Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tale koncert Tanje Zajc Zupan

Tale koncert Tanje Zajc Zupan

Planiral sem, da bom tole nedeljo, to je danes, bolj počival. Se pravi; Sveta maša, kuhanje kosila in tale koncert na SLO1.

 

Pa me je razočaral.

 

Tanja Zajc Zupan se nenehno mršči, kot bi ga imela v riti, med igranjem na citre pa se s telesom gunca naprej in nazaj kot bi poganjala star šivalni stroj (še tistega, brez elektromotorja*).

Pa glede na njena leta ima kar grotesken obraz. Kak ose ženske hitro postarajo…..

 

Po pokojni mami imam shranjene štiri take šivalne stroje.

 

Zanima katero?

 

 

Vesel oče

    In menda je bilo še nekaj drugih pevcev na odru.V oddaji jih ni videti.Le na odru tik pred koncem stojita Elda Viler in njena hči Ana Dežman.Kdaj sta pa peli? So očitno kar odrezali in vmes nafilali reklame.Sicer pa je meni od citrark zelo simpatična gospa Cita Galič, ki je igrala citre v zelo kvalitetnem ansamblu Slovenija z možem Jožetom.

Le katero  mlado bi zanimal star šivalni stroj? Vse imamo raje poskočnega in iskrega konja! Tudi stare cvetke…

Cita Galič je kvalitetno igrala, ansambel Slovenija pa ni imel neke kvalitete.

 

Pomisli – dobra kvaliteta se vedno kopira. Vsi preigravamo Avsenika, Miheliča, Slaka,…., Galičevega zanič ansambla pač nihče!

 

Kvalitetni ansambli (Mihelič, Slak, Avsenik, Alpski kvintet (Die Alpenoberkrainer), Slovenski muzikantje (Die Oberkrainer sextet), Janez Kalšek, Zoran Lupinc,…) so bili stalno tudi na Musikantenstadlu, Na Golici (Trompetenecho) celo kot avizo.

 

 

Vesel oče, muzikant in odličen poznavalec scene z domačo glasbo

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 08.01.2023 ob 14:07

Planiral sem, da bom tole nedeljo, to je danes, bolj počival. Se pravi; Sveta maša, kuhanje kosila in tale koncert na SLO1.

 

Pa me je razočaral.

 

Tanja Zajc Zupan se nenehno mršči, kot bi ga imela v riti, med igranjem na citre pa se s telesom gunca naprej in nazaj kot bi poganjala star šivalni stroj (še tistega, brez elektromotorja*).

Pa glede na njena leta ima kar grotesken obraz. Kak ose ženske hitro postarajo…..

 

Po pokojni mami imam shranjene štiri take šivalne stroje.

 

Zanima katero?

 

 

Vesel oče

Zenska ima 50 let in ogromno potrdbo po izplstavljanju. Njen FB si poglej in presodi. Imam občutek, da se nikoli ne nasmeji od srca oz iskreno. To smehljanje je bolj režanje.

Bila sem že pred leti na njenem koncertu v Domžalah. Za vsako pesem se je preoblekla. Ta glasba, ki jo izvaja je tako monotona, brez neke strasti in žara.

Je pa res, da se o okusih ne razpravlja.

 

Ninam FB, Instagrama, Twiterja in ne vem, kaj še vse dandanes gledate. Ko sem bil otrok še n ibilo tega. Zadostuje mi e-mail in splet.

 

In kaj piše na FB?

 

 

Vesel oče, brez FB-ja

Tebi Slovenija – je prekrasna skladba od ansambla Slovenija.Znana in poznana.Sicer pa je tudi ansambel Marela, ki ga je vodil Franc Kompare-  dvakrat sodeloval na Musikantenstadlu.Zanič ansambel? Lepo te prosim!             Kar se pa Tanje Zajc Zupan tiče: stara je bila 50 let, ni mladenka pri dvajsetih! Je dovolj lepa, lepo urejena in postavna! Me prav zanima, kako bi se ti gibal ob citrah? Pa igral in se nasmihal zraven? Najlažje je sedeti na kavču in sitnariti.

 

 

 

https://youtu.be/vPM7HSX3BlU.

Je pa res, da je na odru ob citrah potem vse preveč statično.

O mandolina tebe nismo brali že celo večnost.

Smo te leta nazaj poparckalinz desijem.

Lepo nedeljo.

 

Ko igram, vedno stojim. In ne sedim na kavču, ker kavča sploh nimam. “Foteljaše” se mvedno zaničeval.

 

Omenil iste še en zanič ansambel – Marela.

 

Tudi tega ni več, kaj mislite, zakaj.

 

In, ali jih kdo sploh kopira? Nihče!

 

Kar se pa Franca Kompareta (potomca furlanskih potujočih brusilcev nožev, v furlanščini pomeni comparare tudi boter) tiče, pa škoda izgubljati besede ob taki barabi. s čimerkoli se je ukvarjal, vedno je imel lepljive prste …., pa naj bo to avtozaščita, fuš z izdelavo diatoničnih harmonik in izkoriščanje bivših delavk Melodije Mengeš itd. itd. A naj še o Nini Kompare kaj povem?

 

 

Vesel oče, odličen poznavalec muzikantov, tudi sam muzikant

Odgovor na objavo uporabnika
Mandolina609, 08.01.2023 ob 15:23

Je pa res, da je na odru ob citrah potem vse preveč statično.

Ja njeno igranje je tako monotono, brez strasti in žara. Karli Gradišnik je top citrar.

