Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča cerkvi daruje tudi do 10€?!

Tašča cerkvi daruje tudi do 10€?!

In kaj zdaj? Naj rečemo Primožu, da naj tvoji tašči napiše pismo, da je 10 € preveč za v puščico?

Če ga potrebuje in da ji denar lahko posodimo, brez problema.[/quote]

POSODITE ????? Vrne vam ga. Prepričana sem, da ti precej denarja zapraviš za stvari, ki bi jih tašča nikoli ne kupila

Striček Google najde vse. Tudi bilančno stanje slovenske RKC. Le potrudi se in ga najdi. Pa še vedno ne bo pomagalo, ker boš še vedno o čem drugem nabijal brez argumentov.

Bo prišel čas ko bomo po ulicah taka ščeneta ko si ti OBEŠALI PO KANDELABRIH Z GLAVO NAVZDOL
in ko bo ta čas prišel
Bog varuj Slovence in svobodno Slovenijo!!

že težko čakaš, da se bo spet začel pouk?

saj bodo počitnice kmalu minile, do takrat pa uživaj.
poglej malo skozi okno, danes je zunaj sonček, pojdi se s kakšnim prijateljčkom žogat…[/quote]

TA PIZDA svinja komunajzerska upa kok bo sfukav use kar se ne strinja z njim
A u resnic ga usak dan fafa bivšmu poročenmu župniku za vogalm

No, pa naj še kdo reče, da verniki niso najbolj šikanirana kasta. Še svojega denarja ne smejo porabljat po lastni volji.
Pri nas damo vsako nedeljo vsak v družini po dva evra. ker nas je 6, je to torej 12 evr.
In ja – danes se je darovalo za mivo. Tako, da je izvorni post navadno zavajanje.

Cerkvi das kolkor hoces, drzava pa pobere svoje {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

To so vse komunistične laži. Cerkev lahko dobiva denar neobdavčen vsak dan mahari milijardo evrov Cerkev dobi vsak dan
NOBEDEN JE NE SME OBDAVČIT KER GA NI ZAKONA DA BI OBDAVČILI CERKEV IN NJENE PRIPADNIKE GA NI

Naj Cerkev posluje transparentno pa bo. Vodi evidenco, izdaja račune, plača davke. To je minimum kar bi lahko pričakovali.
pri starejših ljudeh pa ni čist nič narobe, da ta mladi malo pogledajo (ko/če je potrebno), ker je ljudi, ki bi jih želeli finančno na.tegniti še pa še.

Cerkvene ustanove kot pravne osebe zasebnega prava kljub ustavni ločitvi države in verskih skupnosti plačujejo naslednje davke in prispevke:

Davek od vseh stavbnih zemljišč, razen za cerkve.
Davek od dohodkov pravnih oseb za pridobitne prihodke (prodaje, najemnine, obresti…). Izvzeti so darovi in drugi nepridobitni prihodki.
Davek ob prodaji nepremičnin.
Prispevek za vzdrževanje gozdnih cest (lastniki gozdov).
Obvezno članarino za članstvo v Kmetijsko gozdarski zbornici Slovenije (lastniki zemljišč).
20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} DDV pri nakupih opreme, obnovi nepremičnin, tudi cerkva, itd. Ker cerkvene ustanove praviloma niso zavezanke za DDV, plačanega DDV–ja ne dobijo povrnjenega.

Verniki, verski uslužbenci, duhovniki in redovniki, ki so obenem tudi državljani, plačujejo davke v skladu z veljavno zakonodajo, davke pa prav tako plačujejo cerkvenopravne osebe.

– Katerih dajatev je KC oproščena?

Verske skupnosti so pri opravljanju ekonomske dejavnosti najprej davčne zavezanke po Zakonu o davku na dodano vrednost (ZDDV). V primerih, ko gre za opravljanje dejavnosti, ki so v javnem interesu (npr. pri zagotavljanju osebja za duhovne potrebe v bolnišnicah, za namene socialno varstvenih domov, domov za starejše, varstva otrok in mladostnikov ipd.), so verske skupnosti oproščene plačila davka. Taka oprostitev velja tudi za vse druge zavezance, ki opravljajo dejavnosti v javnem interesu po ZDDV (prim. UL RS št. 117/2006, čl. 42). Neobdavčene so npr. storitve za cerkvene domove za starejše in dobava blaga, ki je z njimi neposredno povezana, kolikor jih kot javno službo opravljajo javni socialno varstveni zavodi ali druge osebe na podlagi koncesije.

– Za koliko so se KC zmanjšala sredstva za obnovo sakralnih objektov, financiranje šol, gimnazij, socialno in pokojninsko zavarovanje v zadnjih letih zaradi varčevanja?

