Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča hoče plačilo v naprej

Tašča hoče plačilo v naprej

Vsako leto se tašča grebe, da pri njej praznujemo božič. Drugi starši ni šans, da pridejo na vrsto za božično večerjo.  Meni bi bilo ljubše na domačem kavču in pred televizijo, otrokom pa prav tako. Sama se sili, da smo pri njej in da vse pripravi ona, ker ta mlade itak ne znamo in nismo sposobne in tako ji prepustimo vso nabavo in pripravo. Res je potratna, pripravi vsega preveč, vsaj še dvakrat toliko ljudi bi lahko nahranila. Potem nam to hrano sili za domov. Mi take hrane, razen pri njej, sploh ne jemo.

Včeraj nas je zbobnala vse skupaj na nedeljsko kosilo, da nas seznani, da bodo leto stvari za božič malo drugačne.

Pod mizo smo se brcali, se spogledovali in upali, da nam letos ne bo treba na njen način praznovati božiča. Upali smo zaman, edina sprememba je, da nam bo večerjo zaračunala, 12 evrov na družinskega člana. Skoraj sem padla iz stola od šoka. Gledam moža, gledam ostale priženjene sotrpine in njene otroke. Nobeden nič, vsi so gledali v tla. Sem se poskušala oglasit pa so me zbrcali pod mizo naj bom vendar tiho, da ne zbudim zmaja.

Razmišljam, kaj bi lahko storila, da mi h tašči na božično večerjo ne bi bilo treba. V mislih imam celo, da za ta čas odpotujemo. Problem je moj mož, ki se svoji mamici ne bi rad zameril. Naj popokam otroka in gremo kam za par dni na dopust, mož pa naj se znajde kot ve in zna? Ma grozno mi je, da imam že cel december travmo zaradi klinčeve, prisiljene večerje, ki jo bomo morali sedaj še plačati oziroma preplačati. Brez veze ta december!

Edino pravilno. Če ne znate povedati, da nočete priti, je prav, da prispevate. Zakaj bi pa ona za vse financirala? Če se že vsi primajete tja, tudi plačajte!

Ojla, sicer si mislim, da bo večina na strani tega da se upreš, jaz pa razmišljam drugače.

Jaz osebno bi požrla, oziroma, bi poskusila stvari speljati tako, da bi bila večerja še vednos skupna. Konec koncev, ne moreš mimo tega, da je tvoja tašča obenem tudi mati tvojega moža in babica tvojih otrok. In kot mati si verjetno želi biti skupaj s svojo družino (ok, preskočimo to, da verjetno na ta dan potem  ti nikoli nisi s svojimi). Postavi se v njeno kožo, čez 20 let- verjetno boš na tak praznik tudi ti želela imeti svoje ob sebi.

Iiii to zgodbico sem pa na fbju brala, mensezdi v angleščini.🙂 Kr v redu prevod.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 05.12.2022 ob 20:50

Iiii to zgodbico sem pa na fbju brala, mensezdi v angleščini.🙂 Kr v redu prevod.

Aneda? jaz sem pa mislila, da je provokacija, ki si jo je nekdo pač izmislil. Pa se izkaže, da je kopirano, ehhhhh

Kaj misliš, da da se eni Slovenki ne more zgoditi kaj podobnega?

Odgovor na objavo uporabnika
mater no, 05.12.2022 ob 21:03

Aneda? jaz sem pa mislila, da je provokacija, ki si jo je nekdo pač izmislil. Pa se izkaže, da je kopirano, ehhhhh

Kaj misliš, da da se eni Slovenki ne more zgoditi kaj podobnega?

Vidiš, jaz pa prav pogrešam božično druženje. Mi smo na celem svetu sami trije. Prav lepo bi bilo imeti malo življenje okoli sebe na družinski praznik. Res nikoli nam ni prav, kajne!?

Odgovor na objavo uporabnika
Idiot, 05.12.2022 ob 21:41

Kaj misliš, da da se eni Slovenki ne more zgoditi kaj podobnega?

Očitno se ji ni, če je kopirala.

Za večerjo se računa 17€, ne pa 12€.

daisycutter ti nekaj podobnega napišeš pod vsako temo. Kje je tvoj problem? Ne razumem kaj imaš od tega. Če lahko pomagaš s komentarjem daj, drugače pojdi mimo. Si blazno nadležna. 

Odgovor na objavo uporabnika
mater no, 05.12.2022 ob 21:44

Očitno se ji ni, če je kopirala.

Lahko prosim najdeš to temo v angleščini? Očitno si vešč interneta in to ne bo problem. Daj bodi faca, ker dejansko to pišeš pod vsako temo.

 

 

Jaz sem pa mnenja, da je vsak odgovoren zase in odloča zase. Tudi mi smo sami, nimamo več staršev, da bi imeli skupne Božiče.

Vendar vezanje staršev na svoje otroke, se mi pa ne zdi ravno ok in da nimaš svoje volje in svojih načrtov za preživljanje praznikov.

Če niste zato, zakaj se brcate pod mizo. Otroci pač. Neodrasli.

