planice, drugi pa za potovanja in frizerja. Skulirajte se.

Me pa čudi kaj takšni biseri kot si ti delajo v JU. Tako izobražen in kulturen kader kot si ti, bi moral zasedata najpomembnejše položaje v Evropski uniji ali v kakšnem vele uspešnem podjetju.

Boga Zemlja, ki nosi take nemnice kot je res je res.

Potem najprej kaj sama ustvari!
Ne pa se naslanjat na mamo in ata! Kdo ti je plačeval draga potovanja in stanovanje?

A nekaj več v živlenju je nakup drage kozmetike in oblačil,…ajoj si ti zaplankana!!! Hudo!!!!

Si ti res fax končala al ga je ati kupu?[/quote]

Če si neumna, ti jaz ne morem pomagat.

Potovanje, smučanje, morje si plačujem sama. Od nekdaj. Sem delala skozi cel fax. Ampak jaz za to porabim tudi do 5.000 EUR na leto.

In ja, lahko bi šlo teh 5 jurjev za kredit za hišo, ampak meni več pomeni, da vidim svet, kot da sedim pred kamniom s škorjo kruha v rokah.

Ampak eni pač ne razumete.[/quote]

Mogoče te pa res ne razumem, samo jaz sem se pri 30. selila v SVOJO hišo z 2 otrokoma in po dveh letih nastopila vodilno delovno mesto v poklicu, ki me izpolnjuje? Seveda to ni JU.

Kaj maš pa ti za pokazat? Dior maskaro?

Res je res, če si opazila, sem napisala zakaj sem v JU.
Sicer pa škoda časa za takšne kot si ti. Upam, da je to provokacija, da vse kar pišeš v bistvu ni res.

Moj podpis!

Seveda ima Minči velike probleme. Drugače se ne bi tako razburjala za prazen nič.[/quote][/quote]

Mene obtožuješ, da sem lena, sama pa že dve uri visiš na forumu. A imate pri vas prosti dan ali si preprosto tudi ti lena in tako neumna, da svojih dejanj sploh ne opaziš?

Groza me je, da mi davkoplačevalci plačujemo take kot je res je res. Ni čudno, da je JU osovražena, če take trape zaposluje.

New Report

Close