V letih od 2009 do 2011 je odstotek sredstev, namenjenih za obnovo sakralne kulturne dediščine glede na vsa državna sredstva za obnovo in vzdrževanje kulturnih spomenikov znašal 18,8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} leta 2009, 5,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} leta 2010 ter 4,8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} leta 2011. Sofinanciranje socialnega in pokojninskega zavarovanja verskih delavcev se je po ZUJF (2012) znižalo s 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 48 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

http://katoliska-cerkev.si/davki-ki-jih-placuje-katoliska-cerkev-odgovori-na-novinarska-vprasanja

Ja no, jaz jih kar nekaj poznam, ki res nimajo nič oziroma skoraj nič (čez cel dan skodelica mleka in dva kosa kruha, da o stanovanju ne govorim – streha pušča, vse dotrajano), jaz dobričina in sem vedno dal kakšen tolar oziroma evro. Potem pa ugotovim, da ti isti ljudje v cerkev znosijo nenormalne vsote denarja – da ne bo pomote, bil sem nekajkrat prisoten, ko so v pušco vrgli tudi po 10 EUR in tudi sam ne razumem kako lahko živijo v taki bedi, po drugi strani pa vse kar imajo znosijo v cerkev. Lep dan vsem.

To so vse komunistične laži. Cerkev lahko dobiva denar neobdavčen vsak dan mahari milijardo evrov Cerkev dobi vsak dan
NOBEDEN JE NE SME OBDAVČIT KER GA NI ZAKONA DA BI OBDAVČILI CERKEV IN NJENE PRIPADNIKE GA NI[/quote]

Glej, takoj, ko boš ti prijavil vsakih tisoč evrov, ki ti jih je stisnila stara mama, jih bo tudi cerkev. Tako te pa nima kaj brigat komu, koliko in kdaj jaz dajem svoj prisluženi denar.

10 evrov za dober seks ni veliko. In maškara res kvalitetno nategne vse prisotne.

10 evrov za dober seks ni veliko. In maškara res kvalitetno nategne vse prisotne.[/quote]

Fafam usak dan za 10 eur na postaji lj-zelezniška postaja. Vsak eur mi pride prav za kruh in mleko.

Komunistična kurva

Raj poštenim prostitutkam kot lažnivim vatikanskim pedofilom.

Avtorica, smrdiš do nebes.
Se ti lušta dediščine in ti je škoda 10 EUR.
Poglej, kot je že bilo zapisano, danes je bil po maši blagoslov vozil, da bi se z njimi varno, odgovorno tako v službi kot doma vozili na naših poteh. Jaz sem dal pri maši 2 EUR, žena tudi, pri blagoslovu vozil pa sem dal 10 EUR in ministrantoma vsakemu po 2 EUR.
Pa me ni nIč manj za to. Rad dam, če imam, bolje kot da bi ne mogel in bi mi drugi morali pomagati. Dobra misel in dobro delo napolni dušo s toplino.

Avtorica, smrdiš do nebes.
Se ti lušta dediščine in ti je škoda 10 EUR.
Poglej, kot je že bilo zapisano, danes je bil po maši blagoslov vozil, da bi se z njimi varno, odgovorno tako v službi kot doma vozili na naših poteh. Jaz sem dal pri maši 2 EUR, žena tudi, pri blagoslovu vozil pa sem dal 10 EUR in ministrantoma vsakemu po 2 EUR.
Pa me ni nIč manj za to. Rad dam, če imam, bolje kot da bi ne mogel in bi mi drugi morali pomagati. Dobra misel in dobro delo napolni dušo s toplino.

10 eur ali 10.000 eur? 10 eur je en cenen obrok danes in ne vem, kaj je narobe, ce tasca da vsak teden tak znesek cerkvi. To je bogih 40 eur/mesec…

…da se vam da obremenjevati s takim drobizem in pisati po forumih…

TO JE TO SE STRINJAM

Pa kaj te briga kam gospa daje denar

Potem praviš, da ni problema, če se revnemu opere možgane, da nosi enim najbolj bogatih, sam pa životari? Pa vse bi še nekako šlo, če ne bi jemalec imel polna usta morale.
No prav. Mogoče jo pa to res bolj osreči, kot pošteno kosilo.

Ampak potem moramo dovoliti tudi vsem homeopatom, da ljudem povedo, da naj uradne medicine sploh ne jemljejo, ampak samo njihovo. Njihov denar, njihovo življenje, ne vtikajmo se. Ja?

Pa to je za eni dve steklenici malo boljšega vina iz Hoferja. Župnik pa ja lahko popije tisti dve steklenici, mu ne privoščite?

Bo prišel čas ko bomo po ulicah taka ščeneta ko si ti OBEŠALI PO KANDELABRIH Z GLAVO NAVZDOL
in ko bo ta čas prišel
Bog varuj Slovence in svobodno Slovenijo!![/quote]

Potrditev zgoraj napisanega, nič drugega.

Kot da je denar ministrantoma ostal….

To ni nič. Moja daje in je dajala polovico penzije še ko je tast bil živ., pa je ime zelo lepo penzijo. Zdej pa malo manj,.ko je sama. Pa ji ne moremo nič dopovedat. Kupuje si mesto v raj,ko pa ve da je iz hudiča.hahhaha

New Report

Close