 

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Morska zvezda, 08.01.2023 ob 15:24

O mandolina tebe nismo brali že celo večnost.

Smo te leta nazaj poparckalinz desijem.

Lepo nedeljo.

 

A res? Nič ne vem o tem.Je pa res, da mi je bil Desi vedno zelo simpatičen.Je pa precej mlajši od mene.Zdaj sem že štirikrat babi .Imam prekrasne vnuke.So pa še vsi predšolski.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 08.01.2023 ob 15:30

Ko igram, vedno stojim. In ne sedim na kavču, ker kavča sploh nimam. “Foteljaše” se mvedno zaničeval.

 

Omenil iste še en zanič ansambel – Marela.

 

Tudi tega ni več, kaj mislite, zakaj.

 

In, ali jih kdo sploh kopira? Nihče!

 

Kar se pa Franca Kompareta (potomca furlanskih potujočih brusilcev nožev, v furlanščini pomeni comparare tudi boter) tiče, pa škoda izgubljati besede ob taki barabi. s čimerkoli se je ukvarjal, vedno je imel lepljive prste …., pa naj bo to avtozaščita, fuš z izdelavo diatoničnih harmonik in izkoriščanje bivših delavk Melodije Mengeš itd. itd. A naj še o Nini Kompare kaj povem?

 

 

Vesel oče, odličen poznavalec muzikantov, tudi sam muzikant

O my god…Pa res o vsakem veš vse ….

Mandolina čestitke štirikrat babi….

Sicer pa virtualne simpatije so ljubke.

 

..zadbja, operna, z vsemi 4imi opernimi glasovi ej bila top 😉

Kolk ste nesramni, nehajte! Tanja za svoja leta dobro zgleda in prav carica je, napolnila je dvorano v Cankarjevem domu. Kar se tiče mrščenja, probaj ti brez napak igrati nek inštrument pred polno dvorano in mi potem povej koliko koncentracije je to zahtevalo in kako se to odraža na tvojem obrazu.

O my god…Pa res o vsakem veš vse ….

 

Seveda vem!

 

 

Igram, brez napak in se ne mrščim. Ja kako bi pa to izgledalo?

 

Muzikant mora publiko razveseljevat, BITI VZGLED, izžarevati energijo ….

 

Se je morda Slavko Avsenik morda kdaj tako mrščil? Franc Mihelič? Še Lojze Slak ne, pa je imel od vseh najbolj kmečki videz…..

 

 

Vesel oče, vedno nasmejani muzikant

Nisem ujela celega koncerta, bolj za pokušino. Ker ste tule očitno poznavalci – In v oči mi je padel pevec, ki je pel operno in če se ne motim, je bil pred leti v narodnem ansamblu z pesmijo V Bohin ma dež ta mlade. Ali je isti, ker mi je bilo takrat čudno, da je ansambel po takem hitu kar poniknil?

zelo amaterski koncert, brez duše, brez DUŠE a me razumete…nobenga filnga, nobenga fluida….nič…prazno. še tista NESUN DORMA je bila tehnična…ko sem slišala Pavarotija pet NESUN DORMA se zjokaš, tle pa kot bi kolm premetaval iz enga kupa na drug kup, eehhh

Torej, po treh minutah sem odšel in nisem gledal.

Za pevca, za katerega sprašuješ, je po tvojem opisu sodeč, Klemen Torkar, ki je tako kot Nace Junkar, Galunič, pa František Čap, pa igralec Janez Čuk, buzerant.

Ja, taki ansambli hitro poniknejo. Prav zato je Blaž Švab za kamuflažo vzel k sebi na Grajsko cesto 21 eno nosečo. Prej so k njemu hodili samo fantje buzerantje. Čeprav ima dejansko pedersko pojavo njegov mrzli bratranec Rok. Plešast debeluh.

Nisem ujela celega koncerta, bolj za pokušino. Ker ste tule očitno poznavalci – In v oči mi je padel pevec, ki je pel operno in če se ne motim, je bil pred leti v narodnem ansamblu z pesmijo V Bohin ma dež ta mlade. Ali je isti, ker mi je bilo takrat čudno, da je ansambel po takem hitu kar poniknil?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
igranje, 08.01.2023 ob 17:40

Nisem ujela celega koncerta, bolj za pokušino. Ker ste tule očitno poznavalci – In v oči mi je padel pevec, ki je pel operno in če se ne motim, je bil pred leti v narodnem ansamblu z pesmijo V Bohin ma dež ta mlade. Ali je isti, ker mi je bilo takrat čudno, da je ansambel po takem hitu kar poniknil?

Klemen Torkar je.Meni je zelo simpatičen.Poje  dostikrat v paru z Evo Černe.Pa koga briga njegova usmerjenost.Njegova stvar.

Jaooo, Veseli oče…Si dovolj inteligenten – spoštljivosti in diplomacije pa te ata in mama nista naučila.Preveč imaš oči obrnjene na ven…pa vidiš samo druge, ali si do sebe tudi tako kritičen? Bi bil zadovoljen, če bi se trudil, pa bi te nekdo takole spljuval?

citre so pač bolj zahteven inštrument od frulice. Poglej kakšn harfistko kakšne “grimasse” dela in koliko se giba …
Sicer pa simpatičen koncert, spoštujem tudi to, da se je hči izpostavila za voditeljico, povezovalko.

Respekt

Veseli oče, si si kdaj ogledal oddajo Ljubezen po domače? Kako se ti je zdela? Zdi se mi, da bi ti znala zelo goditi.

New Report

Close