Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Tarifa za el. tok ob praznikih

Tarifa za el. tok ob praznikih

Nižja tarifa za el. tok naj bi bila ponoči, ob vikendih in praznikih. Jaz pa sem sedaj ugotovila, da sem 1. in 2. prala na visoki tarifi.

Kakšno tarifo imate torej ob praznikih: cenejšo ali dražjo?

Jaz sem na cenejšo, sem preverila. Najbrž imaš narobe nastavljen števec. Jaz bi poklicala na elektro.

Kaj ste mogoče opazile, da nimamo vsi enakih ur za nižjo tarifo?

Celjski elektro začne ob 11h zvečer, Novomeški pa ob 10h zvečer. Preverjeno na števcih in računih.

Odvisno od več stvari – nekatere števce namreč lahko prenastavijo na daljavo, druge morajo na roko oz. jih očitno sploh ne…

Pri nas je bila za praznike visoka tarifa, tako kot vedno, razen, če ni na soboto ali nedeljo. To pa zato, ker ure v zasebnih hišah niso daljinsko krmiljene. Tisto o začetku nižje tarife pa kar težko verjamem. Poleti se začne uro pozneje, ker je ura premaknjena, zdaj smo spet na zimskem času in se začne ob 10-ih zvečer. Lahko pa, da je z uro kaj narobe. Nam se je pred leti ustavila na drugi tarifi in do popisa tega niso ugotovili.

LP

Ne, ne Jana – brala na mojem in maminem računu za isti mesec in isti dan smo preverili na mojem števcu in na maminem.

Mi imamo med prazniki višnjo tarifo in ne drži, da je med prazniki nižja.

Ma če vam števec ne preskoči na nižjo tarifo med prazniki zakaj se ne pritožite?

Nimajo vsi daljinskega krmiljenja, hišna ura sama pa ne ve kdaj bo praznik.

In kdaj preidemo na poletni čas…

Sem klicala na Elektro, naj bi prišel nekdo pogledat… vendar pa pravijo,da če nimam nekega stikala, ne bo nič. Oni ga sicer montirajo, vendar tudi drago računajo… menda čez 20.000,00 SIT.

Mi smo v hiši in imamo daljinsko krmiljenje. Ura se preklaplja točno in sama od sebe. Tako imamo cenejši tok tudi ob praznikih.
V hiši pri starših pa nimajo daljinskega krmiljenja ampak neko avtomatsko uro, ki jasno, da ne ve, ne kdaj je praznik, ne kdaj je letni čas. Pa tudi prehiteva oz. zaostaja, tako da je potrebno stalno preverjanje kakšna tarifa je v bajti. Včasih se tudi ustavi. Če se ustavi na nižji tarifi, so lepo tiho, če pa na višji, pa kličejo elektro.

sobota, nedelja in prazniki, ter delavniki od 22-6 nočna tarifa oz. nižja.

Ob praznikih in vikendih – nižja tarifa.

New Report

Close