Odgovor na objavo uporabnika
Brez veze, 05.12.2022 ob 20:34

Vsako leto se tašča grebe, da pri njej praznujemo božič. Drugi starši ni šans, da pridejo na vrsto za božično večerjo.  Meni bi bilo ljubše na domačem kavču in pred televizijo, otrokom pa prav tako. Sama se sili, da smo pri njej in da vse pripravi ona, ker ta mlade itak ne znamo in nismo sposobne in tako ji prepustimo vso nabavo in pripravo. Res je potratna, pripravi vsega preveč, vsaj še dvakrat toliko ljudi bi lahko nahranila. Potem nam to hrano sili za domov. Mi take hrane, razen pri njej, sploh ne jemo.

Včeraj nas je zbobnala vse skupaj na nedeljsko kosilo, da nas seznani, da bodo leto stvari za božič malo drugačne.

Pod mizo smo se brcali, se spogledovali in upali, da nam letos ne bo treba na njen način praznovati božiča. Upali smo zaman, edina sprememba je, da nam bo večerjo zaračunala, 12 evrov na družinskega člana. Skoraj sem padla iz stola od šoka. Gledam moža, gledam ostale priženjene sotrpine in njene otroke. Nobeden nič, vsi so gledali v tla. Sem se poskušala oglasit pa so me zbrcali pod mizo naj bom vendar tiho, da ne zbudim zmaja.

Razmišljam, kaj bi lahko storila, da mi h tašči na božično večerjo ne bi bilo treba. V mislih imam celo, da za ta čas odpotujemo. Problem je moj mož, ki se svoji mamici ne bi rad zameril. Naj popokam otroka in gremo kam za par dni na dopust, mož pa naj se znajde kot ve in zna? Ma grozno mi je, da imam že cel december travmo zaradi klinčeve, prisiljene večerje, ki jo bomo morali sedaj še plačati oziroma preplačati. Brez veze ta december!

meni je to izjemno brezveze, da imate božično večerjo pri tašči ali pri katerikoli mami – ste svoja družina in bi mi bilo prav,da  imate svojo božično večerjo… na božič pa lahko greste k tašči na obisk, naslednji dan pa še k drugi – in potem se zamenjate naslednje leto.

https://www.slovenskenovice.si/bizarno/bozicna-vecerja-pri-njej-ne-bo-zastonj-otroci-in-vnuki-ji-morajo-placati

O, ta zapis avtorice je pa podoben zapisu, ki sem ga brala pred dnevi. Tam je bila angleška vdova, ki je zaračunala večerjo. Bila je pa toliko poštena, da je otroke spravila v 2 kategoriji in jih po starosti ocenila za nižji prispevek.

Odgovor na objavo uporabnika
Too old to be stupid, 05.12.2022 ob 22:12

https://www.slovenskenovice.si/bizarno/bozicna-vecerja-pri-njej-ne-bo-zastonj-otroci-in-vnuki-ji-morajo-placati

Ha ha ha, dve mami iz različnih koncev sveta razmišljata podobno.

Na zahodu je navada, da mama-tašča-babica pripravi glavno jed se prilogami, mlade družine pa prinesejo, ena lososa, druga ostrige, tretja gosja jetra, fino torto iz slaščičarne, različne sire in vino… , tako da pride vse skupaj več kot 12 € na osebo.

Je pa tako, da meni tudi ni bilo za hodit na božične večerje oziroma kosila. Zdaj pa bi bila zelo srečna, če bi se vsaj en dan obrnil čas nazaj, da bi vsaj še enkrat sedela za mizo in poklepetala z dragimi umrlimi.

Jaz bi se sigurno postavila po robu, povedala svoje. Pa seveda ne bi pozabila povdariti, da sem hvaležna tašči za vse kar dela za nas ampak, da je vsega preveč in da je mogoče čas za spremembo tradicije, ker sedaj se živi drugače.

Slabo prepisano in raztegnjeno za Slovenijo s Slovenskih novic. Buuuuuu!

jep. ameriška tema

 

https://www.foxnews.com/food-drink/mother-in-law-called-out-for-wanting-to-charge-family-21-each-for-christmas-meal

Jaz bi stegnla jezik, da lahko pa imamo večerjo pri nas pa bom kasirala samo 10 eur na osebo hahaha. Seveda bi večerjo tudi priredila – nasplošno sem boljši gostitelj od obeh babic – tako moje, kot tašče – pa ne da se hvalim, ampak tako pač je.

Mislim, da imaš sedaj idealno priliko, da poveš, da se tega ne greš več. Če ti mož ne bo sledil ali se ti postavil ob bok je ena mamina maza. In potem razmišljaj če takega moškega sploh rabiš, ker se še mami ne zna upreti.

Stara angleška zgodba.Ali je slaba kopija kar tako,ali pa je tašča začela stiskati, ko je prebrala angleško zgodbo.

Najboljše da 22. 12.  “dobiš corono” :)) in tako ste vsi člani v karanteni za 10 dni…najmanj :))

New Report

Close